Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen
  • »SAJO SUPERMEN« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 09. Februar 2005

POLICIJA I VLAST

Danas je u javnim preduzecima Azem Hajdarevic predsjednik SO Novi Pazar na celu kolone od 50 policajaca preuzeo vlast u Sportskom Savezu, RTV, Komunalno itd. U Televizijije Azem Hajdarevic sa Milanom Veselinovicem i Elijasom Rebronjom u pratnji sa 50 tak policajaca pripadnika interventne policije usao je nasilno kako kazu zaposleni u tim kucama.

Vase misljenje.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

harry

Učenik

(10)

Datum registracije: 11.01.2005

• Poruku poslati

2

Ako nece milom, hoce silom. ;)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

3

Esselamu alejkum

Ovdje se već izlazi iz domena politike i ulazi u domen zakona. Dakle, pitanje je da li je Gradonačelnik imao zakonsko pravo da ne prizna te odluke ili je Skupština imala pravo da ih sprovede uprkos njegovom protivljenju.

I po ovom pitanju ne mislim da bi naše mišljenje o strankama SDA i SDP, dobro ili loše, trebalo da bude presudno. Jednostavno to je pitanje zakona, a ja ne znam ko je, iz te perspektive, u pravu.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

NP u srcu

Početnik

(10)

• »NP u srcu« je muško

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

4

Jadno mi sve to izgleda.Policija bi trebala vise da se junaci na ulicama hapsenjem narkodilera,ali obzirom da ona nema savest, ostaje nam ono sto mrzimo-porast broja narkomana(posebno mladih).Sto se politike tice,ljudi koji dolaze i odlaze sa vlasti se ne obaziru mnogo na grad.Nek odu malo do Cacka,Uzica ,Valjeva,Subotice,Kraljeva ...Razlika je ocigledna.U njima odavno ima makar dve gimnazije a ako to nije slucaj onda ima sigurno vise srednjih strucnih skola,vise od 3 obdanista,pokriveni bazen,vise od jednog bioskopa,vise asfaltiranih i cistih ulica ,vise zelenila,vodovod i kanalizacija su projektovani za 80000 gradjana a ne za upola manje...Moje misljenje je da ovakva podela u narodu koji zivi u novom pazaru nece doprineti da se ovi problemi rese ne u mandatu od cetiri godine kolik ce ova ekipa biti na vlasti.Sigurno je da nije lepa slika da se na takav nacin preuzima vlast,policija i sve to...Svi oni ce biti i proci,a NP ce i posle njih ostati prljava kasabica,nazalost .Eto toliko,pozdrav svima!

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

5

Hmmm Video sam danas po gradu veci broj policajaca, dve marice koje idu jedna za drugom i sve me to asociralo na primopredaju vlasti. Cim sam dosao sa posla kuci ukljucio sam komp. i pravo na forum, i naravno procitam da se ustvari to i desilo. naisao sam na ovu temu ali pitanje koje je postavljeno nije odgovarajuce, vec je bolje pitati forumase "Zbog cega je doslo do primopredaje duznosti uz pomoc policije, ko je kriv za takvu situaciju? "
Zakljucak izveden iz ove situacije je da policija nemoze nigde da upada bez naloga, sto znaci da su sigurno imali nalog za pomoc pri primopredaji polozaka, a u ovom slucaju taj nalog za upad policije nije mogao izdati niko iz Sandzaka vec vrhovni ljudi iz Ministarstva Policije.
Po kozna koji put se pokazuje da celnici SDA "neznaju" da tumace zakon i da su i ovaj put pogresili !

Izvor sanapress:

KONACCNO 5.OKTOBAR U NOVOM PAZARU

NOVI PAZAR ( Sanapress ) - Danas je izvrssena primopredaja vlasti u sedam novopazarskih preduzecha cciji je osnivacc opsstina.

Novi direktori su zauzeli radna mesta u Regionalnoj TV, Domu kulture, Sportskom savezu, Sportskom centru, JKP "Vodovod", JKP "Ccistocha" i Zavodu za urbanizam.

Nakon dvomoseccne opstrukcije odluka SO od strane predsednika opsstine Sulejmana Ugljanina i bivssih direktora, novoimenovani funkcioneri su zauzeli radna mesta, ali ih u vechini preduzecha stari nisu ni doccekali.

Primopredaje su izvrssene u prisustvu nekolicine policajaca, ali nije bilo potrebe za bilo kakvu intervenciu

"Primopredaja je izvrssena uz saglasnost nadlezznih ministarstva, zato ssto je vech duzze vreme vrssena opstrukcija", rekao je novinarima potpredsednik SO dr Meho Mahmutovich.

Predsednik SO Novi Pazar Azem Hajdarevich izrazio je zadovoljstvo zbog toga ssto stari direktori nisu pruzzili otpor prilikom primopredaje i zato ssto nije imalo potrebe da asistira policija.

"Policajci su bili prisutni, ali je srechom izbegnut svaki incident", rekao je Azem Hajdarevich.

Novi direktor Doma kulture Ressad Hodzich rekao je nema problema na poslu i da svi zaposleni sa njim normalno saradjuju.

Occekuje se da che u toku sutrassnjeg dana biti izvrssena primopredaja i u preostalim preduzechima.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od NP u srcu
Jadno mi sve to izgleda.Policija bi trebala vise da se junaci na ulicama hapsenjem narkodilera,ali obzirom da ona nema savest, ostaje nam ono sto mrzimo-porast broja narkomana(posebno mladih).Sto se politike tice,ljudi koji dolaze i odlaze sa vlasti se ne obaziru mnogo na grad.Nek odu malo do Cacka,Uzica ,Valjeva,Subotice,Kraljeva ...Razlika je ocigledna.U njima odavno ima makar dve gimnazije a ako to nije slucaj onda ima sigurno vise srednjih strucnih skola,vise od 3 obdanista,pokriveni bazen,vise od jednog bioskopa,vise asfaltiranih i cistih ulica ,vise zelenila,vodovod i kanalizacija su projektovani za 80000 gradjana a ne za upola manje...Moje misljenje je da ovakva podela u narodu koji zivi u novom pazaru nece doprineti da se ovi problemi rese ne u mandatu od cetiri godine kolik ce ova ekipa biti na vlasti.Sigurno je da nije lepa slika da se na takav nacin preuzima vlast,policija i sve to...Svi oni ce biti i proci,a NP ce i posle njih ostati prljava kasabica,nazalost .Eto toliko,pozdrav svima!

E neka si i novajlija - evo ti 10.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Danas je u javnim preduzecima Azem Hajdarevic predsjednik SO Novi Pazar na celu kolone od 50 policajaca preuzeo vlast u Sportskom Savezu, RTV, Komunalno itd. U Televizijije Azem Hajdarevic sa Milanom Veselinovicem i Elijasom Rebronjom u pratnji sa 50 tak policajaca pripadnika interventne policije usao je nasilno kako kazu zaposleni u tim kucama.

Vase misljenje.

Citirano

Orginalno od ZAMBAK
[SIZE=3]Oko 20 policajaca novopazarskog SUP-a upalo je jutros u prostorije Rtv Novi Pazar. Zajedno sa staresinom radi primopredaje vlsati usli su predsjednik opstinske skupstine Novog Pazara Azem Hajdarevic i Elijas Rebronja-v.d. direkora JPI Novi Pazar kojeg je imenovala vecina opstinskog parlamenta.
[/SIZE]

Samo onako, primetih :D :

Zambak koji radi u RTV kaze bilo 20 policajaca, a Sajo u svom prepoznatljivom senzacionalistickom stilu kaze bilo 50 :D
Ne daj boze da Sajov dvojnik Pasha dodje on bi reko minimum 75... :))
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

8

Nista posebno ne javise na RTV. Samo procitase ono obavjestenje. Nikakve "upade" ne pomjenuse... ;)

Handzarac

Početnik

(10)

• »Handzarac« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 10. Februar 2005

Ma jok nije ni bilo policije...Cus ko to pomenu da je bila policija?Dje Azem,Cvetko,Milan Veselinovic...dje oni sa policijom jok to je opet neka nebuloza ovija iz SDA.Oni nikako nece sa policijom.Jok to je Suljo bio sa policijom da preuzme vlast. :)).Posto Cvetko vice da Suljo radi sa DB-om,ipak ce bit da je to mozda Suljo bio sa policijom :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od sanapress
Nakon dvomoseccne opstrukcije odluka SO od strane predsednika opsstine Sulejmana Ugljanina i bivssih direktora, novoimenovani funkcioneri su zauzeli radna mesta, ali ih u vechini preduzecha stari nisu ni doccekali.

Ocigledno su znali za akciju.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

11

Ne znam koliko se ljudi sjeca ovdje filmova C.Bronsona i C.Eastwooda 70tih godina. Teme su bile policija i njeno nefunkcionisanje, zbog cega su neki ljudi odlucili uzeti vlast u svoje ruke i sami se obracunavat sa kriminalom.
Ja sam se sve plasio da se kod nas ne desi slicno, ko bi zelio da mu dodje "prljavi hari" i po kratkom postupku possissa sve kriminalce, lopove, ubice.. stvarno porazavajuce.
Al' sto imam vidjet! moja policija i to sa bakljom demokratije! Oci mi se suzama napunise i treba da se krene tako, od demokratije. Sad ste nadrljali kriminalci svih profila. Sto se zavrsi sa ovim preduzecima i ourima i sportovima doci ce oni i na ulicu. Bas sam se obradovao.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

12

Vlast je slatka!

Još kada je u pitanju ona gola... ihhhh! :D

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen
  • »SAJO SUPERMEN« je autor ove teme

• Poruku poslati

13

Novi Direktor Regionalne Televizije Elijas Rebronja (SDP) danas je na mjesto glavnog i odgovornog urednika Radio Novog Pazara postavio [SIZE=4]Slavku Bakracevic.[/SIZE] STA JE MNOGO MNOGO JE PA MAKAR TO BILO I ZA POCETAK
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Handzarac

Početnik

(10)

• »Handzarac« je muško

• Poruku poslati

14

Haj opet SPS dodje na vlast da mu...Al' neka Pazarci nisu ni bolje zasluzili,samo niko me ne moze naterat da gledam Tv Novi Pazar odsad..

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

15

Nikako da se otmem utisku da su 'neki'jedva docekali da ih policija zbaci s vlasti kako bi posle 'svojim pristalicama'pricali pricu kako se ponavljaju devedesete godine kada ih je policija takodje zbacila s vlasti(tada neopravdano,naravno,a sada apsolutno opravdano i u skladu sa zakonom) a ta dva dogadjaja apsolutno ne mogu da se porede.
p.s.1.Ko je opijen vinom,pre ili posle se otrezni;ko je opijen vlastoljubljem,ne trezni se do smrti!(Indijska poslovica)
p.s.2.Tragedija mnogih ljudi na visokom polozaju je u tome sto se blagovremeno ne povuku sa polozaja!!!(Truman)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Fadilj

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.09.2004

• Poruku poslati

16

Ja ne znam sta je problem sa vama Suljovcima vi bi izgleda da vladate dovijeka. Jel nova skupstinska vecina shodno misljenju ministarstva za lokalnu samoupravu i rezultata izbora legitimna? Jes. Jel nova vecina u skupstini postavila nove direktore? Jes. I ko je onda kriv sto policija mora da se mijesa u sve ovo? Pa ovi stari sto ne daju vlast koju su demokratski na demokratskim izborima izgubili!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

17

Objasni ti to Fadilje masi,odn.pristalicama te partije.(Mada ja licno mislim da bi ti to bio Sizifov posao) o|
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Handzarac

Početnik

(10)

• »Handzarac« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 11. Februar 2005

Zakonita smena direktora malo sutra.Jes onima kojima zakon tumace Mirsad Jusufovic i Ramiz Crnisanin!Ko prvo ne moze da je zakonita jer na sjednici na kojoj su imenovani direktori nisu bili prisutni clanovi opstinske izborne komisije (o) .Ma sta ima ja vama da objasnjavam zakon nek vam ga tumace oni sto su vam ga i dosad tumacili.Uostalom proci ce ovi sto su isteravali sa milicijom sad, isto kao i oni sto su isterivali 97,posto su im isti naloglodavci X(

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

19

Petak, 11. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Handzarac
Zakonita smena direktora malo sutra.Jes onima kojima zakon tumace Mirsad Jusufovic i Ramiz Crnisanin!Ko prvo ne moze da je zakonita jer na sjednici na kojoj su imenovani direktori nisu bili prisutni clanovi opstinske izborne komisije (o) .Ma sta ima ja vama da objasnjavam zakon nek vam ga tumace oni sto su vam ga i dosad tumacili.Uostalom proci ce ovi sto su isteravali sa milicijom sad, isto kao i oni sto su isterivali 97,posto su im isti naloglodavci X(

:) Neznam sta je u pitanju ali vasa tumacenja uvek na kraju pokleknu! Ovo nije prvi put da SDA pogresno tumaci zakon! Ili drzava radi protiv SDA ili ti ljudi stvarno neznaju da tumace zakone ...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

20

Petak, 11. Februar 2005

Jeste, jeste. Slazem se. Ja mislim da su ovi SDP-ovci iskoristili sto je ljider bio u Grckoj pa su nasilno upali u ove institucije. Jeste, BRE, tako je to. A kad ljider dodje, on ce da kaze "Eto, da sam ja bio tu to se ne bi desilo".

Salu (sa pola istine) na stranu. Mislim, da je bilo krajnje vrijeme da lokalna vlast pocne da radi jer je grad bio paralisan. Vazno je da se dobro radi, a prvi znaci su pozitivni. radijatori u zgradama koje greje Toplana rade do 22h pa i duze. Za pocetak (bez Slavke Bakracevic) je dobro. Idemo dalje...
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks