Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1.201

Četvrtak, 10. Januar 2008

Tutinac Allah dž.š. da nagradi i tebe i tvoje sugrađane za sve ono što ste učinili od kad je počela ova fitna. Allah da vas nagradi i za odbranu džamije i za ovako impresivno okupljanje po ovoj hladnoći. Allah dž.š. da nagradi i sjeničake, danas je u Sjenici i Tutinu bilo ponos bit musliman.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

1.202

Četvrtak, 10. Januar 2008

valla Muftiju da Allah Dz.Sh. nagradi najlepshom nagradom...i da mu pomogne u borbi protiv ovog `kukolja` kako reche on upravo sad na ovom okupljaju u Tutinu...

svaka mu chast!!!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.203

Petak, 11. Januar 2008

Bilo je prijedloga da se organizuje glasanja vjernika da se vidi ko ima podrsku naroda. Glasanje u pravom smislu rijeci nije bilo, ali skupovi i manifestacije koje su se u minulim mjesecima organizovale mozemo smatrat nekom vrstom glasanja. Narod je svojim (ne)dolaskom na skupove jasno pokazao svoju podrsku ili odsustvo iste spram organizacije koja taj skup organizuje.

Preko 10 000 ljudi u Novom Pazaru na ispracaju hadzija, preko 3 000 ljudi na danasnjem skupu u Sjenici, prepuna sala u Prijepolju nepobitan su dokaz ubedljive podrske vjernika Mesihatu IZ u Srbiji na celu sa Muamerom ef. Zukorlicem.

Manifestacija "Sandzak otrgnut od srca" je pokazala da je prakticno cijelokupna sandzacka dijaspora stala u odbranu IZ. Nisam nesto upoznat sa djelovanjem nase dijaspore u ranijem periodu, ali imam utisak da nasa dijaspora odavno nije bila jedinstvenija, organizovanija i istrajnija u nekom cilju.

Cestitam i zahvaljujem se Sjenicacima koji su nas danas sve obradovali.

Od svih iskazivanja narodne volje posebno se izdvaja ovo u Tutinu. Zbog cega? Tutin je grad u kome se ocekivala najveca podrska Ademu Zilkicu i jusufspahicevom konceptu IZ. Iz dva razloga:

Prvi je vjerski: Adem Zilkic je rodjen u Tutinu i citav svoj radni vijek je proveo kao vjerski sluzbenik u tom gradu i bilo je za ocekivat da ima podrsku makar svojih sugradjana.

Drugi je politicki: politicka stranka koja godinama osvaja APSOLUTNU vecinu u Tutinu (SDA Sandzaka) je otvoreno stala iza pokusaja razbijanja IZ i ocekivali su da ce usled tolike politicke podrske u ranijem periodu gradjani Tutina stati i iza ovog projekta.

Medjutim, desilo se nesto sasvim suprotno.

Slika skupa koji je jucer oranizovao Adem Zilkic (po mojoj procijeni skupu nije prisustvovalo vise od 150 ljudi):

Slika skupa koje je danas organizovao Mesihat IZ u Srbiji na celu sa Muamer ef. Zukorlic (uzmimo najmanju procijenu od 4 000 ljudi):

Danas se vise nego ikad obistinila ona narodna: slika govori vise nego rijeci.

Odnos ljudi na skupovima daje najbolju sliku. Nepobitnu, nepogresivu, a prije svega objektivnu: 4 000/150 = 26.6 ili prevedeno u procente: od svih Tutinaca koji su prisustvovali jednom od dva skupa 96.4% je prisustvovalo onome koji je organizovao Mesihat IZ u Srbiji na celu sa Muamerom ef. Zukorlicem i 3.6% je prisustovalo skupu koje je organizovao Adem Zilkic. S napomenom da je ovo u najboljem slucaju po Adema Zilkica, a stvarno stanje je po njega verovatno jos gore.

Narod u Tutinu je pokazao visoku svijest i odlucnost da se ne dozvoli srozavanje IZ. Da se ne dozvoli da se od IZ napravi organizacija cije ce djelovanje, a prije svega opstanak zavisiti od politickih izbora i od toga koja stranka ce imati ministra vjera, a koja vlast u nekoliko opstina.

Od danas je Tutin paradigma totalnog kraha poslednjeg pokusaja urusavanja IZ i pokusaja da se IZ podredi politickoj volji nekolicine ljudi.

A prije svega Tutin je od danas istorijska lekcija za sve nas u vremenu sadasnjem i za sve one u vremenu buducem da ce nas narod mnogo toga progutat, da ce nas narod za mnogo stosta progledat kroz prste, ali udar na vjersko i nacionalno bice nece NIKAD!!!
Danas se u Tutinu, vise nego igde, vise nego ikad pokazalo sta nas narod misli o onima koji su spremni da zarad zrna ovodunjalucke koristi gaze na osnovu naseg vjerskog bica. Danas se u Tutinu najbolje pokazalo kako se u nasem narodu APSOLUTNO povjerenje i podrska koja se skupljala godinama, gubi preko noci. Jednim potezom.

Na kraju, danas je i cijela Srbija videla ono sto smo mi jos odavno znali. Dokaz tome je komentar izvestaca TV Fox sa skupa u Tutinu koji je rekao: "Danasnji skup predstavlja pobedu Muamera Zukorlica, jer je Tutin grad gde je Adem Zilkic godinama radio kao imam".
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1.204

Petak, 11. Januar 2008

Bilo je extra u Tutinu.

Muftija, u svoj svojoj velicini, ljepoti i pameti, izvodjaci ilahija, djeca recitatori, vatromet....super. (o)

Gledaste li sinoc "reisa" na TV Jedinstvo? xx(

Sta ce futan, nije ni njemu lako... :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.205

Petak, 11. Januar 2008

Masallah dzematlija i u Sjenici i Tutinu..
Slike pricaju vise od rijeci..

Nego,je li neko snimao tu emisiju na TV jedinstvo?
Bosnjanka

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

1.206

Petak, 11. Januar 2008

Elhamdulillah!

Elhamdulillah, i Allah s.w.t.a otkri lice licimjera pa ih ponizi na najnizhi nivo, na koji oni nisu ochekivali!
Allahu Ekber!
I neka je hvala Allahu dz.sh shto smo se malo opametili i ujedinili.

Nechu da pricham jer mogu neshto rech' shto se neche svidjet onima koji nisu chak ni s' samim sobom zadovoljni.

Eh zVilkicu zVilkicu, oshtro ali kratko! :)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.207

Petak, 11. Januar 2008

Ja kao ucesnik oba skupa potvrdjujem da je u Sjenici bilo izmedju 2 i 3 hiljade ljudi a u Tutinu cijelih 5. MasAllah.

Hteo sam da vam pokazem neke slike koje sam slikao sa mobilnog telefona al ne mogah da ih spustim u onoj granici od 80 kb , pa pomozite mi da ih spustim a ja cu ih postaviti.

KO NIJE BIO NE ZNA STA JE PROPUSTIO. Stvarno je bilo izvanredno. Idemo ka Tutinu , a otud jedno desetak automobila visoke klase sa zastavama mjesec i zvijezda idu u susret Muftiji. Bilo je lijepo i u Sjenici, stvarno lijepo , al je u Tutinu sve razbilo. Svaka im cast. Videlo se svo jedinstvo, organizovanost , ozbiljnost, tacnost, preciznost NASE Islamske Zajednice, jedine prave.
Ellhamdulillah.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

IamLegend

Početnik

(10)

• »IamLegend« je muško

Datum registracije: 11.01.2008

• Poruku poslati

1.208

Subota, 12. Januar 2008

Evo ima kratak snimak proslave hidzretske nove godine u Tutinu,bas se lepo vidi masa:
http://www.youtube.com/watch?v=Yg34qIZFl6s

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

1.209

Subota, 12. Januar 2008

I konačno, sa najviših državnih instanci počinje da stiže jasna i nedvosmislena podrška. Danas je, na Skupštini Sandžačke demokratske partije u Sava Centru, i predsjednik republike Boris Tadić rekao da postoji samo jedna Islamska zajednica, a to su pored okupljenih simpatizera Stranke aplauzom pozdravili i predstavnici ostalih demokratskih stranaka i predstavnici više od dvadeset ambasada.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.210

Subota, 12. Januar 2008

B92

Citirano

Na svečanoj sednici Skupštine Sandzačke demokratske partije Tadić je poručio da će pobediti na predsednickim izborima, kao i da će demokratske snage pobediti i na lokalnim i pokrajinskim izborima 11. maja.

On je ocenio da u Srbiji treba da postoji jedna islamska zajednica "jer pitanje vere i religije prevazilazi granice, to je globalno pitanje i niko nema pravo da ga omeđuje granicana", što su burno pozdravili prisutni članovi SDP-a.

E vala se na vrijema setio, svaka mu cast :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Kada je poceo puc, niti ga je gdje bilo, niti se ziv cuo. Cekao je da vidi sta ce se desit. A sad se ziv pokida da imamo jednu IZ i da nije omedjena granicama.
Kada je sve ovo pocelo Tadic se prisutio, primirio da vidi sta ce se desit, kako ce se stvari odvijat. Pitanje je sta bi Tadic izjavljivao da je puc u IZ uspio. Sjetimo se samo da predsednik Skupstine Srbije Oliver Dulic, inace clan Tadiceve stranke, nije otkazao prijem u Domu narodne skupstine koju je organizovao Hamdija Jusufspahic. Sada kada je jasno da puc nije uspio, kada je jasno da se skoro citav bosnjacki narod ujedinio u odbrani IZ nije tesko davati ovakve izjave.
Da je ovo izjavio prije par meseci znali bi da se Tadic principijelno zalaze za ocuvanje IZ, da je uvideo da poltronska IZ ne koristi ni muslimanima ni drzavi. Ovako znamo da je ova izjava deo predizborne kampanje.

No, to ne znaci da ne trebamo iskoristiti Tadicevo kasno "paljenje" i naknadnu pamet, vec samo treba da imamo na umu prirodu Tadiceve izjave.

Takodje trebamo da budemo svjesni da smo mi ti koji drzimo kljuc opstanka IZ, a ne politicari. Ni oni lokalni, ni oni drzavni. Jer kao sto dio republicke i lokalne vlasti nije uspio u razbijanju IZ, isto tako ni dio republicke vlasti ne moze ocuvat IZ. Tadicevu podrsku (ili "podrsku") IZ treba da koristi na nacin da drzavne institucije pocnu da se ponasaju u skladu sa realnim stanjem stvari, a ne da fabrikuju "realno" stanje stvari kao sto je to radilo ministarstvo vjera. Nama to ne treba. Prvo zbog toga sto IZ na celu sa Muamerom ef. Zukorlicem ima apsolutnu podrsku naroda i zato joj ne treba podrska politicara. A drugo, sto takva vrsta "pomoci" stvara zavisnost od politickih krugova koji je pruzaju, pa su tako Adem Zilkic i Muhamed Jusufpsahic postali najmnici i glasnogovornici dela vlade od koje zavise. Oni koji nemaju podrsku naroda su prinudjeni da sklapaju necasne koalicije sa necasnim ulozima, ali smo vidjeli smo kako se to sve zavrsilo.

Dakle, mi smo kao muslimani, kao Bosnjaci uradili i radicemo i dalje svoj dio posla u odbrani IZ, a drzavne strukture trebaju samo da se ponasaju u skladu sa stanjem na terenu, tj. da zakonski priznaju IZ koja ima podrsku naroda. Nista vise, ni nista manje. Poslednji dogadjaji su pokazali na kom nivou je IZ koja podrsku crpi iz naroda, a na kom nivou je "IZ" koja podrsku crpi iz politickih krugova. Siguran sam da ce vodeci ljudi u IZ nastaviti dostojanstveno vodjenje IZ i da ce i dalje biti ravnopravan partner drzavnim institucijama. Snaga narodne volje to garantuje.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.211

Subota, 12. Januar 2008

hvala Allahu mi smo to znali i bez tadica, nije morao to pominjat. ako zaista tako misli neka uradi nesto konkretno. njegov covjek je u ministarstu za lokalnu samoupravu, pa neka preispita budzet opstine novi pazar, njegov covjek je u ministarstvu pravde pa neka preispita ponasanje novopazarskog sudstva, neka trazi odgovornost ministra vjera zbog krsenja zakona o vjerskim zajednicama. da je tadic iskreno mislio mogao je uraditi puno stvari, ne za islamsku zajednicu, nego za ocuvanje i postovanje ustavnosti i zakona. najbolje nam moze pomoci ako postuje zakon. sto bi reko nas narod 'hic mu ga nefala za ovo. konj p...i'.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

1.212

Subota, 12. Januar 2008

Ovakvo ponašanje Tadića pokazuje da i on spada u političare iz Bgd koji verruju u naivnost i korumpiranost Bošnjaka.To je vjerovatno zato jer je okružen takvim "Bošnjacima".
Onomad je poslao pola vlade u Pazar da traži podršku,a sam otišao na krsnu slavu Republike Srpske,grubo narušavajući suverenitet BiH potpisivanjem Protokola o saradnji dva parlamenta.
Pošto je dobio habere da mu je to provaljeno,naređuje svom vazalu da u sred Bgd organizuje Skupštinu SANDŽAČKE dem.part. i govori o jedinstvenoj IZ ali se opet ne izjašnjava o kršenju zakona.

Svaka čast braći članovima SDP,SZS,SA,... koji su odlučno i hrabro stali u odbranu IZ,ali nisu muslimani Sandžaka toliko kratkovidi da ne vide prljavu i podmuklu igru Rasima Ljajića i Borisa Tadića.

Mi jesmo za dogovor,saradnju ali su naši ,sandžački interesi primarni.
Nisu ni Ugljanin ni Ljajić sposobni niti autonomni da zastupaju stvarne interese Sandžaka i Bošnjaka.
Ovaj put treba dobro promisliti i dati poverenje najboljima koje Sandžak ima.Mislim,naravno na lokalne izbore.
A što se tiče predsedničkih u prvom krugu podržati Čedomira Jovanovića,a u drugom usloviti podršku Tadiću garancijama za očuvanje vitalnih interesa Sandžaka i Bošnjaka.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1.213

Subota, 12. Januar 2008

Ombudsman Srbije najavljuje postupak za utvrđivanje da li je Zakon o verskim zajednicama u saglasnosti sa Ustavom Srbije.

Ombudsman: Ispitati zakon

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.214

Subota, 12. Januar 2008

evo veceras i sa svog predizbornog skupa semko nasrce kao bijesan pas na islamsku zajednicu nazivajuci je osovinom zla. covjeka izgleda zabolelo mnogo ono u tutinu prije neko vece. da je znao da ce se muftija popet na onu binu nikad je napravio ne bi. :)) :)) :))
a suljo nam rece da je velja pravio i dzamije, znal ko dje se nalazi ta dzamija da odemo da klanjam koji put u nju. :( :(
a jadni velja kaze
"Kada je (Koštunica) prvi put došao u Novi Pazar bio je oduševljen i posle sastanka sa Ugljaninom rekao mi je: Veljo, guraj dole šta treba."
eto mu sulja pa nek g....
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

1.215

Subota, 12. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Jastreb
sto bi reko nas narod 'hic mu ga nefala za ovo. konj p...i'.

I ja sam iz ovog naroda i dio ovog naroda ali neću da kažem ovo (šta god bilo ovo p...i) nego ću da budem taj koji će da se zahvali Tadiću na zakasneloj podršci, ali ipak podršci, našem Muftiji. Što bih sad minimizirao i ponižavao one koji nas podržavaju, kad je svaka podrška, koliko god simbolična, dobrodošla. Pa do juče smo bili ogorčeni na izostanak te iste podrške bez koje sad neki, vidim, mogu. Ono, istina, Tadić nam nije pomagao, ali nije ni odmagao, pa opet smo se ljutili zbog toga - Suljo ima Koštunicu, a mi nemamo Tadića.
Kao što rekoh neću da nipodaštavam bilo čiju podršku, koliko god simbolična bila, ali ovo je više nego simboličan gest. Nakon što je poslao ministra Šutanovca kod Muftije za Bajram poslao je i Dušana Petrovića i Milovana Đilasa, da bi danas konačno jasno iskristalisao svoj stav. Drugim riječima, ja bih bio zahvalan i nekom Armandu Gonzalesu iz Meksika kad bi bio na našu stranu, ali moram da pravim razliku između onih koji imaju volju da pomognu i onih koji imaju i volju i potencijal.
A ova bitka je bitka koja se bije ovde kod nas, a ne u Beogradu. Džaba bi nam bili svi Beogradski političari da smo ovde mi kao narod zakazali. Elhamdulillah nismo. Ali sada kada smo već u ciljnoj ravnini i kada je konačno počela da se mijenja klima prema nama interes je naš da se ovo završi što bezbolnije po nas kao narod, a ne onako kako bi naš inat zadovoljilo. Znam da ima onih koji bi sad organizovali javna vješanja onih koji su podržavali i odobravali puč, a javna bičevanja onih koji su stajali po strani neutralno. Ali... ne ide to tako i u tom smislu je ovo danas značajno kada se sagleda iz bilo koje druge perspektive osim perspektive inata i huje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.216

Nedjelja, 13. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

I ja sam iz ovog naroda i dio ovog naroda ali neću da kažem ovo (šta god bilo ovo p...i) nego ću da budem taj koji će da se zahvali Tadiću na zakasneloj podršci, ali ipak podršci, našem Muftiji. Što bih sad minimizirao i ponižavao one koji nas podržavaju, kad je svaka podrška, koliko god simbolična, dobrodošla. Pa do juče smo bili ogorčeni na izostanak te iste podrške bez koje sad neki, vidim, mogu. Ono, istina, Tadić nam nije pomagao, ali nije ni odmagao, pa opet smo se ljutili zbog toga - Suljo ima Koštunicu, a mi nemamo Tadića.
Kao što rekoh neću da nipodaštavam bilo čiju podršku, koliko god simbolična bila, ali ovo je više nego simboličan gest. Nakon što je poslao ministra Šutanovca kod Muftije za Bajram poslao je i Dušana Petrovića i Milovana Đilasa, da bi danas konačno jasno iskristalisao svoj stav. Drugim riječima, ja bih bio zahvalan i nekom Armandu Gonzalesu iz Meksika kad bi bio na našu stranu, ali moram da pravim razliku između onih koji imaju volju da pomognu i onih koji imaju i volju i potencijal.
A ova bitka je bitka koja se bije ovde kod nas, a ne u Beogradu. Džaba bi nam bili svi Beogradski političari da smo ovde mi kao narod zakazali. Elhamdulillah nismo. Ali sada kada smo već u ciljnoj ravnini i kada je konačno počela da se mijenja klima prema nama interes je naš da se ovo završi što bezbolnije po nas kao narod, a ne onako kako bi naš inat zadovoljilo. Znam da ima onih koji bi sad organizovali javna vješanja onih koji su podržavali i odobravali puč, a javna bičevanja onih koji su stajali po strani neutralno. Ali... ne ide to tako i u tom smislu je ovo danas značajno kada se sagleda iz bilo koje druge perspektive osim perspektive inata i huje.

...potpisujem (o) (o) (o) (o) (o)

... uz malu korekciju...nije poslao Milovana Djilasa...vec Dragana Djilasa, ministra zaduzenog za Nacionalni investicioni plan...a Milovan Djilas je politicki disident iz vremena komunizma...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1.217

Nedjelja, 13. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Znam da ima onih koji bi sad organizovali javna vješanja onih koji su podržavali i odobravali puč, a javna bičevanja onih koji su stajali po strani neutralno. Ali... ne ide to tako i u tom smislu je ovo danas značajno kada se sagleda iz bilo koje druge perspektive osim perspektive inata i huje.

Lijepo receno. Samo je diskutabilno da li su oni koji su stajali po strani stajali neutralno. U slucaju kada je razlika izmedju legalnog i nelegalnog, ligitimnog i nelegitimnog, ispravnog i neispravnog ... jasna kao suncan dan u podne, u tom slucaju moze li stajanje po strani imati karakter neutralnog?

U ovom cirkusu bilo je raznih zainteresovanih strana, razni motivi su nagonili ljude da se pridruze na ovaj ili onaj nacin razbijanju IZ. Neki su to uradili zbog sitnog interesa, neki zbog nekog zalutalog mrkog pogleda, neki zbog nedovoljnog znanja, neki zbog devijantnih ubjedjenja, neki zbog svoje gluposti... Sta god da je bio razlog, nikakva osveta ne dolazi u obzir. Pravi potez u ovom trenutku bi bio okrenuti se obicnom svakodevnom zivotu. Normalzovati koliko je moguce odnose medju obicnim svijetom. IZ je odbranjena, neka njene institucije nastave normalno sa radom. Neka sada IZ posto je pravovemeno uperila prst u pravac iz kojeg je dolazila opasnost (a narod se odazvao) sada kada ta opasnost prolazi polako okrene i uperi prst u sebe.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

1.218

Ponedjeljak, 14. Januar 2008

U paukovoj mrezi

Poštovani čitaoci, ušli smo u četvrti mjesec kontinuiranog nasrtaja na Islamsku zajednicu u Srbiji. Ti napadi pokazali su snagu i ustrajnost muslimana ovih prostora. Pokazali su snagu i dostojanstvo svakog muslimana, svakog vjernika i svakog džematlije. Naš narod je pokazao svoju svijest i očuvao svoje standarde za dobro i loše, za istinu i zabludu, za iskrenost i laž. U isto vrijeme pokazana je slabost saveznika i slabost saveza svih protivnika Islamske zajednice koji su se udružili ne bi li nanijeli štetu islamu. Ovaj savez nam najviše liči na paukovu mrežu...

Ceo tekst mozete procitati na sledecem linku:

http://www.glas-islama.com/index.php?opt…id=60&Itemid=39

Bas dobar tekst,samo nema ko je autor sto i nije tako strasno :)
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

1.219

... i njihova posla!

E zna Suljko da mu se klima stolica pa reshio malo "ajd da pokusham ako uspe uspe, nishta ne gubim ako udarim na Islamsku Zajednicu", ali nazhalost gubi, gubi obraz kod ljudi i sve oni imami koji su preshli kod zVilkica obraz su izgubili kod naroda, ja sam po charshiji ranije stalno vidj'o Jakuba kako sheta s' osmehom svi su ga prihvatili ko Imama dobrog, ali eto Allah s.w.t.a dade da mu se obraz otkrije i ponizi ga kod ljudi i shto bi rek'o nash' Muftija i nash narod, neka ga ne treba mu sudjenje nikakvo dovoljno je da ustaje ko i"zdajica" i da se budi tako.

I ono shto je najgore al' stvarno najgore je, shto podrzhavaju ljude poput gamad ni sam ne znam kakvi su, njih ne podrzhava ni srpski narod a kamoli nash narod, el' eto politika je chudo, stolica slatka, vlast lijepa i ono najgore na kraju shto bi rek'o nash narod "eee.. kad se padne s' konja na magarca" ili "imo pa nemo".

Selaam Alejkum, da vas Allah dz.sh nagradi i uputi na pravi put. Amin!
:)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.220

DRŽAVNO i CRKVENO

Ministarstvo vera ne poštuje Zakon o crkvama i verskim zajednicama

Udar na verske slobode

Vladimir Ilić

Reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije efendija Zilkić zatražio je početkom januara od ministra policije zaštitu objekata i vernika od glavnog muftije Islamske zajednice u Srbiji efendije Zukorlića. Ministarstvo vera, koje je pre tri meseca, prilikom rascepa u Islamskoj zajednici, podržalo Zilkićevu struju, optužilo je krajem decembra Zukorlića da gazi verska prava muslimana. Prema oceni Ministarstva vera, Zukorlićev "mešihat u Novom Pazaru radi zadovoljenja nečijih političkih ambicija zloupotrebljava Zakonom zajamčenu autonomiju verske zajednice".S druge strane, Ministarstvo je u svom saopštenju navelo da Zakon o crkvama i verskim zajednicama poznaje i priznaje samo jednu jedinstvenu Islamsku versku zajednicu i njenu unutrašnju regulativu. Ministarstvo kao noseće dokumente ove regulative navodi Ustav Islamske zajednice Srbije, Ustav Islamske zajednice u Srbiji, kao i Ustav Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u onom delu kojim je Mešihat Islamske zajednice Sandžaka uključen kao sastavni deo u Zajednicu u Bosni i Hercegovini.
Zakon o crkvama i verskim zajednicama u članu 7 izričito nalaže državi da pruži odgovarajuću pomoć za izvršenje pravosnažnih odluka i presuda koje izdaju nadležni organi verskih zajednica. Ministar vera g. Naumov ne poštuje ovu zakonsku odredbu, tvrdeći da je raskol problem unutar same Islamske zajednice i da je najbolje što država može da učini to da se ne meša. Na taj način islamskoj zajednici se uskraćuje garantovana zakonska zaštita, a pomenuti zakon se ponovo očituje kao neprihvatljiv već i preko odbijanja Ministarstva vera, koje je bilo njegov predlagač, da ga primenjuje.
U ovom slučaju Ministarstvo vera odbija bilo da primeni Zakon, bilo da inicira njegovu promenu. U nekim drugim situacijama, kao u slučaju Rumunske pravoslavne crkve, ono ga neposredno krši, pošto na osnovu podzakonskog Pravilnika derogira primenu nosećih dokumenata RPC. Profesor Milan Vukomanović je u vreme raskola u IVZ upozorio da bi ono što se zbiva u Sandžaku trebalo sve da nas zabrine i angažuje, jer je reč o svojevrsnom udaru na verske slobode. Vukomanović je naglasio da međureligijski odnosi direktno ugrožavaju međudržavne odnose naše zemlje sa susednim zemljama. Ministarstvo vera ponaša se nepredvidivo, u zavisnosti od konkretne verske zajednice, zavađajući, povlađujući i diskriminišući.

www.danas.co.yu
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks