Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

41

Utorak, 02. Maj 2006

Aida Kožar, direktor novopazarskog teatra
Publika željna pozorišta

NOVI PAZAR - Regionalno pozorište u Novom Pazaru za četiri meseca premijerno je izvelo dve predstave - „Domu, slatki grobu“ i „Noć reklamoždera“. Aida Kožar, direktorka Regionalnog pozorišta, zadovoljna je uspehom predstava, posebno posetom, što pokazuje da je publika u Novom Pazaru željna pozorišta.

U obe predstave igraju mladi glumci. S obzirom na to da nemaju preveliko scensko iskustvo, kako su odigrali predstave?

- Izvanredni su. Reč je o mladim i veoma talentovanim glumcima koji su još uvek studenti na Internacionalnom univerzitetu u klasi Envera Petrovicija. Svesni su da je gluma timski rad i, dok se drže zajedno, možemo uraditi mnogo za ovu sredinu.

Da li se već sada može zaključiti da se publika vratila u Regionalno pozorište?

- Ove predstave su pokazale da je publika u Novom Pazaru željna pozorišta i imala je prilike da uživa i da se opusti uz igru mladog ansambla. Verujem da će sala uvek biti prepuna kao što je bilo na premijerama i reprizama.

Osobenost obe premijerne predstave jeste to što su tekstove pisali glumci zajedno sa vama. Zbog čega ste se odlučili na takav postupak stvaranja dramskog dela?

- Živi autori traže autorska prava, a mrtve autore moramo staviti u epohu ili žanr, što zahteva dodatne troškove scenografije i kostimografije. Nama je trebalo mesec dana da napišemo tekstove i svaki zadatak nosi u sebi jasna obeležja drame. U tim tekstovima postoji sukob, postoji katarza i sve ono što karakteriše kompletnu dramu.

Posle dve uspele premijere, koji su vaši dalji planovi? Šta će se u budućnosti igrati u Regionalnom pozorištu?

- Kontaktirala sam sa Miljenkom Jergovićem i volela bih da dramatizujemo jednu njegovu priču iz zbirke „Inšala, Madona inšala“. Bio je zadovoljan i zainteresovan za našu ideju, i nadamo se da ćemo to realizovati u sledećoj sezoni. Kontaktirala sam i sa nekim rediteljima iz Nemačke i oni su spremni da dođu u Regionalno pozorište i da obogate svoje iskustvo radom u jugoistočnoj Evropi.

Koliko gradske vlasti u Novom Pazaru imaju sluha za rad Regionalnog pozorišta? Pomažu li vam?

- Lokalna vlast i običan narod znaju koliko je pozorište važno za stvaranje kulture u narodu i može se reći da smo do sada nailazili na razumevanje, a nadamo se da će tako biti i sa zahtevnijim projektima u budućnosti.
www.blic.co.yu
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

42

Ponedjeljak, 22. Maj 2006

Sarajevsko pozorishte je na vrlo interesantan nachin obradilo Hamlet,tj. radnju su premestili na osmanski dvor :] nije menjano nishta pa chak ni imena osim titula,gostovali su i u Beogradu i publika je bila odushevljena pa chak i dirnuta do suza! a sajt ove predstave je www.hamlet.ba (o) (o) (o)
SVJETLOST

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 28. Maj 2006

Cestitamo!

STUDENTI POLOZZILI GLUMU

NOVI PAZAR ( Sanapress ) – Studenti glume na Internacionalnom univerzitetu odrzzali su javni ispit u Regionalnom pozorisstu.

“Recc je o ispitnoj predstavi za glumu na drugoj godini i svi su polozzili, istina razliccitim ocenama. U drami Ifigenija na Aulidi pokazali su zavidan napredak u odnosu na kraj prve godine”, rekla je profesorka glume Aida Kozzar.

(o) (o) (o)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

44

Ponedjeljak, 29. Maj 2006

:D mnogo nam bilo lepo :) Treba spomenuti dve cure koje su osmislile kostime ... Hvala Medini Honic i Amri Nisic, studenticama 2. godine dizajna ...

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

45

Vala su vrijedne te core ...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

46

rifche hocete li vise doci u Tuzlu?Rekao si jos u martu....pa ste nesto otkazali.....
Javi kad dolazis da te gledam :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

47

Utorak, 30. Maj 2006

Galaksijo, da je volja u pitanju ,vec bismo posetili sta god bi bilo ili bar moglo da bude zanimljivo ... ocekujemo poziv iz Gorazda , jer mi se cini da postoji neki dogovor medju pozoristima o nekoj medjusobnoj saradnji ...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 08. Juni 2006

Sutra (petak, 9.jun) u Svecanoj Sali na univerzitetu , sa pocetkom u 16:30 ce se odrzati ispit iz Scenskog govora ...

Sadrzaj ispita su razlicite vrste beseda ... ko ima volje i vremena ... bujrum !

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

49

Petak, 04. August 2006

Kasnim...

Sorry na ovako kasnom postu, ali tek sad sam video da ova tema uopste postoji :)
Ovako, nisam isao na premijeru "Doma slatkog groba", ali sam Noc Reklamozdera gledao premijerno...JA SAM PLAKO OD SMEHA..bukvalno. Rifko, O D U S H E V LJ E N I smo!!! Svi koji su bili sa mnom da gledaju su ostali bez texta..stvarno dobra gluma, a Aida je bila extra zanimljiva sa njenim virkanjima pre pocetka :P
Znaci bez reci...
Sto se tice "Dome slatki grobe" isti komentari i pohvale. Samo sam ovaj put isao sa drugaricom koja je plakala, kao i ja...
Nego pitanje..sha mislite da one predstave snimite na CD ili DVD pa da se to prodaje? :) Cisto za one koji su u inostranstvu ili koji nisu imali prilike da pogledaju predstave..Bilo bi profitabilno :P
Pozz,

Dzenis

P.S. Kad planirate neku sledecu predstavu?

There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

50

Ponedjeljak, 04. Septembar 2006

Premijera

22. Septembar , 20 h , sala Doma Kulture "Oslobodjenje"

"OMER I MERIMA "

scenario : Miroslav Belovic
scenografija : Dejan Pantelic , Mirza Zupljanin
kostim : Gilic Fetija , Honic Medina , Amra Nisic
muzika : Enes Ukic
organizacija : Zupljanin Muzafer

REZIJA : AIDA KOZAR

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

51

Koji bre to glumci s pozorista? Jesu to oni glumci koji zamisljaju da su iz Hollywood-a ? Kad prolaze carsijom dignu glavu covek bi reko neke zvezde iz Hollywood-a. Medjutim, ne kazem da su svi iz pozorista koji glume isti. Govorim samo o jednoj osobi na koju sam naiso ovog leta. Dakle, nadam se da nisu svi glumci iz pozorista isti kao ova osoba na koju sam naiso ovog leta. A da ne pricam kad sam hteo da se pitam s njom i njen postupak, a posebno arogantnost i drskost. A bila mi je skolska drugarica iz osnovne.

Nadam se da nisu svi iz pozorista isti kao ova osoba na koju sam naiso ovog leta u Pazar.

Wassalam.

Space

Početnik

(10)

• »Space« je muško

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

52

Nije to nisto. Ja sam vidjo i i spred dzamije mrko nabusite poglede i dignute glave. Te u pozoriste i nekako da shvatim, posebno ako je zensko, jer one
su vazda gledale visoko. Al dzematlje pa tako, subhanallah.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

53

Veoma mi je drago da nisi odgovorio na post koji je bio napisan jutros u zurbi , jer sam na probi pitao ko ima drugara iz osnovne skole koji trenutno zivi u NJ i Lemana se je odma javila i prvo sto je rekla , cak i bez prethodno prepricanog posta ili sta vec , je bilo ono :" COOOVECE JA SAM SE OBRUKALA PRED JEDNIM DRUGOM KOJI ZIVI TAMO , JER ME SREO NA ULICI A JA GA NISAM PREPOZNALA I ..... " Tako da dragi Ibn Masude , evo Lemana ti se izvinila i trazila mejl na koji moze da ti se i licno izvine ... tek da nas ne uzimas za toliko umisljene i uzletele ...

Pozdrav ;)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

54

rifche, ako su svi iz pozorista ljubazni kao ti, onda sam vec promenio misljenje o vama. I ne uzimam vas vise ‘toliko umisljenje I uzletele’, jer svima nama moze takvo nesto da se desi. Dakle, nema potrebe da se Lemana izvine premo e-maila. Kad sam je video u carsiju, samo sam hteo da se pozdravim s njom jer je nisam video duze vremena a bilo smo OK skolski drugovi. Nadam se da me nije nesto pogresno shvatila.

Ne razumem sta si hteo da kazes s ovim 'Veoma mi je drago da nisi odgovorio na post koji je bio napisan jutros u zurbi'. Ne razumem o kojem odgovoru govoris? Dobro nije vazno sad...

Pozdrav i Wassalam.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

55

Utorak, 05. Septembar 2006

Ibn Masude, napisao sam pre onog posta jedan koji je bio nekako malo ostriji, u fazonu negeneralizacije i donosenja odluka na osnovu nekih neispitanih dokaza,i uzoraka koji se uzimaju ko nereprezentatitvni ... zato kazem, dobro je da nisi odgovorio na taj post a i da sam ja prepravio svoj , radi da ne ode muhabet u neku losiju stranu ...

Hvala ti sto si skontao i Lemanu i mene ... i steta je sto nisi tu na premijeri ;)

Pozdrav .

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

56

Citirano

Orginalno od rifche_golup
." COOOVECE JA SAM SE OBRUKALA PRED JEDNIM DRUGOM KOJI ZIVI TAMO , JER ME SREO NA ULICI A JA GA NISAM PREPOZNALA I ....

Malo cudna ova izjava ! Kako to nije ga navodno prvo prepoznala, a posle od jednom zna da je to on :rolleyes:

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

57

Citirano

Orginalno od IrfanP

Citirano

Orginalno od rifche_golup
." COOOVECE JA SAM SE OBRUKALA PRED JEDNIM DRUGOM KOJI ZIVI TAMO , JER ME SREO NA ULICI A JA GA NISAM PREPOZNALA I ....

Malo cudna ova izjava ! Kako to nije ga navodno prvo prepoznala, a posle od jednom zna da je to on :rolleyes:

Mirimo, a ne zavađujmo jedni druge.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

58

Radi objasnjenja Irfanu pricamo o necemu totalno nevezanom za temu , pa nek moderator posle izbrise postove ;)

Irfane, par dana nakon toga je srela nekog ortaka koji joj je spomenuo M.R-a ;)

Nemoj da brines , ne izmisljamo mi ;) Bujrum u pozoriste ;)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

59

Četvrtak, 14. Septembar 2006

Omer i Merima

21.septembar , 20 h

Regionalno Pozoriste , Novi Pazar

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

60

Petak, 15. Septembar 2006

Obavezno dolazim insallah! :]

Svaka cast Rifko svima vama sa grupe na smjeru za glumu. Bez vas bi se Regionalno pozoriste definitivno ugasilo...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks