Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fatihovac

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.361

Ponedjeljak, 10. Mart 2008

Dzavid je covjek kojeg poznajem kojeg cijenim i volim, Dzavid ef. i Fahrudin ef. od sinoc moraju postati simbol otpora dusmanima bez obzira na nivo odlucivanja i bez obzira na pripadnost. A od petka svi oni koji su ucestvovali u prolijevanju krvi muslimanske, vjernicke moraju biti simboli, po kojima ce pljuvati insaAllah i naredne generacije.

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.362

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg
Policija je odradila svoj deo posla može se reži dobro, šta bi bilo da se nije postavila izmedju sukobljenih strana,

Ada kako mozes tako da pricas? Kako radi svoj posao kad suljovci pucaju ispred njihovih ociju i pobjegnu a oni hapse nase?! Kako kad ova pascad prebiju covjeka od odsetaju pored njih do Semkove kancelarije i oni ne smiju da ih uhapse?!
Policija je stala na stranu Sulajmana Ugljanina i NE RADI SVOJ POSAO!!!

Komentar se odnosi isključivo na dogadjaje od juče i nije ni ukom slučaju povezan sa dogadjajima od pre ili posle.
Pošteno bi bilo da citiraš celeu rečenicu tako da ne dolazi do zabuna i pogrešnog shvatanja.

Policajci su zadnji koji treba da odgovaraju, krivca treba tražiti u izvršnim organima vlasti i njihovim nalogodavcima, oni izvršavaju naredjenja , pa tako kao u Beogradu ili Pazaru.

"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.363

Policija moze izvrsiti naredjenje i na drugaciji narod. u njihovim ocima i postupcima vidjela se slast dok su batinali imame i vjernike. nije u pitanju nikakvo naredjenje, vec je u pitanju korupcija i najniza ljestvica morala i dostojanstva pripadnika policije. ne cude me neki tamo perice i ivice koji su navikli tuci muslimane, vec me cude nasi izdajnici i prodane duse sa koliko slasti i ljezeta ponizavaju svoju vjeru, ako im je ista od te vjere i ostalo.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

1.364

Citirano

Orginalno od sonovero

Citirano

Orginalno od Bosona
Pa da je Muamer bio najveći diktator kako si samo mogao da sve ovo napraviš?

Ma kakav diktator,pa to vise ne moze ni hipoteticki kao neka teza da se postavi.

Vidite li vi sa kime se ima posla?

Ja ne mogu ni zamisliti,sta se sve odigravalo dok nije izaslo u javnost.

Sve je jasno.

Znam Bosona ,da to hipoteticki postavljas,ali vise ni tako nema smisla prosipati politicku propagandu ovih sto nered unose.

A, Zilkic. Ma sta reci. Ko je kakav covjek,spozna se u ovakvim trenucima iskusenja,a ne u rahatluku. Zilkic je pokazao lice.

Jasno je i pticama na grani,kakvi se ljudi pozivaju na Boga dok dijele dzemat,otimaju vakufsku imovinu, siju teror, bore se za foteljice itd. svo to zlo za koje su se zakacili.

U pravu si. Poruka treba da svakom bude jasna. Više nego jasna. Ja još uvijek pokušavam da vjerujem da se sve može drugačije dogovorom kako Resulullah pokazuje muslimanima, da nikad nije kasno za Teobu, ali sve manje snage imam da vjerujem u to gledajući na čega su spremni i šta su u stanju da urade.

Gledam video i plačem, pa to je moj grad, moj narod, ljudi koje prepoznajem...

Nije lahko da znaš...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.365

www.radiostoplus.com

Citirano

NOVI PAZAR– Predstavnici Pazarske inicijative za promene osudili su danas ponašanje policije i lokalne samouprave tokom jučerašnjih nereda u Tutinu. Članica ove inicijative i koordinatorka nevladine organizacije Urban– in Aida Ćorović ocenila je da je u ovom trenutku najvažnije da sukobi i krvoproliće pristalica suprostavljenih opcija unutar Islamske zajednice prestane. Ona je na konferenciji za novinare rekla da ni jedan objekat nije važniji od ljudskog života. “Sulejman Ugljanin i njegove pristalice su, uz podršku Državne bezbednosti, iskoristili situaciju u zemlji i pokušali da ovde naprave novo krvoproliće. Mi do 11. Maja možemo da očekujemo eskalaciju problema”, rekla je Ćorovićeva. Ona je pozvala građane da ne nasedaju na provokacije kojih će, po njenim rečima, do izbora u maju, biti mnogo. Član ove inicijative i predsednik Sandžačke alternative Tarik Imamović ocenio je da su imami Islamske zajednice u Srbiji tokom nereda u Tutinu vređani na najvulgarniji način. “Pozdravljamo odluku glavnog muftije Muamera Zukorlića koji je odložio današnje postravljanje kamena temeljca za izgradnju Medrese”, rekao je Imamović.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

1.366

Evo sta su nam donijeli izdajnici Suljo i Zilkic.
Root je dodao/la ovu sliku:
  • ovo se ne zaboravlja.jpg

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.367

Citirano

Orginalno od Bosona

Citirano

Orginalno od SoSS
Ko je ovaj policajac na ovoj slici!? Zna li mu ko ime?

Treba objaviti sva njihova imena i prezimena u svim medijima.

Upravo sam zato pitao, sve ove nase prodane duse na stub srama. Podsecaju me na one koji su isli 90-ih da batinaju Albance na Kosovo!
U SoSS-u smo...

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

1.368

;l

;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( :( :( :( :( :( :( o| o| o| o| o| o| o| X( X( X( X( X( X( X( X( X(
Ovo nije dovoljno! Nego evo na kraju!!! o|
Mora se ovo rijeshit, mora!!! Kjafir i Izdajice neche moch' unishtit Islam! Ovo che se reshit, brzo, brzija dana!!!!

Allah dz.sh vas nagradio i uputio na pravi put!!!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

1.369

Sad sam ponovo gledao ovaj snimak na bosnjackoj TV i svaki put osjetim snazniju gorcinu i revolt. Slusam sinoc zilkica kako prica da je on jos od 2002. godine u sastavu islamske zajednice srbije.
a ne spominje munafik 89. kada je poceo raditi za DB i kada se susreo sa Amdijom Pahcicem koji ga je uposlio u DB.
POTVRDA IZ ROZAJA: ADEMU ZILKICU OTKAZAN POZIV NA SAMIT U PODGORICI, TOLIKO O NJEGOVOJ BRIZI ZA SVOJE "VJERNIKE"

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1.370

Citirano

Orginalno od Jastreb
POTVRDA IZ ROZAJA: ADEMU ZILKICU OTKAZAN POZIV NA SAMIT U PODGORICI, TOLIKO O NJEGOVOJ BRIZI ZA SVOJE "VJERNIKE"

U prilog ovome i vijest sa zvanicne stranice Islamske zajednice Crne Gore

Citirano

na svečanoj večeri kojoj su još prisustvovali reis turske Islamske zajednice Ali Bardakoglu i njegov crnogorski kolega Rifat Fejzić te poglavari islamskih zajednica Albanije, Grčke, Makedonije, Kosova i Bugarske , te potpredsjednik Skupštine Rifat Rastoder i ministar unutrašnjih poslova i javne uprave Jusuf Kalamperović, ministar bez portfelja Suad Numanović, ombudsman Šefko Crnovršanin, sekretar sekretarijata finansija glavnog grada Kemal Djecević, biznismen Hasan Cano Djoković,
aktuelni crnogorski predsjednik je istakao da je IZCG imala izuzetno konstruktivnu ulogu, dala snažan doprinos međunacionalnim i međuvjerskim uslovima.

Izvor: www.monteislam.com

Daklem od Zilkica na tom samitu ni govora, a toliko se veseljik radovao, da ce da ga priznaju....
U SoSS-u smo...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

1.371

Mislio adem moze se mjeriti sa reisom cericem, pa kad je reis otakazao svi su rado sutnuli Brksu... mnogo vise oni uvazavaju cerica od adema, al on to nije znao izgleda.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.372

Tekbir, braco muslimani.

Slusam sinoc NASEG MUFTIJU i bivam odusevljen tako hrabrim, pametnim, retoricarom, muslimanom i ponosan sam na njega , i podrzavam ga jos vise. Gledam svoju bracu Tutince i mogu ih samo pohvaliti. Njih tridesetak protiv 50 kaljavih policajaca, tekbir se gromko prolama, a oni stoje kao u safu, nikad zbijeniji, a na celu , kako i treba imam ( ili bolje reci imami) tekbir ne prestaje srce se puni imanom covek postaje sve hrabriji. Brojcano nadmocniji , opkoljeni, ne panice vec se pripremaju za pravi boj. Pored njih prolaze policajci naoruzani, i lice na lesinare koji cekaju pravi trenutak. Muslimani su mi licili na Spartance u bitci kod Termopila. Napad pocinje, nema razbijanja redova saf se mora odrzati, ja gledam i ne mogu da verujem, da u tom trenuku ja nisam na braniku i prvi u safu u odbrani Islama. Ipak brojcano nadjacani gube bitku , ali automatski gube rat. Video sam prije na snimcima, paniku policije i ako je dova otkazana bilo je oko 300 policajaca 20 dzipova pripremljenih da brene put istini. Oni ljudi koji su bili gore su postali pravi uzor Islama, i Allah dz. s. ce ih insAllah nagraditi.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

1.373

Onaj policajac koji je komandovao akcijom, ne zelim mu spominjati ime jer je previse prljavo, ostat ce upisan u historiji bosnjackog naroda kao covjek koji je prvi pogazio dostojanstvo vjere i prvi podigao ruku na ahmediju.
to se nije usudio ni kralj, ni tito, ni milosevic niko! usudio se jedan bosnjo, neka mu je na casti.
Uzviseni Allah u hadisi kudsiju kaze: "KADA SE RASRDIM, JA PROKLINJEM, A ONOGA KOGA JE PROKUNEM PROKLETSTVO CE PRATITI SEDAM GENERACIJA NJEGOVOG POTOMSTVA!"
ZAR SE NE ZAPITAJU TI LJUDI ZA SVOJE POTOMSTVO???

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1.374

Citirano

U Tutinu zabranjena okupljanja
10. mart 2008. | 07:55 -> 17:34 | Izvor: B92, FoNet, Beta, Tanjug
Novi Pazar, Tutin, Beograd -- I pored odluke policije da zabrani bilo kakva okupljanja u Tutinu, u tom gradu i danas napeta bezbednosna situacija.

Pojačane policijske snage na ulicama Tutina, zabrana bilo kakvih okupljanja u tom mestu i odluka Mešihata Islamske zajednice u Srbiji da odustane od postavljanja kamena temeljca za medresu nisu bili dovoljni da u Tutinu danas bude potpuno mirno. Prema tvrdnjama Mešihata, njihovog službenika jutros je pretukla grupa ljudi, koji su se potom sklonili u opštinsku zgradu.

Sociolog religije Mirko Đorđević ne vidi kako bi mogao da se reši problem muslimana u Sandžaku, ali kaže da je za to direktno odgovoran ministar vera koji je, mimo zakona, dozvolio da u Srbiji postoje dve islamske zajednice.

I pored odluke policije da zabrani bilo kakva okupljanja u Tutinu, tamo ni danas nije mirno.

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji tvrdi da je njihovog službenika jutros pretukla grupa ljudi, a da su neki od napadača utočište našli u opštinskoj zgradi.

Zamenik predsednika opštine Tutin Salih Hot, iz partije Sulejmana Ugljanina, za B92 kaže da je samo čuo da se neki incident dogodio, ali negira da opština bilo koga štiti.

"Čuo sam da je u nekoj kafani tamo bila neka tuča, a što se tiče pitanja da li su ti ljudi bliski nama ovde u opštinskoj vlasti, niti je ko navraćao, niti ja imam informaciju ko se tamo tukao. Prema informacijama kojima raspolažem, ima mnogo policije u Tutinu, stanje je relativno mirno i mislim da kontrolišu situaciju", rekao je Salih Hot.

Ionako podeljena islamska zajednica, povod za novi sukob pronašla je u kamenu temeljcu za medresu jer obe smatraju da polažu pravo na isto zemljište u Tutinu.

Najžešće je bilo u petak, kada je dvoje ljudi ranjeno iz vatrenog oružja, a juče su se potukle pristalice verskih lidera Adema Zilkića i Muamera Zukorlića, pa je intervenisala i policija.

Ljajić optužuje Ugljanina

Lider Sandžačke demokratske partije Rasim Ljajić rekao je u Kažipstu Radija B92 da kao glavnog krivca za podelu među muslimanima u Sandžaku vidi svog političkog suparnika Sulejmana Ugljanina.

"Dobra stvar je što je muftija Zukorlić otkazao ovaj skup u Tutinu jer se videlo da nekom ništa nije sveto, da prolivanje krvi nekom nije ništa ako dovodi do nekog političkog cilja. Prema tome, Sulejman Ugljanin će učiniti sve, jer to mu je ostalo jedino do izbora da zadrži vlast, ali na svu sreću, to ne govorim partijski samo, to se neće dogoditi i mi posle 11. maja o ovome nećemo govoriti više kao o problemu", rekao je Ljajić.

Đorđević: Politički sukob

Sociolog religije Mirko Đorđević za B92 kaže da je još prošle godine postalo jasno da će u Sanžaku stalno biti sukoba među muslimanima jer je tada pored Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi Zukorlić, formirana i Islamska zajednica Srbije, čiji je verski poglavar Zilkić.

I Đorđević smatra da pozadina nije verske prirode, već političke, ali nije siguran da sve može biti rešeno lokalnim izborima.

"Mene brine što su se političke strukture umešale i što su se verske zajednice među muslimanima u Srbiji svrstale politički, jedna uz Ljajića, da tako kažem, a druga uz Ugljanina. Tu je bilo i predvidivo sasvim da će posledice biti krajnje neugodne, poteže se oružje, ima ranjenih i niko ne može da kaže da će se stvari brzo smiriti", ocenjuje Đorđević.

On je rekao da je ministar vera direktno odgovoran za sukobe u Sanžaku jer je dozvolio da postoje dve islamske zajednice u Srbiji, što zakon ne dozvoljava, kao što ne dozvoljava ni da postoje dve Srpske pravoslavne crkve.

Ministarstvo vera: Postoji jedna islamska zajednica

Ministarstvo vera Srbije saopštilo je da "u Srbiji postoji i slobodno deluje jedna jedinstvena Islamska verska zajednica".

"Ovaj stav nije zasnovan samo na činjenici da svi muslimani u Srbiji pripadaju istoj grani islama, nego je utemeljen u našoj pravnoj tradiciji", stoji u saopštenju Ministarstva.

"To pravo i slobodu verski službenici su u poslednjih petnaestak godina iskoristili da izaberu dva starešinstva jedne islamske zajednice. Ne postoje, dakle, dve islamske zajednice u Srbiji, ali postoje dve upravljačke strukture u njoj. Jedna je izabrala reisu-l-ulemu u Srbiji, a druga je izabrala glavnog muftiju i potvrdila vrhovnu duhovnu vlast reisa u Bosni i Hercegovini nad svim muslimanima u Srbiji", navodi se u saopštenju.

Ministarstvo vera saopštilo je i da ne može presuđivati u ovom sporu pošto nije nadležno da tumači autonomnu pravnu regulativu Islamske zajednice.

"Radi zaštite i unapređivanja verskih sloboda, Ministarstvo vera traži od svih organa Islamske zajednice da ne vrše pritiske na vernike i verske službenike da se izjašnjavaju o tome ko je i gde stoluje njihov vrhovni verski poglavar, da svima omoguće slobodan pristup u džamije i verske škole, te da obezbede uslove da se svi muslimani u miru zajedno mole, bez obzira na to kojoj naciji, stranci ili rijasetu pripadaju, ili ne pripadaju", apeluje Ministarstvo vera.

"Još jednom pozivamo i molimo verske službenike i islamske velikodostojnike da usaglase svoj ustav i tako obezbede i formalno unutrašnje jedinstvo Islamske zajednice, kao što im je Zakonom zajemčeno suštinsko duhovno i organizaciono jedinstvo", zaključuje se u saopštenju.

Tokom nereda povređeno sedam osoba

Novopazarska policija saopštila je danas da je tokom nereda suprostavljenih opcija unutar Islamske zajednice u Tutinu povređeno sedam, a privedeno 12 osoba.

U saopštenju se navodi da je nakon jučerašnjih nereda privedeno 12 osoba, koje su nakon utvrđivanja identiteta puštene iz pritvora, a protiv njih će biti preduzete zakonske mere.

Policija je potvrdila da je juče u tom gradu došlo do narušavanja javnog reda i mira u većem obimu i da su su pristalice suprostavljenih opcija međusobno gađale kamenicama.

"Policija će i dalje energično i odlučno sprečavati svako narušavanje reda i mira u cilju očuvanja bezbednost građana", navodi se u saopštenju.

Najava polaganja kamena temeljca za izgradnju medrese bila je povod za sukobe dveju grupa islamskih vernika unutar islamske zajednice u Srbiji koje se međusobno ne priznaju.

Pre tri dana u sukobima veće grupe pristalica dve Islamske zajednice jedna osoba teško je ranjena iz vatrenog oružja.

Optužbe na račun policije

Narodni poslanik Sandžačke demokratske partije Mujo Muković izjavio je danas da je policija u nedelju u Tutinu brutalno primenila silu prema radnicima Islamske zajednice u Srbiji koji predvodi Muamer Zukorlić.

Muković je rekao da je ponašanje policije “mnogo gore nego ponašanje iz vremena Miloševića”.

On je rekao da je policija silom udaljila imame i radnike Islamske zajednice u Srbiji sa bine gde je danas trebalo da se postavi kamen temeljac za izgradnju medrese.

Muković je rekao da su Rizvan Arifović Rika, komandir policije iz Novog Pazara i Momir Pantić, komandir policije u Tutinu, bili svrstani na stranu Sulejmana Ugljanina i da su prekoračili ovlašćenja.

"Posebno je brutalnu naredbu izdao Arifović kada je oko 40 policajaca napalo petnaestak imama na vakufskoj parceli i brutalno ih pretuklo”, rekao je Muković.

Snimak ovog događaja nalazi se na sajtu www.youtube.com, a Muković je rekao da će zatražiti suspenziju ovih policajaca.

Muković je rekao da policija sprovodi takve akcije u dosluhu sa lokalnim vlastima i liderom Stranke demokratske akcije Sulejmanom Ugljaninom.

Prema njegovim rečima, policija je “već duže vreme na strani Ugljanina”, i to “od uvođenja prinudne uprave u Novom Pazaru”.

Načelnik Policijske uprave u Novom Pazaru Dragan Terzić saopštio je da policija neće dozvoliti bilo kakvo okupljanje građana.

U Tutinu trenutno pored placa na kome je trebalo da se postavi kamen temeljac stoji policija i nema nikakvog okupljanja.

Zanimljiv komentar na sajtu B92:

Citirano

Zaista je zalosno da se do ovoga doslo, tim prije sto se sacica ljudi na vlasti zeli odrzati u foteljama po svaku cijenu. Ne treba biti previse pametan pa zakljuciti sta narod misli o svemu ovome, pogledajte forume na internetu , i sve ce vam biti jasno. Podrska za narod koji je prepoznao istinu i kojeg ni ovakve policijske intervencije nece pokolebati na putu istine, a pobunjenim foteljasima je na cast i na ugled sto ce ih istorija upamtiti kao takve. Toliko.
(Prijepolje, 10. mart 2008 21:59)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.375

Citirano

Orginalno od Jastreb
Uzviseni Allah u hadisi kudsiju kaze: "KADA SE RASRDIM, JA PROKLINJEM, A ONOGA KOGA JE PROKUNEM PROKLETSTVO CE PRATITI SEDAM GENERACIJA NJEGOVOG POTOMSTVA!"

[offtopic]Koliko je vjerodostojan ovaj hadis i sta konkretno znaci? Koliko je meni poznato u islamu je jedan od osnovnih stvari to da svako svoje breme nosi, tj. da svako za svoje grijehe odgovara, i da niko niti moze svoje grijihe prebacit na drugoga, niti tudje preuzet na sebe. A ovo bi, kako ja to shvatam iz ovog dela, znacilo da neko na sebe ima teret nekoga ko mu je predak i prije sest generacija. Neko ko ga on u zivotu nije video i neko za koga on mozda ni ne zna da mu je uopste i bio predak.

Moze li neko da mi pojasni ovaj hadis, bas me zainteresovao. Moze i preko PP, jer ovaj hadis nije tema.[/offtopic]

Citirano

Orginalno od Jastreb

Nema veze. Ima on njegovog ministra vjera Radomira Nauomova, pa ce sa njim organizovat samit. Ako niko drugi, makar ga Naumov priznaje.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1.376

Najveci shljam Tutina, potpomognut placenim revolverasima iz Pazara stoji u ovoj masi... (to je slika nakon sto su napali grupu koja je cuvala vakufsku zemlju, i zatim policija stala izmedju)

...neka ih prati Allahova kletva do Sudnjeg dana!

Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • SDA huligani.JPG
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

enes_gigo

Početnik

(10)

• »enes_gigo« je muško

Datum registracije: 11.03.2008

• Poruku poslati

1.377

Utorak, 11. Mart 2008

Mene je jako prijatno iznenadilo kada sam video da imam centralne dzamije kao pravi lider (imam opet) stoji prvi a njegovi sinovi odmah do njega, tacnije dva sina...
Nadam se da ce se sto vise ljudi okupiti na otvaranje medrese u Tutinu da pokazemo svima da ne stojimo iza kriminalaca (SDA+NS+DSS) i slicnim mutantima..
Bujrum u Tutin dodjite, svi ste pozvani

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

1.378

Utorak, 11. Mart 2008

Citirano

original od Root :

Jutros je u Tutinu pretucen Iljaz Bulic sluzbenik Islamske zajednice. Nasla se tri '' heroja '' da pretucu covjeka od preko 45 godina.
Cigo, Ahmo sa pojila i Kecap su ga pretukli i odsetali pored kaljave policije u zgradu Opstine. Sakrili se kod Semka.

E moj brate,...mafija ne poznaje ni Boga, ni Vjeru , ni roditelje, ni bratstvo ni nista,...osim PROKLETI NOVAC I I ZEDJ ZA VLASCU !!!!
TAKVI SU I OVI NA '' TRENUTNOJ '' VLASTI i sva njihova potrckala i dupe-uvlakaci ! ( [SIZE=1]Cigo, Ahmo , Kecap [/SIZE] )

Ta ista MINCAT , koji su Iljaza Bulica pretukli, to su i uradili znajuci da ih oni PSI iz opstine i policije stite!

Ali stici ce ih Allahova , kazna za pocinjeni nered , pa makar imali stotine otpadnika poput Sulja , Semka i slicnog sljama , iza svojih ledja X( !!!.
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1.379

Utorak, 11. Mart 2008

ko vjetar sije,buru zanje
Pa ja sam ocekivao neki razgovor,diskusiju,ono kletve ko na pijaci. :D
pa argumentovano pojasnjenje,itd
-potpuno se slazem sa ljudima koji zele JEDINSTVO IZ.
Ali ne samo govoriti o tome,jer ako postoji to MI VI, vernici nevernici,suljovci i drugi,onda je FAKAT da je Islamska zajednica podeljena,jer MI SMO TA ZAJEDNICA,NE Neki muftija i neki reis i njihov aparat.
oni su predstavnici NAS(na stranu sto te niko nista ne pita)
-dovoljno je da smo polarizovani,nek je i 70% na 30%, ma procenat je nebitan sad, i nek mi neko od vas umnih glava,da resenje NORMALNO ,sem onih frustracija ada suljo,udba ,rasim izdajnik,bilo ,proslo,i hajde(il je vecini opran mozak,pa je dovoljno na neciji mig da postanes moneta za potkusurivanje)
ja cu samo rec da ovo stanje nece tek tako prestati,ko carobnim stapicem,i VERSKa OLIgarhija,da to su,zivee ok,ali videcemo na sta ce pazar, liciti bez ijedne investicije,kad niko i nece da investira,jer je trusno podrucje plus malo trziste, i naravno Srbija je nezainteresovana.
i samo NAIVNi ljudi veruju da ce se to zavrsiti porazom jedne strane,nece,jer ce druga strana ma koja to bila,biti dovoljno jaka da uvek isprovocira nesto.
raznolikost misljenja je u ISLAMU pohvaljena,i to je ok, ali ovolika NEODGOVORNOST JE NESHVATLJIVA

-i kako to neko ocekuje,da kad stvoris kriticnu masu ne izbiju sukobi?
-i kad pozoves ljude na nekakvu odbranu pazarke,a tu je masa ljudi koji su suprotnog stanovista,a tebe nema,pa ti si zrtvovo masu,ili preduslove za nemir stvorio
i kako to osnivas rijaset bez velikog broja pripadnika IZ koji nisu pitani
-kako to reis BIH podrzi da crna gora ima rijaset a
srbija da nema?
i milion drugih pitanja

ako na 120 000 ljudi ne mozemo da se dogovorima,bar da prestanemo da se bijemo,onda smo ovaj
polozaj i zasluzlil

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.380

Utorak, 11. Mart 2008

Sto se tice gore pomenutog hadisa i ja sam ga nekoliko puta cuo. Cuo sam i procito i hadis koji govori da ce od dobrih ljudi i njihove generacije i potomci imati bericeta, nafake , srece.

Sto ne ni bio tacan i ovaj drugi.offtopic naravno.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Social bookmarks