Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko
  • »°thats_me°« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 22. Decembar 2005

Pomoc maloj Sejmi

selam alejkum

ne znam da li tema vec postoji, ako postoji ili ako sam pogresila podforum oprostite, i ako je potrebno brisite.

da ne odugovlacim radi se o maloj sejmi kojoj je potreban novac za operaciju bez koje mozda, nedao Allah, nece preziveti. Vise informacija cete naci ovde www.sejma.com

pa ko moze neka posalje koliko bilo, ali sto prije. Do nove godine se mora uplatiti novac (20.000€) bolnici.

nije vazno koliko dajete, dajte kolko mozete. Makar i 1€ bilo. Nikad ne znamo da li ce taj jedan € biti taj koji ce nam pomoci da dobra dela prevagaju losa, i da zbog tog jednog € udjemo u dzennet a izbegnemo dzehenem.

posto se ne isplati(za one koji zive van BiH) slati pare preko banke za Bosnu.. mozda se nakupi malo para u inostranstvu, i onda ako neko ide dole nek posalje... ili ako neko od vas u BiH je registrovan na moneybookers.com moze se njemu slati i on to moze proslijediti dalje.

ili nek neko od vas ko ima rodbine u Bosni njih zamoli da nesto malo odvoje, pa njima kasnije posaljite.

Oni koji imanja svoja troše na Allahovom putu liče na onoga koji posije zrno iz kojeg nikne sedam klasova i u svakom klasu po stotinu zrna. - A Allah će onome kome hoće dati i više; Allah je neizmjerno dobar i sve zna . (Kur'an:2:261)

nekih 5-10€ bolje dati za to, nego za neke nebitne stvari od kojih mozda nemamo koristi.

selam alejkum svima
°thats_me° je dodao/la ovu sliku:
  • Allah_324.jpg
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 23. Decembar 2005

Ja sam vec razmijenio par mailova sa clanovima porodice ( info@sejma.com ) i saznao da se radi o veoma rijetkoj srcanoj mani. Obzirom da je operacija zakazana za polovinu januara mislim da se malo zakasnilo sa ovom akcijom a i nedostatak je sto nema racuna u Njemackoj na koji bi se sredstva prikupljala. U svakom slucaju valja se potruditi i uraditi sve sto se moze uraditi.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 26. Decembar 2005

Bas ti hvala brate sto si se javio. Tebe ovde svi poznaju, i kad ti potvrdis informaciju, onda ce i verovatno svi poverovat. Znam mnogi ljudi koji bi pomogli kad se za ensto trazi, ali onda pomisle mozda je to izmisljeno i nisu sigurni gde te pare idu. Ali ovako nadam se da ce clanovi imati poverenja :)

sto se akcije tice, upravu si.. zakasnilo se i te kako.. kolko znam zasad je samo nekih 5.000€ prikupljeno.. ali opet koliko god da se prikupilo.. dobro je...

ja bih ovim putem zamolila da svi koji zele sevapa zaraditi.. u svojim dzematima neka spomenu malu sajmu i pokusaju da prikupe koliko mogu. Neko od dzematlija moze onda preko moneybookers.com prebaciti novac na ovu numizmatico@net.hr id ... ako imate pitanja uvezi moneybookers.com mozete se na taj isti mail obratiti.. jer ja i ne znam kako tacno ide.. ali ce vam oni objasniti. :)

hajde narode, pomozite u ime Allaha pa ce On vama pomoci inshAllah :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 01. Januar 2006

Saznao sam da se i u Njemackoj moze uplatiti pomoc. Jedan moj prijatelj koji je i ranije vodio slicne akcije je bio i ovog puta preduzimljiv. Evo maila kojeg sam dobio od njega. Na njemackom je i necu ga prevoditi obzirom da se ionako tice samo njemckog govornog podrucja.

Citirano

Selam alejkum,

die 5-jährige Schaima Boudella aus Bosnien ist mit einem angeborenen Herzfehler auf die Welt gekommen. Der chrirurgische Eingriff kann nur erfolgreich im Ausland durchgeführt werden, und im "deutschen Herzzentrum" in Berlin wird die Operaton Mitte nächsten Monats erfolgen. Die Kosten für diesen Eingriff belaufen sich auf 20.000€ und es ist die einzige Überlebenschance für die kleine Schaima. Bisher wurden ca. 5.000€ gesammelt, also fehlen noch 15.000€. Mit dieser Mail möchte ich euch aufrufen etwas für die Operation zu spenden, egal um welchen Betrag es sich handelt. Jeder Cent ist willkommen!

Die zusätzliche Tragödie in diesem Fall besteht darin, dass der Vater der kleinen Schaima ein bosnischer Staatsbürger ist, der z.Zt im KZ Guantanamo inhaftiert ist, obwohl ihn die bosnische Justiz im Januar 2002 von allen Vorwürfen freigesprochen hatte.

Als ich euch im Sommer diesen Jahres darum bat, der kleinen Fatima zu helfen, die in Marburg am Gehirn operiert worden ist, habt ihr unglaubliche 6732,90€ gespendet. Das hat mir Mut gemacht diese Mail zu schreiben und die Hilfe für die kleine Schaima zu erbitten.

Anbei meine Kontodaten für diejenigen die Spenden möchten:
Arnel Dizdarevic
KontoNr. 25276387
BLZ: 30050110
Stadtsparkasse Düsseldorf
Verwendungszweck: "Schaima Operation"

IBAN DE21 3005 0110 0025 2763 87
BIC: DUSSDEDD

sejfuddin@yahoo.com
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 01. Januar 2006

Imam jednu dobru i losu vijest, a dobra je da je novac vec skupljen. Losa je da je mala sada u bolnici(u hrvatskoj)pod aparatima jer je jucer ili prekcujer imala napad. Ako prezivi do sutra, inshAllah dolazi avion iz nemacke da je dovede za D.
A i dijagnozu su joj pogresnu dali :(

iako je novac za operaciju skupljen, bilo bi fino da se jos skupi koliko moze. Ipak trebace joj novac za ovde. Ne zna se koliko mora ovde ostati, a treba se i jesti i piti i i i..

ko zeli vise informacija nek poseti stranicu www.bosnjakinja.net

selam alejkum

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 02. Januar 2006

Selam

Ina lillahi ve ina ilejhi radziun.
Zaista smo Allahovi i Allahu se vracamo.
Proucite po jednu fatihu za dzenetsku Huriju malu Shejmu. ;( ;( ;(
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Utorak, 03. Januar 2006

Citirano

Orginalno od harunh
Ina lillahi ve ina ilejhi radziun.
Zaista smo Allahovi i Allahu se vracamo.
Proucite po jednu fatihu za dzenetsku Huriju malu Shejmu. ;( ;( ;(

;( ;( ;(
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Social bookmarks