Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.001

Ponedjeljak, 03. Decembar 2007

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg

Pitanje i opstanak IZ-e nije nikad bilo dovedeno u pitanje niti ce biti,mozda se ja ne slazem sa kadrovskim resenjima, ali institucija mora da ostane zdrava i jaka i da se odbrani od napada.
Ne treba toliko potencirat u stilu. vidite sata smo mi uradili a sta oni.
A sto se tice Jusufspahuca & Co. samo jedno, svakog cuda tri dana dosta,a tamna mrlja ostaje dok je vijeka i svijeta.

U tome je sustina, odbraniti instituciju. A ovi pucisti bas instituciju napadaju nju zele da uniste. A konacno su me Pazarci odusevili, konacno su dobro procenili, pokazali su da su pametni, da znaju da procene, da podrze pravu stranu, cesto su znali da zakazu , ali hvala Allahu sada nisu, sada kad je najpotrebnije.
10000 ljudi na gradskom trgu to je samo jos alarahmetelje Alija pokupio na stadionu devedesete i niko vise. Islamska zajednica je odrzana.

"Iza dzae nasrulahi vel feth. Ve re ejten nase jedhulune fi dinilahi efvadza. Fe sabi bi hamdi rabike vestagfirh. Innehu kane teuba."

Poruka i pouka svima nama.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

1.002

Svim hadžijama neka je hairli put i želim im da postignu ono što se Hadždžem postići treba.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

1.003

Ja sam cuo da je bilo nedje oko 100000,tu nedje...hiljadu gore dolje...I svi su bilji za muftiju,masuz zbog njega dosli,ene nece ni zbog onog sulja,jer se zna da ga citav narod haje i podrzava.Jok doslji zbog ziljkica ene..Ko more jos da okupi 100000 hiljada ljudi sem mufija,ko?

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.004

Citirano

Orginalno od Tik-Tak
..Ko more jos da okupi 100000 hiljada ljudi sem mufija,ko?

..ne znam ko jos moRe ali znam ko vise ne moRe i ko nikad nije ni mogao....

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.005

Radio 100+

Citirano

NOVI PAZAR- Mešihat Islamske zajednice u Srbiji na čelu sa muftijom Muamerom Zukorlićem zatražio je danas od ministra pravde Dušana Petrovića da kontroliše dosadašnji rad okružnog tužioca u Novom Pazaru Saliha Karišika. Zamenik predsednika Mešihata Mevlud Dudić je u otvorenom pismu ministru Petroviću okružnog tužioca optužio za loše stanje u ovoj ustanovi i vezu sa organizovanim kriminalom. Mešihat je Karišika optužužio i za saradnju sa predsednikom novopazarske opštine Sulejmanom Ugljaninom “u cilju razbijanja” Islamske zajednice. “Način na koji se tužilac ophodio prema napadima grupe aktivista Sulejmana Ugljanina na Altun-alem džamiju, koji su tom prilikom vatrenim oružjem ranili jednog uposlenika Islamske zajednice, prevršio je svaku meru”, navodi se u ovom pismu. Dodaje se i da je tužilac “pravdao napadače” i pokušao da skrene tok istrage. “Indikativno je da je Tužilaštvo pokrenulo krivične prijave protiv nekoliko lica koja su se u vreme napada nalazila u dvorištu džamije, što jasno govori da se iza toga kriju neke druge namere, a ne procesuiranje krivične odgovornosti koja ne postoji”, naveo je Dudić u pismu ministru pravde Petroviću.

Citirano

TUTIN- U Tutinu je danas održan protestni skup podrške šestorici učenika koji su pre mesec dana isključeni iz novopazarske "Gazi Isa beg" medrese. Jedan od isključenih učenika Omer Zukorlić ocenio je na skupu da oni ničim nisu zaslužili da budu isključeni iz te škole. "Samo zbog toga što su naši roditelji potpisali zahtev za smenu muftije Muamera Zukorlića, mi danas ne možemo da pohađamo nastavu", rekao je Omer Zukorlić pred pedesetak okupljenih građana.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

1.006

Utorak, 04. Decembar 2007

Hvala Allahu dz.s Sandzak je na ispracaju hadzija pokazo svoju svijest i budnost da ono sto je nase muslimansko treba takvo i da ostane i da se niko sa tim nebi smio igrati!
Mnogi mogu vidjevsi onaj skup da se zapitaju i uzmu pouku da li su i koliko ucinili nesto za sebe same!
?
Naime iskreno se nadam da poslije onog lijepog ispracaja ljudi nece postati gori,vec bolji i da ce se svakako i dalje nastaviti odvajanje "zita" i "kukolja",samo sada sa dosta manje prasine...

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.007

Srijeda, 05. Decembar 2007

Zamenica ambasadora SAD zabrinuta za stabilnost u Sandžaku:

Probleme unutar Islamske zajednice treba da reši sama ova zajednica, mirnim putem, bez mešanja države i političara ”, rekla je Brašova. Ona je dodala da će Amerika nastaviti sa investicionim projektima u ovom kraju, kroz nove programe za preduzetništvo i poljoprivredu. “Mi već pravimo planove za budući bolji i brži razvoj, ne samo Sandžaka, već čitave Srbije”, istakla je Brašova.

Zanimljiva zapazanja zamjenice americkog ambasadora. Ko voli da cita izmedju redova nek izvoli... :D
U SoSS-u smo...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.008

Četvrtak, 06. Decembar 2007

www.islamskazajednica.org

Citirano

Dana 4. decembra u sjedištu Islamske zajednice u Novom Pazaru, glavni muftija Muamer ef. Zukorlić sastao se ambasadorom Republike Francuske gospodinom Žan Fransoa Teralom.
U skoro dvočasovnom razgovoru sagovornici su razmatrali aktuelno stanje u Islamskoj zajednici izazvano pokušajem njenog cijepanja. Tom prilikom poseban značaj posvećen je svim akterima koji su učestvovali u napadu na Islamsku zajednicu, kao i pozadini tih aktivnosti.

Ugledni francuski diplomata je pokazao visok stepen interesovanja za opštu stabilnost u Sandžaku i poguće refleksije nakon konačnog rješenja statusa Kosova.

Pokazano je intereovanje i za stvarni uticaj ekstremnog vjerskog faktora na društvo u Sandžaku.

Razgovori su vođeni i o inicijativama pokrenutim u cilju rješavanja vjerskog statusa muslimana u Francuskoj, kao i potrebnim koracima za reorganizaciju islamskih organizacija i zajednica u Evropi u pravcu koordinacije interesa evropskih muslimana, što je neophodno kako za muslimane tako i za stabilnost u Evropi.

Visoki gost se interesovao za odnos državnih organa prema posljednjim događajima u Islamskoj zajednici. Sagovornici su se saglasili da je u cilju rješavanja ovih problema prva pretpostavka poštivanje postojećih zakona.

Media centar Islamske zajednice

Citirano

Glavni muftija Islamske zajednice Muamer ef. Zukorlić je u utorak 4. decembra primio delegaciju Ambasade Sjedinjenih Američkih Država na čelu sa zamjenikom ambasadora gospođom Dženifer Braš.
Tom prilikom vođeni su opsježni razgovori, posebno o napadima na Islamsku zajednicu koji su aktuelni posljednja dva mjeseca, o čemu se diplomatska delegacija posebno interesovala.
Gosti su se takođe detaljno informisali o opštoj političkoj situaciji u Sandžaku, kao i ponašanju organa lokalne samouprave.
Pokazan je visok stepen interesovanja o ponašanju policije, tužilaštva i pravosuđa u vezi sa događajima u Islamaskoj zajednici proteklih sedmica.

Media centar Islamske zajednice

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.009

Subota, 08. Decembar 2007

"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

1.010

ZILKIĆEVCI TAJNO SNIMILI PATRIJARHA !

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.011

Mislim da na ovu vijest treba gledati obazrivo. Pogotovu sto je njen izvor novina iz dela zute stampe, sklona senzacionalizmu i fabrikovanju lazi. Ovde na forumu smo imali prilike da vidimo slike, a koliko se secam (mada nisam 100% siguran) i RTS je pustao snimke sa te posete. To mi govori da nije bas zabranjeno slikanje i snimanje bolesnog patrijarha, kao sto to "Press" tvrdi. To mi dalje govori da ovaj clanak najverovatnije ne predstavlja nista drugo do pokusaja da se muslimani prikazu u losem svetlu. Jer, iako Zilkic nema legitimitet, iako nema podrsku muslimana, on u ocima onih kojima je ova vijest upucena treba da bude predstavnik svih muslimana u Srbiji i da nas taj nacin predstave kao osobe koje gledaju da zarade na tudjoj bolesti i nesreci.
Jer koliko je ljudi u Srbiji uopste svesno da Zilkic nije nista drugo do pucista i deo privatne IZ? Koliko ljudi u Srbiji je svesno da Zilkic nema uporiste u narodu, niti medju vecinom imamama i da kao takav ni ne moze predstavljati muslimane? Zbog strahovite medijske hajke vrlo je moguce da je do vecine gradjana Srbije dosla jedino vijest o "smjeni" Muamera ef. Zukorlica i da je sada vrhovni verski poglavar muslimana u Srbiji Zilkic. I sada se na ovaj nacin, preko "vrhovnog islamskog poglavara" u Srbiji svi muslimani u drzavi pokusavaju oblatit.
Ukoliko su tvrdnje koje su iznete netacne (sto je vrlo verovatno) smatram da ni mi koji ne podrzavamo Zilkica i njegovu koncepciju IZ ne smemo da nasedamo na ovakve provokacije, pa cak i da se potrudimo da se borimo protiv ovakvih stvari. Jer treba da budemo svesni da ova vijest, u slucaju da je izmisljena, nije usmerene protiv Zilikica i IZS, vec protiv svih muslimana u Srbiji, ukljucujuci i one koje ne podrzavaju Zilkica.
A ako se ove tvrdnje pokazu kao tacne i kao takve potvrdjene iz vise izvora koji su kudikamo pouzdaniji od "Press"-a, onda se trebamo ponasati u skladu sa takvom situacijom.

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.012

Citirano

Orginalno od freedom4people
vest

To ono kada je Zilkic isao da mu i patrijarh da menshuru :D
U SoSS-u smo...

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.013

Mislim da je komentar @ef, na mestu, naime poseta je bila 13.11.2007, a danas je 8.12. mlogo su cekali, samo malo narod da zaboravi pa hajde da podlozimo vatru, jer su nam krize i te kako potrebne, to je glavni moto srpskog rezima.
Vest je bila emitovana u udarnom dnevniku RTS, sto dokazuje i slika i adresa ko zeli da vidi.
Ako koza laze (srpski rezim ) rog ne laze.

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNe…g=&rec=islamske
Sandzak Beg je dodao/la ovu sliku:
  • Magical Snap - 2007.12.08 18.27 - 002.jpg
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

1.014

Nedjelja, 09. Decembar 2007

SNIMAK POSTIDEO ZUKORLIĆA

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

1.015

Ponedjeljak, 10. Decembar 2007

SNIMAK POSTIDEO ZUKORLIĆA

BEOGRAD - Pretpostavka da je jedan od članova delegacije Islamske zajednice Srbije, predvođene reisom Ademom Zilkićem, tajno snimio patrijarha Pavla u bolničkom krevetu na VMA, naišla je na gnušanje i osudu glavnog muftije Muamera Zukorlića, koji u izjavi za Kurir kaže da mu je mnogo žao što se to dogodilo.

- Izražavam duboko žaljenje što su dvojica ljudi u ime Islamske zajednice, koji je inače ne predstavljaju, iskoristili posetu poglavaru srpske crkve za svoje uske promotivne ciljeve. Ono u šta sam siguran jeste da muslimani u Srbiji sa svojim imamima ne stoje iza ovog nedoličnog čina - kaže Zukorlić, dodajući da je ovo upravo najbolji pokazatelj šta mogu da učine ljudi koji nemaju legitimitet i koji su u stvari proizvod politike Sulejmana Ugljanina.

- Ovakvo ponašanje je jedan od otrovnih plodova pokušaja destabilizacije Islamske zajednice u Srbiji. Ovo bi trebalo biti upozorenje Ministarstvu vera da može postojati i biti samo jedna Islamska zajednica u Srbiji - kaže Zukorlić.

Podsetimo, 13. novembra na VMA u posetu patrijarhu došao je reis-ul-ulema Adem Zilkić sa saradnicima. Iste večeri gotovo svi elektronski mediji objavili su snimak patrijarha Pavla u njegovoj bolesničkoj postelji. Sumnja se da je snimak napravila jedna žena, član delegacije, a potom ga prodala novinskoj agenciji, koja ga je ponudila ostalim medijima.

OVO JE SKANDAL

Poslanik Sandžačko-demokratske partije Meho Omerović izjavio je da je objavljivanje snimaka u elektronskim i pisanim medijima o poseti reis-ul-uleme Adema Zilkića bolesnom srpskom patrijarhu Pavlu skandalozno i ocenio da je u pitanju zloupotreba.
- Ne prezaju ni od čega da bi dospeli u javnost kao nekakvi legitimni predstavnici islamske zajednice. Tim ljudima ništa nije sveto - rekao je Omerović i optužio Zilkića da su on i njegovi saradnici „zloupotrebom bolesnog patrijarha, tajnim snimanjem i prodajom snimka medijima pokazali svoje pravo lice“.

Autori:

Agencija BETA

Aleksandra Medaković

http://www.medijacentar.org.yu/index.php…&id=28&Itemid=1

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir…tideo-zukorlica

exit

Početnik

(10)

• »exit« je muško

Datum registracije: 12.11.2007

• Poruku poslati

1.016

ovo nema veze. javni servis je to snimio i nema sta efendija zukorlic da se stidi i ovaj beogradski meho da o tome govori i da brine o islamskoj zajednici srbije i koka ce oni posetiti i skim ce se slikati.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

1.017

Citirano

Orginalno od exit
ovo nema veze. javni servis je to snimio i nema sta efendija zukorlic da se stidi i ovaj beogradski meho da o tome govori i da brine o islamskoj zajednici srbije i koka ce oni posetiti i skim ce se slikati.

Na koji javni servis si to mislio? Budi malo precizniji.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

exit

Početnik

(10)

• »exit« je muško

Datum registracije: 12.11.2007

• Poruku poslati

1.018

ako nisi znao javni servis srbije je RTS.

rts na kome je rado vidjen gost bio i efendija zukorlic.

princ

Početnik

(10)

Datum registracije: 13.10.2007

• Poruku poslati

1.019

I na javnom servisu RTS-u je bila samo slika,nije bilo video snimka

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

1.020

Citirano

Orginalno od exit
ako nisi znao javni servis srbije je RTS.

rts na kome je rado vidjen gost bio i efendija zukorlic.

Znao sam da je to RTS ali nisam znao da su počeli da snimaju mobilnim telefonima umesto kamerama. Allahu dragi, eto kako tehnika napreduje. :))
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks