Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

1.481

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od ed
Malo sam se raspitao, Muhamed ef. Demirovic je pokusao da uzme celnu funkciju, tj. predlozio je bio sam sebe da zamijeni Muamer ef. Zukorlica. Izgleda da ga niko nije shvatio ozbiljno. Mislim, niko iz IZ.

Ko bi ga svati o ozbiljno. Covek je ovde godinu dana il manje i hoce da bude muftija.

A sto se tice Deedata, ili Zakira NAika, daj Boze da mi imamo nekog takvog. SAmo nemoj neko da mi kaze kako je DEmirovic nesto slicno njima. Jos mnogo, mnogo, mnogo.... treba da uci da bi postigao nesto nalik na njihov nivo.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1.482

Srijeda, 19. Mart 2008

Citirano

Orginalno od ed
Malo sam se raspitao, Muhamed ef. Demirovic je pokusao da uzme celnu funkciju, tj. predlozio je bio sam sebe da zamijeni Muamer ef. Zukorlica. Izgleda da ga niko nije shvatio ozbiljno. Mislim, niko iz IZ.

Ed je ovo rekao "na vrh čaršije"

Citirano

Orginalno od Jahja
Ko bi ga svati o ozbiljno. Covek je ovde godinu dana il manje i hoce da bude muftija.

Ti si otprilike stigao do lučne zgrade.
.
.
.
Dok "vijest" prošeta korzom - mi ga izabrasmo!!! :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

1.483

Četvrtak, 20. Mart 2008

Malo ste nepravedni prema ef Demirovicu iz razloga sto pricate o necemu sto neznate!
Jahja,de savij se malo :)

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

1.484

Petak, 21. Mart 2008

->

... koga najvishe spominjete toga najvishe volite, pa dobro razmislite, bracho i sestre.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1.485

Petak, 21. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
A sto se tice Deedata, ili Zakira NAika, daj Boze da mi imamo nekog takvog. SAmo nemoj neko da mi kaze kako je DEmirovic nesto slicno njima. Jos mnogo, mnogo, mnogo.... treba da uci da bi postigao nesto nalik na njihov nivo.

Muhamed ef. Demirovic nece nikada postici njihov nivo (ma gdje se taj nivo nalazio) iz prostog razloga sto su to potpuno razliciti profili daija. Neko je rodjen da poducava, da siri znanje, neko da odgaja, da kod ljudi budi i razvija lijepe osobine, neko da vodi naucne rasprave, neko ima jakog afiniteta za politiku tj organizaciju i menadzment, neko je sposoban da vodi vojsku a neko nema nikakvih sposobnosti pa cega god da se lati on upropasti. Svi zajedno cine jedan tim i svako ima svoje mjesto u tom timu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

1.486

Petak, 21. Mart 2008

U pravi si Ed,nisi svi ljudi sa istim sposobnostima i afinitetima.Sasvim se o razlicitim profilima Da'ija radi i Da'ije jedni druge ne iskljucuju vec rade i idu ka istom cilju za dobrobit vjere.
Ja ovo napisah,a da li je tako pojma nemam ?(

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

1.488

Subota, 22. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Zulfikar
Malo ste nepravedni prema ef Demirovicu iz razloga sto pricate o necemu sto neznate!
Jahja,de savij se malo :)

Dovoljno razumem situaciju, da bih video o cemu se radi.

Evo u cemu je stvar. Ovaj pokucaj puca nije uspeo. "Reis" kako ga neki zovu, nije pravi predstavnik muslimana, to govori cinjenica da mu je na inaguraciji bilo 200 ljudi( e sad ga preterah, bilo je jos manje) i svi to vide.
Zbog neuspeha okrecu drugu stranu. Nije dobar ni Zukorlic, ni Zilkic daj nekog drugog, i onda guraju Demirovica u prvi plan. A to je opet covek, koji je jedno sa tim rijasetom. Brat mu je tamo njega si mogo videti tamo... Ali to je samo jos jedan njihov plan. SAd svi govore kako Zilkic ni on nije dobar, treba da bude neko treci.

Demirovic je ucen covek, magistar, ali rijasetovac. Samo njegovo napustanje IZ u Srbiji to dokazuje. COvek je dosa godinu dana, i vec muftija, pa mora da se dokaze pre. I za godinu dana covek koji napravi toliko losih izbora meni nije za muftiju, i nije mi neka nutralna opcija.
Sve u svemu jos jedan pijun u rukama Sulejmana Ugljanina.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

1.489

Subota, 22. Mart 2008

Citirano

Orginalno od ed
Muhamed ef. Demirovic nece nikada postici njihov nivo (ma gdje se taj nivo nalazio) iz prostog razloga sto su to potpuno razliciti profili daija. Neko je rodjen da poducava, da siri znanje, neko da odgaja, da kod ljudi budi i razvija lijepe osobine, neko da vodi naucne rasprave, neko ima jakog afiniteta za politiku tj organizaciju i menadzment, neko je sposoban da vodi vojsku a neko nema nikakvih sposobnosti pa cega god da se lati on upropasti. Svi zajedno cine jedan tim i svako ima svoje mjesto u tom timu.

Slažem se sa tim da svako ima neke sposobnosti i afinitete koje mu je Allah Uzvišeni podario, ali bi svima njima, ako je riječ o muslimanima, trebao biti jednak cilj, jednako stremljenje. Svima bi trebao biti cilj Ahiret, budući svijet, a nikako ovaj svijet, dunjaluk.

I u bilo kojoj dunjalučkoj organizaciji isto važi da svako radi ono za šta je sposoban i za čim ima afiniteta. Neko je dobar menadžer, neko je dobar sa tehničkim poslovima, neko sa marketingom, itd. A ima i onih koji nikako nisu za neko rukovođenje, već samo da rade ono što im se kaže, kako ne bi napravili neke probleme.

Međutim, koja je razlika između organizacije dunjalučke i ahiretske?

Po meni je problem u horizontalnom shvatanju vjere (tj., po meni, uopšte se vjera ne shvata), pa se zbog toga autoritativnost prenosi na institucije, a time se vrši direktan udar na duhovnost.

Da bi se ovo shvatilo potrebno je, prije svega, shvatiti vjeru. A da bi mogla vjera da se shvati pravilno potrebno je učiti je od onih koji pravilno i istinski vjeru shvataju, tj. onih koji su spoznali, onih koji su nosioci duhovnosti, od Uleme.

Znači preduslov ispravne vjerske svijesti jeste slijeđenje i učenje od ispravne Uleme.
Gdje je sada mjesto ogranizaciji tu? Organizacija (sa svim onim ljudima i njihovim afinitetima i sposobnostima) treba da je tako organizovana da daje podršku, logistiku, da čini hizmet (služenje) toj Ulemi koja je nosioc duhovnosti. Tim hizmetom oni pomažu sebi i drugima na putu ka postizanju duhovnosti.

Dakle, zaključak bi bio da vjerska ogranizacija sa svim svojim elementima treba da služi promicanju duhovnosti, a nosioc duhovnosti jeste insan (kod dunjalučkih organizacija organizacija služi za zarađivanje novca, tj. sticanje ovosvjetskih dobara).
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

1.490

Subota, 22. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Dovoljno razumem situaciju, da bih video o cemu se radi.

Citirano

Orginalno od Jahja
Zbog neuspeha okrecu drugu stranu. Nije dobar ni Zukorlic, ni Zilkic daj nekog drugog, i onda guraju Demirovica u prvi plan.

Ko ga to gura?Ko to oni?A slazem se sa tobom i ja mislim da nisu najbolji Zilkic i Zukorlic iako mozda jesu dobri,pojma nemam,no to su nam celni ljudi u tom institucionalnom pogledu.

Citirano

Orginalno od Jahja
A to je opet covek, koji je jedno sa tim rijasetom. Brat mu je tamo njega si mogo videti tamo... Ali to je samo

A sta se ti brizis oko toga,nije mi jasno?Koji brat mu je tamo?Zasto je tamo jesi li se zapitao?

Citirano

Orginalno od Jahja
Demirovic je ucen covek, magistar, ali rijasetovac. Samo njegovo napustanje IZ u Srbiji to dokazuje.

Nije mi poznato da je on napustio IZ u Srbiji?O cemu pricas Jahja?

Citirano

Orginalno od Jahja
Covek je dosa godinu dana, i vec muftija, pa mora da se dokaze pre.

Kako da se dokaze Jahja?

Citirano

Orginalno od Jahja
I za godinu dana covek koji napravi toliko losih izbora meni nije za muftiju, i nije mi neka nutralna opcija.
Sve u svemu jos jedan pijun u rukama Sulejmana Ugljanina.

A sta znaci pijun u rukama Ugljanina?

Jahja,mislim da si ti trebao sjesti i bratski posavjetovati Muhammeda ef. Demirovica da ne grijesi i ukazati mu na lose izbore.

Citirano

Orginalno od Junus
Da bi se ovo shvatilo potrebno je, prije svega, shvatiti vjeru. A da bi mogla vjera da se shvati pravilno potrebno je učiti je od onih koji pravilno i istinski vjeru shvataju, tj. onih koji su spoznali, onih koji su nosioci duhovnosti, od Uleme.

Slazem se,upravo tako.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1.491

Nedjelja, 23. Mart 2008

Selam

Durgi dres i tereni ali prepuno slicnosti ovome sto se kod nase djesava ili sta se treba djesiti:

Export-Import

Obratite paznju posebno na ono sto je otprikike na 04:08 minute pa dalje.

Istim, pridjeve prije velikog M, tzv. uplitanje Zionista itd. itd.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

1.492

Nedjelja, 23. Mart 2008

Pitas ko gura Denirovica.

Guraju ga isti oni koji su dosad gurali ZIlkica. Isti taj Sulejman Ugljanin, njegovi ljudi, u pozadini Kostunica i velja i svi oni koji vide da im puc nije uspeo.

Brat mu je Hafiz Demirovic, 100 postotni clan rijaseta, imam u Pozegi. Eto to ti je bar lako da proveris.

Demirovic je mozda jos samo na papiru, a mislim da nije ni tako, u IZ u Srbiji. Prvo je bio malo neutralan, pa malo ka rijasetu, a sad opet neutralan.

Da bi se jedan covek dokazao, mora u njegovom slucaju, da odrzi jos veliki broj predavanja, da pokaze da ima afiniteta, prema liderstvu, posto vidim hoce da ga postave za muftiju, mora da ima veliki broj sledbenika, ljudi koji ce stati iza njega, da donosi prave odluke,a ne da srlja...Ali opet to je samo moje misljenje.

A to sto Junus misli da je Demirovic pokupio sve znanje ovo g svijeta, to je opet njegovo misljenje.

Ali bi da vam porucim da ta prica o Demirovicu kao o trecoj opciji, ne moze proci.

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

1.493

Nedjelja, 23. Mart 2008

Selam Alejkum,

Dugo sam razmisljao, provjeravao, raspitivao se. Razgovarao sam sa ljudima, informirao se. Mozda nikada u svome vijeku, kao sada. Danas slobodno bez imalo straha da ću počiniti grijeh želim da kažem šta je to što sam zaključio:

Hvala Gospodaru Svijetova da je uvijek kada su Bošnjani bili na koljenima On Pomogao. Kada su Bošnjani bili u najtežim trenutcima kroz povijest On nama Je Činio milost.

Ne samo tako davno to je bio Alija Izetbegović, a.r.
Kako je samo podigao i povezao Bošnjane, sjetimo se samo kako smo jednom dušom disali, da to je bio naš Alija a.r.

Danas kada je isto takvo jedno teško vrijeme kada su Bošnjanima tokom stoljeća uzimali sve, palili Bogomolje, kako našim pretcima pravovjernim Krstjanima, tako i danas nama potomcima Bošnjana koji razumješe poruku Ise a.s. i prepoznaše pravi put, istinitu vjeru, Islam.

Eh, danas, ponovo je danas zasijala još jedna zvijezda ponosa Bošnjana, prkosa Bošnjana, branika vjere Bošnjana, danas od istoka do zapada, od sjevera do juga, svuda gdje žive Bošnjani, i u onim zemljama koje još nijesu oteli Bošnjanima i u onim zemljama koje su oteli Bošnjanima, danas je to naš Muftija sandžački Muamer Zukorlić.

I neka ne misle oni kojih je tako malo, koji su pokušali oduzeti Bošnjanima to što ni imperije nijesu mogle da nam oduzmu, niti ratovi, niti itko, to što je od Gospodara Svijetova nama dar, neka ne misle da nam to mogu oduzeti.

NIKADA

Njihova imena su izdajnička, njihova djela su izdajnička, te se prema njima treba tako ophoditi, onako kako oni to zahtijevaju svojim djelima.

Oni koji još nijesu svjesni da je 99% Bošnjana od 7 do 107 godina, širom svijeta danas svjesnije nego ikada prepoznalo poruke u riječima našega mudroga i hrabroga Muftije trebali bi da razumiju da se Muftija voli, ali baš se voli, svuda gdje je ognjište Bošnjana i gdje Bošnjani čuše njegove besjede.

Čujem optužuju ga? Čuo sam to i prije par godina, provjeravao i baš ništa ne beše onako kako mi se serviralo, nego drugačije.

Smatram da je gubljenje vremena svakoga onoga ko pokušava na bilo koji način da udalji slobodno kažem ovo bez straha MILIONE BOŠNJANA koji danas prepoznaju Muftiju i kao svoga LIDERA.

Tim i takvim djelovanjem samo ostavljaju sramotu u nasljedstvo svojim potomcima.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1.494

Nedjelja, 23. Mart 2008

he he milioni :D
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

1.495

Nedjelja, 23. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Jasmin
he he milioni :D

Prošetaj šeher Bosnom, a ovdje braće i sestra iz Bosne ima pa neka sami napišu...

Okreni se oko sebe i vidjećeš, čućeš...

Pogledaj širom interneta...

Pogledaj medije...

Pođalji email džematima našim širom svijeta...

Idi na chat

Pitaj gdje god hoćeš.

Da upravo ponovo potpisujem svaku riječ koju sam napisao.

I znam da je tačno. MILIONI BAŠ MILIONI NAS BOŠNJANA ŠIROM SVIJETA.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

1.496

Nedjelja, 23. Mart 2008

Citirano

Orginalno od @ef
I na konto duhovne veze Bosnjaka u Sandzaku i Bosni, da dodam i snimak tribine glavnog muftije Muamera ef. Zukorlica u Gorazdu.

Masallah.

Tek sada saznah kako se se formirao Univerzitet u NP. 120 ljudi je cetri godine izdvajalo mjesecno novac. Masallah, da je narod prepoznao vaznost obrazovanja.

'94 je bilo 4 covjeka sa Fakultetom islamskih nauka,a danas je preko 100. Mashallah. Samo da je jos vise onih ,koji imaju zavrsenu medresu i neki od tehnickih fakulteta.

"A Allaha se boje od robova Njegovih - učeni." (Kur'an, 35:28 )

Ne znam kako je u Sanzdaku,Srbiji,ali u BiH medresa je na nivou gimnazije i sa njom se mogu upisati svi fakulteti. Kako su me obradovali podaci sa ovog videa.

Cijelokupno stanje muslimana u svijetu je jako lose,a ja licno mislim da je uzrok tog stanja neobrazovanje. Nekada smo bili nosioci naucne misli,nekada smo predstavljali nove civilizacijske tokove,a danas se gusimo u siromastvu,bjedi,ratovima i visokom stupnju nepismenosti.

Jeste li citali Islamsku deklaraciju? Osnovna misao jeste povratak na ajet iz Kur'an-a ,koji govori o vazosti ucenih.

Ne treba otkrivati toplu vodu,treba samo da se vratimo na Casni Kur'an i imamo sve odgovore.

Hvala Milostivom,da takvih muslimana danas ima,koji bez da stede svoju snagu rade na jacanju umeta.

Prije nekoliko godina sam u razgovoru sa jednim covjekom iz Sandzaka saznala,da NP 80-tih godina i pocetkom 90-tih nije imao sve ni srednje skole,pa da su se djeca morala jos u doba srednje skole pomjerati za Beograd ili neke druge gradove.

Danas imate dva Univerziteta i sigurno mnogo veci broj visoko obrazovanih osoba. Masallah! Danas imate ne samo podstrek i uvjete za obrazovanje, vec i podstrek da se sestre vase, majke buducih generacija obrazuju, bez da moraju ici daleko od kuce. Mashallah.

Molim Allaha dz.s., da bratu Muameru podari snage da istraje do kraja u ocuvanju i razvoju nasih vrijednosti. Molim Gospodara svitanja ,da nas muslimane uputi na pravi put, da nas ujedini , ucini jacim i nadmocnijim nad neprijateljima. Amin.

Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

1.497

Ponedjeljak, 24. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Bosona
Selam Alejkum,
Smatram da je gubljenje vremena svakoga onoga ko pokušava na bilo koji način da udalji slobodno kažem ovo bez straha MILIONE BOŠNJANA koji danas prepoznaju Muftiju i kao svoga LIDERA.

Tim i takvim djelovanjem samo ostavljaju sramotu u nasljedstvo svojim potomcima.

we alejkumusselam Bosona,
znači li to da svi oni kojima Muamer Zukorlić nije autoritet i koji ga ne smatraju nekom pozitivnom osobom su neki negativci i da obavezno ostavljaju sramotu svojim potomcima?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1.498

Citirano

Orginalno od Jahja
Pitas ko gura Denirovica.

Guraju ga isti oni koji su dosad gurali ZIlkica. Isti taj Sulejman Ugljanin, njegovi ljudi, u pozadini Kostunica i velja i svi oni koji vide da im puc nije uspeo.

Brat mu je Hafiz Demirovic, 100 postotni clan rijaseta, imam u Pozegi. Eto to ti je bar lako da proveris.
.
.
.
Ali bi da vam porucim da ta prica o Demirovicu kao o trecoj opciji, ne moze proci.

Prvo : Muhamed ef. Demirović nije Denirović ( vjerujem da se radi o nenamjernoj greški i da nema veze sa sve učestalijim i prisutnijim "nenamjernim" greškama - pogotovu zbog toga što ovaj efendija nema baš nikakve sličnosti sa De Nirom niti pak sa mafijaškim likovima koje glumi ovaj inače izuzetan glumac ...)

Drugo: Stvarno nema smisla iznositi bilo šta netpokrijepljeno dokazima, a ovu tezu o "guranju", kao i ranije teze o "njegovim ličnim pretenzijama na mjesto Muftije" vidim kao dio tih besmislica.

Treće: Mensur Zukorlić je takođe uz Rijaset, što je takođe lako provjeriti- kao i s kim je i u kojem srodstvu.

Muhamed ef.Demirović nije treća opcija, već jednostavno čovjek, vjernik - a uz to još i dobar - od kojeg se može okoristiti svako onaj ko ne gleda cjelokupnu ovu situaciju kroz prizmu jedne ili druge opcije. Spominjući ga kao polaznu tačku u pokušaju prevazilaženja problema, prvenstveno sam htio ukazati na primer koji treba slijediti kao primjer lijepog ponašanja u cijeloj toj situaciji.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1.499

Sellam svima

Pretpostavke:

a) Zivi se u sekularnoj drzavi
b) Ovo podrazumijeva da je drzavni sistem tzv. demokratija
c) IZ u S se neslaze sa onom drugom/III/IV...
d) Ne bi da kaljamo obraz pred Bogom, narodom i svijetom
e) O muslimanima se radi
f) Svi bi da krenemo dalje
g) ....

Slijedi:

a) Svi imami, hodze i ostali islamski funkcioneri postaju clanovi Islamskog Vijeca u Srbiji
b) Ljudi koji smatraju da su kvalifikovani i mogu posteno da rade taj posao, nominiraju sebe ili budu nominirani od strane svih lobby grupacija u Islamskom Vijecu Srbije
c) Dobije se X kandidata
d) Raspise se Referendum/Plebiscit/ za izbor muftije/ostale funkcionere u Islamskom Vijecu Srbije
e) Raja izidje na izbore
f) Glasovi se prebroje (javno bar prvi put)
g) Onaj sa preko 60/70/(x>51%) biva muftija sljedechih cetiri godine recimo (max. 2 x 4 god.)
h) Ljudi koji smatraju da su kvalifikovani i mogu posteno da rade taj posao, nominiraju sebe ili budu nominirani od strane svih lobby grupacija u Islamskom Vijecu Srbije
....
....

Svi imali sansu i odgovornost da glasaju tako da nikome ne bude krivo - fer prema svima.

Ko bi poslije ovoga imao obraza da i dalje insistira da je te ovo, te ono.

Idemo dalje Inshallah.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1.500

"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Social bookmarks