Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

981

Petak, 30. Novembar 2007

Slabo , mnogo ih je malo bilo, kakvih crnih 200 ljudi ni sto nije bilo. Jos jednom se pokazalo da Suljo nema podrsku i da je narod , hvala Allahu, pametan da prepozna laz.

Pozivam sve muslimane da sutra u pola jedan sa podne namaza dodju da ispratimo nase drage hadzije.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

982

Subota, 01. Decembar 2007

Okupila se stara ekipa sdaovska. Medjutim sve su dalji od mesihata. Prvo su htjeli da preko noci osvoje zgradu mesihata. Nije im uspjelo. Pa su onda probali da okupe narod na centru i da taj narod "spontano" krene i osvoji mesihat, pa im ni to nije uspjelo. Onda sledi cuveno klanjanje na ulici i pokusaj osvajanja Altun Alem dzamije. Elhamdulillah sve im propada, a oni su sve dalji od prvobitnog cilja. Sve su dalji od institucija Islamske zajednice u Srbiji.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

983

"...tako blizu a tako daleko"
Tako mi Allaha dz.sh, Allah s.w.t.a je obechao da im se neche nikakva nepravda ucninit.
Koliko su trunku zla radili vidjeche ga, koliko trunku dobra radili vidjeche ga.

Pa nam nije nishta preostalo nego samo da zahvaljujemo Allahu dz.sh za sve shto se deshava, i sve ide svojim tokom, onako kako je recheno "Licimjeru su kratke noge".
Neka sad s' ministrom vera pokushavaju ono shto pokushavaju, ali Allah Uzvishen neka je On, nije dozvolio da se zhelja onih koji su protivnici Muslimana uspe u onome shto su pokushavali neko (ali kratko) vrijeme.
Neka je Slavljen Allah dz.sh i neka je salj'avat i selaam na Poslanika Muhammeda s.a.w.s i neka vas Allah dz.sh nagradi najlepshom nagradom na dunjaluku i na Ahiretu.

Ooo... 'dje ste bracho, dje ste, kako ste vi ovako svi redom? :)

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

984

Citirano

Orginalno od exit
zamislite, IZuS-e sa efendijom zukorlicem na celu ne zloupotrebljava decu?

kako se to zove po IZuS-e kada decu izbacite iz medrese bez ikakvog valjanog razloga?

zamislite, IZuS-e poziva da zastite decu i sprece njihovu zloupotrebu? zasto vi gospodo niste zastitili decu u medresi i zloupotrebili ih za licne ciljeve?

A zasto ne bi deca otisla u Beogradsku medresu,gde je ef. Zilkic Reis-ul-ulema i cica mica zavrsena prica??

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

985

stvarno mi nije jasno, pa zar to oni omalovazavaju svoje institucije i svoju medresu. ja ne bih dozvolio da moje dijete pohadja ijednu drugu medresu osim one za koju izdvajam zekat i sadakatul fitr, a gospoda ima medresu, ima deficit ucenika, a nece da posalje svoju djecu tamo. to je najbolja poruka svima nama, a glasi: muslimani, nemojte vjerovati nama jer ni mi sami ne vjerujemo sebi. ;( ;(
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

986

Danas je, u centru grada vise od 10 000 ljudi ispratilo hadzije (o) (o) (o)

Citirano

Na centralnom gradskom trgu kod Fakulteta za islamske studije održana je svečanost povodom ispraćaja hadžija. Da isprati svoju braću na hadž došlo je preko 10.000 vjernika. a na svečanosti su bili čelnici Islamske zajednice u Srbiji predvođeni glavnim muftijom Muamerom-ef. Zukorlićem

U svečanom dijelu programa Hor sandžačkih imama je izveo prigodan program ilahija. Nakon imama nastupili su polaznici mekteba Reuda i Vildan koji su imali nekoliko ilahija i recitala.
Nakon svečanog dijela prisutnima se obratio glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer-ef. Zukorlić. On se u svom govoru osvrnuo na događanja koja su obilježila protekla dva mjeseca. On je rekao da nije tačno da smo podijeljeni, jedino možda kako su podijeljeni „žito i kukolj“. „Ovo što nam se događa nije ništa drugo do odvajanje žita od kukolja, a pri tom zna da bude puno prašine“ – rekao je između ostalog muftija Zukorlić.
Ove godine put Mekke putuju 180 hadžija u organizaciji Mešihata Islamske zajednice u Srbiji.
Odmah nakon svečanosti, hadžije koji put Mekke idu autobusima njih 86 krenuli su na put. Avionom ove godine idu 94 hadžije. Među hadžijama ove godine ima vjernika iz svih medžlisa Sandžaka i šire.

Vise slika mozete naci na www.islamskazajednica.com
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

987

Ove slike sve govore... (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Svaka cast organizatorima...ovaj impozantan skup je najbolja poruka "kukolju"...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

988

Hairli put hadžijama...
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

989

Vala hairli im :) I ovim sto su krenuli danas i onima sto ce ako Bog da inshala u petak avionom. I da im Allah dz.s. svima ukabuli ovaj Hadz.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

990

Ovo je samo jedna od slika koje sam uhvatio slikajuci špijune po opstini. Koliko mogu da prepoznam radi se o Laletu (Lakota Faće) Ne znam zašto nije sišao kao covek i da snima kao svi normalni ljudi jer mi ne jurimo kamermane kao oni ispred Altun Alem džamije.
Fotograf je dodao/la ovu sliku:
  • Lale Kopie.jpg
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

991

Ha ha ha ha :D :D :D Postovanje za sliku (o) (o) (o) Nisam znao da je RTV pocela da salje i undercover kamermane, na tajnim zadacima :D Ko zna, mozda uskoro u produkcije RTV budemo videli i neku emisiju nalik na one "Mekitajer istrazuje" :D Neko bi pomislio da je ovo dno dna novinarske profesije, ali nije. Zadaci i emisije istrazivackog karaktera su sam vrhunac novinarstva, te se mozemo pohvaliti da i mi imamo televiziju koja drzi korak sa najvecim svetskim TV kucama.
A mozda i nije to u pitanju. More bit da je covek jednostavno sramec, pa ga sram da snima iz bliza. Ili mozda ima upalu misica, pa mora da prilegne da bi snimao. Mozda...
Salu na stranu, moram priznat da me ova slika neprijatno iznenadila. Ne kontam zbog cega salju spajdermen-kamermane da se veru po zgradama i spijuniraju. Nesto sumnjam da je RTV prikazala snimke sa ove kamere. A ako nije prikazala, onda je ocigledno da im treba za internu arhivu. Ali zbog cega?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

992

Evo ga jedan (sedmi) od zakljucaka sa 7. redovne sednice glavnog odbora.

Citirano

7. SDA poziva Bošnjake u Srbiji, a posebno u Sandžaku, političke stranke i bitne činioce, da zaustave konflikte koji vode cijepanju bošnjačkog korpusa i Islamske zajednice u ovom području. Jedinstvo bošnjačkog naroda i Islamske zajednice ne smije biti dovedeno u pitanje [SIZE=3]zarad uskrogrudih i sebičnih interesa pojedinih lidera. SDA ne prihvata bilo kakvo dijeljenje muslimana Bošnjaka u njezino ime.[/SIZE] Bošnjaci Sandžaka žive u državi Srbiji i trebaju se osjećati gradjanima svoje države. [SIZE=3]Duhovno, kulturno i vjersko središte Bošnjaka nalazi se u Sarajevu. [/SIZE] Vodstvo Islamske zajednice i duhovni centar muslimana Bošnjaka Sandžaka je u Sarajevu po istoj logici i pravu, po kojem pravoslavni poglavar bosanskih pravoslavnih Srba jeste u Beogradu.

Zakljucke sa 7. sednice glavnog odbora SDA BiH mozete naci ovde.

Ocigledno je da SDA BiH ne zeli da se njeno ime koristi za razbijanje IZ Sandzaka. Pogtovu sto je to razbijanje, kako je navedeno, 'zarad uskogrudih i sebicnih interesa pojedinih lidera'.

Ne znam kako se uklapa ovaj zakljucak sa sednice da je duhovno sediste Bosnjaka u Sarajevu (a ne u Beogradu) u planovima Zilkicevih pristalica.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

993

Nedjelja, 02. Decembar 2007

Ne mogah a da ne postavim bar jos jednu sliku, ovo pred spavanje
Selam.
Fotograf je dodao/la ovu sliku:
  • PICT9014.jpg
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

994

Kratak snimak ispracaja, prilog sa TV PINK-a.

link: http://www.youtube.com/watch?v=2VZSEqng-mo

MeryLynch

Početnik

(10)

• »MeryLynch« je zabranjen

Datum registracije: 19.11.2007

• Poruku poslati

995

Sve ove slike su potvrda za ispravnost tvrdnji naseg sandzackog mufije Muamera ef. Zukorlica da je odnos podrske 9:1. Ove slike to na najbolji nacin ilusturuju!

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

996

Citirano

Orginalno od MeryLynch
Sve ove slike su potvrda za ispravnost tvrdnji naseg sandzackog mufije Muamera ef. Zukorlica da je odnost podrske 9:1. Ove slike to na najbolji nacin ilusturuju!

MeryLynch

Nije lijpeo zloupotrebljavati ovaj skup u druge svrhe, ipak to je ispracaj Hadzija, koji se vec dugi niz godina tradicionalno ponavlja, ako bogda bice tako i za njihov povratak sa Hadza.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

997

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg
Nije lijpeo zloupotrebljavati ovaj skup u druge svrhe, ipak to je ispracaj Hadzija, koji se vec dugi niz godina tradicionalno ponavlja...

Koliko znam ovaj skup se odrzava u organizaciji Islamske zajednice u Srbiji na celu sa glavnim muftijom Muamerom ef. Zukolicem (ovo samo da ne dodje do zabune), te na osnovu toga ova prica koju pominje MeryLinch itekako "pije vodu".
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

998

Kako je to lijepo vidjeti.

Jedinstvene Sandzaklije, narod zajedno, skupove poput posljednja dva, u Kölnu te ovaj u Novom Pazaru.

Dovoljno je patnje i bijede nanijeto narodu Sandzaka i potrebno mu je malo predaha, odmora i radosti.

Postoje problemi npr. deponija poput one u Tutinu koja je iznad grada, odakle se ko zna kakve bolestije godinama uvlace u narod.

Tamosnji politicari to nikako ne zele da vide, ali je zato bitnije da se udovolji kojekakvim Jusufspahicima ili pak bolesnim ambicijama nekog u bojazni za vlascu.

Iskrene cestitke svima koji su stali na bedemima odbrane casti Sandzaka.

Nasem Mesihatu i gradjanima Sandzaka.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

999

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg
Nije lijpeo zloupotrebljavati ovaj skup u druge svrhe, ipak to je ispracaj Hadzija, koji se vec dugi niz godina tradicionalno ponavlja, ako bogda bice tako i za njihov povratak sa Hadza.

Zilkic i izdajnici pokusavaju organizovati odlazak na hadz. Iako je, kako cujem, tek dvadesetak hadzija otislo kod njih to opet pokazuje u koga ima povjerenja nas narod. Da su mogli Suljo i Zilkic bi sve hadzije preuzeli. Tako da je ovaj skup jasan pokazatelj podrske Islamskoj zajednici na celu sa Muamer ef. Zukorlicem. (o) (o) (o)

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.000

Pitanje i opstanak IZ-e nije nikad bilo dovedeno u pitanje niti ce biti,mozda se ja ne slazem sa kadrovskim resenjima, ali institucija mora da ostane zdrava i jaka i da se odbrani od napada.
Ne treba toliko potencirat u stilu. vidite sata smo mi uradili a sta oni.
A sto se tice Jusufspahuca & Co. samo jedno, svakog cuda tri dana dosta,a tamna mrlja ostaje dok je vijeka i svijeta.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Social bookmarks