Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1.441

Utorak, 18. Mart 2008

sans, u ustavu Rijaseta IZ BIH , clan 1 stoji:

Citirano

Član 1.

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini je jedna i je­dinstvena zajednica muslimana u Bosni i Hercegovini, Bošnjaka izvan domovine i drugih muslimana koji je prihvataju kao svoju.

Mešihat Islamske zajednice Sandžaka, Mešihat Islams­ke zajednice u Hrvatskoj i Mešihat Islamske zajednice u Sloveniji, sastavni su dio Islamske zajednice u Bosni i Her­cegovini.

Ovdje je precizirano da je Mesihat IZ Sandzaka deo Rijaseta BIH. Doduse, u medjuvremenu se desila reorganizacija, pa se Mesihat IZ Sandzaka prosirio na cijelu zemlju, pa se sada zove Mesihat IZ u Srbiji. Da li ova stavka u ustavu Rijaseta nije promijenjena zbog toga sto je Mesihat IZ u Srbiji pravni naslednik Mesihata IZ Sandzaka ili zbog neceg drugog ne znam. Iako formalno-pravno ova izmijena nije uneta sabornici iz Srbije i dalje prisustvuju sjednicama Sabora IZ BIH sto je jos jedan dokaz institucionalne povezanosti ove dvije zajednice.

Kao sluzbeni jezik u ustavu IZ u Srbiji decidirano nije naveden ni jedan jezik. Medjutim, sva zvanicna saopstenja i dokumenta IZ u Srbiji su na bosanskom jeziku sto govori da je ovo i sluzbeni jezik Mesihata IZ u Srbiji.

Dokaz da je sjediste IZ Srbije (Adem Zilkic i Jusufspahici) u Beogradu, sa zvanicnim jezikom srpskim mozete naci njihovom sajtu: www.izs.org.yu
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1.442

Utorak, 18. Mart 2008

@ef, od tebe sam očekivao više, makar toliko više da nam crvenim slovima obilježiš dokaz za ono što si tvrdio u gornjem citatu. Ovaj link koji si naveo vodi nas ka Ustavu Rijaseta Bosne i Hercegovine donetog 26.11.1997 u kojem se pominje Mešihat Islamske zajednice Sandžaka a ne Islamska zajednica u Srbiji , a link koji sam ja naveo je postavljen na zvaničnoj prezentaciji Islamske Zajednice u Srbiji u subotu,16. Juna 2007. Zamolio bih te da nam daš link ka nekom svežijem dokumentu i crvenim slovima obilježiš tvrdnju koju si iznio u gornjem postu.

Citirano

Ovdje je precizirano da je Mesihat IZ Sandzaka deo Rijaseta BIH. Doduse, u medjuvremenu se desila reorganizacija, pa se Mesihat IZ Sandzaka prosirio na cijelu zemlju, pa se sada zove Mesihat IZ u Srbiji. Da li ova stavka u ustavu Rijaseta nije promijenjena zbog toga sto je Mesihat IZ u Srbiji pravni naslednik Mesihata IZ Sandzaka ili zbog neceg drugog ne znam

Dakle upravo se o tome radi. Bila reorganizacija i donijet novi statut. Ili taj novi statut nije usaglašen sa ovim Ustavom, ili se uopšte ne oslanja na njega - uzimajući u obzir autonomnost te nove organizacije istaknutu u Članu 3.

I nije tačno da se Mešihat IZ Sandžaka proširio na cijelu zemlju, već se sa predstavnicima drugih organizacionih cjelina -Muftijstava Beograda, Preševa i Vojvodine (opet je upitno koliko legitimnim i legalnim)- udružio u Islamsku zajednicu u Srbiji, te je jedan od Muftijstava ove zajednice.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.443

Utorak, 18. Mart 2008

Islamska zajednica Sandzaka (a sada IZ u Srbiji) je oduvijek bila autonomna. Veza sa Sarajevom je isticana prije svega na duhovnom, a ne na organizacionom planu. Vise puta je naglasavano da je Sarajevo duhovno, a Novi Pazar administrativno sjediste i mislim da ti je to dobro poznato. Ne znam da li sam dobro razumeo, ali mi se cini da bi po tebi dokaz povezanosti Islamskih Zajednica u Srbiji i BIH bilo podrivanje autononomnosti IZ u Srbiji od strane IZ u BIH, sto je pogreska u startu. IZ u Srbiji i treba da bude autonomna.

Zbog cega u statutu IZ u Srbiji nije jasno naznaceno da je ta IZ deo IZ u BIH i da li je to uopste moralo da bude navedeno ja ne znam. To moras da pitas one koji su donosili taj statut. Osim toga taj statut iz 16. Juna 2007 nije u suprotnosti sa ustavom Rijaseta BIH. To znaci da njime nije ponisten ni jedan clan ustava Rijaseta BIH i to znaci da je taj ustav i dalje na snazi i u dijelu koji se odnosi na IZ u Srbiji (nekada IZ Sandzaka). Da bi ova tvoja opaska o datumima imala bilo kakvog smisla statut IZ u Srbiji bi morao da bude u suprotnosi sa ustavom Rijaseta BIH.

Kao sto sam vec naveo sjednicama Sabora IZ BIH prisustvuju i sabornici iz Srbije. I to sjednicama Sabora koje su se odrzale posle 16. Juna 2007. Za mene je ovo ocit dokaz o institucionalnoj povezanosti dvije IZ.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

1.444

Utorak, 18. Mart 2008

Citirano

Islamska zajednica Sandzaka (a sada IZ u Srbiji) je oduvijek bila autonomna. Veza sa Sarajevom je isticana prije svega na duhovnom, a ne na organizacionom planu. Vise puta je naglasavano da je Sarajevo duhovno, a Novi Pazar administrativno sjediste i mislim da ti je to dobro poznato. Ne znam da li sam dobro razumeo, ali mi se cini da bi po tebi dokaz povezanosti Islamskih Zajednica u Srbiji i BIH bilo podrivanje autononomnosti IZ u Srbiji od strane IZ u BIH, sto je pogreska u startu. IZ u Srbiji i treba da bude autonomna.

Zbog cega u statutu IZ u Srbiji nije jasno naznaceno da je ta IZ deo IZ u BIH i da li je to uopste moralo da bude navedeno ja ne znam. To moras da pitas one koji su donosili taj statut. Osim toga taj statut iz 16. Juna 2007 nije u suprotnosti sa ustavom Rijaseta BIH. To znaci da njime nije ponisten ni jedan clan ustava Rijaseta BIH i to znaci da je taj ustav i dalje na snazi i u dijelu koji se odnosi na IZ u Srbiji (nekada IZ Sandzaka). Da bi ova tvoja opaska o datumima imala bilo kakvog smisla statut IZ u Srbiji bi morao da bude u suprotnosi sa ustavom Rijaseta BIH.

Kao sto sam vec naveo sjednicama Sabora IZ BIH prisustvuju i sabornici iz Srbije. I to sjednicama Sabora koje su se odrzale posle 16. Juna 2007. Za mene je ovo ocit dokaz o institucionalnoj povezanosti dvije IZ.

@ef bojim se da pokušavajući da odbraniš tezu koju zastupaš polako ulaziš u vode koje ne poznaješ, ili pak nisi dovoljno proučio da bi ih znao. Govoriš o nekakvoj autonomsnosti oduvjek, o duhovnim a ne organizacionim vezama a pri tome ne konsultuješ isti onaj Ustav koji si naveo. Pogledaj šta kaže recimo

Citirano

Član 44.

Sjedište muftije i područje muftiluka određuje Sabor Is­lamske zajednice .

Član 45.

Muftiju postavlja, premješta i razrješava dužnosti Sa­bor Islamske zajednice na prijedlog reisu-l-uleme.

Za muftiju može biti imenovan alim koji je svojim poznavanjem islamskog učenja i svojim ponašanjem ste­kao ugled među pripadnicima Islamske zajednice, koji posjeduje visoko islamsko obrazovanje i najmanje 5 godi­na rada u Islamskoj zajednici.

Muftija predstavlja Islamsku zajednicu u stvarima vjere na području muftiluka, te:

- tumači islamske norme i izdaje fetve,

- nadzire rad imama, hatiba, muallima i muderrisa,

- stara se o zaštiti vjerskih prava muslimana,

- brine se o uvjetima za izvršavanje islamskih dužnosti,

- stara se o izvršavanju odluka i uputa viših organa Is­lamske zajednice,

- predlaže postavljenje, razrješenje i premještaj glavnog imama.

Član 59.

Reisu-l-ulerna izdaje murasele muftijama, profesorima vjerskih nauka i hatibima .

Reisu-l-ulema daje prijedlog Saboru Islamske zajednice za imenovanje i razrješenje generalnog sekretara Rijaseta Islamske zajednice i direktora Vakufske direkcije.

Reisu-l-ulema zaustavlja od izvršenja svaku odluku or­gana Islamske zajednice za koju ocijeni da je u suprotnosti sa islamskim normama, rješenjem kojim nalaže njeno poništenje ili usklađivanje sa islamskim normama.

Član 62.

Sabor Islamske zajednice je najviši predstavnički i za­konodavni organ Islamske zajednice. Sabor Islamske zajednice:

- donosi Ustav i druge propise kojima se uređuje orga­nizacija i djelovanje organa i ustanova Islamske zajednice,

- donosi propise o upotrebi bajraka i znaka Islamske zajednice,

- daje smjernice za rad organa i ustanova i za uprav­ljanje imovinom Islamske zajednice,

- donosi budžet i usvaja završni račun Rijaseta Islams­ke zajednice,

- osniva ustanove i fondove i odobrava osnivanje preduzeća i udruženja u Islamskoj zajednici,

- imenuje, premješta i razrješava dužnosti muftije ,

- bira članove Rijaseta Islamske zajednice,

- imenuje i razrješava dužnosti generalnog sekretara Rijaseta i potvrđuje izbor i razrješenje direktora Vakufske direkcije,

- imenuje članove Ustavnog suda Islamske zajednice.

Član 80.

Mešihat Islamske zajednice u Sandžaku, Mešihat Is­lamske zajednice u Hrvatskoj i Mešihat Islamske zajed­nice u Sloveniji uređuju organizaciju vjerskog života na svom području svojim aktima u skladu sa ovim Ustavom.

Potom pokušavaš da mi nametneš da sam htio nešto da kažem što blage veze nema sa ovim što mi pričamo, jer ni jednom nisam ni pomenuo "da bi po meni dokaz povezanosti Islamskih Zajednica u Srbiji i BIH bilo podrivanje autononomnosti IZ u Srbiji od strane IZ u BIH" već prosto pokušavam da ti kažem da ono što si napisao ne stoji u zvaničnim dokumentima i da nije lijepo, igrajući na kartu emocija ovih naših lijepih ljudi, koristiti te fraze kao što su "duhovni centar", "veza sa Bosnom" i sl. Opet te pozivam da crvenim slovima obilježiš riječi koje bi potkrijepile tvoju, a i ne samo tvoju, tezu.

Tebe pitam jer si ti iznio tezu, a ti ako ne znaš da mi odgovoriš, pitaj te koji su donijeli statut, pa kad ti odgovore - a ti budi ljubazan pa mi proslijedi odgovor - po mogućstvu baš ovdje, na ovom forumu.

P.S. I ne moraš uopšte da hitaš, ja imam vremena a i strpljenja da čekam.

Selam alejkum
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

1.445

Utorak, 18. Mart 2008

Zelim samo par pitanja da postavim.Nadam se da je u skladu sa ovom diskusijom.
Naime zanima me sta je to duhovna veza sa Sarajevom,Bosnom i Rijasetom?"Duhovna veza" i na sta konkretno mislite kada je spominjete?

Evidentno je da IZ Bosne po njihovom ustavu sa IZ u Srbiji itekako ima organizacionih veza!Znaci li formiranje IZ u Srbiji prosle godine i krsenje ustava Rijaseta!?

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

1.446

Utorak, 18. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Zulfikar
Evidentno je da IZ Bosne po njihovom ustavu sa IZ u Srbiji itekako ima organizacionih veza!Znaci li formiranje IZ u Srbiji prosle godine i krsenje ustava Rijaseta!?

Brate, prouči malo Ustav IZ BiH i videćeš da nisi u pravu. Ne pominje se nigde IZ u Srbiji, već Mešihat islamske zajednice Sandžaka. Zbog tooga i u Statutu islamske zajednice u Srbiji i imaš u članu 5. onaj deo

Citirano

Islamska zajednica može uspostaviti posebne odnose sa islamskim zajednicama u okruženju, na nivou zajednice ili muftijstva, u skladu sa kulturološkim i jezičkim posebnostima.

jer bi bilo iluzorno očekivati da Muftijstvo Preševa ostvaruje vezu sa Rijasetom IZ BiH, a zbog jezičkih i kultoroloških posebenosti. Dakle, Islamska Zajednica u Srbiji nije jednako Mešihat IZ Sandžaka, a ovo pak nije jednako Muftijstvo Sandžačko IZ u Srbiji, bar po onome što piše u zvaničnim dokumentima.

i ... bode mi oči

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

1.447

Utorak, 18. Mart 2008

Mislim da je sada taj ustav IZ BiH mrtvo slovo na papiru sto se tice Mesihata IZ Sandzaka odnosno sada mesihata IZ u Srbiji,jesam li u pravu?

• »Efendija-CH« je muško

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

1.448

Utorak, 18. Mart 2008

Ala ga brate sans opet filozofiras! sta ti ustvari hoces!!!!
Dobro se vidi da si procitao i Ustav Rijaseta u BiH i Ustav IZuS i sad kao zelis prosipat pamet nekakvim crvenim slovima!
Ako si bas tako ZAPEO,onda bate idi Reisu Cericu i Muftiji Zukorlicu pa sa njima to rascisti!!!
Prosto da se zgadi covjeku kad cita te zadnje tvoje postove!!!!
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

1.449

Utorak, 18. Mart 2008

Halali brate, nisam znao da ćeš da čitaš i da će da ti se zgadi.

Reci mi jesam li negde zaobišao istinu???

i ... bode mi oči

• »Efendija-CH« je muško

• Poruku poslati

1.450

Utorak, 18. Mart 2008

Pa robe Boziji! Ono sto ti dobro znas i sto mi znamo,jeste da Rijaset u BiH priznaje i podrzava IZ u Srbiji zajedno sa sva 4 Muftijstva i Glavnim Muftijom Muamer ef.Zukorlicem,od 27 marta prosle godine,a prije toga isti taj Rijaset u BiH je podrzavo i priznavo Muftijstvo Sandzacko/Islamsku zajednicu Sandzaka na celu sa Muftijom Zukorlicem.
I ti sad naso da roviskas po Ustavimai da solis pamet nekakvu sa crvenim slovima! Neka Bog ti dao,mani se toga...
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

1.451

Utorak, 18. Mart 2008

Citirano

Efendija CH say :

Pa robe Boziji! Ono sto ti dobro znas i sto mi znamo,jeste da Rijaset u BiH priznaje i podrzava IZ u Srbiji zajedno sa sva 4 Muftijstva i Glavnim Muftijom Muamer ef.Zukorlicem,od 27 marta prosle godine,a prije toga isti taj Rijaset u BiH je podrzavo i priznavo Muftijstvo Sandzacko/Islamsku zajednicu Sandzaka na celu sa Muftijom Zukorlicem.
I ti sad naso da roviskas po Ustavimai da solis pamet nekakvu sa crvenim slovima! Neka Bog ti dao,mani se toga...

Istinu si rekao, što se tiče ove podrške. Što se tiče "mog rovarenja", tu si brate malo preterao, jer nisam ja rovario nego je @ef iznijo jednu tezu, a ja sam mu kroz dokumente dokazao da nije u pravu.
Pri tom sam se služio metodom koja mu je bliska, jer je u ranijoj diskusiji isti @ef koristio sličnu metodu, pa sam se ponadao da će mu brzo biti jasno da nije u pravu.

Opet halali, brate, ako sam se prema tebi ili nekom drugom nešto ogriješio. Mogu li šta da učinim za tebe?

i ... bode mi oči

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.452

Utorak, 18. Mart 2008

@sans, prije svega hocu da ti skrenem paznju na to da kako ce da izgledaju moji postovi, tj. koji cu font i velicinu slova da upotrijebim, koji deo teksta cu da boldujem, obojim crvenom, plavom ili zutom bojom odlucujem ja. Tvoje insistiranje da svoje postove pisem u formi u kojoj se tebi cini prikladnom dobija neke ne bas prijatne note i nadam se da ces ubuduce to da izbjegavas.

IZ u Sandzaka (sada u Srbiji) je oduvijek bila autonomna u svom djelovanju. To zakljucujem iz toga sto je oduvijek bila samostalna u postavljanju muftija, donosenju odluka, kao i upravljanju imovinom IZ. Bar koliko je meni poznato, a ti ako imas druge informacije voleo bih da ih izneses. IZ Sandzaka je u ustavu Rijaseta BIH pomenuta da bi se na neki formalan nacin pokazala povezanost dvije zajednice, kao i da bi imalo osnova da se imenuju sabornici iz Srbije. Clanovi ustava IZ BIH koje si citirao, a koji se odnose na postavljanje muftija, su doneseni prije svega zbog funkcionisanja IZ u BIH, jer tamo mora neko da postavlja i razresava muftije. U Sandzaku stvari funkcionisu malo drugacije i iako formalno-pravno muftije treba da postavlja sabor IZ u BIH, IZ u Sandzaka je uvek imala autonomnost u postavljanju muftija. To je na liniji onoga da je Sarajevo duhovni, a Novi Pazar administrativni centar IZ.

Vec sam ti rekao da ne znam zbog cega u statutu IZ u Srbiji nema clana koji se odnosi na Rijaset u Bosni i da li je trebao da se nadje (po meni je trebao). Zbog cega je to tako, one koji su donosili taj statut trebas ti da pitas, jer tebe to zanima. A ne insistiram na tome da odgovor koji budes dobio postavis na forumu, jer me nesto ni ne zanima.

Sto se tice duhovne veze sa Bosnom. Ako u pokusaju puca u IZ mozemo govoriti o pozitivnostima, jedna od pozitivnih stvari koje pokusaj puca doneo je upravo potvrda duhovne veze Bosnjaka u Bosni i Sandzaku. Cak bih rekao da je u poslednjih 20-tak godina ovo prvi put da se smer te duhovne veze krece od Bosne ka Sandzaku. Prije je taj proces nekako uvijek vise isao od Bosnjaka u Sandzaku, ka Bosnjacima u Bosni. Ovog puta je to bilo obratno. Ta duhovna povezanost se ogleda u podrsci koju je Rijaset IZ u BIH pruzio IZ u Srbiji, ali ne samo u tome, vec i u izvjestajima i emisijama na TV stanicama u Bosni, u izvestajima pisanih medija u Bosni, u reakciji nekih politickih partija Bosni (mislim prije svega na cinjenicu da se SDA u Bosni ogradila od Sulejmana Ugljanina i SDA Sandzaka zbog poslednjih dogadjaja). Ta duhovna povezanost se videla i u reakciji udruzenja koja okupljanju Bosnjake iz Bosne. Tekstovi na internet stranicama Bosnjaka u Bosni (npr, www.bosnjaci.net ) su nedvosmisleno potvrdili tu vezu. Na kraju i najvaznije, sama reakcija Bosnjaka u Bosni je pokazala da ta veza jos uvijek postoji i da je ovim cak i ojacana. Ne moramo da odemo u Bosnu da bi to videli. Dovoljno je da svratimo na forume Bosnjaka iz Bosne da bi videli sta oni misle i osjecaju u vezi poslednjih dogadjaja.

Moram priznat da na pocetku ovih desavanja nisam ocekivao neku Bog zna kakvu reakciju Bosnjaka u Bosni, ali sam se prijatno iznenadio. Sada je vec evidentno da je iz Bosne dosla snazna i nedvosmislena podrska u nastojanjima Bosnjaka u Srbiji za ocuvanjem vjerskog i nacionalnog identiteta. Cinjenica da Bosnjaci u Bosni nisu imali nikakvu korist od toga, nedvosmisleno upucuje na duhovnost te podrske. Ta veza je danas ociglednija i prisutnija kao rijetko kada u poslednje vrijeme. Ta veza nije igranje sa necijim osjecanjima, vec nesto sto je kroz sve ono sto sam naveo realna i opipljiva, a negiraju je oni koji u njoj vide opasnost za svoj politicki opstanak. Negiraju je oni koji su, zarad jeftinih fotelja, vjerski i nacionalni identite Bosnjaka u Srbiji pokusali da baziraju na necemu u cemu nema materijala ni za jedno ni za drugo. Ali mogu samo da negiraju.

Alejkum selam.

• »Efendija-CH« je muško

• Poruku poslati

1.453

Utorak, 18. Mart 2008

Netrebas ti za mene nista cinit brate sans,ali cini za tebe i za sve nas,prvo cuvaj tvoj Hadzdz,dovedi sebe u Red,razmisljaj SVESNO i Savjesno,bori se da pronadjes Zajednicu koja ce za tebe ,tvoje djete,tvoje unuce i tvoje praunuce biti od hajra,a bori se protiv onih Zajednica koje ce tebe unistiti,tvoje djete,tvoje unuce,tvoje praunuce...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

1.454

Utorak, 18. Mart 2008

I na konto duhovne veze Bosnjaka u Sandzaku i Bosni, da dodam i snimak tribine glavnog muftije Muamera ef. Zukorlica u Gorazdu.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

1.455

Utorak, 18. Mart 2008

Efendija,

Hvala ti brate na lijepim i korisnim savjetima. Istina je sve što si rekao. A istinu uvjek treba poštovati i forsirati i uvjek joj dat prednost.

i ... bode mi oči

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

1.456

Utorak, 18. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Efendija-CH
Netrebas ti za mene nista cinit brate sans,ali cini za tebe i za sve nas,prvo cuvaj tvoj Hadzdz,dovedi sebe u Red,razmisljaj SVESNO i Savjesno,bori se da pronadjes Zajednicu koja ce za tebe ,tvoje djete,tvoje unuce i tvoje praunuce biti od hajra,a bori se protiv onih Zajednica koje ce tebe unistiti,tvoje djete,tvoje unuce,tvoje praunuce...

Citirano

Orginalno od sans
Efendija,

Hvala ti brate na lijepim i korisnim savjetima. Istina je sve što si rekao. A istinu uvjek treba poštovati i forsirati i uvjek joj dat prednost.

Ovo je milina jedna.
Da nam Allah Uzviseni podari ispravno djelovanje i razmisljanje,amin.:)

• »Efendija-CH« je muško

• Poruku poslati

1.457

Utorak, 18. Mart 2008

Muslimani su na ISTINI! a cim su Musliman-I,onda su oni Zajednica!!! a cim su Musliman-I i Zajednica,onda su oni ISLAMSKA ZAJEDNICA!!!
eto brate sans,dovoljno je samo to,ako iole u srcima i dusama nasim osjecamo ljubav,ceznju,zelju za Islamom i Muslimanima,da cuvamo nasu ISLAMSKU ZAJEDNICU,da je podrzavamo,da se borimo protiv svih onih koji je zele UNISTITI na bilo koji nacin,jer jedino Jaka ISLAMSKA ZAJEDNICA ce biti od hajra i nama,i djeci nasoj,i unucima nasim i praunucima nasim! a svi koji vode ISLAMSKU ZAJEDNICU,bice i otici ce! trenutno Rukovodstvo ISLAMSKE ZAJEDNICE se moze i treba podrzavat,sa svim svojim mahanma i propustima,jer kad stavite na Vagu od 1993 pa do danas SVE sto je radio Muamer ef Zukorlic,i kad izvagate,vidjecete da je vise dobroga uradjeno nego losega,da nepisem sad STA SE SVE POSTIGLO I URADILO ZA OVIH 15-ak godina!
I sve dok je god Rukovodstvo IZ na tom putu,trebamo i moramo ih podrzavat,a dakle borit se protiv svega sto ce unistit,ili pokusat unistiti ono sto je na ISTINI brate sans!
nadam se da si razumio ovo malo vece moje postiranje...

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

1.458

Utorak, 18. Mart 2008

Ja bih samo iskoristio da malo kritikujem i kazem da je tacno da se dosta uradilo(u odnosu kako je bilo),ali moglo je puno vise i bolje.

Misljenja sam da se je puno vise i bolje radilo ne bismo imali puc u IZ,no sta je tu je.Sejtan l.a. udara i napada onamo gde smo najslabiji i kada osjeti priliku ili nasu ranjivost...

Hvala Allahu kako je bilo sada nam je bolje,prije deset godina dzamije su tako reci bile prazne.Ljudi se vracaju vjeri i to je najvaznije.

P.S.Ne krivimo druge,sami smo sebi najvise krivi.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

1.459

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Zulfikar
Misljenja sam da se je puno vise i bolje radilo ne bismo imali puc u IZ,no sta je tu je.Sejtan l.a. udara i napada onamo gde smo najslabiji i kada osjeti priliku ili nasu ranjivost...

Uvijek moze da se bolje i vise uradi. Ali dokaz da se dosta uradilo je upravo ovaj puc koji je organizovan u samom vrhu Srbije i sproveden preko LZS-a i slabomoralnih imama. Sejtah l.a. se bori vise ukoliko je uspjeh muslimana veci. A nasao je svoju druzinu u liku Kostunice (db-a), Sulja, Zilkica , Jakuba i sl.

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

1.460

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Tufan

Citirano

Orginalno od tidzanum
ISLAM je vera mira, koliko ja znam, ne smije se protiv brata muslimana pozivati i pricati. Neka se njih dvojica sastanu na televiziji, Zilkic i Zukorlic, nek iznesu svoje argumente, koje kako radio i sta je radio pa da se odluci sta dalje, neka dodje neko treci, neutralan, posto nijedan od njih nije u potpunosti u pravu. Cini mi se da se narodu vec sve pomalo smucilo od njih.

Pa nije to Evrovizija, pa da biramo na TV-u muftiju, sad me pravo razocara :)

Naravno da nisam mislila da se bira muftija preko tv, mislila sam da oni razgovaraju pred svima, da narod moze da proceni ko je u pravu, da iznesu svoje argumente ako ih imaju? Suceljavanje kandidata na televiziji je po meni savim normalno.Situacija mora da se sredi, ne moze ovako u nedogled. Tuzno je danas u Sandzaku, kad se unutar jedne familije braca razilaze, jedan podrzava jednog, drugi drugog, rodbinske veze zaladnjuju i slabe, da ne kazem kidaju se.
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Social bookmarks