Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 01. August 2004

Pomoste mi, Please

Nadam se da ode ima informaticara koji umiju i imaju malo vremena da mi pomognu u jednom naucnom radu, a ukoliko bi se projekat ostvario imali bi jednu veliku zahvalnicu i ko zna dokle bi dospeli.

Ovako, treba mi nesto sto lici na ovo

https://implicit.harvard.edu/implicit/demo/selectatest.html

na ove testove ovde, u kojima se testiraju stavovi

Cini mi se da nije mlogo komplikovano, no ja ne znam ni hic

Ako neko je rad i misli da bi zno, super bi bilo da mi pomogne
malo za promenu

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 03. August 2004

evo ga jedan

Hadalj: E i naso si forum na kome ces trazit pomoc :)))) hehehehe.
Nego objasni ti meni sta bi ti onu flash zezanciju sa Slikama ili one FOrme.
Ako ti nije mucno da prevodis mogu ti ja "odlomit" ovo sve sa njihovog sajta.

Ti pomenu neki ozbiljan projekat? Ako ga vec gradis na tudjoj ideji najbolje da se posavetujes sa autorom tj. creatorom ovih testova. Ovo je ocigledno naki student ili profesor odradio. Zamoli ih kao normalan covek da ti pozajme sve ili da ti objasne kako se to radi.

KLIKNI OVO I VOTAJ
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 03. August 2004

E pa vaha, fala tebi na podrsci, inace radi se o ozbiljnom projektu i naravno da imam u planu da se konsultujem sa autorima, to su profesori sa Harvarda, no ne radi se o tome da ga gradim na tudjoj ideji, za sta imam legalno pravo sve dotle dok je autor citiran u mom radu, radi se vise o tome da sam ovo dao kao primer za nesto sto bi ja trebao da uradim i sto nema bas veze sa ovim njihovim vec samo sa tehnicke strane moze malo da lici.
Zapravo za moju doktorsku disertaciju treba da sprovedem jednu anketu kojom trebam da merim neke stavove (attitude) prema markama i njihovim aliansama. Treba mi nesto sto lici na onaj test tamo, tj. da mogu da prikazem sliku (logo marke ili press reklamu) i da onda mogu da merim vreme reakcije i jos neke stvari kao ono da mozes da ocenjujes marku prema razlicitim atributima i ono resto ankete kao volite li ovu marku i resto.
Meni je potrebno nesto sto sa tehnicke strane treba da odradi posao a mogu da se pozivam na sve postojece testove, cak je i pozeljno, da ne lici da sam ja sve to izvadio iz moje glave i da nismo sigurni da to uopste radi. Ovako kad se tvoj test bazira na nekom koji su napravili prfesori sa Harvarda ona ti svako skine kapu dole. Znaci tehnicka strana je bitna da odradi posao a ono sto stavim unutra i sto zakljucim je moj orginalan rad.
Sto se tice hitnosti projekta, nije bas da gori ulje, no moram da razmisljam sta i kako bi se moglo.
Inace vaha, za forum i pitanje, pa eto i sam vidis da se ipak nadje ljudi koji nesto i znaju, tako da nisam bez razloga pitao.
fala tebi na pomoci, kakoh cuh vec postoji neki program koji se zove QuizSock i u kom se moze uraditi slicna stvar, pa ako ko ima iskustva sa time eto moze se javit.
malo za promenu

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 15. August 2004

Hej, je l' moze neko da mi objasni sta da radim i da me posavjetuje jer se ja "vise" razumijem u avione nego u komjutere... ?( Moj kompjuter od nedavno stalno pokazuje neko upozorenje da je prepun nekakvih virusa..infekcija, nemam pojma cega..Ostalo mu je jos 18% slobodnog, neinficiranog prostora. Sta cu mu sad?! 8o
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

5

Nedjelja, 15. August 2004

@ Altuna : Jesil brisala ista od tih virusa? Imas li kakav antivirus program?

Evo ovde mozes downloadovati jedan koji je besplatan :

http://www.free-av.com/

Instaliraj, skeniraj pa brisi viruse i inficirane files.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 31. August 2004

He he he ja nadjo ovo, zapravo ne radi se o flash-u kako mi ovi strucnaci ode rekose, no o Macromedia Authorware (niste bili daleko).
Nadjo i source code za ove testove, sam brate opet ovo komplikovano u ova Authorware radit. Pogledacu mozda treba malo da se ispraksa covek.
A vama opet fala.
malo za promenu

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 28. Oktobar 2004

sellam alejkum..
moze pomoc narode..
Kako da smanjim rezoluciju na kompu..sve mi je ogromno.. :(
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

8

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

9

Alejkumu sellam !

Kliknes desnim tasterom misha bilo gde na desktopu, ides onda na "properties", onda udjes u "settings" i onda sa lijeve strane imas skalu "screen resolution".

Samo malo pomeri kvacicu u lijevo !
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

10

Petak, 29. Oktobar 2004

sellam alejkum
hvala vam
izgleda je bilo tek sad u redu jer mi je ranije bilo
1152 sa864 piksela pa mi je drug prebacijo bez mog znanja na 1024 sa 768..A ja digo paniku.. o| o|
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 16. Decembar 2004

Molio bih nekog da mi da jedan savjet...

Koristim Word 2003. iz paketa Microsoft office.
Npr. kada pisem neki dokument i zelim da ubacim na "papir" neku sliku za to postoji (makar ja znam) dva nacina. Koriscenjem opcije COPY - PASTE ili INSERT/PICTURE.

Medjutim... o| ...kada npr. idem na neku sliku sa COPY i zelim da je ubacim na "papir" sa PASTE dobijam samo jedan kvadrat velicine slike a unutra nema nista...

Moze li neko da mi objasni sta je u pitanju i kako mogu da ubacim sliku u neki dokument u wordu ???

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 17. Decembar 2004

Da se ne udubljujemo, konvertuj tu sliku u BMP ekstenziju, pokušaj ponovo, i javi šta je bilo...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 17. Decembar 2004

Citirano

Orginalno od Tutinac
Molio bih nekog da mi da jedan savjet...

Koristim Word 2003. iz paketa Microsoft office.
Npr. kada pisem neki dokument i zelim da ubacim na "papir" neku sliku za to postoji (makar ja znam) dva nacina. Koriscenjem opcije COPY - PASTE ili INSERT/PICTURE.

Medjutim... o| ...kada npr. idem na neku sliku sa COPY i zelim da je ubacim na "papir" sa PASTE dobijam samo jedan kvadrat velicine slike a unutra nema nista...

Moze li neko da mi objasni sta je u pitanju i kako mogu da ubacim sliku u neki dokument u wordu ???

Hallo tutince :)

Pokusaj ovako ...

Stisni sa desnom puljkom na sliku, idi na open with, i isaberi Internet Explorer, kad to uradis prikaze ti se ta slika na Internet Exploreru, posle fino stisnes Ctrl + A, potom Ctrl + C, posle odes u taj Word Dokument i stisnes Ctrl + V i tuto finito :)

Haj pa javi dal je uspelo :) i vazno je da sliku otvoris sa Internet Explorerom :)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 17. Decembar 2004

Djordje Rd i Pazarac,

Probao sam oboje ali ni jedno ni drugo nije uspjelo. Opet mi se samo pojavi kvadratic velicine slike a unutra prazno.
Mislim da je problem sa ovim Wordom nesto. Mozda sam greskom kliknuo negdje gdje ne treba :D ...a mozda je i u nekim podesavanjima...ovo gore sto ima... FILE, EDIT, VIEW, INSERT, FORMAT, TOOLS ...

U svakom slucaju hvala !

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

15

Petak, 17. Decembar 2004

Desnim tasterom misa na taj kvadrat pa onda probas sve ponudjene opcije da stelujes. More bit ti se pojavi slika.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 17. Decembar 2004

Il instaliraj Office izponovke :D

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 17. Decembar 2004

Ma probao....i nista ! o|

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

18

Petak, 17. Decembar 2004

Tutinac,

ako si nesto mijenjao u opcijama Word-a onda mozda ti ovo pomogne

Tools->Options->View

provjeri da li je Picture placeholders izabrano, ako jeste samo ga ugasi. Provjeri da li je isto Drawings ukljuceno (ako nije ukljuci ga).

Probaj takodje kad kopiras sliku s Interneta
Edit->Paste Special and a onda “Device-independent Bitmap"

Mozes isto da probas s promjenom layout-a slike jer nekad ce prilikom kopiranja u Word s neta slika promijeniti layout na floating (plutajuci) sto moze dovesti da je ne vidis ako koristis Normal View (View->Normal ), kliknes sliku pa

Format->Picture-> Layout (tab ili jezicak)-> In Line With text->OK

Zivio
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 17. Decembar 2004

Giovani,

Ovo "placeholders" je bilo ukljuceno tako da je sad sve OK.
Sigurno ovaj Word po "defaultu" ima to ukljuceno jer sam ga skoro instalirao i tamo nisam cackao.

Hvala Giovaniu i svima koji su pokusali da mi pomognu.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 20. Decembar 2004

e ja imam stvarno veliki problem 3 x sam radio C:format

i pokazuje mi Microsoft Error .....
plz conect to internet ... ja se konektujem al NISTA....

neznam do cega je dali je do CD-A sa kog Dizem system ili do mene neznam da podesim .......
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Social bookmarks