Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

1.321

Subota, 08. Mart 2008

bio jednom jedan ...

[SIZE=4]""chemu vrijeme tome je i vakat" . [/SIZE]

================= Game over===========!

-----------------------------------------------------------

Stvarno imam sve najgore rechi ali nechu ne ide iz nekog razloga ovamo, mogu samo rechi valjda che pametni skontati:

Allah dz.sh u Chasnome Kur'an i Kerimu dosta spominje Licimjere i kazhe se da su "Licimjeri gori od Kafira (Nevjernika)"....

Selaam Alejkum, bracho!!! Allah dz.sh vas nagradio i uputio na pravi put, InshAllah! Amin! :P

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

1.322

Subota, 08. Mart 2008

Aman bre vise,pa jel malo problema imamo svi zajedno u ovoj zemlji,zar je bitno ko ce postaviti kamen temeljac za dzamiju,to nije vredno ljudskog zivota.Molim svoje sugradjane islamske veroispovesti da se uzdrze od bilo kakvog vida nasilja u ovom trenutku jer nam se zemlja nalazi u krizi kakvu nismo imali jos od vremena Milosevica,molim vas da se urazumite i da sednete zajedno za sto i dogovorite se vec jednom oko svih stvari koje vas muce i stvaraju razdor medju vama.Ako treba dogovarajte se 10 godina samo nemojte da cinite da ovako ruzne slike idu iz nase zajednicke zemlje u svet,ono paljenje ambasada pre 2 nedelje nas je unazadilo 10 godina a sada i sukobi zbog vere,molim vas PRIJATELJI muslimani ili bosnjaci kako vec treba ne znam ni sam da se urazumite i prekinete vec jednom sa takvim stvarima jer nas moze sve zajedno skupo kostati bez obzira na versku pripadnost,pozdrav svim gradjanima Srbije muslimanske veroispovesti!!!
(Katana, 7. mart 2008 14:36)
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.323

Subota, 08. Mart 2008

Zalosno je ovo sto se desava. Svaki komentar je suvisan.

Samo bih pohvalio ljude koji su vec drugi put u nekoliko mjeseci (prvi put u Altun Alem dzamiji) brutalno napadnuti vatrenim oruzijem, a smogli su snage da hladne glave razmisle i ne posegnu za istim mjerama. Najlakse je poteci pistolj, a najteze ostati smiren onda kada ti je zivot neposredno ugrozen. Moje duboko postovanje za sve one koji su i u Altun Alem dzamiji i juce u Tutinu stajali u masi na koju je pucano, a da pri tom ni jedan od njih nije ucinio nista da ugrozi zivote drugih ljudi. Ovi ljudi ne samo da su odbranili Islamsku Zajednicu, vec su i najzasluzniji za to sto niko nije poginuo. Da im Allah dz.s. nije podario sabura i hrabrosti pitanje je kako bi reagovali i pitanje je da li bi danas pricali "samo" o ranjenima.

Bojim se jos da ovo nije samo uvod u dalje incidente. Jer najstrasnije od svega mozda nije to sto se juce desilo u Tutinu, vec ono sto je posle toga usledilo. Tj, saopstenje druzine okupljene oko "rijaseta" sa kojim je na najprizeminiji nacin opravdan jucerasnji pokusaj ubistva muslimana. Mogli su makar da izmisle neku orginalniju podvalu, jer je prica o "samoranjavanju" vec jednom koriscena. Poruka kojim se ovim saopstenjem poslata je gora od jucerasnjeg povlacenja obaraca.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.324

Subota, 08. Mart 2008

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

nasihat

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2007

• Poruku poslati

1.325

Subota, 08. Mart 2008

krivicne prijave protiv Suljovaca

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

1.326

Subota, 08. Mart 2008

Ono što su naši djedovi i naši očevi i oni prije njih ugrađivali u temelje Sandžaka, ono što nijesu ni imperije ni vojske mogle da poruše, da unište, da uprljaju, da osramote, to danas rade neki ljudi, zli ljudi, kojima je vlast i moć iznad obraza, iznad svega.

To oni danas rade obrazu Sandžaka i da ono malo ognjišta u Sandžaku zaviju u crno. Važnija je danas moć i vlast od toga što narod nema, što narod plaća, narod Sandžaka koga ovoga puta ne gaze dušmanske vojske, već ga gaze oni koji su od nas i koji hoće da zamjetnu krvoproliće bez straha od Allaha, bez straha od suda povijesti, bez straha od grijeha. Krvoproliće nedužnih ljudi kojim bi platili otimačinu fotelja vlasti.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.327

Subota, 08. Mart 2008

Strasno,grozno, nepojmljivo. Ne mogu vjerovati. Na ovoj temi prije nekoliko mjeseci sam napisala :" Da je bio rat ,vi biste pucali jedni na druge", ali dok sam to pisala ,postojala je bojazan i za mene mala vjerovatnoca,da se to desi u Sandzaku. Bojazan ,koja se pojavljivala,kada bih pronasla slicnosti sa povjesno skorim desavanjima u BiH i nekim povjesnim trenucima od prije stotinjak godina.

Bojala sam se ovoga, a sada ne mogu vjerovati da se desava,jer su Sandzaklije u jedinstvu i slozi prezivjeli mnoga zla koja ih prate od pred kraj XIX stoljeca.

Sramno i strasno. Zar nemamo dovoljno svijesti i pameti ?! Treba li Sandzak sa Bosnjacima postati izduvni ventil za Kosovo i to da ga sami sebi napravimo nasjedajuci na providna podmetanja?

Dijaloga nigdje nema i to je zlo. Fotelje su bitnije od vjere, etnosa ,mira. Nama ne treba neprijatelj,napravit cemo ga medju nama samima.

Ja nemam konkretnog komentara na zbivanja,osim da kazem kako samo neusijana glava i razum mogu sada donijeti dobro.

Bosnjanka

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

1.328

Subota, 08. Mart 2008

Možda je danas Dijaspora Sandžaka TA koja ima ključ za otvaranje vrata kroz koja se može izići iz ovog lavirinta koji prijeti da izazove krvoproliće.

?

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.329

Subota, 08. Mart 2008

Citirano

Orginalno od @ef
Tj, saopstenje druzine okupljene oko "rijaseta" sa kojim je na najprizeminiji nacin opravdan jucerasnji pokusaj ubistva muslimana. Mogli su makar da izmisle neku orginalniju podvalu, jer je prica o "samoranjavanju" vec jednom koriscena.

Pade mi naum da su u onom njihovm biltenu iznijeli, povodom nemira pred Altun-Alem dzamijom, da su ljudi koji su obezbijedjivali Altun-Alem dzamiju bacali
kamenice i pritom povriedili nekoliko osoba, medju njima i dva uposljenika policije. A na snimcima se vidi sasvim drugacije, da hasibov brat poteze ciglom...
U SoSS-u smo...

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.330

Subota, 08. Mart 2008

Kako,na koji nacin?

E, Bosona, kada policijski duznosnici pocnu samovoljno sa ciljem ulijevanja straha,a iz licnih politickih uvjerenja ( on stiti svoja stajalista,a ne narod za koji je zaduzen) potezati oruzje,onda skoro da je anarhija nastupila.

Ako ovaj policajac ne bude sankcioniran i udaljen sa duznosti,jasno je da tu anarhiju u Sandzaku podrzavaju vlasti iz Bg.

Uostalom ako se ovako puca na ljude ( jedan etnos,jedna vjera) iz politickih uvjerenja,onda je kriza preduboka da bi se lahko dala prevazici. Ona se moze prevazici,samo ukoliko se ili vrati dijalogu ili politicka struktura sa kompletnom politikom promjeni.
A,ko s' kim da vodi dijalog?

Zukorlic sa Zilkicem? Ljaic sa Ugljaninom? Policajcici medjusobno?

Na kakve mi gluposti nasjedamo,pa to je nevjerovatno!

I na kraju ko su ovi ljudi sto potezu oruzje? Ko su u oni uopce?
Ne pitam za imena,vec za njihovu ulogu i vaznost u svemu. Ko su oni da daju sebi za pravo silom i samoinicijativno sprovoditi svoju samovolju? Ko su oni pojedinacno, da bi ugrozili sigurnost svih? O vrha pa do dna ,ko su oni?

Bosnjanka

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

1.331

Subota, 08. Mart 2008

Citirano

Orginalno od @ef
Tj, saopstenje druzine okupljene oko "rijaseta" sa kojim je na najprizeminiji nacin opravdan jucerasnji pokusaj ubistva muslimana. Mogli su makar da izmisle neku orginalniju podvalu, jer je prica o "samoranjavanju" vec jednom koriscena.

Ovo je ujedno i jedan od navecih apsurda i ocigledna uvreda za inteligenciju. "Samoranjavanje"??!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.332

Subota, 08. Mart 2008

Citirano

Orginalno od sonovero
Uostalom ako se ovako puca na ljude ( jedan etnos,jedna vjera) iz politickih uvjerenja,onda je kriza preduboka da bi se lahko dala prevazici.

Na prvi pogled stvarno djeluje da su ovi sukobi politicke prirode, ali to samo tako djeluje. Ovi sukobi u Sandzaku nisu zbog politike, vec zbog vlasti. Jer da bi mogli da budu zbog politike, sukobljene strane (politicke partije u Sandzaku) bi morale da imaju razlicite politicke stavove. A da bi uopste imali razlicite politicke stavove morali bi da imaju bar neke politicke stavove, ali ih nemaju. Odustvo politickih stavova ove sukobe je ogolio na puku borbu za fotelje. Moze li neko da mi kaze koliko su u proteklih nekoliko godina iznele politickih stavova sve partije Bosnjaka ukupno? Moze li neko da mi kaze koji to plan i program nudi jedna, a koji druga, treca, itd... partija? Koji su to politicki stavovi koje prave razliku izmedju stranaka u Sandzaka? Ili jos bolje pitanje, koji su uopste politicki stavovi stranaka Bosnjaka? Sta bi mene moglo da opredeli da glasam za jednu ili drugu partiju? Sta politicke partije nude od ekonomskog, obrazovnog, kulturnog, nacionalnog, itd... programa? Na zalost, niko nista ne nudi i na zalost niko nema nikakav stav. Jer ono sto pricaju Sulejman Ugljanin, Rasim Ljajic, Fevzija Muric i ostali su obicne price za narod, deo predizborne kampanja i nista vise. Tako gde se odlucuje i tamo gde trebaju da iznose stavove (u Beogradu) cute kao zaliveni. Bosnjacki poslanici nisu nista boljiu od kokoski. Kljucaju (pritiskaju tastere za glasanje) na onu stranu gde im se servira koje zrno psenice.

Jedina razlika u stavovima izmedju ljudi koji se u Sandzaku sukobljavaju zbog "politike" je to kojeg bi covjeka vise voleli da vide u fotelji i nista vise.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »diskutant08« je muško

• Poruku poslati

1.333

Subota, 08. Mart 2008

Citirano

Orginalno od SoSS

Pade mi naum da su u onom njihovm biltenu iznijeli, povodom nemira pred Altun-Alem dzamijom, da su ljudi koji su obezbijedjivali Altun-Alem dzamiju bacali
kamenice i pritom povriedili nekoliko osoba, medju njima i dva uposljenika policije. A na snimcima se vidi sasvim drugacije, da hasibov brat poteze ciglom...

Boj se Allaha Uzvisenog i pazi sta pricas ako Boga znas!Ja sam zapazio da su letele kamenice iz Altun-Alem dzamije,iz dvorista!Na snimcima se jasno vidi da su imali po motke "restauratori" nasi,i spremali se na docek "karton" dzematlija!Setili se da restauriraju dzamiju Altun-Alem,masallah Allah ce ih nagradit ili kaznit za nijjet koji su imali!A nijjet!?Allah zna nijjet,da mi ne vagamo Altuna jel tako :)?

I jedni i drugi su potezali,budi malo objektivan,ako si musko!Bar meni na pm se obrati ako ti je frka javno da te ko ne proglasi "izdajicom",eto ne trazim ti puno :)

Au evo ga Tashke moderator-super ;),da bjezim ja .Ocekujem brisanje mog posta ili opomenu,Altuna budi mi svjedok da sam prenio istinu,hoces li
:)?

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.334

Subota, 08. Mart 2008

Citirano

Orginalno od diskutant08

Citirano

Orginalno od SoSS

Boj se Allaha Uzvisenog i pazi sta pricas ako Boga znas!Ja sam zapazio da su letele kamenice iz Altun-Alem dzamije,iz dvorista!Na snimcima se jasno vidi da su imali po motke "restauratori" nasi,i spremali se na docek "karton" dzematlija!Setili se da restauriraju dzamiju Altun-Alem,masallah Allah ce ih nagradit ili kaznit za nijjet koji su imali!A nijjet!?Allah zna nijjet,da mi ne vagamo Altuna jel tako :)?

I jedni i drugi su potezali,budi malo objektivan,ako si musko!Bar meni na pm se obrati ako ti je frka javno da te ko ne proglasi "izdajicom",eto ne trazim ti puno :)

Au evo ga Tashke moderator-super ;),da bjezim ja .Ocekujem brisanje mog posta ili opomenu,Altuna budi mi svjedok da sam prenio istinu,hoces li
:)?

De ti meni reci, ko je onaj sto je pogodio Jasa ili se mozda i on "samoranio"? (naravno samo ako si musko :D )
U SoSS-u smo...

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

1.335

Subota, 08. Mart 2008

Snimci sa Youtube-a su sasvim dovoljni i prekinuce raspravu.

• »diskutant08« je muško

• Poruku poslati

1.336

Subota, 08. Mart 2008

Citirano

Orginalno od diskutant08

...I jedni i drugi su potezali,budi malo objektivan,ako si musko!Bar meni na pm se obrati ako ti je frka javno da te ko ne proglasi "izdajicom",eto ne trazim ti puno ...

Mozda nesvakidasnje ali iz prostog razloga nadovezacu se na sopstveni post.Naime nisam editovao na vrijeme,a obzirom da nisam spavao sinoc, promakle su mi neke stvari.

Ti kako ti bjese ono ime sto mi se obracas,nije ni vazno, treba da znas da ja ne podrzavam puc,ali ne podrzavam ni diktaturu i tiraniju!
Zatim nije lako,ali je plemenito ulagati trud da se umanji steta,nepravda,zlo,ser bilo sa moje strane kada dolazi,bilo sa neke druge strane(pojedinca ili grupe).
Onda, kao princip price o pravdi i nepravdi navodim da nije isto kada se nagadja da li je nekom ucinjeno nesto nazao,nepravda i kada se sve to osjeti na svojoj kozi!

Naime moj stav oko puca,izdajnika idr jeste da vidimo mi fino(koliko smo u mogucnosti bar na ovaj nacin ako nista drugo)ko sta hoce,zbog cega,ko je zrtva,a ko je napadac isl.
Dakle nisu stvari crno-bijele kod nas u vjerskom pogledu!Odnosno svako uproscavanje stvari i navijanje poput nekih sa daljine iz fotelje moze nesto da znaci ,ali ni ne mora kada je "teren" u pitanju!
Mislim da je vrlo vazno to da shvatimo i da smirimo strasti i postavimo na svoje mjesto sta se postaviti moze.
U tom pogledu kazem da u obe IZ, kako sebe zovu, znam da ima ljudi(pojedinaca) koji se trude(i trudili su se),zele,misle,pokusavaju nesto korisno da urade i odradjuju.Iskreno ove "Ademove" sad puno ne beginisem,mozda nekad hocu ,ali cisto sumnjam!
Osobno postovanje za sve dobre ljude,a dobre ljude Allah spaja koliko god neko ubacivao fitnu da ih razdvoji u razjedini na kraju "makaze" presecu fitnedziju(muslimane normalno).

Znaci vjerujem da shvatate da mislim da je vazno da se sacuva dzemat,i da se dzematlije medjusobno ne mrze,pucaju zbog ostrascenosti,a da pri tom nismo ni mektebsku skolu prosli kako treba.

Potom da kazem: ako neki aktivisti SDA nemaju mira od svojih nesuvislish zelja i snova i prave incidente stvar je jasna,sve to treba pohapsit!
sa druge strane ako neki pristase Muamera nemaju mira i prave incidente opet sve to treba pohapsit!

Neznam da li me ko cuje,ali eto mozda ce vredjeti da porucim "mangupima" neka prepuste stvari starijim,ucenijim,sposobnijim da sporove rijesavaju i dogovore se sta i kako dalje.Nemoj neko da mi prica da nema dogovora i rijesenja i da to ne postoji kod nas jer to nije tacno!Sa muslimanom se uglavnom lahko dogovorit ;)

"De ti meni reci, ko je onaj sto je pogodio Jasa ili se mozda i on "samoranio"? (naravno samo ako si musko ;) "

Neznam ko ga je pogodio,stvarno.

Da ti pravo kazem meni puno stvari nije jasno oko ovih islamskih zajednica,nekad se pitam da se nismo previse oslonili na institucije i uniformnost bez zivog Islama i upoznavanja jedni drugih?!...

Fik

Početnik

(10)

• »Fik« je muško

Datum registracije: 26.11.2004

• Poruku poslati

1.337

Subota, 08. Mart 2008

Zlo ne spava, to su pokazali juče u Tutinu kome to smeta kamen temeljac medrese u Tutinu, samo bolesnim umovima koji vide da im je projekat Srpskog političko-kriminalogenog Raisa doživeo krah pa su u panici jer nemaju izlaza. Kako li je tim jadnim izdajnicima koji seju smutnju i razdor medju našim narodom i sve više pokazuju šta je u stvari i cilj svega. Državna bezbednost + izdajnici (prodane duše) + politička stranka (zna se koja) i eto nama haosa.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.338

Subota, 08. Mart 2008

Znate sta da nas cetnici napadaju bilo bi lakse, znas ko ti je neprijatelj i znas kako sa njim. Al ovi nasi futani, izdaice( da stanem da ne upotrebim rec zbog koje bi se moro pokajati) su najgori sa njima se najteze boriti, tesko da dignes ruku na brata. Al vidi kako je tom bratu lako da digne ruku , ili pistolj na tebe. Hvala Allahu sto je usadio sabur u srca nasih muslimana koji su mogli odgovoriti istom merom, i napraviti novo zariste, da zaboravimo i na Gazu i na IRak, i da to imamo ovde. Allah ce te nase muslimane zbog toga nagraditi. Samo hladne glave i ako je tesko, ima sabura onaj koji posle provokacije ne odgovori istom merom.

A prije slusam onog CETNICKOG reisa kako sad odustaje od price o samoranjavanju, posto im naravno nije prosla jer se lepo vidi ko je puco, i govori kako su to dzematlije dosle da brane vakufsko. Vakufsko koje ce sutra da prodaju Ibru Krnju. Bruke zive. Dje mi zivimo. A onda govori kako je njihovim sluzbenicima davano 50000 evra i stan u Pazaru i Beogradu, da ostanu lojalni Muftiji. Ja zivotom garantujem da se njemu to ponudi sad bi se vratio u ovu islamsku zajednicu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

IamLegend

Početnik

(10)

• »IamLegend« je muško

Datum registracije: 11.01.2008

• Poruku poslati

1.339

Subota, 08. Mart 2008

[SIZE=4]Blog B92: Bošnjaci (Sandžaka)- etnička zajednica d.o.o. [/SIZE]

Efendija Jusufspahić vodio se u registru saradničkih veza DB pod maštovito smišljenim kodnim imenom [SIZE=3]"Ćilim" [/SIZE]
http://blog.b92.net

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

1.340

Nedjelja, 09. Mart 2008

U ponedeljak, 10.03.2008. god u 12:30h bice postavljen kamen temeljac i proucena dova za izgradnju Medrese u Tutinu.

DODJITE I PODRZITE IZGRADNJU MEDRESE.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks