Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

1.041

Srijeda, 19. Decembar 2007

Kao i obično,pristalice Ugljanina govore neistine.Ovaj put vjerovatno imaju dva cilja:

1. da daju lažnu predstavu svojim pristalicama o "ispravnosti" njihovog projekta Islamske zajednice,

2. i da tom lažnom predstavom olakšaju svojoj prljavoj savesti.

Danas je u Tutinu Adem Zilkić doživeo ŽIVOTNI DEBAKL.
Ne debakl pojedinačnog projekta,već čitavog njegovog dosadašnjeg života.
Kada ni uz pomoć opštinskog budžeta,opštinske infrastrukture,"privedene" publike,državnog vrtića,državnih škola,državne policije nije mogao "ni pogled da baci"na vakufsku zgradu i Glavnu džamiju - "nije imao rašta ni živjeti".

Pobijedila je svijest vjernika,okupili su se iskreno,odlučno i hrabro,u ime Allaha dž.š. odbacili sramni projekat razbijanja Islamske zajednice.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.042

Kako je Tanjugu rekao šef reisovog kabineta Jakub Leković, Zilkić je odustao od prvobitne namere imajući u vidu da je današnji dan po mnogo čemu značajan za Srbiju vezano za odluku o budućem statusu Kosova i Metohije, kao i za pravoslavne vernike koji slave Svetog Nikolu.
Za zilkica je svetije kosovo i sveti nikola, znaci, nije prezao od toga da oskrnavi bajram, al kad je sveti nikola i sveti voja koji brani kosovo u pitanju, onda su to zilkiceve svetinje u koje ne dira...
8)
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.043

Ponosan sam na ljude koji su danas stali u odbranu, i odbranili, Islamsku zajednicu i njenu imovinu....

...mozete misliti kako se ponizeno osjecao rejs-ulejman Zilkic kada je prosao na dvadesetak metara od dzamije gdje je proveo pola zivota... a njegovi Tutinci mu ne daju unutra...

...beogradski mediji se, kao i uvijek, opet sluze prevarama, posebno Tanjug, nije istina da su dovodjeni ljudi sa strane...90 % ljudi su bili Tutinci, i nekolicina Pazaraca... (treba ovo reci, radi istine, da nebi manipulisali kako su ljudi instruirani sa strane i tako...a daj Boze da ih je bilo sa svih strana...)

...Tutinci i Sandzaklije su prepoznali izdaju... bio je izvanredan osjecaj stajati u onom zivom zidu... (o) (o) (o)

Evo i jedna fotka....
Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • Odbrana dzamije.JPG
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.044

Četvrtak, 20. Decembar 2007

Mogu zamislit razocarenje kriticara Muamerovog obezbedjenje kada su videli kako kordoni Zilkicevog obezbedjenje danas sprovode doticnog. Od "narodnog" reisa dosli su do sprovoda koji mi je uzlicao na iznenadne posete Dzordza Busa Iraku. I sto je jos zanimljivije kordon je bio napravljen sa ciljem da ga razdvoji od ljudi koji su dosli da ga podrze.

Citirano

Orginalno od Jastreb
Kako je Tanjugu rekao šef reisovog kabineta Jakub Leković, Zilkić je odustao od prvobitne namere imajući u vidu da je današnji dan po mnogo čemu značajan za Srbiju vezano za odluku o budućem statusu Kosova i Metohije, kao i za pravoslavne vernike koji slave Svetog Nikolu.
Za zilkica je svetije kosovo i sveti nikola, znaci, nije prezao od toga da oskrnavi bajram, al kad je sveti nikola i sveti voja koji brani kosovo u pitanju, onda su to zilkiceve svetinje u koje ne dira...
8)

Ne mogu da vjerujem sta je ovaj covjek izjavio (RTS-u). Pa ti ljudi ne prezaju ni od cega. Puc su organizovali u sred Ramazana i to pred Bajram, a Kurban Bajram su nam zacinili novim incidentima. Nece da prave incidente zbog Kosova i svetog Nikole, a islamski praznici su prava prilika za to? Ima li ovim ljudima da je ista sveto?
Svaka cast Tutincima sto su danas sacuvali dzamiji i vakufsku imovinu od nasilnika koji su pokusali na silu da je uzurpiraju. Jeste da me je danas dusa zabolela kada sam gledao kordone policije kako razdvajaju muslimane koji jedni drugima svasta dobacuju, ali nazalost izgleda da je jedini nacin da se izborimo sa ovom posasti da fizicki branimo dzamije i vakufsku imovinu.
Pa Zilkic nema podrsu ni u rodnom gradu, gde je proveo citav svoj zivot. Sta on ima bilo gde drugde da trazi?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.045

Petak, 21. Decembar 2007

Radio 100+

Citirano

NOVI PAZAR- Ministar odbrane i potpredsednik Demokratske stranke (DS) Dragan Šutanovac i glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić poručili su večeras u Novom Pazaru građanima Sandžaka da treba da budu ponosni na svoju zemlju, kao i da iskušenja koja nas očekuju, prolazimo zajedno. "Jesam ministar odbrane i potpredsednik Demokratske stranke, ali sam ovde kao Dragan Šutanovac, veliki prijatelj Novog Pazara, Sandžaka, muftije i jednog mog prijatelja iz vojske, Edipa", kazao je ministar obrativši se gostima na prijemu koji je, povodom Kurban bajrama, u Mešihatu Islamske zajednice, priredio Zukorlić. Šutanovac je rekao da je u Novi Pazar došao da svoje srce podeli sa ljudima koji tamo žive i da im poželi srećan Bajram. On je vernicima čestitao praznik "u svoje ime i u ime svoje porodice, kuma (Borisa) Tadića i prijatelja iz Beograda". "Treba da budete ponosni na ovu zemlju, na sebe i na muftiju, a pomalo i na ministra odbrane", rekao je Šutanovac. Zukorlić je rekao da građani Sandžaka i Bošnjaci u Srbiji hoće da budu građani ove države, ali da traže da i država njih doživljava kao svoje. Bošnjaci, rekao je on, sa drugima žele da žive na ravnopravnoj osnovi i da za to ne moraju nikoga da mole. "Naša uloga je da budemo mostovi saradnje sa svima i verujem da Sandžak može da ponudi više nego što bilo ko očekuje", rekao je Zukorlić, izrazivši očekivanje da će se tenzije u regionu stišati i da će građani Sandžaka imati šansu da u tome pomognu. Osvrnuvši se na protekla dva i po meseca i na tenzije unutar islamske zajednice, Zukorlić je rekao da su vernici koji podržavaku Islamsku zajednicu u Srbiji kojom on rukovodi, pokazali svest i odlučnost da odbrane ono što je, kako je rekao, njihovo, a da su im iskušenja samo pomogla da ojačaju. "Mi umemo sa svima, sa Prištinom, Podgoricom i Beogradom i to smo vežbali celo jedno stoleće", kazao je muftija. Prijemu je prisustvovalo više stotina ljudi, a obraćanja Šutanovca i muftije Zukorlića često su prekidani aplauzima i klicanjem njihovih i imena predsednika Srbije Borisa Tadića.

Sutanovac je oduvjek bio gospodin covjek i svetao primjer kakvi politicari danas trebaju Srbiji, a to je i danas pokazao. Jaka i cvrsta IZ je interes ne samo muslimana, vec i drzave, jer jedino takva IZ moze odgovoriti na iskusenja i probleme resavati i u korist muslimana i u korist drzave. Jaka IZ koja bi bila partner drzavi moze biti samo plus i za muslimane i za drzavu. Proteklih 15 godina su pokazale da sukobi i polotronstvo nisu nikome nista dobro donijeli i to je najbolja lekcija za sve nas koji zivimo na ovim prostorima. Mostovi saradnje, uzajamnog postovanja i razumevanja trebaju da budu svima nama cilj. Islamska Zajednica na cijem celu se nalaze osobe koji dovode u pitanje nacionalnost ljudi koji ih podrzavaju, ne da je stetna samo po muslimane, vec je stetna i po drzavu. Jer onaj koji nema samopostovanja i postovanja prema svojim sledbenicima (da ne pricam o onima koji ih ne podrzavaju), vec ima postovanje samo prema licnom caru, taj dugorocno gledano ne moze biti ni faktor stabilnosti, ni faktor prosperiteta. Ni muslimana, ni drzave.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

1.046

Subota, 22. Decembar 2007

Radio 100+

Citirano

... a obraćanja Šutanovca i muftije Zukorlića često su prekidani aplauzima i klicanjem njihovih i imena predsednika Srbije Borisa Tadića.

Ovo je laz. Ja sam bio prisutan i nisam cuo da je iko klicao Sutanovcu i Tadicu.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.047

Subota, 22. Decembar 2007

Citirano

Orginalno od Root
Ovo je laz. Ja sam bio prisutan i nisam cuo da je iko klicao Sutanovcu i Tadicu.

Veceras je snimak ovog svecanog skupa isao na lokalnim televizijama (naravno na Regionalnoj se nije mogao videti) i svako je mogao videti da je vest radija 100+, u delu koji je Root citirao, neistinita.

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=51849&lang=2
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

1.048

Ponedjeljak, 24. Decembar 2007

A zna li se koliko je ljudi dočekalo Reis-ul-ulemu Adema ef. Zilkića u Tutinu?

Mislim, nisam imao prilike da gledam ovaj događaj, pa rekoh, možda bi bilo dobro kada bi neko ko je to gledao ili tome prisustvovao kaže koliko je ljudi dočekalo Reisa?

Pročitah u postovima informaciju da je bilo oko 200 pristalica Muamera ef. Zukorlića, ali nigdje ne pričitah koliko je bilo onih koji su u Tutinu dočekali Reisa?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.049

Citirano

Orginalno od Junus

Mislim, nisam imao prilike da gledam ovaj događaj, pa rekoh, možda bi bilo dobro kada bi neko ko je to gledao ili tome prisustvovao kaže koliko je ljudi dočekalo Reisa?

Pročitah u postovima informaciju da je bilo oko 200 pristalica Muamera ef. Zukorlića, ali nigdje ne pričitah koliko je bilo onih koji su u Tutinu dočekali Reisa?

Je li te zanima podatak sa ili bez obezbedjenja? Cifre se drasticno razlikuju, pa moras biti precizniji.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.050

Nesto im i ovaj broj kurbana velik, oko 2000 hiljade i jos 200 merhametovih... masallah...
juce sam bio u klanici Lav u sjenici gdje je vrsena akcija klanja kurbana. oni su klali kurbane mesihata, a dosli su i ovi iz ove privatne IZ da i njima kolju. gazda klanice je pristao tek nakon sto je dobio odobrenje od muftije, a znate li koliko je imao ris kurbana 36 krupnih grla, od 200 do 300 kurbana, toliko o tih 2000...
jos jedna informacije, džematlije iz novog sada i nove varosi su odbili da prime njihove kurbane, a kurbani koji su klati u 5. mesnoj, dio od ovih 36 krava, je, kako smo na reginoalnoj mogli vidjeti, prethodno ubijen elektrosokom, pa tek onda zaklan, toliko o serijatskim pravilima prilikom klanja...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1.051

Citirano

Orginalno od Jastreb
Nesto im i ovaj broj kurbana velik, oko 2000 hiljade i jos 200 merhametovih... masallah...
juce sam bio u klanici Lav u sjenici gdje je vrsena akcija klanja kurbana. oni su klali kurbane mesihata, a dosli su i ovi iz ove privatne IZ da i njima kolju. gazda klanice je pristao tek nakon sto je dobio odobrenje od muftije, a znate li koliko je imao ris kurbana 36 krupnih grla, od 200 do 300 kurbana, toliko o tih 2000...
jos jedna informacije, džematlije iz novog sada i nove varosi su odbili da prime njihove kurbane, a kurbani koji su klati u 5. mesnoj, dio od ovih 36 krava, je, kako smo na reginoalnoj mogli vidjeti, prethodno ubijen elektrosokom, pa tek onda zaklan, toliko o serijatskim pravilima prilikom klanja...

Lele... 8o o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

1.052

Koliko sam ja čuo čak je i bolnica odbila da primi njihove kurbane.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.053

Utorak, 25. Decembar 2007

A koliko je kurbana imala IZ u Srbiji na čijem je čelu Muamer ef. Zukorlić?

Zašto li to odbijaju te kurbane?

@ef-e, evo ja pročitah na Sandžaknews-u vijest u kojoj se spominje nekoliko hiljada građana, a sa druge strane ti kažeš da ih je bilo tačno 20. Dosta je velika razlika između ove dvije informacije. Izgleda da ću ja morati da uzmem digitron i da izračunam srednju cifru između ove dvije.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.054

Citirano

Orginalno od Junus
@ef-e, evo ja pročitah na Sandžaknews-u vijest u kojoj se spominje nekoliko hiljada građana, a sa druge strane ti kažeš da ih je bilo tačno 20. Dosta je velika razlika između ove dvije informacije. Izgleda da ću ja morati da uzmem digitron i da izračunam srednju cifru između ove dvije.

Kad si procitao na sandzaknews-u i verovatno i sa drugih izvora ne znam zbog cega pitas ovde koliko je ljudi docekalo reisa? Nisam bio na trgu i ne znam koliko je bilo ljudi, a ono 20 sa napisao samo da bih ti ukazao da ne vidim poentu pitanja koja se postavljaju reda radi. Ja sam na stranicama IZ u Srbiji procitao da je Zilkica docekalo nekoliko stotina ljudi.
A jesi li video kako se Zilkic brzo izoholio? Prate ga kordoni obezbedjenja. Mislili smo da ce Zilkic biti skromna alternativa Zukorlica, ali eto Zilkic tek sto je postavljen za "reisa", a vec ima vece obeznedjenje nego Zukorlic. Nego sva sreca, pa je taj dan bila sednica u UN posvecenja Kosovu i Sveti Nikola, pa je Zilkic zbog toga odustao od pravljenja incidenta.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.055

Volim da se informišem sa više strana, jer ne može čovjek realno da sagleda sliku kada samo iz jednog izvora uzima informacije.

Ja sam više mislio da mi odgovori neko ko je bio prisutan u Tutinu tog dana. U svakom slučaju hvala ti na trudu.

A da ne znaš možda koliko je kurbana zaklala IZ u Srbiji?

Čuh da je bilo nekih problema u vezi nekih dženaza u Lejlek džamiji i u onoj džamiji u Šutenovcu. Nisu dozvolili da se klanja dženaza jer su te dženaze predvodile efendije iz Rijaseta, zna li neko nešto više o tome?

• »Efendija-CH« je muško

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

1.056

Slusaj JUnuse,ovdje postavljas pitanja i sve je to uredu,ali iza tih tvojih pitanja SMRDI brate nesto!!!
netrebas ti ovdje nista prenosit sta pise na Sandzaknews stranici,i mi ovdje netrebamo nikakvih SMUTNJI!!
brate ako ti neodgovara ovdje sta se pise i koje vijesti se prenose,ete ti sandzaknewsa pa cita koliko ti volja!!!!
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.057

Koliko ja znam ovo je Forum na kojem se diskutuje i razmjenjuju mišljenja, koja, naravno, ne moraju biti svima ista. Naravno je da ovdje ima mojih neistomišljenika, ali nije valjda da samo oni koji isto misle mogu ovdje dolaziti, pisati, postavljati pitanja, itd.
Dakle, osnovni preduslov za zdravu diskusiju jeste poštivanje sugovornika i tolerancija u različitosti mišljenja i stavova.

Netolerantno je drugačije mišljenje, odnosno stav nazvati smutnjom samo zato što je drugačiji.

• »Efendija-CH« je muško

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

1.058

Pa i adem zilkic ima neki drugaciji stav i neko drugacije misljenje pa sije SMUTNJU i to naveliko!
samo sam htio reci da znas,da se osjeti Pozadina tvojih pitanja ovdje,i prema tome diskutuj brate tamo na sandzaknewsu,izgleda da ti je tamo prilagodnije...
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.059

Ne mogu da te shvatim šta želiš reći, o kakvoj se pozadini radi i o kakvoj se smutnji radi.
Mislim da se ipak radi o netoleranciji prema drugačijem mišljenju i stavu sa tvoje strane. Može da ti se moj stav ne svidi ili da se sa njim ne slažeš, ali nemaš pravo da me zbog različitog stava i mišljenja "protjeruješ" sa Foruma.

Dakle, tolerancije malo i sabura i bit će dobro, inšallah.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.060

Citirano

Orginalno od Junus

...

Takozvanog reisa Adema Zilkica u Tutinu je docekalo, po mojoj proceni, izmedju 350 i 400 ljudi (medju njima oko 50 radnika opstinske uprave Tutin, koji su tu bili po naredjenju pretpostavljenog/ih ili po sluzbenoj duznosti)...

...imalo je jos mozda maksimalno 80 ljudi (ukljucujuci i mene) koji su stojali sa strana na trgu i posmatrali to iz razlicitih razloga...

...podsjecam nedelju dana prije toga na svim medijima koje kontrolise Ugljaninova klapa, ljudi su pozivani da prisustvuju tom skupu...na TV Tutin je i licno predsjednik opstine Kucevic pozvao da se prisustvuje skupu (sto je nonsens u normalnim drustvima)...

...pouzdano znam i da su ljudima koji su dolazili sa strane refundirani troskovi za gorivo...

Toliko o skupu samozvanog reisa...narod je prepoznao izdaju...

...moj zakljucak je da se narod koji zivi na ovim prostorima vrlo lako moze prevariti na sitnim zavrzlamama (npr. podrzite sad ovog politicara...pa haj danas ovog drugog...pa ovo, pa ono...) ali kada su u pitanju znacajne istorijske stvari koje se ticu obraza, postenja i izdaje...neeeeee sandzacki narod, ma koliko bio politicki neobrazovan, na to ne pristaje ...upravo smo posljednjih nekoliko mjeseci to i videli...

...iskren da budem imao sam poljuljanu vjeru u (da tako kazem) "normalnost" ovog naseg naroda...ali prateci sve ovo posljednjih mjeseci, vidim da nije tako... na neki nacin sam ponosan zbog toga...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Social bookmarks