Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

161

Četvrtak, 11. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Junus
Hajde to što boli glava pa otkida, to nije problem sve dok se ne radi o mojoj glavi :] problem je što im na taj način daju gotov propagandni materijal kojim podupiru svoju naučno fantastičnu priču o UDBI, izdajnicima, CIJI, BIJI, FBIJI, itd.
Zato svakako treba sankcionisati svakog policajca koji svoju funkciju zloupotrebi i u ovakvim situacijama upotrebi prekomjernu silu.

(kod par riječi sam morao koristiti ekavicu, jer su riječi takve da skripta misli da se radi o vulgarnim riječima, halalite) 8)

Ovaj tip i njemu slični zaslužuju nivo razgovora :
Ne znam ti facu( i bolje je da ne dođem u iskušenje) ali ti je muhabet ala FIKRET ABDIĆ.Samo definišite ko Vam je Legija i ostali likovi.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

162

Ljudi pominjete Jakuba Lekovica pa rekoh da priupitam imal ko da ga dobro poznaje,jer nebi bilo lose da cujemo zbog cega je isao na srpsko groblje!Tamo bre ima sejtana(dzina) kolko hoj,jos krstovi okolo uh jeza da uhfati covjeka!
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

163

Citirano

Orginalno od muhasibi
.Poznato je da je titula reisa preneta iz Istanbula na Balkan kada je Islam priznat kao religija na Balkanu,i to sa centrom u Sarajevu,dakle ima neki koren.Medjutim ko je prenio titulu Reisa na Jusufspahica,jel zna neko?! X(

bosna je dobila muftilug od austrougarske monarhije a ne od turske
i nemoj ljude znane i neznane vredjat
..ne jedi meso svoje brace..

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

164

Joj ba samo sam pitao,nisam ga vrijedjao niti ogovarao.Pogresna premisa i pogresan zakljucak!
A ko je pomenuo muftilug?

Neznam zaista ,ali mislim da treba na Bosnu da se ugledamo po pitanju IZ,tamo je samo jedna kolko znam.Takodje zelim da pitam iskreno sve one koji kazu da su muslimani,a podrzavaju novog Reisa osjecaju li u dubini duse da grijese?Zar je zaista reis ulema Mustafa ef.Ceric ovo zasluzio?Hajde malo o tome da komentarisemo,pa mozda dodjemo do nekog dobrog zakljucka.Takodje zar su samo ovi imami koji su se odvojili osjecali strah od muftije i samo su oni imali hrabrosti da "stegnu" i da smene muftiju?
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

165

Live iz Novog Pazara

Na platou ispred Hotela Vrbak trenutno ima vise od 1000 saandzackih patriota koji su dosli da svojim prisustvom izraze protest i ogorcenje zbog veleizdaje samoproglaseng reisa Adema Zilkica i njegove druzine. Na suprotnu stranu ima oko 150 zavedenih jadnika koji su dosli da potvrde svoje izdajstvo.

Srpski reis jos nije stigao! Mozda je ostao da reisuje u Kraljevu.

STIDITE SE IZDAJNICI!!!
Neda nana svog Sultana

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

166

Pazite kog nazivate bukvalno sihirbazom, bez dokaza, jer to je ujedno proglasavanje te osobe kjafirom, ohalaljivanje casti i imetka doticne osobe i oharamljivanje njegovoj djeci da ga naslijede poslije smrti, jer musliman ne nasljedjuje murteda-kjafira. Zato je bolje govoriti uopsteno, bez spominjanja imena, jer tu ima sihirbaza, ali da li je to Jakub Lekovic ili neko drugi, tu se treba pripazit.

Sto se tice kopanja po grobljima, ne znam kako neko ima obraza da mu to sad natura, kad je to bilo prije mnogo godina i dok je bio u IZ, niko to ni pisnuo nije. A drugo, nije samo on 'istjerivac duhova', nego i mnogi drugi koji su u IZ, jer je to lijecenje Kur'anom i to je sherijatski ne samo legitimno nego i veliki sevap. Jer puno je sihirbaza u gradu i bilo i sad je, a ako nema onih koji "istjeruju duhove", tj. lijece od sihrova, onda je puno teshko i opasno. Samo je fora da se to radi na sherijatski legitiman nacin, Kur'anom, a ne na haram nacin.

A sto se tice konkretno Jakuba Lekovica i kopanja po grobovima, to je jedna od njegovih dobrih djela inshAllah, u tom vremenu, jer je tu ustvari trazio sihir za koji je, tokom lijecenja jedne osobe, saznao da je sakriven na sprskom groblju. A zna se da, da bi nekog izlijecio od sihra, treba da se nadje taj sihr i da se unisti. Tako da mu to ne spada ni u sta lose, po sherijatu, a mozda je lose po kjafirskim zakonima, covjek je samo radio ono sto je trebalo, da bi izlijecio doticnu osobu - trazio taj sihr da bi ga unistio .

Ovo sam morao da kazem, jer se tim manipulise i cini nepravda covjeku, iako u TOM slucaju nije nista lose uradio. Naprotiv.

A sto se tice osnivanja nove IZ sa onim drugim ljudima, e tu je vec pogrijesio . Znaci kad se neko kritikuje, nek se kritikuje za ono sto je lose uradio, a ne za nesto sto nije lose uradio, jer Allah Uzviseni kaze (u prevodu znacenja):

"Nemojte da vas mrznja prema nekom natjera da nepravedni budete".

Znaci Altuna, ti si protekfirila covjeka, i sad je neko od vas dvoje sigurno kjafir, kako je to rekao poslanik s.a.w.s. da ko kaze muslimanu da je kjafir, jedan od njih dvojice je kjafir. Zato treba kazati, kada se vidi neko djelo kufra "to je djelo kufra", a da li je stvarno kjafir, to je druga stvar, i trebaju se ispuniti neki uslovi itd.

Te su stvari opasne, pogotovo za one koji nisu istrazivali tu problematiku, i uslove koji su potrebni da se ispune da bi neko izasao iz islama (npr. sigurno utvrdjivanje da je neko stvarno sihirbaz, i dr.).

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

167

Srpski reis je definitivno oteran, nije mu dato ni rijec da izgovori. Masallah, danas je dan kada su Sandzacki muslimani potvrdili svoju odanost vjeri Islamu i domovini Sandzaku i ucvrstili duhovnu vezu sa Institucijom Rijaseta u Sarajevu.

A za ove izdajnike roda svoga ima mesta u samo u Beograd. BEOGRAD MARS!!!
Neda nana svog Sultana

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

168

Znaci nije bilo puno za Adema? Elhamdulillah ako je tako.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

169

Skup u Pazaru bez incidenata
11. oktobar 2007. | 07:16 -> 17:10 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd, Novi Pazar -- U Novom Pazaru okupilo se nekoliko stotina ljudi, u dve grupe, od kojih jedni podržavaju novog reisa, a drugi muftiju Zukorlića.

Nakon ceremonije zvaničnog izbora u Beogradu, novi reis Islamske zajednice Srbije sa sedištem u Beogradu Adem Zilkić stigao je u Novi Pazar, gde je govorio u pomiriljivom tonu pred veliki mulsimanski praznik Bajram. Iako je situacija među pristalicama dve struje u islamskoj zajednici sve vreme bila na ivici incidenta, skup je završen mirno, uz prisustvo policije, a prisutni su se razišli.

Prethodno su se na istom mestu okupile pristalice Zilkića, kao i pristalice glavnog pazarskog muftije Muamera Zukorlića. Oni su jedni drugima skandirali uvrede. Zilkićeve pristalice vikale su "Pobeda!", a Zukorlićeve "Izdaja1" i "Idite u Beograd".

Novopazarske ulice su bile zakrčene automobilima i ljudima, uz uočljivo pojačane policijske snage.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

sarajka_

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.04.2006

• Poruku poslati

170

jeli bilo vise za Zukorlica ili za ovog Srbina islamske vjeroispovjesti ? imali slika,snimaka?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

171

Veceras u 19 i 30 na RTV PINK gostuje glavni muftija Muamer ef. Zukorlic, a od 20 casova gostuje na tv FOX
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

172

Evo snimka kako narod uzvikuje SULJO LOPOVE

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

173

Imal neko sad da mu nesto nije jasno??!!Joj sto mi je nesto merak sto je ovo danas bilo ovako kao na ovom snimku,jel smije to?Smije insallah,bajram poceo i treba pobjedi da se radujemo (o) Neka vam je svima od srca bajram serif mubarek olsun.

A jadnici prevareni sta sa njima,zaista su pogresili,onome ko ima imalo dobrog sigurno nije lako u dusi.Jos uvjek imaju sansu da se pokaju i povrate se,vidjecemo ako Bog da sta ce biti.
E stvarno su mnogo zalutali,da Allah sacuva...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

174

Dobro je da se sve zavrshilo na rijechima i na dovikivanju iako je dvostruki kordon policije zaista u ovom slucaju potpomogao tome...

:(
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

176

Esselamu alejkum

Bosnjaci su, elhamdulillah, pokazali da mogu razlikovati lazi od istine.

Kostunici su danas rekli da im on ne moze postavljati reisove i muftije koji su po mjeri drzave, a bili su razni ljudi i SDA-ovci i Muftijini i SDP-ovci i neutralni. Nacionalni interes je nadvladao stranacki i mi smo i dalje bosnjaci a ne srbi islamske vjeroispovesti.

Sa druge strane Adema i "sofru hodza" su docekali Suljovi najvjerniji, vodjeni starom filozofijom da se Suljo Tutinom brani. Oni i dalje vjeruju da Suljo moze na ovcu napisati SDA i narod ce je glasati, i vjeruju da na UDBU moze napisati Reis i narod ce ga podrzati.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

177

Muftija gostuje na TV FOX. Emisija je pocela u 20h.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

178

Re:

Evo jos jedna slicica koja dokazuje da niko iz SDA nije u ovo umesan. Mece Cigo i kompanija su tu sasvim slucajno prosli. :D
Fotograf je dodao/la ovu sliku:
  • Ekipa.jpg
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

179

Moze li neko opisati onako ugrubo kakva je bila emisija sa muftijom Zukorlicem na tom FOX-u?

Hem nisam iz Sandzaka,hem nemam taj program,a bas me zanimaju njegove izjave~

Pa ako kome nije mrsko plz :O

Bosnjanka

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

180

Emisija je dugo trajala pa je tesko analizirati citavu emisiju.

Ukratko...bio je pozvan Esad Dzudzevic koji nije dosao...

Gosti su, pored ef. Zukorlica, bili i sociolog religije Mirko Djordjevic i poslanik SDP Meho Omerovic...

Posto je Muftija, kao i uvijek u javnim nastupima, bio vrlo odmjeren i koristio dobre argumente suvisno ga je komentarisati...

Moje je misljenje da je i sociolog Djordjevic, uz malu ogradu, vrlo dobro analizirao situaciju obzirom da je jedan vrlo iskusan i covjek dobro upucen u sve ovo...

Omerovic je ustvari zastupao poznati stav svoje stranke...

Muftija je na kraju i svjesno poentirao sa onom tezom da "muslimani u Srbiji imaju pravo da im duhovni centar bude u Sarajevu" poredjujuci to sa SPC u istocnoj Bosni (ili Republici Srpskoj, kako je neki zovu)...

U SMS anketi "Da li sjediste IZ treba da bude u Beogradu ili Pazaru?", za Beograd je glasalo 8% a za Pazar 92%, na sta je Muftija odgovorio da je to jedna "odlicna poruka"...

Sve u svemu, koristice ova emisija u daljoj borbi sa izdajnicima InsaAllah...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks