Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

lamekani

Početnik

(10)

• »lamekani« je muško
  • »lamekani« je autor ove teme

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 04. Januar 2003

POLARIZACIJA U NOVOM PAZARU

?( Danas ako prošetate ulicam Novog Pazara sa nekim od prijatelja (nedaj Bože ako je još aktivista ove ili one organizacije) ljudi će vas svrstati u ovu ili onu grupu, da ste sa ovim ili onim, drugim riječima: ili si Suljov ili Muamerov!!! Pa ako se još utvrdi da si se ogriješio o neku od spomentih institucija (sic!) onda prema tebi udare snakcije, bez obzira ko i u kojoj mjeri samo postaješ nepodoban, omražen na drugoj strani: Ko da smo mi Bošnjaci toliko jaki pa da se sada dijelimo na ovu ili nu stranu, u ovu ili onu instituciju: Nama trabaju sve institucije i što NEKO istovremeno ne mogu biti i aktivan član stranke i aktivan član islamske zajednice i džemata u kojem se nalazim!?!?!?!?!?! No izgleda da mi još nismo sazreli, da nam treba puno vremen,a da još odrastamo, pa tako i dopuštamo da nam drugi unose frtutme među najbitnije redove!!! Šta vi misdlite o svemu ovome???? Ja dižem glas protiv i nadam se da me i vi podržavate!!!!!???

• »Siromasni_Putnik« je muško

Datum registracije: 23.12.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 04. Januar 2003

Saburli i razborito

selam...!

Prenosi se da je Umer ibn Abdul-Aziz, r.a., - nakon sto je preuzeo vodjstvo nad muslimanima - napisao Hasanu Basriji, r.a.,:
'Ja preuzeh ovu stvar pa me posavjetuj!'

Hasan mu napisa:
"Sto se tice dunjalucara bjezi od njih.
A sto se tice onih koji zude za akhiretu oni ce bjezati od tebe.
Zato zatrazi pomoc od Allaha Uzvisenog".

Te i mi brate...

Duznost nam je teziti samo k onom gdje mislimo da je Allahovo zadovoljstvo.

A blago svakom onome ko nesto uradi na pomirenju dvije zavedjene muslimanske skupine.

Selam...

i cuvajmo se bespotrebne polarizacije

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 04. Januar 2003

Bravo Putnice !

Dobar izbor Ajeta....

Bravo za odbir poredjenje, izvanredno, ko god da si :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 06. Januar 2003

Babbha, ono su Umerove i Hasanove rijeci a ajeti su Bozije rijeci.

Eto, ovaj put bi bez išareta :) .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Holcicka82« je žensko

Datum registracije: 05.09.2002

• Poruku poslati

5

Pa jeli ovo stvar politike ili vjere???
Najveca ljudska nemarnost je mijesati politiku i vjeru, uzroci ove namarnosti su ocajni!!! Nadam se da svi dobro znamo u cemu i kako ta ocajnost pocinje!!!
Nebih vise insistirati!!!
"Sve sto se pamti zaoboravi se, a sve sto se napise, ostaje da se pmati"

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Politika i vjera nisu babe i zabe pa da se ne mogu mijesati. Mijesale su se, mijesaju se i mijesace se, ako Bog dâ :) .

Htjedoh reci, ne more jedno bez drugog. Ako je politika bez vjere onda je ona nehumana, pokvarena, zlocinacka. Ako je vjera bez politike onda je ogranicena, sputana, nedovoljno jaka da odgoji zajednicu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Skretanje sa teme

Vidim da se vec skrece sa zadate teme i raspravlja o necem sto je vec razradjeno ovde na forumu.
Za dalju diskusiju o relaciji 'Vera - Politika' molim vas da nastavite na sledecem topicu, a ne ovde.

http://forum.novipazar.de/thread.php?threadid=58&boardid=14
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 28. Mart 2003

Citirano

Orginalno od Mirsad (iz teme Zakupljen termin SDP na RTV SAN)
Da li SANS-e zaista mislis da da bi bilo dogovora mora biti i rasprave?
Da li zaista mislis da bi bilo ikakve rasprave o tome da li na primer Sandzak treba da bude region, da li treba uvesti bosanski jezik, da li zelimo da ne budemo vise gradjani drugog reda ili da li na primer Bosnjaci zele da se ispravi etnicka disproporcija u drzavnim organama?
Siguran sam da NE BI BILO RASPRAVE! A ti?

Da bih tok rasprave u ovoj temi uskladio sa samim naslovom teme, a ujedno da raspravu u temi ZAKUPLJEN TERMIN STRANKE SDP NA RTV SAN ne bih izveo iz njenih okvira, odlučih da na gore navedeni citat iskomentarišem ovde...

Naravno da mislim da je radi postizanja dogovora neophodna rasprava koja će prethoditi tom dogovoru i to po bilo kom pitanju, pa samim tim i po ovim pitanjima koja su navedena u citatu.
Pojam rasprave lično smaram mnogo širim (i kao takvog koristim) od pojma prepirke. Samo u najradikalnijem obliku pojama rasprave-žustroj raspravi donekle dolazi do ekvivalencije sa pojmom prepirke, a čini mi se da ti upravo polaziš od ovog najradikalnijeg oblika kao osnove - kada tvrdiš da si siguran da rasprave ne bi bilo po navedenim pitanjima...Dakle moje stanovište je da raspravljati možemo o bilo čemu, a da se svađati ne moramo ni zbog čega.
Upravo je to naš problem... Kad kažem naš, opet je u pitanju širi kadar tog pojma, i odnosi se na celokupno društvo koje nas okružuje.Previše se svađamo, a premalo raspravljamo, a put do dogovora, prevazilaženje polarizacija (bilo da je reč o polarizaciji verskog, nacionalnog ili partijskog karaktera) vodi upravo preko adekvatne rasprave u cilju prevazilaženja starih, mimoilaženja tekućih i izbegavanja budućih problema .
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

9

Subota, 07. Juni 2003

EsSellamu Alajekum

Bravo politicari steta je sto SULJO I RASIM ne daju novcane nadoknede o vasim stranackim raspravama vi bi zakovali mogli bi da otvorite i humanitarni fond koliko se sekirate za SULJA I RASIMA .A dje su vam bili ti politicari prije nekoliko godina napravili su HIDZRU sklonili se u Antaliju i dr zemlje a narod osto na J***** ravan ...samo nastavite mislim da vas ceka neko ministarsko mesto ili slicno.Ahmak ostaje Ahmak kad ima usko gledanje na zivot :klanja:
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

10

Utorak, 10. Juni 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Nema shta ovaj posljednji post je izvanredan, ma to je chovjek da se zapanji (zakuca za panj). Tako je brate samo odbrusi, samo oshtro, ti si najjachi, ti si najpametniji i najvechi. Tako je. Plavi, plavi, plavi. Imal mozda neko hladno pivo, malo para, neka maca, dobra muzika, svi da mi ugadjaju, i da ne osjecham nikakav bol i napor, klima obavezno, ma choslama. Shta da ti kazem zivot brate. Ludo burazeru. Cool. Vidi mi cvika. Pazi mi hod. Ha? ha? ha!!?? Misim ti znash ko je kralj. Niko niko kao ja. Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 10. Juni 2003

????????????????????????????????????????????????

Ljudi o cemu vi to? Kakva hidzra, ministarska mesta, pivo, mace, cvike...

Pogledajte malo bolje temu! Jeste da se raspravlja o polarizaciji ali ne da bi se ona stvorila i na forumu i to na najgorem mogucem osnovu... na sukobu misljenja! Dajte malo civilizacije!

selam
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks