Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.021

Utorak, 11. Decembar 2007

"Monopol u bilo kojoj oblasti života je štetan, pa tako nije dobro da postoji samo jedna islamska zajednica", rekao je Sulejman Ugljanin, a prenosi B92.

Jest, jest, treba da ima 72 ili 73 Islamske zajednice o| o| o|

Ko ovo jos ne razumije....

U SoSS-u smo...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.022

Ugljanin: Verski "monopolisti"

11. decembar 2007. | 10:28 | Izvor: Tanjug

Novi Sad -- Sulejman Ugljanin kaže da je u Sandžaku mirno, a za nedavne nemire okrivio je one koji hoće da zavedu "verski monopol".

"Monopol u bilo kojoj oblasti života je štetan, pa tako nije dobro da postoji samo jedna islamska zajednica", rekao je predsednik Opštine Novi Pazar. Ugljanin je istakao da se pojavila i jedna druga, šira i tolerantnija, kojoj su prišli praktično svi vidjeniji ljudi u Sandžaku", rekao je sinoć Ugljanin.

Nedavno Ugljanin, koji je i predsednik Stranke demokratske akcije, za "napetu situaciju" u Novom Pazaru okrivio je i državne organe, policiju i tužilaštvo, ali i medije.

"Odgovornost za širenje tenzija snose i pojedini mediji, koji su iskoristili upravo odsustvo pravne države u Novom Pazaru i poslali krivu sliku o zbivanjima u njemu", rekao je Ugljanin Televiziji "Panonija".

Prema njegovom mišljenju, dezinformacije o situaciji u Sandžaku širili su i "neautentični, neugledni poslanici bošnjačkog naroda u redovima Demokratske stranke", a taj deo Srbije je predstavljen u lošem svetlu i zbog "opšteg antiislamizma" koji se širi u svetu.

Ugljanin se založio za potpuno smirivanje strasti na verskoj osnovi i pokretanje privrednog razvoja čitavog regiona, uključujući i autoput koji bi povezao Novi Pazar i Sjenicu sa Beogradom i Barom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?…1&nav_id=275949

Amaaaaan Boze da li ovaj covjek vidi sta prica...pa koliko gluposti i budalastine izrekne u samo dvije recenice...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

1.023

Podrzavam inicijativu za jos 3 predsednika opstine :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.025

Ukoliko budete primetili da neki od imama, na bilo koji nacin, u svojoj dzamiji privlaci dzematlije i iz drugih dzemata taj slucaj obavezno prijavite Komisiji za zastitu konkurencije, poznate jos i kao "Antimonopolska komisija" o| o| o|

Svodjenje IZ na nivo Samostalne Trgovinske Radnje, gde je postojanje jedne IZ lose po vernike, a postojanje vise IZ-ica dobro za razbijanje "monopola" na trzistu vere ne samo da je stetno i van svake pameti, vec je i protivzakonito. Sto je najgore, ovakvom stanju najvise je doprineo ministar vera koji je prvi lansirao ideju o "priznavanju" obe IZ, krseci time zakon za cije je postovanje upravo on najzaduzeniji. Ministarstvo vera nas je vise puta pocastilo dvostrukim arsinima, jer sa jedne strane "priznaje" dve IZ, a sa druge strane nece dozvoliti registrovanje "Crnogorske pravoslavne crkve" u Srbiji. Nadalje, ministar sa jedne strane smatra da IZ treba da se organizuje na nivou drzave na cijoj se teritoriji nalazi, a sa druge strane se protivi pokusajima Makedonaca da u svojoj drzavi osnuju samostalnu "Makedonsku pravoslavnu crkvu", vec smatra da ta zajednica treba da bude deo "Srpske pravoslavne crkve" sa centralom u Beogradu. Cak je prije dvije godine zbog toga izbio i medjudrzavni incident izmedju Srbije i Makedonije.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1.026

Srijeda, 12. Decembar 2007

Gledao sam sinoc emisiju i cudom nisam mogao da se nacudim sta nekadasnji zagovornik drzave Sandzak bulazni(ovo je najblaza rec koja moze opisati njegov govor).Samo je jos jednom u nizu pokazao da se radi o razbijanju IZ a ne bi me cudilo da organizuje jos jednu jer je to i najavio,govoreci o "pluralizmu"!!!
!!Ej bre,on,diktator jedan obicni koji neda pluralizam u bilo kojoj opstinskoj instituciji,trazi pluralizam u verskim institucijama!!Zemljo otvori se...

Pogledajte samo kako Ugljanin igra po Kostunicinim notama:Kad je Voja napao Bosnu pokusavajuci da R Srpsku poredi sa Kosovom-istog trenutka se desio puc u IZ i Ugljaninov napad na Rijaset u Bosni.

Kostunica se okrenuo Rusiji umesto Evropi i Ugljanin je odmah bio u Rusiji i zbratinio se sa ruskim gradom Kazanjem!!!

Sad kad Voja napada Tadica(preko Velje),isto to radi i Ugljanin,u sito vreme.

Zamislite,sinoc Suljo rece da skole treba da na ekskurziju idu u Rusiju!!
:)) :)) :))
A veceras je na BN Televiziji(R Srpska) gostovao "pravi"reis Srbije,Muhamed Jusufspahic koji je,izmedju ostalih gluposti rekao i onu zbog cega je sve ovo i pokrenuto!A rekao je:"Vrlo je diskutabilno ko su muslimani u Sandzaku,tj vrlo je diskutabilno da su oni Bosnjaci,ali neka ih,oni se tako izjasnjavaju i neka im bude"!!!Zamislite!!!
Zar vas ovo ne podseca na nekog ko isto ovo tvrdi(Seselj,Slobo)??Zar ovo nije onaj projekat po kom smo mi Srbi muslimanske veroispovesti??

Pazite sta vam kazem,2010-te godine na popisu Ugljanin i njegova partija,kao i ovi reisovi srbije,ce pozivat da se izjasnjavamo kao srbi muslimanske veroispovesti.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.027

Srijeda, 12. Decembar 2007

Citirano

Orginalno od Tashke
Kostunica se okrenuo Rusiji umesto Evropi i Ugljanin je odmah bio u Rusiji i zbratinio se sa ruskim gradom Kazanjem!!!

U ovome ne vidim nista lose. Cak sta vise, pozdravljam ovu posetu, jer je Kazanj glavni grad republike Tatarstana u kome su vecina muslimani, a povezivanje sa muslimanima nikako ne moze biti lose. Vise o Tatarstanu mozete procitati na Wikipediji.

Citirano

Orginalno od Tashke
A veceras je na BN Televiziji(R Srpska) gostovao "pravi"reis Srbije,Muhamed Jusufspahic koji je,izmedju ostalih gluposti rekao i onu zbog cega je sve ovo i pokrenuto!A rekao je:"Vrlo je diskutabilno ko su muslimani u Sandzaku,tj vrlo je diskutabilno da su oni Bosnjaci,ali neka ih,oni se tako izjasnjavaju i neka im bude"!!!Zamislite!!!

Pod uslovom da je stvarno ovo izjavio, a nema razloga da sumnjam, jer danas u Srbiji jos samo njemu ovako nesto moze da padne na pamet da izjavi: Svaki put kad pomislim da je najgore sto smo mogli da cujemo od Muhameda Jusufspahica vec culi, on me uvijek neprijatno iznenadi novim biserom. Taman kad sam pomislio da u Srbiji vise nema ljudi koji ce da dovode u pitanje nas nacionalni identitet, pojavi se Muhamed Jusufspahic. Prosto je neverovatno sta tom coveku sve nece past na pamet da kaze. Mozda bi mu kabulnije bilo da se bavi svojim poslom, da obezbedi grijanje u Bajrakli dzamiji, makar za vrijeme dzume. Ne bi mu trebalo vise od 3 000 dinara da 4 put mesecno na 3 sata ukljuci grijanje da se ljudi ne bi razboljevali. Dzematlije prije i posle svake dzume daju priloge, pa pola od tih para bi bilo dovoljno da se pokrije to grijanje.
Nije ni cudo sto nije u stanju da obezbedi grijanje u Bajrakli dzamiji makar za vrijeme dzume, nema vremena od dovodjenja u pitanje tudje nacionalnosti. Ali za hair. Ovo samo zanju oni koji su seme razbijanja IZ sadili sa falangom Jusufspahica.

[SIZE=4]I za kraj samo jedno pitanje za sve one koji podrzavaju koncept IZ Srbije koju zagovaraju Zilkic i Jusufspahic, za sve one kojima je Zilkic reis, a Jusufspahic muftija srbijanski (kako sebe voli da naziva): Kako se osecata posle ovakve njegove izjave? Eto vi ste ti (izmedju ostalih) muslimani u Sandzaku koji se izjasnjavate kao Bosnjaci. Vi ste ti (izmedju ostalih) ciju je nacionalnost Jusufspahic doveo u pitanju. Da vas podsjetim, to je covjek koji zauzima jednu od vodecih pozicija u IZ koju vi podrzavate. To je jedan od ljudi koje ste na trgu u Novom Pazaru docekali. To je covjek koga za muftiju drzite.
Je li vam lijep govor odrzao? Je li vas pravim imenom nazvao? Kako mozete da podrzavate nekoga ko izrazava sumnju u vase nacionalno opredeljenje?[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.028

Petak, 14. Decembar 2007

Tribina "Islamska zajednica - temelj našeg opstanka"

www.islamskazajednica.org

Citirano

“Islamska zajednica u Srbiji – temelj našeg opstanka“ bila je tema tribine koja je održana sinoć (13.12.2007.) u velikoj sali Mešihata. Organizator tribine je Fakultet za islamske studije a o događajima u i oko Islamske zajednice koji su obilježili proteklih nekoliko mjeseci govorili su predstavnici političkih partija sa bošnjačkim predznakom i predstavnici nevladinih organizacija koje djeluju na ovom području.

Velika sala mešihata bila je prepuna ljudi koji su, pored toga što su željeli da čuju stavove politički predstavnika i predstavnika nevladinog sektora, došli da daju podršku konceptu jedinstvene Islamske zajednice u Srbiji.
Glavni muftija Muamer-ef. Zukorlić, predsjednik Sabora IZ-e Hajro-ef. Tutić i ostali drugi članovi rukovodstva Islamske zajednice bili su među gostima na ovoj tribini.
„Ne čuti što je napredovanje i jačanje Islamske zajednice zasmetalo nekima u Beogradu, ali čudi to da su oni vrlo lako našli saveznike ovdje u Sandžaku“ – čulo se na tribini.
Izbor „reisa“ u kafani i sve što je slijedilo poslije toga okarakterisano je kao klasični puč.
U saradnji sa svojim mentorima Ugljanin je htio da preuzme Islamsku zajednicu nakon što je izdao sve ciljeve za koje smo se borili početkom devedesetih. On je prvo ukinuo Islamsku zajednicu, zatim je pokušao da izvrši puč, a najnoviji njegov stav je da treba da imamo puno islamskih zajednica. Ove činjenice narodu teško padaju.
„Kao vjernik osjećam da je Islamska zajednica isto onoliko moja koliko pripada muftiji ili bilo kome ko radi u njoj, i ne dam nikome da ukida moju duhovnu vezu sa Sarajevom“ jedan je od stavova koji su se čuli na tribini a sa kojim su se složili svi govornici.
Tribina je trajala puna tri sata.
Na kraju se prisutnima obratio glavni muftija Muamer-ef. Zukorlić koji je između ostalog predložio da se sa ovog skupa formuliše i jedan broj zaključaka.

Fotografije sa tribine mozete videte na [URL=http://www.islamskazajednica.org/component/option,com_ezine/task,read/page,2/category,12/article,937/Itemid,786/]ovoj[/URL] stranici.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.029

Subota, 15. Decembar 2007

Gledo sam sinoc tribinu i konacno jedna prava akcija u Sandzaku. Svi na jednu stranu svi u jednom bloku svi se slazu, asmo Suljo po strani. Zaboravih 25. maj.

Bilo je odlicnih govornika( naravno Muftija je jos jednom dokazao da sto se bar bosnjaka tice nijedan mu ni primac nije) i pokazalo se da se zito konacno odvojilo od kukolja. Pa nek se nadje sad svako jel u zito il u kukolje. Vrsidba je pri kraju.

I ono sto je veoma bitno konacno smo pokazali da smo narod, pravi narod a ne manjina ili etnicka zajednica, MI SMO NAROD. Elhamdulilah.

D E K L A R A C I J A

I

Islamska zajednica jeste temelj našeg opstanka i glavni stub identiteta Bošnjaka i svih muslimana u Srbiji.

Daje se puna podrška Islamskoj zajednici na čelu sa legalnim i legitimnim organima, sa vjerskim i administrativnim sjedištem u Novom Pazaru i duhovnim centrom u Sarajevu, na putu ostvarivanja ustavnih i zakonskih principa autonomnosti Islamske zajednice i njene ravnopravnosti sa drugim crkvama i vjerskim zajednicama.

II

Najoštrije se osuđuje nepoštivanje principa autonomnosti Islamske zajednice od strane lokalne vlasti u Novom Pazaru na čelu sa predsjednikom Opštine Sulejmanom Ugljaninom i Ministarstva vjera u Vladi Republike Srbije, posebno od strane savjetnika ministra Milana Radulovića.

Zahtijeva se od predsjednika i premijera Republike Srbije te drugih nadležnih državnih organa da Islamskoj zajednici osiguraju primjenu prava garantovanih Zakonom o crkvama i vjerskim zajednicama.

III

Formira se Koordinaciono tijelo za zažtitu prava jedinstvene Islamske zajednice u Srbiji koje čine predstavnici političkih partija i nevladinih organizacija učesnica skupa.

IV

Pozivaju se političke partije učesnice skupa da se ustegnu od međusobnih konfrontacija kako bi se zajednička snaga usmjerila na zaštitu od zla koje se nadvilo nad Sandžakom i svim muslimanima u Srbiji.

V

Ovu deklaraciju dostaviti:

- Predsjedniku Republike Srbije
- Predsjedniku Vlade Republike Srbije
- Predsjedniku Narodne skuštine Republike Srbije
- Ministru vjera u Vladi Republike Srbije
- Tradicionalnim crkvama i vjerskim zajednicama
- Organizaciji za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS)
- Ambasadama zemalja stalnih članica Savjeta bezbjednosti
- Ambasadama zemalja članica Organizacije islamske konferencije
- Međunarodnim organizacijama za zaštitu ljudskih prava
- Parlamentarnim političkim partijama
- Medijima

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.030

Nedjelja, 16. Decembar 2007

"Vrlo je diskutabilno ko su muslimani u Sandzaku,tj vrlo je diskutabilno da su oni Bosnjaci,ali neka ih,oni se tako izjasnjavaju i neka im bude'

---------------------------

Kako vrijeme pokazuje istinu i razotkriva cinovnike puca..

Ja kada sam na pocetku pisala o stihijskom srbiziranju ,kao jednom od ciljeva onih koji stoje iza svega, bilo je nemoguce na ovako jasan nacin bez uvoda u povjest dokazati pocetak tog procesa..

Kako je to sad lijepo Jusufspahic junior ,samo u jednoj recenici objasnio :D ..

Trebalo bi bisere seniora i juniora Jusufspahica,te samoprozvanog reisa Zilkica skupljati na jedno mjesto,pa onda kao sabrana djela iznijeti u javnost.. Suljo je vec prosao ispit kontradiktornosti.. :D
Bosnjanka

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.031

Nedjelja, 16. Decembar 2007

Citirano

Hadžije iz Sandžaka su stigli u Mekku u jutarnjim satima u subotu. Navečer (tj. sinoć) obavili su umru. Prema riječima Envera Ujkanovića, glavnog vodiča hadžija koji putuju kopnom, zdravstveno stanje hadžija je dobro. Trenutno se pripremaju za odlazak na Arefat.

Malo vijesti od nasih hadzija, da im Allah dz.s. ukabuli Hadz.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

1.032

Ponedjeljak, 17. Decembar 2007

ooo.. bracho ;)

Selaam Alejkum, bracho i sestre ako ih ima ;)

Ono shto je kod mene trenutno je "suljo nije vishe interesantan" ja stvarno ne znam shto bi vishe o njemu i o onim' oko njega bilo shta govorili, prvo nisu vrijedni bilo kakvog spominjanja, Allah s.w.t.a ih je ponizio dosta im je ta muka, a josh ova shto i mi i masa ljudi koji ga pljuju za pokushaj neuspjeli, licimjerni, munaficki i ni sam ne znam shta... vishe.

I da vam pricham, dosh'o danas jedan chovjek iz Mura 'vako beshe naizgled malo da se ne grijeshim pa ajd da kazhem seljachast, uze neku robu kod nas i kazhe jesil' chuo ovo ono za sulja, pomislih u sebe rekoh shta li hoche ovaj sa ovim da ja pochnem neshto protiv sulja pa da ispadne svadja jer nam je svima poznato ko su iz Mura.
Tako mi Allaha dz.sh taj chovjek sa porodicom i nekim drugom bio tu poche grdit sulja pa mu ja pokaza neku sliku na .Net-u kad kazhe "vid ove djukele za sulja" pa ja opet pomislih dal' on ovo mene cheka da ja ishta kazhem hm... eto i ja se otvori , tandara bandara ko ja i moje razmishljanje sporedi ga s' Sheseljom i tako tu su mi negde kad on kazhe, ma gori je od seselja 100x, ja se opet zachudi.

Kad on tako mi Allaha dz.sh kazhe ako umrem umrechu il' che me ukopat onde pored Islamske zajednice jer volim Islam i nedam na nju da se udari, sve sam ga podrzhav'o ranije i vishe sam ga hajo chini mi se nego svoju djecu, a sad kazhe tako mi Allaha dz.sh dole u muru je prepolovio, kazhe vechina ga vishe i ne podnosi, ja se zachudi rek'o kako to, pa kazhe ada kako srbi nam nisu vishe naudili nego shto je "suljo" naudio nashoj brachi.

Haram neka je na mene ako lazhem. A mozhda nisam sve prenio jer se na bavim politikom ili novinarstvom tako da sam to u kratkim crtama opiso i zadivio mi je kad mi je na kraju rek'o:

"Ako chovjek ilijek ima mozga mozhda bi zakljuchio da je pogrijeshio shto je uradio"

Da vas Allah dz.sh nagradi i uputi na pravi put s mnom

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

1.033

Ponedjeljak, 17. Decembar 2007

Ne znam da li je istina da Sulejman Ugljanin sa svojim "reisom" namjerava da izazove sukobe u Tutinu uoči Bajrama?

Čuo sam da se u srijedu u Tutinu sa podne namaza na gradskom trgu organizuje "doček" Sulejmanovog "reisa",a da sa trga planiraju da okupiraju centralnu džamiju i vakufsku zgradu pored nje.

Ako je to istina,da li je to najava krvoprolića? Traži li to Ugljanin da se za Kurban Bajram prolije muslimanska krv?Dokle je spreman da ide taj čovjek? Ima li ikoga da ga zaustavi u svim tim nečasnim radnjama?

Ima li neko sa ovog foruma saznanja u vezi ovoga?

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

1.034

Srijeda, 19. Decembar 2007

Citirano

Orginalno od basam
Ne znam da li je istina da Sulejman Ugljanin sa svojim "reisom" namjerava da izazove sukobe u Tutinu uoči Bajrama?

Čuo sam da se u srijedu u Tutinu sa podne namaza na gradskom trgu organizuje "doček" Sulejmanovog "reisa",a da sa trga planiraju da okupiraju centralnu džamiju i vakufsku zgradu pored nje.

Ako je to istina,da li je to najava krvoprolića? Traži li to Ugljanin da se za Kurban Bajram prolije muslimanska krv?Dokle je spreman da ide taj čovjek? Ima li ikoga da ga zaustavi u svim tim nečasnim radnjama?

Ima li neko sa ovog foruma saznanja u vezi ovoga?

basam cuo sam kolko i ti. Al to uopste nije bezazleno. MAda ja ne verujem da ce ista pokusati, nema ih. Saka jada. Medjutim, nikad se ne zna. Ne kupe ih oni dzabe. Moguce da ce sa reisom na namaz pa tu nesto da isprovociraju.

Na paricama centralna svecanost povodom kurban bajrama. U osam navece vatromet.

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

1.035

Počela konsultativna nastava za isključene učenike

Rijaset Islamske zajednice Srbije, čiji je poglavar Adem Zilkić, organizovao je konsultativnu nastavu za učenike novopazarske medrese, koji su početkom novembra isključeni iz te srednje škole Mešihata Islamske zajednice u Srbiji pod rukovodstvom glavnog muftije Muamera Zukorlića.

Šef kabineta reisa Zilkića Jakub Leković rekao je Tanjugu da je konsultativna nastava u prostorijama Rijaseta počela prošle sedmice i da su za nastavnike izabrani učeni teolozi - članovi Rijaseta.

Prema njegovim rečima, đaci stanuju u privatnoj zakupljenoj kući, a troškovi smeštaja i nastave finansiraju se iz dobrovoljnih priloga vernika.

'Osim šest učenika koji su izbačeni iz medrese, konsultativnoj nastavi dobrovoljno se priključilo još pet đaka jer je atmosfera pritisaka u toj školi stalna', kazao je Leković.

On je najaivo da će Rijaset, ukoliko bude daljeg interesovanja, u Novom Pazaru osnovati odeljenje beogradske medrese ili možda i samostalnu versku srednju školu.

Početkom novembra iz novopazarske medrese isključena je grupa učenika sa obrazloženjem da im uprava škole ne može garantovati bezbednost.

Svi učenici su sinovi imama ili verskih službenika koji su početkom oktobra izrazili nepoverenje Zukorliću i priklonili se Rijasetu na čijem čelu je reis-ul-ulema Zilkić, a među njima je i reisov sin Kadir.

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Zukorlić potvrdio je ranije u izjavi Tanjugu da je postojala opasnost od fižičkog obračuna među učenicima, ali je negirao da su deca izbačena već da je reč o privremenom udaljavanju dok se situacija unutar islamske zajednice ne stabilizuje.

http://www.rts.co.yu/kategorija_vesti.as…egory=34&page=3

jel ovo istina i jel ima neko vise informacija o ovome

Zukorlićevi batinaši ponovo batinali

Utorak 18.12.2007, 22:45

Štampaj vesti

Trenutno ima 0 komentara

Grupa od desetak pristalica i ljudi koji su viđani u obezbjeđenju Muamera Zukorlića, u nedjelju, u večernjim satima u ulici Sutjeskoj fizički je nasrnula na Rahima Aličkovića i nanijela mu je teške tjelesne povrede. Aličković koji je u rodbinskoj vezi sa Reis-ul ulemom Ademom ef. Zilkićem nalazi se pod prismotrom ljekara i kako je potvrđeno iz Zdravstvenog centra u Novom Pazaru zbog preloma vilice najvjerovatnije će biti podvrgnut hirurškoj intervenciji.

Kako su za SN, a kako kažu i u policiji potvrdili očevici ovog događaja Aličkovića je koricama od pištolja po glavi udarao Ihsan Z. Koji važi za rođaka i ujedno tjelohranitelja Muamera Zukorlića. - Da mi nismo naišli možda bi ga na mjesto ubili, videli smo kako ga je onaj Zukorlićev tjelohranitelj udarao pištoljem po glavi, ovo smo rekli i policiji, kazali su za SN očevici ovog događaja, tražeći od nas da im zbog lične bezbjednosti ne spominjemo imena.

Informacije o ovomo događaju, iako se policija nije zvanično oglasila niti je odgovarala na naše pozive, potvrđene su iz Opštinskog suda u Novom Pazaru gdje je između ostalog potvrđeno da je policija uhapsila Zukorlićevog tjelohranitelja. U toku su predistražne radnje,Ihsanu Z. je određen policijski pritvor, zbog nanošenja teških tjelesnih povreda protiv tog lica je podnešena krivična prijava i u toku su dalje istražne radnje sa ovim slučajem, potvrdio je u telefonskom razgovoru za SN Momčilo Minić, vršilac dužnosti predsjednika Opštinskog suda u Novom Pazaru.

Zbog daljeg toga istrage Minić nije mogao da iznese više detalja. Prema nezvaničnim informacijama Aličković je sa nekim od napadača od ranije imao neraščičćene račune, grupa u kojoj su bili i članovi Zukorlićevog obezbjećenja ga je presrela i počela da ga udara po glavi i tijelu, jedno lice koje je bilo u društvu Aličkovića, najvjerovatnije iz straha, nakon što je Aličković napadnut udaljila se u nepoznatom pravcu.

Aličković se nalazi u bolnici i zbog zadobijenih udarca po glavi nije u stanju da govori. Okrivljeni Ihsan Z. je od ranije osuđivan i poznat je policiji.Njega su kamere registrovale u maskirnom odijelu za vrijeme sukoba vjernika ispred Altun alem džamije.

Izvor: SandzakNews

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.036

www.radiostoplus.com

Citirano

Muslimani u Srbiji i ovaj Bajram dočekuju u atmosferi obespravljenosti Islamske zajednice i nastojanja cijepanja džematskog i imamskog bića, temelja našeg opstanka i jedinog stožera stoljetnjeg okupljanja muslimana.
Od strane Ministarstva vjera i lokalnih samouprava u Novom Pazaru, Tutinu i Sjenici brutalno se krši Ustavom garantovana autonomnost Islamske zajednice i zakonska obaveza pružanja zaštite njenim legalnim i legitimnim organima.
Zato pozivam Predsjednika Republike i Vladu da u skladu sa Ustavom i Zakonom Islamskoj zajednici obezbijede ravnopravan status sa ostalim tradicionalnim crkvama i vjerskim zajednicama kako bi i muslimani mogli nastaviti učestvovati u izgradnji stabilne i prosperitetne budućnosti svih građana ove zemlje u duhu tradicionalnih islamskih vrijednosti tolerancije i mira.
Ovom prilikom odajem najveći stepen priznanja džematlijama, imamima i muderisima na vjerskoj svijesti i odlučnosti koju su pokazali na putu očuvanja jedne i jedinstvene Islamske zajednice.
Ma koliko izgledalo teško, svi muslimani i svi dobri ljudi i ovog Bajrama imaju mnogo razloga da se raduju.
U duhu kurbana - žrtve nastavićemo svoj put odbrane islama, Islamske zajednice i našeg dostojanstva. A u znaku hadža (ihrama, Arefata i tavafa) gradićemo naše jedinstvo. U tom svjetlu BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.037

Hoću da vjerujem da predsjednik Tadić drži do svoje riječi

Avaz: Da li Vam je predsjednik Srbije Boris Tadić odgovorio na pismo koje ste mu uputili povodom posljednjih nemilih događaja u Sandžaku?

Reisu-l-ulema: Nije mi predsjednik Boris Tadić odgovorio na pismo koje sam mu uputio povodom događanja oko Islamske zajednice u Srbiji. Vjerovatno nije imao vremena, jer se ovih dana u Srbiji događaju krupne stvari. Hoću da vjerujem da je gosp. Tadić drugačiji od drugih. Još vjerujem da drži do svoje riječi i da poštuje sebe kao čovjeka i sebe kao predsjednika države Srbije. Ne želim ni pomisliti da je i gosp. Tadić jedan od brojnih licemjernih političara. Uvjeren sam da će gosp. Tadić skupiti sve osobine koje ima u svom osobnom identitetu - crnogorsko čojstvo, hrvatsku kulturu i bosansko poštenje, pa razumjeti da su muslimani u Sandžaku dovoljno zreli i dovoljno odrasli da sami mogu organizirati i voditi Islamsku zajednicu.

Avaz: Trenutno se čini prilično mirno u Sandžaku, no činjenica da je Beograd osnovao vlastiti Rijaset, ne ide baš u prilog rješavanja krize. Naprotiv, čini se sve kao jedno zatišje pred veliku buru. U prilici smo ćuti i poruke kako bi moglo doći do krvoprolića. Kako će se prema Vašoj procjeni stvari odvijati dalje i kako uopće riješiti ovaj problem?

Beogradske igre

Reisu-l-ulema: Bilo je za očekivati da će Beograd u neko doba oživjeti fenomen Sejde Bajramovića kod Bošnjaka, nakon što to nije moglo proći kod Albanaca. Tužno je to što je Adem Zilkić pristao da bude žrtva beogradske igre oko IZ-e, koja najuvjerljivije čuva jedinstvo, čast i ugled muslimana u Srbiji sa sjedištem u Novom Pazaru. Nadam se da je Zilkić shvatio grešku koju je napravio i sramotu koju je nanio ne samo muslimanima Sandžaka, već i svim muslimanima koji drže do dostojanstva svoje vjere i kulture. Imam puno povjerenje u muslimane Sandžaka, koji su kroz povijest znali očuvati svoj ugled i čast islama. Zato vjerujem da će Sandžak ostati dosljedan tradiciji svojih predaka i učvrstiti svoje jedinstvo te sačuvati međusobni mir i slogu.

www.rijaset.ba
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

1.038

E ovo je reis. Pametan , recit, bistar , mudar , muhmin. Takav treba da bude reis. A ne drzavni , da bude ko direktor, drzava ga postavi drzava ga makne. A ne Zilkic. Bas je ga okarakterisao isti Bajramovic.

Sta je bilo danas u Tutinu, jel bilo sta?

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.039

Napeto u Tutinu
19. decembar 2007. | 13:02 -> 18:33 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug

Reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić odustao je večeras od ulaska u kancelariju koja se nalazi u vakufskoj zgradi uz centralnu džamiju u tom mestu, a u kojoj je on službovao 26 godina.

Kako je prvobitno javio Tanjug, oko 200 pristalica glavnog muftije Islamske zajednice u Srbiji Muamera Zukorlića blokiralo je glavnu gradsku džamiju i vakufsku zgradu u Tutinu.

U Tutinu su pre toga održani paralelni mitinzi podrške reisu Zilkiću s jedne strane, dok su se nedaleko od centralnog trga ispred glavne gradske džamije okupile pristalice koje podržaju glavnog muftiju.

Zukorlićevi sledbenici su uz povike "izdaja i lopovi", nazivajući Zilkića pogrdnim imenima u dva maha pokušali da nasrnu na grupu koja ga je pratila do obdaništa gde je on povodomKurban bajrama tutinskim mališanima delio paketiće. Zahvaljući brzoj intervenciji policije dve grupe vernika su razdvojene.

Ovu vijest ja tumacim ovako:
Ovaj novi Sejdo Bajramovic (citaj Adem Zilkic) nema podrsku vjernika ni u svom gradu gde je ceo svoj radni vijek proveo.
Objekti legalne islamske zajedice u Srbiji su odbranjeni od pokusaja njihovog preuzimanja od strane pristalica novog Sejda Bajramovica.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.040

kakve paketice? pa jel on deda mraz ili reisul ulema. on izgleda, ima problema da sebe uvjeri da je reis, a da ne pricamo za druge.
"U ovom trenutku nametnula nam se ta priča koncepta koji ne podrazumeva Kosovo. Prema tom njihovom Ustavu Kosovo je već odstranjeno, a mi ne želimo da Islamska zajednica bude prva koja konstatuje neke stvari, čak neke stvari nisu ni dovedene do finalnog statusa kada je u pitanju Kosovo. Što bi to Islamska zajednica prva radila i što bi to prvi radio Muamer Zukorlić", upitao je Jusufspahić.
ovo je dio izjave gospodina Beogradjanina...
a evo i jednog lijepog poredjenja
Jastreb je dodao/la ovu sliku:
  • hronika1_1.jpg
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks