Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 07. Septembar 2006

Uradih upravo to i skinuh taj program al i dalje nece :(
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

42

Hmmm, moguće je da taj CD ima neku vrstu zaštite kolko ja mogu da skontam iz teksta koji se tebi javlja. Sačekaćemo da se pojavi neki stručnjak za te stvari i dadne odgovor na to pitanje.

Pada mi na pamet još jedna stvar, probaj da startaš taj CD dok ti je veza sa internetom uključena, možda on na netu nađe taj neki ID što traži ili si ti to već probala. Pojma nemam.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

43

Probah i to i cacnuh nesto svasta. Sta sam ucinela - da me ubijes ne znam, al ovo proradi. Da te Allah nagradi, Spain.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

44

Srijeda, 31. Januar 2007

Zna li neko kako se u programu Front Page pravi stranica za pretraživač?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 22. Februar 2007

Zna li neko kako da nastelujem windows-explorer da mi se pri pokretanju pojavi raspored kakav bih ja zelio. Uvijek kada ga pokrenem otvori mi se 'milion' foldera i nervira me sto moram da kliknem 'milion' puta dok se svi ne pozatvaraju.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • w-explorer.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

46

Ja explorer otvaram sa (Windows Taste + E) i ko prvo me baci na root (Arbeitsplatz)

A pogle ovo :

Wenn Sie den Explorer starten, dann wird immer das vorgegebene oder zuletzt benutzte Verzeichnis angezeigt. Das kann ziemlich nerven. Vor allem dann, wenn der Explorer versucht auf ein Diskettenlaufwerk zuzugreifen, indem sich mittlerweile gar keine Diskette mehr befindet.

Im Registreirungseditor können Sie im Schlüssel HKEY_CLASSES_ROOT\DIRECTORY\SHELL\FIND\DDEEXEC den Wert Standard verändern um ein Wunschverzeichnis einzustellen.

Ändern Sie den Wert von "[FindFolder("%l", %l)]" in "[FindFolder("C:\",C:\)]" um z. B. immer im Root-Verzeichnis der ersten Festplatte zu starten.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

47

Ti si za mustuluka. Windows Taste + E nisam nikada probao a da jesam ne bih se nervirao. Danke sehr.

Ovo sa Registrierungseditorom ne bih cacko da ne pokvarim nesto. Dovoljno je ovo prvo.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

48

Winlogo + M - minimiraj sve prozore
Winlogo + F - Tuhaj :) F
Winlogo + R - otvori Run u Startu
Winlogo + PAUSE - System Properties otvori
Winlogo + Tab - Biraj otvoreni program

Eve jos nekolko slicnih komandi.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

49

SmokyP, toga imas u ovoj temi koliko ti dusa zeli:

http://forum.novipazar.org/thread.php?th…=936&boardid=40
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

Datum registracije: 28.11.2006

• Poruku poslati

50

Petak, 16. Mart 2007

Pre nekoliko hefti mi se pojavio siroki kursor(breite cursor) i to u poljima gde se nesto trazi, u Word-u, u IE7 , pa i dok ovo pisem blinka mi kursor u obliku kockice. Kako da ga vratim u prvobitno stanje i koji li je razlog njegovog pojavljivanja? ?(

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

51

Petak, 16. Mart 2007

Idi na:

Systemsteuerung/Drucker und andere Hardware/Maus

Ja imam jedan problem sa grafickom kartom. Ne radi kako treba i pretpostavljam da nemam odgovarajuci Treiber (driver). Odem da vidim koja je karta pa da potrazim odgovarajuci Treiber ali umjesto da dobijem informaciju o karti (tip i proizvodjac) pise samo: VGASave. Nikakvih drugih informacija i grafickoj karti. Malo sam trazio po internetu i vidim da nisam jedini koji ima ovih problema ali nigdje ne nadjoh rjesenja. Je li moram kupiti novu graficku kartu ili se ovo VGASave da dovesti u red?

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

• Poruku poslati

52

Petak, 16. Mart 2007

ED-e, mora da je neki drugi problem u pitanju, sve oblike kursora sam isprobao i sistem nijedan ne prihvata?! ?(

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

53

Petak, 16. Mart 2007

CRNI , pokusaj sa pritiskom dugmica INSERT (iznad DELETE) na tastaturi dok ti je kursor u obliku kvadratica (to je funkcionisalo u DOS-u:) )

Ili:

aka EmirAljovic je dodao/la ovu sliku:
  • mouseSettings.JPG
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

• Poruku poslati

54

Petak, 16. Mart 2007

Sve ovo isprobah i nista!? ;(

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

55

Petak, 16. Mart 2007

Citirano

Orginalno od ed

Ja imam jedan problem sa grafickom kartom. Ne radi kako treba i pretpostavljam da nemam odgovarajuci Treiber (driver). Odem da vidim koja je karta pa da potrazim odgovarajuci Treiber ali umjesto da dobijem informaciju o karti (tip i proizvodjac) pise samo: VGASave. Nikakvih drugih informacija i grafickoj karti. Malo sam trazio po internetu i vidim da nisam jedini koji ima ovih problema ali nigdje ne nadjoh rjesenja. Je li moram kupiti novu graficku kartu ili se ovo VGASave da dovesti u red?

U ovom slucaju je najlakse da otvoris Kuciste i pogledas koja je graficka karta instalirana, ako se radi o On Board karti, onda moras da saznas koji Motherboard imas, na web stranici od proizvodjaca Motherboarda mozes onda nac odredjeni Treiber, a ako je stand alone karta (PCI, AGP) onda vecinom pise na njima model, il barem proizvodjac karte.

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

Datum registracije: 08.10.2004

• Poruku poslati

56

Ponedjeljak, 19. Mart 2007

Ja imam problemcic sljedeceg tipa:svaki put kad otvorim neki tekst da citam preko worda,automatski word pocne da podvlaci tekst nekom crvenom linijom,a meni ta linija nista netreba ispod svake rijeci!?
Sta da radim da word postane normalan,i da ne podvlaci nista :)...Veliko hvala unapred :)
Teraj burko o| cmook

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

57

Citirano

Orginalno od Samir_007
Ja imam problemcic sljedeceg tipa:svaki put kad otvorim neki tekst da citam preko worda,automatski word pocne da podvlaci tekst nekom crvenom linijom,a meni ta linija nista netreba ispod svake rijeci!?
Sta da radim da word postane normalan,i da ne podvlaci nista :)...Veliko hvala unapred :)

Tebi je word podesen da ti automatski dok pises kontrolise pravopis (dali su rijeci ispravno upisane)

Da bi se toga rijesio, trebas gore u alatima izabrati alternativu, pa u jezickoj kontroli da iskljucis da ti automatski dok pises kontrolise pravopis.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

58

Citirano

Orginalno od Samir_007

WORD-TOOLS-OPTIONS-Spelling&Grammar,
a podesavanja vidi sa slike. I onda sigurno nece bili crvene linije. Ali ova opcija je dosta korisna ko cesto kuca engleski tekst.
kaleks je dodao/la ovu sliku:
  • word-grammar.JPG

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

59

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
U ovom slucaju je najlakse da otvoris Kuciste i pogledas koja je graficka karta instalirana, ako se radi o On Board karti, onda moras da saznas koji Motherboard imas, na web stranici od proizvodjaca Motherboarda mozes onda nac odredjeni Treiber, a ako je stand alone karta (PCI, AGP) onda vecinom pise na njima model, il barem proizvodjac karte.

Tako i uradih. Karta je matrox, pronasao sam treiber i sada je sve u redu. Meni je doduse i admin jos prije rekao da problem sa grafickom kartom mogu rijesiti instaliranjem pravog treibera ali sam ja mislio da se do naziva i proizvodjaca karte moze doci preko systemstuerung-a. Nisam ni pretpostavljao da moram otvarati kompjuter zbog toga. Danke an beide!

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

60

Četvrtak, 22. Mart 2007

Može li tekst otkucan latiničnom tastaturom da se prebaci na ćiriličnu i obrnuto? Tekst treba da ostane u Times New Romanu ali da bude ćirilica.

Social bookmarks