Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.061

Utorak, 25. Decembar 2007

Eto, sada imamo i potvrdu sa licu mesta da je Zilkica u Tutinu docekalo maksimalno 400 ljudi (ukljucujuci i obezbedjenje).

www.islamskazajednica.org

Citirano

Na području Novosadskog muftinstva Bajram namaz klanjan je na 5 mesta i to u medžlisu odbora Novi Sad, medžlisu odbora Beočin, medžlisu odbora Subotica, Beočin i V. Rit. Bajramsku hutbu u Novom Sadu je održao glavni imam Fadil ef. Murati. Na bajramski namaz kao i svake godine nije bilo mjesta da svi vernici stanu u mesdžidu I u pomoćne prostorije tako da je veliki broj vjernika bajram namaz klanjalo u hodniku koji vodi ka ulazu u samom mesdžidu uslijedila su zatim cestitanje i zijaret mezarima najdražih te obilasci rodbine i klanja kurbana.

Bajramska hedija za najsiromašnije porodice u AP Vojvodini

Internacionalna Islamska organizacija iz Saudijske Arabije i Deniz Feneri dernegi iz Tusrske su drugog i treceg dana Kurban bajrama donirali su medzlisima u Vojvodini 2,5 tone mesa.Meso je bilo u paketima od po 3,5 kilograma i ono je bilo podeljeno najugrozenijim muslimanima sa ovih podrucja.Meso je bilo podeljeno u N.Sadu ,Subotici,Beocinu,V.Ritu i Adicama.
Muftinstvo novosadsko se zahvaljuje donatorima i nada se dace ovih aktivnosti biti jos uz Allahovu dz.s pomoc i u narednom periodu jer se srca vernika odazivaju na poziv svoga Gospodara.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.062

Srijeda, 26. Decembar 2007

Citirano

Orginalno od Junus [/I

Čuh da je bilo nekih problema u vezi nekih dženaza u Lejlek džamiji i u onoj džamiji u Šutenovcu. Nisu dozvolili da se klanja dženaza jer su te dženaze predvodile efendije iz Rijaseta, zna li neko nešto više o tome?

Nije dzemat dao da klanja dzenaze rijasetovac, samo njihov imam, ovi tako nisu hteli i ovi im nisu dali.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

1.063

Znači ne može čovjek da sam izabere ko će mu klanjati dženazu, tj. imamiti?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1.064

Citirano

Orginalno od Junus
Znači ne može čovjek da sam izabere ko će mu klanjati dženazu, tj. imamiti?

Moze. Nek uzme efendiju za ruku pa kuci nek mu klanja ne samo dzenazu no svih pet.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.065

Mene zanima ko to smije i može zabraniti nekome da klanja dženazu u džamiji i na osnovu čega?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

1.066

Moze na osnovu Kur'ana i sunneta i da ne nabrajam jos ostalo sto se uzima u obzir kada je fetva u pitanju...
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.067

Naravno da na osnovu toga može, ali mene zanima konkretno da neko navede iz tih izvora nešto u korist tog zabranjivanja.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1.068

Evo sve trcim.

Dokon pop i goveda krsti. 8)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

1.069

Citirano

Orginalno od Junus
Naravno da na osnovu toga može, ali mene zanima konkretno da neko navede iz tih izvora nešto u korist tog zabranjivanja.

Ima tu dosta nekih stvari da se vidi,rijesi itd.No sve to prevazilazi moj prostor interesovanja...

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.070

prvo bi doticni gospodin trebao objasniti kako to i po kojem pravu oni istjeravaju iz džamija ljude koji ne misle kao oni kao sto su uradili u selakovcu. sto se tice ovih dzenaza niko nije branio da se klanja dzenaza u dzamijama, vec je samo zabranjeno imamima izdajicama da udju u hareme tih dzamija. sve te dzamije imaju svoje imame i nisu im potrebni "uvozni". ali, nije u tome stvar, vec je stvar u tome sto je junus zeljan rasprave i sirenja fitne... on je sve to liijepo cuo na svojoj regionalnoj televiziji gdje su mu to objasnili po njegovom ceifu, pa sad hoce da provocira.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.071

Četvrtak, 27. Decembar 2007

Prvo, ne znam za to istjerivanje iz Selakovca, pa bi dobro bilo da me informišeš o kakvom se istjerivanju radi? Drugo, ko su to "oni" koji istjeruju, na koga si mislio?
Treće, ko je te imame proglasio izdajicama?
Četvrto, znam da te džamije imaju imame, ali ovi ljudi su izabrali ko će im predvoditi dženazu, znači li to da imami Rijaseta ne mogu uopšte klanjati u tim džamijama? Znači li to da su izgubili u tim džamijama sva prava, jer dženazu može da predvodi i neko ko nije službenik IZ-e, običan džematlija, zar ne?
Odakle ti to da sam ja željan rasprave, a ne diskusije, čemu Forumi i služe?
Odakle ti to da sam ja željan širenja fitne i zar te nije od Boga strah da tako olahko takvu optužbu bacaš?
Otkud znaš gdje su to meni objasnili i da je to po mojem ćejfu i zar je svaki onaj koji ne misli kao ti provokator?

Opet bih preporučio malo više tolerancije i uvažavanja drugog i drugačijeg mišljenja i stava. I preporučio bih da se prestane sa praksom da se svaki neistomišljenik etiketira i na taj način izbjegava bilo kakva vrsta diskusije po bilo kojem pitanju.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

1.072

Četvrtak, 27. Decembar 2007

Jusufspahić: Kosovo treba da ostane sastavni deo Srbije
četvrtak, 27 decembar 2007
Jedan od načina za očuvanje mira i stabilnosti u zemlji jeste da Kosovo ostane sastavni deo Srbije, uz najviši stepen demokratije i autonomije, rekao je danas muftija Islamske zajednice Srbije Muhamed Jusufspahić. Jusufspahić je rekao da nije dobro kada se deo bilo koje države odvaja, jer postoji opasnost da se takva situacija kasnije prenese i na druga područja koja mogu biti trusna. (o) (o) (o)

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.073

Petak, 28. Decembar 2007

A kakav je stav Muamera ef. Zukorlića, odnosno Islamske zajednice u Srbiji po pitanju statusa Kosova?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.074

Petak, 28. Decembar 2007

Ne znam zbog cega bi IZ u Srbiji uopste morala da ima stav po pitanju statusa Kosova. To je politicki proces koji ne zavisi ni od stava, ni od djelovanja IZ. Koliko je meni poznato, ni Zukorlic, niti bilo koji drugi funkcioner IZ u Srbiji nisu iznosili svoje misljenje po ovom pitanju.
Mene je iznenadila cinjenica da je Jusufspahiceva i Zilkiceva IZ zauzela stav u vezi statusa Kosova.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.075

Petak, 28. Decembar 2007

Sta ima tu da te cudi?
Zar ti nije jasno da su oni od samog pocetka ovog neuspelog pucha dobili napisani scenario u ruke.
Od koga? To je i svakom vrapcu u medjuvremenu jasno.
Dakle sve sto oni rade i sto ce raditi je zapisano u scenariju po kome igraju i za koji dobijaju platu. U slucaju da nesto krene krivim tokom, a oni lepo nazovu Beograd i dobiju nove instrukcije.

Dakle izjave tipa, "vrlo je diskutabilno da li su Sandzaklije Bosnjaci", su dobro smisljene i ubacene u scenario a akterima (Zilkic, Jusufspahic & Co.) je precizno propisano kada i gde ce izjaviti ovakve bolesne stavove.

Dakle cilj je da se mi od Bosnjaka muslimana prevedemo u Srbe islamske veroispovesti. Drugi cilj je razbijanje Bosnjaka i njihovog jedinstva na svakom polju.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.076

Petak, 28. Decembar 2007

Jusufspahici ne iznose samo licno misljenje, jer nastupaju sa pozicija u IZ Srbije, te na taj nacin prezentuju i organizaciju kojoj pripadaju. Da je Muahmed Jusufspahic izjavu gde je doveo u pitanje nacionalni identitet Bosnjaka dao kao "Muhamed Jusufspahic, obican covjek" on bi iznosio licne stavove, ali kako je on u toj emisiji gostovao kao "Muhamed Jusufspahic, muftija srbijanski i jedan od glavnih ljudi u IZ Srbije" onda je on izneo stavove rijasete. Pogotovu sto on nigde nije rekao "ovo je moj licni stav" i pogotvu sto posle toga niko iz te IZ, pa ni ljudi koji su iz Sandzaka, nisu demantovali, niti osudili njegovu izjavu. I to je slucaj ne samo sa tom izjavom, vec i sa svakom drugom. Dokle god Muhamed Jusufspahic nastupa kao sluzbenik IZ Srbije i dokle god se ostali clanovi te IZ ne ograde od njegovih izjava, njegovi stavovi predstavljaju i stavove rijaseta. Ipak je on najuticajniji zvanicnik tog rijaseta i njega su (izmedju ostalih) docekale njegove pristalice na trgu u Novom Pazaru.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.077

Petak, 28. Decembar 2007

Hajde reci iskreno vjeruješ li u to što si ispisao? Vjeruješ li u to da su ti stavovi Jusufspahića i stavovi IZ Srbije?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.078

Petak, 28. Decembar 2007

Nema sta da vjerujem ili ne vjerujem. U predhodnom postu sam na jasan i precizan nacin obijasnio kako stoje stvari u vezi sa izjavama koje on daje i ne bih da ponavljam. Izneo sam cinjenice i ko god misli suprotno, neka iznese cinjenice u priliog njegovom misljenju.
Do sada bi svakom trebalo da bude jasno da oni koji podrzavaju Zilkica ne mogu oprat ruke od Jusufspahica, kao i da se Zilkic dobija u paketu sa Jususpahicima i sa svim onim sto Jusufspahici u taj "brak" kao miraz donose. Na kraju krajeva sjediste te IZ je u Bajrakli dzamiji u kojoj je Muhamed Jusufspahic imam, a uskoro ce i za reisa biti inagurisan.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.079

Petak, 28. Decembar 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Do sada bi svakom trebalo da bude jasno da oni koji podrzavaju Zilkica ne mogu oprat ruke od Jusufspahica, kao i da se Zilkic dobija u paketu sa Jususpahicima i sa svim onim sto Jusufspahici u taj "brak" kao miraz donose.

Mogu itekako, isto kao sto je to ucinila SDA Bosne i Hercegovine na svom kongresu, gde je javno "oprala ruke" od Sulejmana Ugljanina proglsivsi ga sebicnim, uskogrudnim i onim koji zarad takvih svojih interesa zeli razbiti islamsku zajednicu u Srbiji.

Medjutim, kada bi oni koji podrzavaju Zilkica "oprali ruke" od Jusufspahica, onda bi ceo ovaj koncept rusenja islamske zajednice pao u vodu, a autori, nalogodavci, pomagaci i izvrsioci ovog sramnog pokusaja pucha bi i konacno shvatili da se vjerskim i nacionalnim identitetom Bosnjaka ne moze ni po koju cenu igrati.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

1.080

Petak, 28. Decembar 2007

Zilkic je samo cekic u rukama jusufspahica, oruzje kojima oni biju muslimane. da je ova njihova ujdurma uspjela vidjeli bi da bi nakon nekoliko mjeseci oni zamijenili reisa i imenovali nekog njihovog iz beograda, a najvjerovatnije numana ili muhameda jusufspahica.
a jos jedna bruka pukla, jestel culi? zilkic za bajram dijelio poklone sa natpisom SRECAN BOZIC

Social bookmarks