Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.161

Utorak, 08. Januar 2008

Uh jest' se ova tema razvila :D

Nego, jel' bilo ovdje ono o paketicima sa misionarskim porukama?

Ja, sto se tome ismijah.. Haman ljudskoj gluposti , ama bas kraja nema..

Kakvo je sada stanje u Sandzaku?
Jedno kratko sumiranje trenutne situacije odnoseci se na puc i kompletnu politicku situaciju ,ako moze neko da uradi ..
Bosnjanka

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

1.162

Utorak, 08. Januar 2008

Sto se mene tice Junuse necu da te uvlacim u politicke vode,nije mi to bio cilj,mislim to je tvoja stvar da li si i koliko uvucen u politiku...
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.163

Utorak, 08. Januar 2008

Mislim da se u ovoj temi ne moze pobjeci od politike. Neko ovde napisa da podrzava Adema Zilkica iz vjerskih razloga sto je elementara pogreska. Jer bi podrska iz vjerskih razloga podrazumevala neke vjerske razlike izmedju stavova Adema Zilkica i Mesihata IZ u Srbiji, a one ne postoje. Sa druge strane, koliko ljudi podrzavaju Adema Zilkica zbog njega licno? Tacnije, koliko bi ga ljudi od onih koja ga trenutno podrzavaju, podrzalo da ga ne podrzava Sulejman Ugljanin? Ja mislim da ne bi ni 1%. Ovdje, dolazimo na teren politike, jer ovakva podrska ne moze biti nikako drugacija do politicka. To se narocito ogleda u cinjenica da se Adem Zilkic najvise od strane pristalica SDA poistovecuje sa Sulejmanom Ugljaninom, tj. smatra se ukoliko govorite o Ademu Zilkicu isto kao da govorite o Sulejmanu Ugljaninu, a ukoliko govorite o Rijasetu IZ Srbije isto kao da govorite o SDA Sandzaka. Sto i nije daleko od istine. A ako ovo nije politika onda ne znam sta je.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.164

Utorak, 08. Januar 2008

Reagovanja na odluku Ministarstva vera da odbije zahtev Crnogorske pravoslavne crkve za registraciju u Srbiji

Rešenje u skladu sa Zakonom, ali ne i sa Ustavom

Beograd - Odluka Ministarstva vera Republike Srbije kojom se odbija zahtev za upis eparhije Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) za Srbiju u Registar crkava i verskih zajednica predstavlja kršenje međunarodnih konvencija o ljudskim pravima kojim se garantuje zaštita univerzalnih ljudskih sloboda i prava. Zbog toga treba tražiti arbitražu međunarodnih institucija - istakao je u razgovoru za Danas potpredsednik Skupštine Crne Gore Dragan Kujović.
Ministarstvo vera Republike Srbije donelo je 22. decembra 2007. rešenje kojim se odbija zahtev za upis eparhije CPC u Registar crkava i verskih zajednica u Srbiji. U obrazloženju Ministarstva koje je upućeno sedištu CPC na Cetinju kaže se da upis ne bi bio u saglasnosti sa Zakonom o crkvama i verskim zajednicama. Poverenik CPC za Srbiju Nenad Stevović u pismu koje je uputio predsedniku i premijeru Borisu Tadiću i Vojislavu Koštunici najavio je da će, ukoliko odluka ministra Naumova ne bude povučena najkasnije do 20. januara, "Crnogorci i predstavnici zabranjene CPC u Srbiji biti primorani da iskoriste raspoloživa domaća i međunarodna pravna sredstava da se bore protiv ove odluke". Stevović je istakao i da će tražiti reagovanje Vlade Crne Gore.
Dragan Kujović ipak nije mogao da potvrdi da li je crnogorska Vlada o svemu zvanično obaveštena, ali je naglasio da bi sa odlukom Ministarstva vera Srbije morale da budu upoznate i nadležne međunarodne organizacije.
- Sumnjam da će srpske i crnogorske državne institucije reagovati na sve ovo. Kada je reč o CPC, u Crnoj Gori još uvek nema spremnosti za suočavanje sa ovakvim problemima, a u Srbiji još manje. Trebalo bi direktno kontaktirati međunarodne institucije i zatražiti njihovu arbitražu - smatra Kujović.
Savetnik ministra vera Srbije Milan Radulović ističe da je Ministarstvo ispravno primenilo Zakon.
- [SIZE=3]CPC je kanonski nepriznata pravoslavna crkva. Nju je osnovala grupa građana, koju ne priznaju službene pravoslavne crkve i Vaseljenska patrijaršija. Predvodi je Mihailo Dedeić, čovek koji se lažno predstavlja kao sveštenik. To moraju poštovati sve pravoslavne crkve, a samim tim i državne institucije. [/SIZE] Zakon o crkvama i verskim zajednicama stoga ne prepoznaje ovu organizaciju, a Ministarstvo vera je samo ispravno primenilo ovaj zakon. Domaći i strani politički centri i analitičari nemaju veze sa ovim rešenjem. Nadležnost ima samo Ministarstvo vera Srbije. Ko smatra da rešenje nije u skladu sa Ustavom i zakonskim aktima može jedino da pokrene postupak pred Ustavnim sudom, ili da se obrati Vrhovnim sudu i zatraži tumačenje. Ministarstvo vera je postupilo ispravno i ne može menjati svoju odluku - objašnjava Radulović u izjavi za Danas.
Sociolog religije Mirko Đorđević izjavio je za Danas da je ovakva odluka Ministarstva vera političke prirode i da je bila očekivana. On podvlači da je u pitanju protivrečno rešenje, koje je u skladu s važećim zakonima, ali ne i sa Ustavom koji svim građanima garantuje slobodu veroispovesti i pravo da se organizuju u duhu svojih tradicija.
- Ovakva odluka predstavlja paradoks. Ona jeste u skladu sa Zakonom o crkvama i verskim zajednicama, koji ne dozvoljava registraciju nikakvih drugih crkava koje sadrže naziv već postojeće crkve. Pitanje je zbog čega ovaj zakon nije primenjivan kada smo dobili dve islamske zajednice u Srbiji. Odluka je čisto političke prirode, jer Ustav jemči pravo svim građanima i njihovim organizacijama, pa i crkvama i verskim zajednicama, da se slobodno registruju ako ispunjavaju određene uslove, a Crnogorci te uslove ispunjavaju, osim što prema gledištu Srpske pravoslavne crkve oni nisu crkva. U pitanju je gruba povreda prava građana koja garantuje važeći Ustav. Država i Ministarstvo vera stavljaju se u ulogu arbitra na šta, prema Ustavu, nemaju pravo. Sve se odigrava u jeku kampanje za predsedničke izbore i koristi koaliciji koju čine DSS i NS, a šteti državi i crkvi. Bojim se da bi ovakvo mešanje kanonskog i državnog prava moglo da ima negativne posledice na odnose među vernicima, ali i između država Srbije i Crne Gore - zaključuje Đorđević.
S. Penezić

www.danas.co.yu

Cini mi se da smo nesto slicno vidjeli prije nekoliko mjeseci ovdje kada je u pitanju novoformirana Islamska zajednica i njena kanonska nelegalnost, ali to Milanu Radulovicu nije smetalo...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1.165

Utorak, 08. Januar 2008

Citirano

Sociolog religije Mirko Đorđević izjavio je za Danas da je ovakva odluka Ministarstva vera političke prirode i da je bila očekivana. On podvlači da je u pitanju protivrečno rešenje, koje je u skladu s važećim zakonima, ali ne i sa Ustavom koji svim građanima garantuje slobodu veroispovesti i pravo da se organizuju u duhu svojih tradicija.
- Ovakva odluka predstavlja paradoks. Ona jeste u skladu sa Zakonom o crkvama i verskim zajednicama, koji ne dozvoljava registraciju nikakvih drugih crkava koje sadrže naziv već postojeće crkve. Pitanje je zbog čega ovaj zakon nije primenjivan kada smo dobili dve islamske zajednice u Srbiji. Odluka je čisto političke prirode, jer Ustav jemči pravo svim građanima i njihovim organizacijama, pa i crkvama i verskim zajednicama, da se slobodno registruju ako ispunjavaju određene uslove, a Crnogorci te uslove ispunjavaju, osim što prema gledištu Srpske pravoslavne crkve oni nisu crkva. U pitanju je gruba povreda prava građana koja garantuje važeći Ustav.

Ovo je dobro zapažanje. Zakon o crkvama i vjerskim zajednicama zaista protivrječi Ustavu. Da bi se izašlo iz ove situacije neophodna je promjena jednog od ovo dvoje. SPC ali i nama muslimanima ne odgovara promjena Zakona i njegovo uskladjivanje sa Ustavom. Zamislite, ukoliko bi se kako to Ustav nalaže, svim gradjanima dalo pravo na slobodno organizovanje u duhu svojih učenja i tradicija, to bi znacilo da bi derviši imali pravo da se nezavisno od IZ organizuju, to bi značilo da bi vehabije imale pravo da se nezavisno od IZ organizuju, pa bi nekad na red dosle šije, pa ahmedije ...

Zakon o crkvama i vjerskim zajednicama je, zahvaljući interesima SPC, ipak pozitivan za nas muslimane. Druga je stvar što se isti nije poštovao u slučaju nedavnog puča.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

1.166

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od @ef
Mislim da se u ovoj temi ne moze pobjeci od politike.

Naravno da može, sve zavisi kako joj prilaziš

Citirano

Orginalno od @ef
Neko ovde napisa da podrzava Adema Zilkica iz vjerskih razloga sto je elementara pogreska.

Znači li to da se iz vjerskih razloga ne može podržati Adem ef. Zilkić?

Citirano

Orginalno od @ef
Jer bi podrska iz vjerskih razloga podrazumevala neke vjerske razlike izmedju stavova Adema Zilkica i Mesihata IZ u Srbiji, a one ne postoje.

Ti u ovoj jednoj rečenici završi čitavu jednu ili više tema, tj. zaobiđe ih i donije zaključak. Dakle, šta su to vjerski stavovi bi bila tema. A ja upravo insistiram na vjerskom posmatranju pitanja vjerskih zajednica, međutim, očigledno je da je to ovdje nemoguće. Ovdje se očigledno samo o politici govori i niko ne želi da pitanje Islamske zajednice sagleda sa vjersko-naučne strane. Svi izbjegavaju taj aspekt na ovaj ili onaj način, svako na sebi svojstven.

Citirano

Orginalno od @ef
Sa druge strane, koliko ljudi podrzavaju Adema Zilkica zbog njega licno? Tacnije, koliko bi ga ljudi od onih koja ga trenutno podrzavaju, podrzalo da ga ne podrzava Sulejman Ugljanin? Ja mislim da ne bi ni 1%. Ovdje, dolazimo na teren politike, jer ovakva podrska ne moze biti nikako drugacija do politicka. To se narocito ogleda u cinjenica da se Adem Zilkic najvise od strane pristalica SDA poistovecuje sa Sulejmanom Ugljaninom, tj. smatra se ukoliko govorite o Ademu Zilkicu isto kao da govorite o Sulejmanu Ugljaninu, a ukoliko govorite o Rijasetu IZ Srbije isto kao da govorite o SDA Sandzaka. Sto i nije daleko od istine. A ako ovo nije politika onda ne znam sta je.

I na kraju, naravno, definitivno prebacivanje ovog pitanje u političke vode, odnosno odvraćanje pažnje sa onoga što se posmatrati treba na "glavnog krivca". Samo što je to @ef izveo na svoj način.

Dakle, još uvijek niko ne uspjeva da sa vjersko-naučne strane sagleda pitanje Islamske zajednice. Samo politika i ništa drugo.

@ef ovim svojim postom i potvrđuje ono što sam ja napisao o nedosljednosti Administracije, jer kaže da se ovdje neminovno o politici piše, a ono ako niko drugi ono @ef sigurno, jer se ovo može uzeti i kao njegovo priznanje da ovom pitanju prilazi politički, a dobro svi znamo da je podforum Politika zatvoren. Naravno, ovo nije moj problem, već je to problem Administracije.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.167

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Junus
@ef ovim svojim postom i potvrđuje ono što sam ja napisao o nedosljednosti Administracije, jer kaže da se ovdje neminovno o politici piše, a ono ako niko drugi ono @ef sigurno, jer se ovo može uzeti i kao njegovo priznanje da ovom pitanju prilazi politički, a dobro svi znamo da je podforum Politika zatvoren. Naravno, ovo nije moj problem, već je to problem Administracije.

Onda kad politika i politicari krenu u razaranje islamske zajednice onda o tome ne moze i ne sme da se cuti, te ja svatam kao moju moralnu obavezu da iako je forum o Politici zatvoren, ovu temu ipak ostavim otvorenu, kako bi narod mogao bar na ovaj nacin saznati istinu, buduci da u gradu vlada medijska blokada a u drzavi se informacije serviraju na nacin kako bi se narod potpuno zbunio.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.168

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Junus
Znači li to da se iz vjerskih razloga ne može podržati Adem ef. Zilkić?

Moze spram pravoslavne crkve, jevrejske zajednice, katolicke crkve, donekle i spram drugih pravaca u islamu u odnosu na sunizam, ali spram Mesihata IZ u Srbije ne moze. Jer, bar ovako javno nema razmimoilazenja u pogledu na islam izmedju ove dvije opcije. Cini mi se da si upravo ti bio taj, ispravi me ako grijesim, jer ne mogu da nadjem taj post koji si rekao da Adema Zilkica podrzavas iz vjerskih razloga. Navedi mi koji su to vjerski razlozi zbog kojih podrzavas Adema Zilkica u odnosu na Mesihat IZ u Srbiji.
U nekoliko desetina postova koje si napisao na ovoj temi ti si se pozivao na "vjesko-naucno" posmatranje stvari, a da pri tome nisi navao ni jedan jedini vjerski (naucni necu ni da pominjem) razlog zbog kojeg podrzavas Zilkica. A opet potenciram na to koji su to vjerski razlozi zbog kojih bi neko podzao Adema Zilkica, a ne Mesihat IZ.

Nadalje, samo to tvoje insistiranje na diskusiju sa "vjersko-naucne" strane na ovom mestu je jako diskutabilno.

Jesi li zavrsio medresu?
Jesi li zavrsio neki od islamskih fakulteta?
Jesi li magistar islamskih nauka?
Jesi li doktor islamskih nauka?
Jesi li imao kakvih nacnih publikacija, naucnih radova?
Jesi li napisao neku islamsku knjigu?
I uopste, koje su tvoje kvalifikacije da se sa naucne strane bavis islamom?

Nadam se da ces mi odgovorit ovih 7 pitanja.

Koliko je meni poznato na ovom forumu nema ljudi koji su doktori islamskih nauka, a koji su jedini pozvani da na naucnom nivou vode diskusiju o islamu i vjeri uopste. Mozda grijesim, ali smatram da svako od nas treba da bude svestan svog znanja i svojih kvalifikacija kada zeli da diskutuje o necemu. Pogotovu kada se radi o tako osetljivim temama kao sto je vjera, a pogotovu kada se radi o islamu. Jer covjek koji zeli da se bavi islamskom naukom mora da je debelo potkovan, inace lako krene stranputicom. Pogubnost "naucnim" bavljenjem islamom od strane neukih ljudi gledamo svakodnevno. Procitao sam jedan hadis kojeg se ne sjecam najbolje (nadam se da ce ga neko u celosti prenijet) gde je Muhamed a.s. rekao da mu je gori jedan neuki prijatelj nego 1 000 neprijatelja. Nisam bas siguran, ali mislim da tako otprilike glasi. Valjalo bi da razmislimo zbog cega je to tako.

Islamskom naukom se sa najvecim oprezom bave ljudi koji su pravi alimi, koji su se za to skolovali, koji su procitali na hiljade knjiga, pa ni tada nisu sigurni sigurni da ne grijese i da mozda ne navode ljude na pogresan put. A mi sad trebamo da se po forumu frljat islamskom "naukom", kao da je to kupovina na pijacu. Cisto sumnjam da ce se bilo ko drugi na ovom forumu usuditi, uzeti sebi za pravo da se bavi ovom temom na "naucnom" nivou tako da ces za tu vrstu diskusije sagovornika morat da potrazis na drugom mjestu.

Svima je jasno da je pokusaj razbijanja IZ bio prije svega politicki cin, te se politika ovdje ne moze izbeci.
Vaznost dogadjaja oko razbijanja IZ isuvise je velika da bi se izvjestavanje o tome prepustilo RTV-u, iako bi to neki voleli. Znacaj ovih dogadjaja mora biti iznad svakog pravila foruma.
Osim toga, ukoliko na ovoj temi ne zelis da se bavis politikom, jer je podforum "Politika" zatvoren, onda sigurno neces hteti ni da se bavis ovim pitanjem ni sa vjersko-naucne strane (koristim tvoj termin), jer je i podforum "Religija" zatvoren.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.169

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Administrator
Onda kad politika i politicari krenu u razaranje islamske zajednice onda o teme ne moze i ne sme da se cuti, te ja svatam kao moju moralnu obavezu da iako je forum o Politici zatvoren, ovu temu ipak ostavim otvorenu, kako bi narod mogao bar na ovaj nacin saznati istinu, buduci da u gradu vlada medijska blokada a u drzavi se informacije serviraju na nacin kako bi se narod potpuno zbunio.

Postoji ovakav stav u vezi dešavanja u Islamskoj zajednici, a postoji i drugačiji stav, a to je da je glavni krivac za negativne pojave i dešavanja u Islamskoj zajednici rukovodstvo te institucije na čelu sa Muamerom ef. Zukorlićem.

Možda postoji i neko treće, ali ga još nije niko iskazao.
Ova dva mišljenja, odnosno stava, odnosno gledišta su suprotstavljena, a prozivod su različitih gledišta na situaciju.

Kada se ovakva situacija pojavi, a ona je veoma česta i normalna pojava koja se zove različitost viđenja, shvatanja, posmatranja, itd. potrebno je gajiti žestoku tolerantnu atmosferu u kojoj bi se vodio dijalog.
Taj dijalog bi imao za cilj realno sagledavanje stvari i eventualno usaglašavanje stavova, odnosno pronalaženje realnog problema, odnosno uzroka problema i njegovo uklanjanje, odnosno prevazilaženje.

Pošto se u ovom slučaju radi o jednoj duhovnoj instituciji onda je prije svega potrebno na naučno-vjerskoj osnovi sagledati ispravnost rukovođenja i ponašanja rukovodstva te instucije, a što ima za cilj utvrđivanje mogućeg odstupanja, odnosno grešaka u rukovođenju. Ako se ustanovi da je rukovodstvo sa naučno-vjerskog aspekta ispravno rukovodilo ovom institucijom onda se oni sklanjaju sa liste mogućih krivaca za dešavanja u Islamskoj zajednici.

U slučaju da je rukovodstvo ovu institucija sa naučno-vjerskog aspekta isporavno vodilo, onda se prelazi na posmatranje i revidiranje stavova onih koji to rukovodstvo kritikuju, odnosno se sa njima ne slažu.

A da bi se sve ovo realno sagledalo OBAVEZNO je da se razvije dijalog u kojem bi se takva jedna diskusija povela.

U suprotnom dolazi do podjela na tabore i do sukoba, a to svakako nije dobro.

Ti si, Administratore, iznio svoj stav i viđenje ovih dešavanja. Ja uvažavam i prihvatam tvoj stav, ali ne prihvatam i ne uvažavam to što je tvoj stav definitivan i nije otvoren za moguće revidiranje. Ti si iza svojeg stava stavio tačku, a ne zarez. Dakle, zatvorio si vrata dijalogu, kao i mnogi drugi koji tako misle. A kada se tako stavi tačka na stav onda se jedino upražnjava propagiranje svojeg stava (a to se zove propaganda) i sukob sa neistomišljenicima, odnosno suzbijanje drugačijeg mišljenja, odnosno stava (neko fizički, neko verbalno, ako se ima neka pozicija onda raznim represivnim mjerama: ako je to na Forumu onda: brisanjem postova, banovanjem, itd.)

Glavna karakteristika za one koji neće i nisu skloni dijalogu i revidiranju svojih stavova i usaglašavanje istih sa realnošću jeste da se služe manipulacijom emocija kod ljudi (izazivanje euforije, mržnje, itd.), tipa "nema tu šta da se priča, sve je jasno kao dan, samo sukob", a to je veoma, veoma razdorno.
--------
@ef-e, očigledno je da na duhovnost različito gledamo, a da bismo mogli da imalo sagledamo gledišta jedan drugog potrebno bi bilo malo više diskusije između mene i tebe. Najbolje bi bilo ako bismo tu diskusiju vodili izvan očiju javnosti, jer tada čovjek ne dolazi u iskušenje da zbog javnosti ipak "fura" svoj stav iako za to nema utemeljenja (tvrdoglavost). Jedna od tema o kojima bih sa tobom diskutovao jeste "Kvalifikacija u Islamu", odnosno ko je kvalifikovan da o Islamu govori, diskutuje, itd. I to je jedna opširna i veoma važna tema. Međutim, pošto su to sve teme "religijskog" karaktera nemoguće nam je da ih na ovom Forumu diskutujemo, zbog zatvorenosti podforuma Religija.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

1.170

Srijeda, 09. Januar 2008

"Zukorliću prete ubistvom"

9. januar 2008. | 09:01 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Muamer Zukorlić dobio poruku u kojoj mu se preti ubistvom, kaže tutinski imam Islamske zajednice u Srbiji Fahrudin Ćosović.

Ćosović je rekao da u poruci koju je Zukorlić, glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji, sinoć dobio putem mobilnog telefona, stoji da će u četvrtak, 10. januara, u Tutinu rođak proletos ubijenog Ibrahima Prentića pokušati snajperom ili bombom da likvidira, kako se navodi, najvećeg neprijatelja islama muftiju Muamera Zukorlića.

Prentić je bio jedan od vođa grupe vehabija, a ubijen je u obračunu sa policijom u aprilu 2007. godine, nedaleko od mesta Donja Trnava kod Novog Pazara.

Prentić je bio jedan od 17 članova grupe vehabija koji su optuženi da su pripremali terorističke akcije i protivustavnu delatnost.

U četvrtak, 10. januara, prvi je dan Hidžretske (muslimanske) nove godine i za taj dan je Islamska zajednica u Srbiji zakazala dve manifestacije na otvorenom - na trgu u Sjenici u 12.30 sati i na trgu u Tutinu u 17 sati.

Neda nana svog Sultana

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.171

Srijeda, 09. Januar 2008

@ef-e, ako nisi imao iskrenu namjeru da me pozoveš na dijalog onda se tvoj post svodi opet samo na to da mi negiraš mogućnost naučno-vjerskog pristupa Islamskoj zajednici i bilo čemu drugom, a to sve završavaš, koliko mogu da primjetim, tvojom željom da me uopšte nema na Forumu. Ako bismo to prenijeli na stvarni život (izvan Foruma) onda bi to značilo da bi ti u stvarnom životu meni negirao mogućnost vjersko-naučnog promatranja, razmišljanja i diskutovanja i nalazio bi načina kako da me ućutkaš, spriječiš i eventualno ukloniš, da me nema.

A ako si stvarno postavio pitanja zarad iskrene želje da čuješ moje odgovore, pa da o njima porazmisliš, pa da onda, nakon što si o tome iskreno razmislio mi daš svoj odgovor ili mišljenje ili izneseš svoje shvatanje, onda me to raduje i spreman sam da takav vid diskusije prihvatim. Naravno, pošto su tvoja pitanja religijskog karaktera ne bismo ih mogli diskutovati na ovom Forumu.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

1.172

Srijeda, 09. Januar 2008

I opet nista. Ovom typu sa nickom Janus kada se god postave konkretna pitanja on pocne da se uvija, savija i previja i onda misli da nas je s tim izigrao.

A onaj jadni Zilkic mi sve vise lici na futbalsku loptu koja je spustena na igraliste koju sutaju igraci kako bi dali sto vise golova protivnickom timu. Ali i ako bi jedan od lokalnih kapitena FK Rijaset zelio da bude i dobar golgeter ne ide jer futbalski teren i RING nisu isto, ring je kratka deonica a Igraliste dugacka. Treba velika kondicija a rezultat 9 prema 1 a uskoro ce tj. 9 maja i sudija svirati kraj.

Janus puno sanse u navijanju za FK Rijaset (o) (o) (o)
Neda nana svog Sultana

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.173

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Junus
@ef-e, ako nisi imao iskrenu namjeru da me pozoveš na dijalog onda se tvoj post svodi opet samo na to da mi negiraš mogućnost naučno-vjerskog pristupa Islamskoj zajednici i bilo čemu drugom, a to sve završavaš, koliko mogu da primjetim, tvojom željom da me uopšte nema na Forumu. Ako bismo to prenijeli na stvarni život (izvan Foruma) onda bi to značilo da bi ti u stvarnom životu meni negirao mogućnost vjersko-naučnog promatranja, razmišljanja i diskutovanja i nalazio bi načina kako da me ućutkaš, spriječiš i eventualno ukloniš, da me nema.

A ako si stvarno postavio pitanja zarad iskrene želje da čuješ moje odgovore, pa da o njima porazmisliš, pa da onda, nakon što si o tome iskreno razmislio mi daš svoj odgovor ili mišljenje ili izneseš svoje shvatanje, onda me to raduje i spreman sam da takav vid diskusije prihvatim. Naravno, pošto su tvoja pitanja religijskog karaktera ne bismo ih mogli diskutovati na ovom Forumu.

Vidim da si poceo da tumacis moj nijet sto bi trebao da izbegavas. Nadam se da me jos neces optuzit da sam i tvoje ubistvo narucio.
Ovo je vec 3-4 put da se povlacis iz diskusije posle konkretnih pitanja i cinjenica koje sam izneo, a ne sjecam se da sam te bilo kada uvrijedio ili bilo sta slicno. Sledeci put nemoj ni zapocinjat diskusiju iz koje ces se povuci cim predje sa terena pausalnih ocena, na teren cinjenica.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.174

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Junus

Ti si iza svojeg stava stavio tačku, a ne zarez. Dakle, zatvorio si vrata dijalogu, kao i mnogi drugi koji tako misle.

Kad dodje u pitanje razbijanje vrhovne verske institucije muslimana Bosnjaka, tu je stav jasan i tu ne moze, niti sme imati dijaloga.

Nakon tog stava ne dolazi tacka ni zarez vec tri znaka uzvika pa tek onda tacka.

Oni koji bi islamsku zajednicu da koriste kao politicki instrument, kod njih su moguci i zarezi, tri tacke, znaci pitanja i ostali znaci interpukcije.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.175

Srijeda, 09. Januar 2008

najgore je sto junus i njemu slicni pokusavaju svesti islamsku zajednici na nivo politicke organizacije pa ustrojstvo koje tamo postojo zele prenijeti i na IZ.
a sto se tice naucnog sagledavanja rada IZ onda na to najmanje imaju pravo ovi pucisti jer vecina njih nema dovoljno islamsko obrazovanje od reisa koji ima smo medresu i kupljenu diplomu orijentalistike koja da je i prava ne bi mogla posluzit ovdje, preko munira, nezira, mustafe i drgugih od kojih veliki broj nije završio ni medresu, a kamo li islamski fakultet
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.176

Srijeda, 09. Januar 2008

Administratore, opet sve isto. Očigledno je da moram da naglasim da je jasno svima da se radi o razbijanju Islamske zajednice. Dakle, podijeljenost je jasna i očigledna.

Jedni optužuju politiku i političare, kao glavne krivce za to, a drugi optužuju rukovodstvo Islamske zajednice za razbijanje Islamske zajednice.

Dakle, upravo i ja se borim za očuvanje Islamske zajednice, tj. obaveza mi je da je branim.

Ti i oni koji misle kao ti vjeruju da je glavni "neprijatelj", odnosno problem negdje izvan Islamske zajednice, a ima i onih koji smatraju i vjeruju da je glavni "neprijatelj", odnosno glavni problem unutar Islamske zajednice.

To znači da se slažemo da idu tri uzvičnika velika iza imperativa odbrane Islamske zajednice, samo je pitanje šta ko misli i kako ko shvata Islamsku zajednicu, kako ko shvata dobro i zlo, a iz tog shvatanja proističe borba protiv zla i naređivanje dobra.

A što se tiče Jastrebovog posta mogu samo reći, evo opet onog legendarnog diplomašenja, odnosno mahanja diplomama. To je upravo tema o kojoj bih da govorim sa @ef-om, ako bude htio da negdje popijemo kahvu, da diploma nije mjerilo znanja. To znaju i mala djeca.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.177

Srijeda, 09. Januar 2008

Slazem se sa tobom, diploma nije mjerilo znanja, ali je kupljena diploma sigurno mjerilo neznanja i pokvarenosti onoga ko je kupio, a i onoga ko je prodao, a doticni prodavac je savjetnik u rijasetu za obrazovanje.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

1.178

Srijeda, 09. Januar 2008

Slažem se sa tobom. Ko god je to radio i radi radi nešto što je loše i to je za osudu. Takvo što ne bi smio jedan musliman da radi. Naravno, za ovakve tvrdnje je potrebno iznijeti dokaze.

E zamisli sad kada bi se otvorio dijalog i kada bi se sve negativnosti kod svih realno sagledale na osnovu vjere naše (sa svih aspekata posmatrano) i kada bi svako uvidio svoje zlo i došao tobe i ako je potrebno zatražio halala ako je nekom zuluma počinio, zar ne misliš da bi to žestoko popravilo stanje unutar Islamske zajednice, umjesto što se prave klanovi i oni jači taru i maltretiraju slabije?

Hvala što si umjesto mene @ef-u odgovorio na ono njegovo spominjanje diploma. Dakle, @ef-e, evo Jastreb se slaže da diplome nisu mjerilo znanja. Ne samo u vjeri, nego je to pravilo i u dunjalučkim naukama.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.179

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Tutinac
- [SIZE=3]CPC je kanonski nepriznata pravoslavna crkva. Nju je osnovala grupa građana, koju ne priznaju službene pravoslavne crkve i Vaseljenska patrijaršija. Predvodi je Mihailo Dedeić, čovek koji se lažno predstavlja kao sveštenik. To moraju poštovati sve pravoslavne crkve, a samim tim i državne institucije. [/SIZE]

Cini mi se da smo nesto slicno vidjeli prije nekoliko mjeseci ovdje kada je u pitanju novoformirana Islamska zajednica i njena kanonska nelegalnost, ali to Milanu Radulovicu nije smetalo...

Ma kada je u pitanju sprovodjenje neo-nacionalistickih ciljeva,onda je srpska politika neprikosnovena.. Kao da je njima bitno sto ce neko uvidjeti nelogicnosti,razlicite arsine,nepostivanje Ustava itd.. Oni imaju vlast i cine sto zele ostvarujuci svoje ciljeve,ne trudeci se to ni valjano sakriti..

Bas fino da je CPC tako ubrzo zatrazila dozvolu za svoje osnivanje, da bi se na frisko mogle uraditi usporedbe sa nelegitimnom Jusufspahickom IZ..
Bosnjanka

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.180

Srijeda, 09. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Junus
Hvala što si umjesto mene @ef-u odgovorio na ono njegovo spominjanje diploma. Dakle, @ef-e, evo Jastreb se slaže da diplome nisu mjerilo znanja. Ne samo u vjeri, nego je to pravilo i u dunjalučkim naukama.

Junuse, ti ocigledno ne pravis razliku izmedju obicne i naucne rasprave. Ja nigde nisam rekao da je diploma mjerilo znanja, ali njeno odsustvo je uglavnom mjerilo neznanja. Ja ne kazem treba bilo kakva diploma da bi mogao da raspravljas o nekim pitanjima. Medjutim, da bi bio kopetentan da diskutujes o necemu na NAUCNOM nivou, e za to ti itekako treba. Ako ne diploma doktora nauka iz te oblasti, ono bar da imas neke naucne publikacije ili radove.
Sta ti imas od svega ovoga sto sam naveo?

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks