Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 07. Septembar 2005

POSECIVATI POZORISTE ???

Imam izuzetnu potrebu da pitam koliko bi ljudi sa foruma bili aktivni , tj. koliko bi pratili ono sto ce se ako Bog da raditi u nasem pozoristu ... !

Koliko nas misli da nedeljno dva puta , ne bi bilo mnogo odvojiti za neku predstavu, ili bi se mozda zadovoljili manjim brojem komada koji se nude za gledati ...

Koliko puta ljudi imaju strpljenja izdvojiti za gledanje nekog komada vise puta ?

Cisto zanima me :)

Unapred Hvala :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

2

Mislim da bih mogla izdvojiti vremena za posetu pozoristu. U principu ne volim da gledam iste stvari dva puta, ali ako je predstava stvarno dobra ko zna mozda bih je gledala i vise puta.
Inace mislim da je nasem gradu falilo jedno pravo pozoriste ( ova ulicna ne racunam u pozrista :) ) zato vam zelim puno uspeha u radu i ko zna mozda se nekad stvarno obretnem u publici!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Ja glasah pod jedan mada bih kao i Pink, pogledao dva puta ako mi se dopadne. Inace nisam neki vrli posjetitelj pozorista. U cijelom zivotu cetiri predstave: 'Kako vam drago', 'Aida' (uh, jes bilo dosadno :D ), 'Bolero' i 'Carmina Burana'.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

4

Ada glasah i ja za 1. Da ne bude zabune :D.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Ja bih mogao max dva puta ali to u izuzetnim slucajevima. Istina jedina predstava koju sam gledao dva puta jeste "Kuca s' prozorom" (cini mi se da tako glasi naziv) koja je bila na repertoaru Beogradskog dramskog pozorista. Prvi put sam je gledao jer sam ja tako hteo a drugi put sam kartu slucajnu dobio na poklon i nisam mogao da odolim drustvu :)

Iskreno me raduje pokretanje jednog ovakvog projekta u nasem gradu jer ce to koliko toliko popuniti rupu u kulturnim desavanjima, gde cini mi se vec ima nekih pomaka. Zelim naravno sve najbolje ljudima koji budu radili ovaj posao a naravno ocekujem da nas reef bude jedan od glavnih na glumaca na daskama :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Adia

Početnik

(10)

• »Adia« je žensko

Datum registracije: 16.08.2005

• Poruku poslati

6

Prosto sam zeljna novih stvari u ovom gradu,a pozorisne predstave bilo gostujuce bilo nase bi dobro dosle.Ljudi koji nemaju priliku da putuju i da uporedjuju sa profesionalnim predstavama zadovoljni su i dosad vidjenim.Bilo bi mi drago samo da ih ima m
alo cesce!
P.S. Ne volim 2x da gledam iste stvari da ne kvarim prvobitni dozivljaj, ali ne kunem se

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

7

Ehm, hvala !!!
Cisto me je zanimalo. Dosada , pazarska publika nije imala mnogo da vidi. Par projekata godisnje , jedno izvodjenje, mozda poneka repriza i to je to ... Povremena gostovanja pozorista sa strane, i time se zavrsava sve ono sto se moze videti ...
Cisto me zanima, koliko ce Pozoriste biti "deo kulture svih nas" ... Jer vec znamo da pozoriste postoji zbog publike, da se repertoar u pozoristu ne menja kao bisokopski ,pa samim tim se otvara pitanje : "koliko cemo mi kao stanovnici grada "poluzivog" moci da ubacimo pozoriste u nas rokovnik i postati deo onih koji ce se naci medju onima kojima nece biti smor da se gledaju nesto dobro po ko zna koliko puta " ? ...

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

8

Prave vrednosti uvijek opstaju a pozoriste to svakako jeste. Samo vi uradite dobru predstavu i nece biti problema. Predstava nikada ne moze biti dva puta ista bez obzira sto se radi o istom komadu. Svaki put je novi dozivljaj. Tako se bar meni cini.

Naravno da ce trebati vremena da se publika formira i profilise jer kako pozorista kod nas nije bilo (bar ne u pravom smislu) mora porci malo vremena dok ljudi pocnu da se pitaju "kako su do sad mogli bez pozorista"? Jer pozoriste je vrh kulturne piramide!!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Jer pozoriste je vrh kulturne piramide!!

Facje, hvala ti :) Eto bar sad znam koga da racunam u zvanice ( ako na njih budem imao pravo ) :)

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 08. Septembar 2005

Vazi brate, drzim te za rijech. Naravno ako budes imao pravo... :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

11

Sto se tice pozorista i pozorisnih predstava kad god vidim plakat da je neko takvo desavanje uvijek mi privuce paznju. Ako mi se naslov svidi ili mi je vec poznat a svidi mi se, obavezno odem te gledam. A ako mi se nesvidi onda ne odem.

Sta je ovdje bitno, bitno je da me uvijek zanima sta se to daje, kada je pozoriste u pitanju. Dok, na primjer, sta se od filmova daje ne gledam uvijek.
Mozda bi tako i sa pozoristem bilo kada bi predstave bile ceste kao i filmovi.

Glasah za projedlog broj jedan, a naravno ako bi predstava bila dobra i ako bi prica bila neka koja mene zanima gledao bih je i vise puta.
Evo recimo onu predstavu "Ilhamijin put u smrt" sam gledao dva puta i da su je davali jos bih iso da gledam. Odlicno je bila uradjena predstava, glumci su odlicno glumili, ambijent, sve. PRavo mi se je svidjela.
A za pricu da i ne pricam. Tu pricu je ispisao Resad Kadic, poznati bosnjacki knjizevnik. A Ilhamija je jedan veliki musliman koji je zivio u Bosni. Njegovo Turbe se nalazi u Travniku.
Takve stvari bih gledao vise puta.

Samo naprijed. I ne zaboravite da razvijate autenticno Bosnjacko pozoriste, sa elementima bosnjacke tradicionalne kulture. DA obradjujete djela poznatih bosnjackih knjizevnika, kao sto je slucaj sa ovom predstavom gore.

Naravno moze tu biti i drugih elemenata, ali nek to preovladjuje.

Vidjeh na televiziji da treba da se daje neka predstava po tekstu Mese Selimovica. Meni licno se Mesa Selimovic ne svidja.
Ja bih predlozio neke druge bosnjacke knjizevnike i djela njihova za obradu.

Mislio sam da cu ovdje kratko nesto ispisati, ali izote mi se. Izvinjavam se. :)
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

12

Spain, to sto je lik Mese Selimovica do krajnjih granica ispolitizovan (za sta je i sam kriv) nemoj da te sprijeci da se okoristis o njegova djela. Mene je (a koga nije) odusevio 'Dervisom'. Sjajno je predstavio dijalog Ahmeda Nurudina i upravnika zatvora u kojem oni razgovaraju kur'anskim ajetima. Izvanredan primjer kako se moze manipulirati vjerom.

Obavezno pogledaj/procitaj ako imas prilike.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od Spain

Samo naprijed. I ne zaboravite da razvijate autenticno Bosnjacko pozoriste, sa elementima bosnjacke tradicionalne kulture. DA obradjujete djela poznatih bosnjackih knjizevnika, kao sto je slucaj sa ovom predstavom gore.

Naravno moze tu biti i drugih elemenata, ali nek to preovladjuje.

Prvo, hvala na podrsci koja je nesumnjivo velika ... Malo mi se nije svideo ovaj deo, jer obradjivati samo tj. uglavnom samo dela bosnjackih autora postaje nesto "tipsko" a to i nije dobro ( po mom misljenju) za ovaj grad, za ove ljude za ovu "havu" ... Ne zaboravimo da smo ionako preskakali lektire i onu obaveznu literaturu ...
Ne sme se zaboraviti da su klasici , nesto sto nije radjeno, da se u gradu nije pojavio ni jedan reditelj osim gospodje Lilijane Ivanovic, kojoj i ovim putem saljem pozdrav , da se nije prikazivalo nista drugo do necega sto su birali neki ljudi koji imaju pravo izbora ... malo je to chudno, narocito za grad u kom publika nije izgradjena, gde treba prvo i bukvalno "dovuci" ljude u pozoriste , a tim ih ne ogranicavati , vec ih otvarati prema sebi, prema drugima, prema necemu sto se zove NORMALNO ...

Moje misljenje je da treba obradjivati nesto sto zvuci poznato, ali na neki drugi nacin, na nacin koji ce imati motive iz razlicitih kultura, razlicitih uglova, razlicitih boja i arija ... jer Regionalno pozoriste u Novom Pazaru treba da bude institucija koja nece biti samo bosnjacka , vec institucija koja ce sluziti za primer i onima koji se bore da uguse kako sebe tako i druge svojim stavovima i nekom kvazi borbom za prava Naseg naroda ... i odlicno bi billo pitanje : " Ko je nas narod " , a taj odgovor samo moze dati samo kulturna institucija, a ja se iskreno nadam da ce pozoriste to i biti ....
No politica u umetnosti i kulturi !!!

P.S. Facje , upamtio sam i nadam se da cu ispuniti , sto pre ... :]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od ed
Spain, to sto je lik Mese Selimovica do krajnjih granica ispolitizovan (za sta je i sam kriv) nemoj da te sprijeci da se okoristis o njegova djela. Mene je (a koga nije) odusevio 'Dervisom'. Sjajno je predstavio dijalog Ahmeda Nurudina i upravnika zatvora u kojem oni razgovaraju kur'anskim ajetima. Izvanredan primjer kako se moze manipulirati vjerom.

Obavezno pogledaj/procitaj ako imas prilike.

Naravno da sam citao djela od Mese Selimovica. Da nisam citao ne bih ni govorio o njemu. Pretpostavka je da ja samo politicki gledam na njega. Upravo momenti kada se Mesa Selimovic u svojim djelima dotice vjere mi se ne svidjaju, jer ih on boji na svoj nacin, tj. svojim stanjem ih boji.

Posebno mi se nije svidjeo njegov lik "Dervisa" kojeg je on u svojoj knjizi predstavio. Ispade onaj Sejh kao nekakva budala koja pojma nema sta se u svijetu djesava. Kao fol bio je zatvoren u svoj ibadet i kada je izasao "vani" u realni svijet, realnost ga je iznenadila. Dakle, ne svidjaju mi se djela od Mese Selimovica.

Rifche,

hmmm, okej ako ste tom linijom krenuli, no problem, ali ja se sa tim stavom kojeg si iznio ne slazem i ne svidja mi se stav kojeg si iznio. Naravna stvar nisam uopste pomijesao politiku sa pozoristem, ja sam samo iznio jedan svoj stav, odnosno vidjenje.

Za mene je pozoriste jos jedna vrsta medija, jos jedan nacin slanja poruka narodu. Pozoriste je usko vezano sa knjizevnoscu, jer obradjuje knjizevna djela. Nasem narodu su kao nikad prije potrebne poruke koje ce mu govoriti o njegovoj tradiciji, vjeri i kulturi.
A sto se tice definicije ovog naroda, ona je za mene definisana jos odavno. Barem sto se Bosnjaka tice. Naravno kada kazem definisan mislim na onu sustinsku supstancu koju ovaj narod nosi, a formi ima raznih. Ovdje bih nadovezao onaj tekst od Enesa Karica kojeg je naveo Ed u jednoj od tema.

Dakle, ljudi koji zive danas na ovim prostorima treba da ostave traga iza sebe, ali treba da znaju oko kakve i koje to supstance treba da se ti tragovi krecu. Ako se to izgubi iz vida onda umjesto da nas narod ozivimo mi cemo ga umrtviti, tj. ubicemo tu supstancu koja je sustina ovog naroda. A da bismo znali to izvjesti onda prvo trebamo prepoznati o kakvoj se to supstanci, odnosno sustini radi i onda na osnovu tog saznanja razvijati svoje ideje i svoj prikaz.

Ovo nije jednostavno pitanje, ovo je veoma vazna stvar. Radi se o kulturi. Mene sada zanima moze li jedno pozoriste biti multinacionalno? Moze li jedno pozoriste razvijati i prikazivati kulture drugih naroda? Mislim da bi to bilo nezgodno, zbog toga sto je uvijek bilo najbolje da predstavnici tih kultura i naroda sebe sami predstavljaju. Zar ne?

Ovo je samo moje misljenje, ja se u vezi toga ne pitam, a da se pitam napravio bih Regionalno Bosnjacko Pozoriste, jer samo to bih znao, a drugo ne bih. Naravno to bi pozoriste razvijalo prijateljske odnose sa pozoristima drugih naroda i kultura.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

15

Nije tema 'Dervis' ali da dodam

Ne sjecam se da je Mesa Ahmeda Nurudina predstavio u tom svjetlu. Zapravo, kroz 'Dervis' Mesa opisuje tragediju svoga brata za vrijeme vladavine komunista i inace centralna tema romana je VLAST i pisac je to koliko se sjecam korektno odradio uz izuzetak cinjenice da je na pocetku poglavlja stavljao skracene ajete koji bi time gubili smisao. Hadzem Hajdarevic ga i ovdje oslobadja odgovornosti jer kaze da je 'Dervis' knjizevno a ne vjersko djelo. Nejse.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od Spain

Rifche,

hmmm, okej ako ste tom linijom krenuli, no problem, ali ja se sa tim stavom kojeg si iznio ne slazem i ne svidja mi se stav kojeg si iznio. Naravna stvar nisam uopste pomijesao politiku sa pozoristem, ja sam samo iznio jedan svoj stav, odnosno vidjenje.

Ovo nije jednostavno pitanje, ovo je veoma vazna stvar. Radi se o kulturi. Mene sada zanima moze li jedno pozoriste biti multinacionalno? Moze li jedno pozoriste razvijati i prikazivati kulture drugih naroda? Mislim da bi to bilo nezgodno, zbog toga sto je uvijek bilo najbolje da predstavnici tih kultura i naroda sebe sami predstavljaju. Zar ne?

Ovo je samo moje misljenje, ja se u vezi toga ne pitam, a da se pitam napravio bih Regionalno Bosnjacko Pozoriste, jer samo to bih znao, a drugo ne bih. Naravno to bi pozoriste razvijalo prijateljske odnose sa pozoristima drugih naroda i kultura.

Spain, nemoj da pomislis da sam u ovom izlaganju pokusao da napadnem neki od tvojih stavova, daleko od toga , a u onom no politika sam pokusao biti prilicno sirok, no ok... naravno da cu ispotovati tvoje vidjenje , i od tebe se nadam da ces ti ispostovati moje ...
Ja najiskrenije mislim da smo mi, "ljudi sa ovog podrucja", prilicno svesni da je prethodni period doneo mnogo opreznosti i mnogo dobrih strana koje su generalno dobre za szivot, ali pokusajmo biti otvoreni , jer samo otvorenoscu mozemo ici napred, u ovom slucaju, ako se ogranicimo na samo Bosnjacko pozoriste okupljacemo samo Bosnjake, a zar mislis da je dobro da pozoriste okuplja samo jedan narod, zar je ljudski ne pricati i o drugima, na ovaj ili na onaj nacin ... Uzdignimo se , nije fino dozivljavati i tudje kulture na svoj nacin, jer nismo mi jedini na ovom parcetu zemlje ... Ne poricem da je mnogo sad i tih sa druge strane koji bi samo Srpsko pozoriste , a ja bih najradije POZORISTE ZA SVE , jer ne voleti drugog samo zato sto nije kao ja ne donosi dobro ... (opet se ogranicavam moje je misljenje i na njega, nadam se, imam pravo ... )
Eto, nadam se da smo se bar pomalo razumeli, jos bi mi bilo drago da si ti mene u potpunosti razumeo, jer OGRANICENOST IMA GRANICE , a ja ih bas i ne volim , niti ih zelim da imam . ( moje vidjenje )

I da, radi se o kulturi . O samo bosnjackom pozoristu bismo mogli na Pm, ili nekim drugim vidom komunikacije , radi neceg sto i nije mnogo "sjajno" za neka nasha shvatanja ;)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

17

Naravno da postujem tvoje misljenje i stavove. Ali ja moram naglasiti da ako covjek izgradjuje samo svoje ne znaci da mrzi drugog, zar ne?

Mi na ovim prsotorima smo nekako naucili i navikli su nas, da ako ne radis nesto sa srbima, tj. ako i njih ne ukljucis onda ih mrzis. Mene drugi narodi prvo u startu ne zanimaju u tom smislu.

Dakle, mozemo se upoznavati. Ali nezgodno je ako se dovje ljudi upoznaju, a ti nedefinisan. Pa te neko pita ko si ti i sta si, a ti kazes ja sam sta god ko hoces, iliti ja sam ti sve pomalo, itd. Uvijek je u ljudima cjenjeniji covjek koji ima stav svoj, nego onaj koji ga nema.

A i oni koji su pokusavali da ujedinjavaju stvari kako se ne ujedinjavaju samo su vise problema napravili nego sto su probleme rijesili.
Evo, skorasnji komunizam nam je primjer.

Dakle, ja sam za to da covjek upozna sebe samog i da razvija sviju tradiciju i kulturu, a ako nekog zanima to sto taj covjek razvija on ce doci i interesovati se, a ako ne dodje, pa nije moranje.

Mislim, ja razumijem, moguci impuls koji tebe nosi u ovome. MEni se to svidja, ali ne smije taj impuls da nas zaslijepi. Treba biti hrabar, ali mudro hrabar, sa znanjem hrabar, stabilan, siguran, itd.
Sa druge strane to je tek u razvoju, pa je malo nezahvalno da ja i govorim ovako, jer vi ulazete napore a ne ja, vi ste ti koji proljevate znoj i moja namjera nije nista drugo do li eto davanje svojeg misljenja u smjeru korisnog.

Pogledaj kako su drugi narodi razvili svoju kulturu, a izmedju ostalog i pozoriste. Pa imas njemacko pozoriste, pa englesko, pa ovo, pa ono, a ako se osvrnes na komsije, ima srpsko pozoriste, hrvatsko, itd. I nije to nista neprijateljski prema nama ako se zovu srpsko pozoriste ili hrvatsko.

Posto si rekao da budemo otvoreni, ja cu onda biti otvoren, samo je nezgodno malo biti otvoren. Tesko je biti otvoren. :)

Naime, ne treba covjeka da interesuje hoce li nesto imati prodju ili ne. Ako tako razmislja onda je to komercijala. Treba covjek da zna sta hoce i kako hoce i to da radi, a da li ce imati uspjeha ili ne, to ne treba da razmislja.

Najveci kiks koji se desava ljudima kada nesto pocinju je da se osvrcu na to hoce li nesto imati prodju ili ne, pa onda naprave komercijalu i skrenu sa autenticnosti svoje. A kada se tim tokom krene onda je skoro nemoguce se vratiti izvoru.

Evo pogledaj recimo muzicke grupe prvo pocnu da sviraju nesto autenticno, pa onda vide da nema publike kako su oni mislili, pa dodje neki menadzer pa im predlozi da malo to komercijalizuju, jer ce imati bolju prodju. Pa oni to urade i stvarno ima prodju, ali nisu to vise oni.

Zbog ovakvog nacina razmisljanja, pogledaj sta imamo sad na muzickoj sceni. Sve sami sund i komercijala. Sve zene neke koje idu vise na tijelo nego na pjesmu, na teskt, na muziku dobru, itd.
I onda od kulture odjednom dodjes u situaciju da siris nekulturu, ali to dobro ide.

Nadam se da se sad malo bolje razumijemo. Treba ukrotiti prije svega u sebi zelju za uspjehom. ;)

Otvoreno ha? :)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Spain
Naravno da postujem tvoje misljenje i stavove. Ali ja moram naglasiti da ako covjek izgradjuje samo svoje ne znaci da mrzi drugog, zar ne?

Mi na ovim prsotorima smo nekako naucili i navikli su nas, da ako ne radis nesto sa srbima, tj. ako i njih ne ukljucis onda ih mrzis. Mene drugi narodi prvo u startu ne zanimaju u tom smislu.

Dakle, mozemo se upoznavati. Ali nezgodno je ako se dovje ljudi upoznaju, a ti nedefinisan. Pa te neko pita ko si ti i sta si, a ti kazes ja sam sta god ko hoces , iliti ja sam ti sve pomalo, itd. Uvijek je u ljudima cjenjeniji covjek koji ima stav svoj, nego onaj koji ga nema.

A i oni koji su pokusavali da ujedinjavaju stvari kako se ne ujedinjavaju samo su vise problema napravili nego sto su probleme rijesili.
Evo, skorasnji komunizam nam je primjer.

Mislim, ja razumijem, moguci impuls koji tebe nosi u ovome. MEni se to svidja, ali ne smije taj impuls da nas zaslijepi. Treba biti hrabar, ali mudro hrabar, sa znanjem hrabar, stabilan, siguran, itd.
Sa druge strane to je tek u razvoju, pa je malo nezahvalno da ja i govorim ovako, jer vi ulazete napore a ne ja, vi ste ti koji proljevate znoj i moja namjera nije nista drugo do li eto davanje svojeg misljenja u smjeru korisnog.

Pogledaj kako su drugi narodi razvili svoju kulturu, a izmedju ostalog i pozoriste. Pa imas njemacko pozoriste, pa englesko , pa ovo, pa ono, a ako se osvrnes na komsije, ima srpsko pozoriste, hrvatsko, itd. I nije to nista neprijateljski prema nama ako se zovu srpsko pozoriste ili hrvatsko.

Otvoreno ha? :)

Pa prilicno otvoreno, ali opet nije patos varijanta u kojoj se ne bi moglo opet patos odgovoriti, a naravno da mi nije cilj da se patosiramo pokusajima, vec valjda da pokusamo da otvorimo vidike, ili ako to nije moguce onda da bar budemo Ok, (mislim da je ovo otvoreno)

Ja sam malo udebljavao one posebne detalje , tako da se nadam da neces zameriti, jer mi nije cilj da se zavezem za samo jedan deo napisanog, vec da procitam sve , detaljno, pa da u detaljnom citanju obratim paznju na detaljnije stvarcice ...

Mene prilicno zanimaju i svi ostali :) i to s razlogom da spoznam i sebe i svoj identitet i svoju spremnost na prihavatanje nekog i ko je drugaciji, sto ne znaci da sam automatski izasao iz okvira neceg svog ili ...

Sad malo nizi udarac ... ( od tebe , bar sam ga tako razumeo, doduse sa spustanjem lopte na kraju;) sto je pomak u neku ruku ;) ) Zar sam ja na bilo koji nacin , i bilo kome, dao kao mogucnost da iz prethodnih postova moze da zakljuci da bi se bilo ko od ljudi, koji ce ako Bog da raditi , da sebe sroza na nacin na koji si ti napisao, no eto, ne smeta mi , bilo je i gorih poredjenja ... ali eto, individualno se necu povinovati ali cu biti spreman na saradnju ;) Kompromisi ;) ili ih tako zovu ... ili je mozda spremsnost ili nesto 4-to sto si spomenuo u daljem tekstu ...

Iz sledeceg dela posta , razumeh kao da cemo mi nagrabusiti ovako ili onako, jer ce garnitura sigurno biti mesovita po pitanju nacija i religija, pa ce samim pokusajem mesanja doci do sukoba ili ... :) ma neee, ne brini , bice to malo drugacije a ako ne bude onda ce biti nesto trece ... "hodi mu ga znadi" , vreme ce pokazati .
Hvala na razumevanju i spoznaji impusla u , a ja cu se nadati da budem sve ovo sto si ti nabrojao ili bar delimicno ili u krajnjem slucaju ako ne budem nasao , bit cu nesto 17-to , al mozda opet regularno, jer relativno sve ovo receno, daleko je od fiksiranog jer opet ni na jedan od ovih pojmova ne gledamo svi isto , zar ne ?

Sto se komsijskih pozorista tice, tu si u pravu potpuno, ali smo onda u ovom slucaju zaboravili i ono sto bismo trebali zvati nase maticno pozoriste, ili pozoriste u nasoj matici ( po naciji valjda) Bosni i Hercegovini, gde se takodje na repertoaru nalaze neke stvari koje su daleko od onog sto je tradicionalno bosnjacko ili ... a da ne pricamo o akademiji koja je sarenolika ko zastava gej populacije,ali opet funkcionise i svake godine izbacuje po par veliki imena za Balkan, Evropu pa i svet . Naravno, ne krivim ih ja , meni je to totalno ok jer ljudi postuju prioritete u "svom" poslu, i nemaju limite kad je u pitanju kvalitet ... no' ko zna mozda im to i ne valja ... :D mozda ce im se to razbit o glavu , ili sam pogresno skonto :) I naravno da se ne mrze, bar ne umetnici ... Primer ovoga je covek koji nas uci da buemo glumci gospodin Enver Petrovci ( Albanac,al' opet dobrodosao i dalje na bilo kom kraju stare drzave )
A i nase ce ako Bog da bit Sandzacko, jer tako obicno biva, krece se sa nekim imenom koje je u neku ruku simbolika,pa se onda krene u velicinu , pa onda nesto jos konkretnije i vece (uzmi primer pozorista u Zajecaru. Pozoriste se prvo zvalo Regionalno pozoriste, pa onda Narodno pozoriste - Zajecar , a sad se vec naziva velikim imenom , velikog glumca , pozoriste Zorana radmilovica ... )

Nadam se da sam ostao otvoren i da se ovim samo jos nastavlja prica ... zar ne ?
Pozdravljam te :)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

19

Petak, 09. Septembar 2005

Pozoriste-Teatar

Bio sam i to pre jedno 10-tak i vise godina.I to sa skolom :D

A ovako samoinicijativno da odem da gledam neku prestavu nema snase.Mnogo obaveza a malo vremena!!!

A i da se ime vremena pre bih otisao u Kino,jer se tamo ugodnije osecam :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

20

Petak, 09. Septembar 2005

Rifche,

hmmm, sta da ti kazem, imo bih cini mi se jos ponesto dodati, ali danas nekako nema mi nadahnuca nikako. Osjecam da sam juce bio za, da pisem ovdje, a sad mi nekako nije hal. Nemoj misliti da necu nekad se nadovezati opet, ali samo kad mi naidje. A zorom nesto da pisem, ne bih. Ipak je ovo suptilna tema i treba precizan govor. A ti nemoj nesto zamjeriti. :)

Social bookmarks