Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

61

Subota, 16. Septembar 2006

Novopazarski srednjoškolci na Bitef-u (Radio 100+)

NOVI PAZAR - U okviru projekta “Teatar - zajednički dijalog”, grupa novopazarskih srednjoškolaca će naredne sedmice biti učesnici pratećeg programa Internacionlanog teatralnog festivala “Bitef” koji se održava u Beogradu. Prema rečima koordinatora NVO Centar za mir i pomirenje Sandžaka Bisere Spasović, u pitanju je projekat koji se bavi manjinama u višenacionalnim sredinama. “Naši srednjoškolci će u ovom projektu učestvovati jednom zanimljivom pozorišnom prestavom”, rekla je Spasovićeva radiju Sto plus. Ona je podsetila da novapazarski srednjoškolci već tri godine učestvuju u ovom projektu koji okuplja mlade iz višenacionalnih sredina. “ Prednost celokupnog projekta je tome što mladi ljudi imaju priliki da kroz dramski nastup otvoreno govore o problemima svoje generacije. O tome govori i naša pozorišna predstava”, rekla je ona. Projekat “Teatar – zajednički dijalog” finansira Evropska komisija a realizuje italijalnska organizacija COPI čije je sedište u Nišu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

62

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

cetvrtak u 20:00
prodaja karata od srede na biletarnici Doma Kulture .
Cena karte 150 din.
Posle premijere koktel u foajeu Doma Kulture .
Za danas zakazana konferencija za stampu u Domu Kulture u 12:00 .
rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • Omer i Merima01.JPG
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

63

Četvrtak, 21. Septembar 2006

Hej,narode, upravo sam saznala da su SVE karte za predstavu rasprodateeeeee! (o)

Zao mi je jedino sto moji nisu uspjeli da kupe...ovog puta. :(

Ali se nadamo da ce biti i "repriza". :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

64

Četvrtak, 21. Septembar 2006

Poslije veoma uspjeshne predstave u PREPUNOM Domu Kulture gledaocima se obratila g-djica Aida Kozhar Direktor Reg.Pozorishta.
Vidno uzbudjena je odala priznanje gradu,publici i mladim glumcima koji su sve prisutne ODUSHEVILI!!
Lemi i ReeF najbolji!
Nastavite i dalje OVAKO! (o)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

65

Petak, 22. Septembar 2006

Cula sam da ce "repriza" biti 6.oktobra. Mislim da bi trebali prije tog datuma jer je masa naroda ostala vani, nije uspjela da udje...zbog onih koji nisu mogli uci i kojima su karte rasprodate...Rifko,hajde napravite reprizu ranije. :) Mislim da cete imati priliku jos bar 2-3 puta da je reprizirate.

Bili ste sjajni. (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

66

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) Mnogo duze je trajao aplauz u dvorani doma kulture sto je samo dokaz da je prestava bila odlicna i da NASI glumci zasluzuju sve cestitke!

Sve je bilo odlicno pocev od ulaza gde su svi gledaoci usmereni da sede na svojim mestima, scena je bila profesionalna, glumci odlicni i na kraju je sve to dalo jedan veliki aplauz.

Jedva cekam reprizu ...

Moj savet je da uradite flajere "Kodeks ponasanja u pozoristu" i da u narednih nekoliko predstava na ulazu delite kako bih se veci deo publike navikao da kada ide u pozoriste ne nosi spice, suncokret, smoki i slicno, da ugase telefone, sede na mesto koje je oznaceno na ulaznici, da ne galame i komentarisu u toku predstave, da pozivaju na bis ...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

67

U pravu si za kodeks ponasanja,smeker. Ono sinoc je bilostvarno sokanstno. Cas suskaju kesama, cas ulaze jer su zakasnili,pomjeraju narod, a telefoni su bili najzesci... :rolleyes: Kad vec sami ne znamo kako da se ponasamo,onda lijepo kodeks u sake pa bujrum...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

68

Hvala svima koji su sinoc bili u Regionalnom pozoristu .
Repriza je ostavljena za 9. iz razloga sto ce ova predstava ziveti ( ako Bog da ) dugo, te ce svi oni koji budu zeleli da budu deo price vise puta , moci da uzivaju onoliko koliko budu spremni i voljni .

Sto se kodeksa ponasanja tice, predlozicu organizatorskom delu ekipe , ali takodje ne smemo zaboraviti da smo mi tek sad na pocetku, te se ja iskreno nadam da ce to vremenom da se sredi .

Hvala vam ponovo, jer kao sto Aida rece :" Ovo postoji zbog vas koji ispunjavate salu . "

Hvala vam ...

Vidimo se 9.oktobra ako Bog da !

P.S. fotka je sa koktela,koji je organizovan u foajeu Doma Kulture , posle premijere .

• O&M.JPG

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

69

Subota, 23. Septembar 2006

Rifko ili si ti pogresio ili na bilbordu stoji pogresan datum ... Cini mi se da na bilbordu u gradu pise da je repriza 6-tog a ti kazes da je 9-tog.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

70

Ponedjeljak, 25. Septembar 2006

Repriza je BILA zakazana za 6. ali zbog odrzavanja tj. pomeranja odrzavanja Festivala Ssandzacke Sevdalinke (6-7) neko je morao da napravi ustupak .
Regionalno pozoriste ce reprizu odrzati 9. oktobra u 20 h .

Dodjite u pozoriste .

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

71

Ponedjeljak, 02. Oktobar 2006

Skola glume i govora .
  • skola.JPG

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

72

Ponedjeljak, 09. Oktobar 2006

Nocas je bila repriza predstave "Omer i Merima". Nocas se emisija snimala da bi se slala na neke festivale, ali o tome ce nam vise reci oni koji vise znaju. I nocas je sala bila dosta popunjena, a predstava je bila dobra (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

73

Utorak, 10. Oktobar 2006

Koliko god se trudila da pratim njihov rad, ovo je, chini mi se, bila prva njihova predstava koju sam gledala, a da nije komedija. I bili su pravo dobri! Bila sam chak vrlo prijatno iznenadjena.
Veoma originalno su obradili tematiku, ubacili su - opet u njihovom stilu - nekoliko komichnih detalja (i uzvika!) u tragediju, tako da je to sve bilo odlichno upakovano.
Ipak, izgleda da ih je publika navikla u malo drugachijem ruhu, pa su se nekad (neki) smejali i kad mozda ne treba; na primer - kad je Omer umirao. Slatko se ja ismejem i sva se obradujem kad sretnem Harisa na ulici, al' brate, chovek u predstavi umire! No dobro...
Chitajuci prethodne komentare stekla sam utisak kako je otprilike bilo na premijeri. Vecheras je publika bila bash dobra. Mislim, nije bilo mobilnih telefona (samo dva puta ;)), nisu grickali semenke i ostale stvari za grickanje (Aida rekla na pochetku da su oni koji su kupili grickalice dzabe bacali pare), deca se nisu ziiiva chula (a bilo ih je podosta), tako da sam, sve u svemu, bila bash sretna shto se ponashamo u skladu sa mestom na kome se nalazimo.
Poseban ugodjaj stvara chinjenica da svi sede na mestima numerisanim na ulaznicama. :)

Svi glumci su bili odlichni. Sandra i Dushan su imali uloge u kojima nisu mogli bash puno da dodju do izrazaja, ali zato su Lemana, Rifko i Haris zablistali. (o)

P.S. Rifko, ne morash mi zahvaljivat', ne pricham ti zooorom, vec zaista tako mislim. ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

74

Utorak, 10. Oktobar 2006

svaka cast Reff ....... postade ti pravi Glumac :D :D :D
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

75

Subota, 14. Oktobar 2006

Nakon odradjene reprize "Omera i Merime" , pozoriste je danas pocelo sa skolom glume . Solidan odziv i volja decice su danas bas obelezile dan .

"Omer i Merima" ce se igrati i 21.X , u 21:00 , opet u sali Doma Kulture, nakon cega ce ovaj projekat biti prikazan na studentskom internacionalnom festivalu SkenaUp , u Pristini .
Iz veoma pozudanih izvora se saznalo da ce pomenuti festival otvoriti niko drugi do "najbolji Hamlet danasnjice " Jeremy Irons . Hajd sto ce otvoriti nego ce biti tu svoh 8 dana trajanja festivala .

Veliko hvala Stinglady,Bukice . . . bujrum 21. na isto mesto . Sav novac ce biti upotrebljen u humanitarne svrhe .

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

76

Subota, 14. Oktobar 2006

E pa Rifche to sto odloziste reprizu za 9. okt bi razlog te ja opet ne gledah predstavu a bio sam nakast i spremao se za 6. ali hairli bilo. :) Imadoh neodlozne obaveze u Bg. Nadam se da cu 21. biti u NP a sva je prilika da hocu pa cu ABD biti u sali u 21h. Selam
Sit Hungry Doesn't Believe

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

77

Petak, 20. Oktobar 2006

Omer i Merima

Predstava ce biti odigrana u subotu 21.oktobra u 21h.
Sav prihod od prodatih ulaznica ce biti uplacen na ziro-racun devojke kojoj je potrebna operacija oka .

Napunimo salu Regionalnog pozorista .
  • omer i merima.JPG

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

78

Subota, 28. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od rifche_golup
Sav prihod od prodatih ulaznica ce biti uplacen na ziro-racun devojke kojoj je potrebna operacija oka .

Napunimo salu Regionalnog pozorista .

Nazalost,sala je bila prazna.Bilo nas je 30-tak i to uglavnom studenti koji nisu bili u Np za preve dve predstave a onda su pred Bayram dosli.And_You_Price i ja smo stigli na dan predstave.

Predstava mi se svidela.Narocito je na mene utisak ostavio lik Idriza kao i lik Merime,nekako su ti likovi najbolje emocije ispoljili i doprli do publike.
Ono sto sam ja licno ocekivao je vise glumaca u predstavi,neznam zasto,ali sam nesto imao taj neki utisak.

Ono sto mi se takodje svidelo je da su glumci dobro odradili svoj posao i pored sablasne dvorane(to govori o njihovom postovanju prema publici pa bilo njih 700 ili 20) i neverovatno hladne sale.Mi smo se skocili iako smo dobro bili obuceni,mogu da zamislim kako je bilo bosonogim glumcima koji su se poprilicno nakvasili.Nadam se da je "Omer"ostao ziv posle onolikog kvasenja. :D

Svaki pocetak je tezak,ali mislim da je regionalno pozoriste pocelo u dobrom smeru da se razvija,ali ono na cemu treba raditi je edukovanje gradjana i navikavanje da posecuju te predstave jer kako rece And_You_Price neshvatljivo je da grad od 100 hiljada stanovnika ne moze da napuni tri puta salu koja prima 700 ljudi.
U tom pravcu,mislim da trebamo ostvariti saradnju sa ostalim pozoristima u zemlji,kako zbog edukovanja,tako i zbog samih nasih glumaca koji mogu dosta nauciti od jihovih kolega koji ipak imaju vecu tradiciju i svakako mogu ukazati i pokazati na dalji put razvoja.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

79

Subota, 11. Novembar 2006

Da posaljem veliki pozdrav u svoje i u ime ekipe koja je trenutno na festivalu "SkenaUp" u Pristini .
Moram pre svega da pohvalim organizaciju iza koje je stalo ministarstvo za kulturu i sport , na cijem je celu veoma mlad i pravo zanimljiv ministar .

Festival je otvorio gospodin J . Riker , trajace 8 dana i na festivalu je negde oko 150 filmova i 25 teatar trupa iz 18 zemalja .

nastavak kad se domognem kompa ponovo .

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

80

Petak, 30. Mart 2007

Veceras sam gledala predstavu ''Sine''. Preporucujem i ostalima da je pogledaju. Nebojsa Glogovac, Nikola Djuricko, Marinko Madzgalj i Boris Milivojevic su i veceras fenomenalno odigrali.

Social bookmarks