Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

61

Utorak, 22. Maj 2007

Rifche_golup, a da ti ne igras na pozorisnim daskama? :D
Ma svako postovanje za one koji se time bave i koji to postuju jer sigurno imaju dobre zivce ;)
A fala ti brate za 183 god al sto ne zaokruzi na 200 ;)

• »karatista« je muško

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

62

Utorak, 22. Maj 2007

kod mene ljudi stalno posecuju pozoriste,to znam jer glumim u pozoristu,a pre toga sam dolazio...ne postoji predstava u narodnom pozoristu u somboru za koju nisu sve karte rasprodate...
ic ni san dzi,joko geri keage joko geri kekomi

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

63

Ponedjeljak, 04. Juni 2007

7.jun
Dom Kulture

PREMIJERA (ispitne predstave)
"Novi zivot gospodina Molijera" , Zlatan Doric

U sali "Doma Kulture" u 17:30 i 20 h, ce se odigrati "Novi zivot gospodina Molijera" , reziju ce ovog puta potpisati tim profesora koji su uzeli ucesce u postavljanju ove komedije (Branislava Stefanovic,Enver Petrovci,Jug Radivojevic,Andrijana Videnovic,Dragana Boskovic i Aida Kozar).
Po prvi put , predstava ce biti izvodjena na improvizovanoj kamernoj sceni , iza bioskopskog platna , pa ce i broj onih koji ce moci da odgledaju predstavu biti veoma ogranicen.
Za 7.jun, planirano je 2 igranja , a reprize ce biti narednog dana (8.jun) u terminima od 17:30 i 20:oo ...
Cena ulaznice je 100 din.

Igraju studenti 3.godine IUNP-a .

Dodjite u pozoriste .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

64

Utorak, 05. Juni 2007

Dodatna informacija . U petak 8.juna ce se igrati samo jedna predstava u 20h, kao i u subotu 9.juna takodje u 20 h .

Dodjite u pozoriste .

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

65

Utorak, 05. Juni 2007

Citirano

Orginalno od rifche_golup
Dodjite u pozoriste .

Nego sta! (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

66

Nedjelja, 10. Juni 2007

Odgledao sam predstavu "Novi zivot gospodina Molijera" i generalno mi se svidela. Ono sto mi se nije svidelo je to sto je predstava obilovala vulgarnostima i psovkama. Sto je jos gore ovo nije bilo karakteristicno samo za ovu predstavu. Naime, pre otprilike godinu dana bilo je organizovan odlazak dece iz OS "Jovan Jovanovic Zmaj" u pozoriste na "deciju" predstavu. Ucitelji i uciteljice ostale su zgrozene gomilom vulgarnosti koja je izrecena na toj predstavi. Hajde da za prvo pomenutu predstavu nekako i razumem, ali uopste mi nije jasno kojem idiotu je palo na pamet da stavlja ulicni govor u predstavi koja je namenjena deci!? Naravno, posle te predstave zaposleni u OS su se zalili direktorki i odlucili da vise ne vode decu u pozoriste.
Kakav je ovaj nas grad, kada prostakluk nalazimo na mestima gde ga najmanje ocekujemo!?
Nadam se da ce ljudi koji se u nasem gradu bave pozoristem smoci snage da ne gaje prostacki stil izrazavanja u predstavama. Pogotovu u predstavama namenjenim deci.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

67

Nedjelja, 10. Juni 2007

Zahvaljujem se svima koji su dosli da odgledaju ispitnu predstavu , koja je ,fakat,dovela mnostvo nove publike u pozoriste .

Ne bih , tj.nisam hteo da odgovorim , ali sam morao , jer se iskoristio pojam koji i nije bas tacan , i zamolio bih @ef-a da kaze , o kojim vulgarnostima je rec. Ono sto ja znam vezano za tu deciju predstavu je to da je JEDNA uciteljica nesto prebacila zbog jedne izgovorene reci . Doslovce je bilo bilo : " kako vas nije sramota da deci govorite rec Guzica . . . ? " Ja se ovog puta javno izvinjavam uciteljici koja je reagovala , kao sto smo se i kao institucija izvinili direktorki pomenute skole, ciji je komentar bio prilicno normalan i ne toliko sekiracki jer se nije radilo niocemu sto bi se moglo toliko "ispljuvati", koliko je postovana uciteljica iskoristila svoje pravo . No nismo svi isti , hvala Bogu . Naravno, ne opravdavam , ni sa bilo koje strane ne bih zeleo da budem shvacen na nacin kojim bih bio na strani vulgarnosti , ali u svemu treba sagledavati stvar u celosti, naravno ako zelimo suditi nepristrasno , a ako nam je stalo da trazimo dlake u jajetu , naravno da ih mozemo naci ... slazem se oko vulgarnosti i susretanju sa vulgarnoscu , narocito kad su decica u pitanju , treba naci nacin da se koliko toliko izbegnu takve situacije, ali takodje mislim da pozoriste ima veoma veliku ulogu u vaspitanjvanju i ucenju kako dece tako i odraslih , a i ne zaboravimo da i taj tzv. "prostakluk" je nasa slika , jer je predstava koja tada prikazivana sadrzala stvari koje mi, ko ljudi koji zive,rastu i rade u ovoj carsiji , radimo ali ih se izgleda ne stidimo , osim kad nas neko prozove ili se mi sami osetimo prozvanim.

Fakat je da je i predstava bila postavljena pogresno za uzrast koji je dosao da je prati , ali , mlado pozoriste , mnogo onih koji su spremniji da stvari sagledavaju iz svog kritickog ugla ne obaziruci se na cilj i zelju da se nesto promeni nabolje . Razumemo mi njih , ali oni nas tesko da ce razumeti ... Al sta je tu je . Mozda ce i biti bolje . . .

Uz da se ne naljutite , dodjite u pozoriste .

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

68

Nedjelja, 10. Juni 2007

Nisam prisustvovao toj recijoj predstavi, pa ne znam koje su sve vulgarnosti izrecene. Ali ono sto znam 100% je da su ucitelji i uciteljice koji su vodili decu na predstavu izneli primedbe na sednici sa direktorkom i da je odluceno da se deca vise ne vode u pozoriste. To valjda nesto govori.
Slazem se da su vulgarnosti deo nase svakodnevnice. Medjutim, nije to jedino u nasim zivotima. Postoje i druge stvari koje su mnogo vrednije i koje treba forisirati svuda, a narocito u pozorisnim predstavama. Pozoriste treba da bude nesto iznad svakodnevnih banalnosti, prostakluka itd. Pogotovu kada je rec o predstavama za decu. One bi trebale da imaju, pre svega edukativni karakter. Da se deci daju neke smernice kako trebaju da se izrazavaju, ponasaju, ophode prema starijim osoba i slicno. Ako vulgarnosti vec postoji, treba je svesti na sto manju meru, a ne afirmisati.
Kada sam kazao "vulgarnosti" u predstavi "Novi zivot gospodina Molijera" mislio sam na drapanje Her Mione u predelu grupi i prepona, kao i psovke pojedinih likova iz predstave (pre svega reditelja).
Ali kao sto ti pomenu, ovo je mlado pozoriste i za ocekivati je da ce se stvari kretati na bolje. Drago mi je da je pocelo ozivljavanje pozorista u nasem gradu, jer to moze biti samo plus.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

69

Nedjelja, 10. Juni 2007

ja mislim da ako su ucitelji i uciteljice mislili da predstava nije kako treba,nisu trebali da donesu odluku da ne idu vise u pozoriste,nego su trebali da se svi skupe na jednu gomilu zajedno sa ljudima iz pozorista i ko god je neki vazan faktor za prosvetu u np i porazgovaraju da li da se menjaju stvari u predstavama ili da se prave predstave koje ce biti namenjene samo za decu.mislim da skole ne bi trebale ignorisat pozoriste,jer ono moze biti korisceno kao vazan nacin obrazovanja.ta odluka koju su doneli je verovatno zato sto nikad nisu gledali pozorisnu predstavu u kojoj ljudi porazgovaraju o problemu i rese ga ko ljudi.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

70

Nedjelja, 10. Juni 2007

Mislim da su nam misljenja na istoj strani, i drago mi je da ne moramo nastavljati ovakvu vrstu price . Naravno , tvoje je pravo da ozneses voje misljenje , koje ja svakako postujem .
Naravno nevidljivi , slazem se i sa tobom (iako me nisi ni pitao jel treba ili ne :D , al' se slazem ) . Veruj mi da se ovakve stvari ne resavaju samo recima .
Jedna veoma vazna stvar za sam text "Novi zivot gospodina Molijera" je nase pravo na praizvedbu , koje smo dobili preko jedne veoma velike zene , dr.Dragane Boskovic , i to bez ijednog placenog dinara, a za jedan text se placa od 1000 do 5000 eura .
Lik Hermione je veoma zahvalan za rad, i mislim da je veoma blisak nasoj svakodnevici, jer i ono drapanje i cesanje je nesto sto je neretko sresti kod mnogih funkcionera u gradu,drzavi ... u ovom vremenu uopste . Zato se je i onoliko igralo na takav detalj, da bi bio primecen ... A reditelj ko reditelj , imali smo slicno iskustvo u pozoristu, pre par godina . Veruj mi , ne mnogo razlicitije od ponasanja reditelja iz predstave .
Ja mislim da smo ipak uradili nesto , jer ne zaboravi da pricamo o nekim losim stranama ljudi , mozda ih dosad nismo primecivali , ili ako smo ih primecivali , nismo reagovali na njih .

Hvala vam na podrsci , i naravno , rastimo zajedno . Pozoriste i postoji zbog vas koji dolazite .

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

71

Subota, 18. August 2007

Premijera ...

1.septembar ... "DOmu Slatki Grobu II,dva "

Ko hoce nek izvoli , ko nece nek je zdravo .

Ziveo Babbha ... dodjite u pozoriste ;)

DoaDOGG

Početnik

(10)

• »DoaDOGG« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

72

Subota, 18. August 2007

da da. 1 SEP,

i da najavim uskoro

SITE/FORUM

REGIONALNOG POZORISTA Novi Pazar.

PozdRAV...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

73

Utorak, 21. August 2007

Evo posto je i Doa Dogg potvrdio najavu,ja cu najaviti i reprize zakazane za 5. i 11. septembar ...

... plakat i dodatni promo ce bit skoro, pa cu okacit ako se bude dalo ...

Dodjite u pozoriste ...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

74

Četvrtak, 06. Septembar 2007

Rife, ima li predstave 11?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

75

Koliko je meni poznato repriza zakazana za 5-ti nije odrzana (nisam video nikakve plakate koji najavljuju predstavu), a za premijeru ne znam, jer nisam bio u Pazaru. Hoce li biti predstave i ako hoce kada?

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

76

Premijera je pomerena za 11.septmbar ... predstave ce se igrati u dva termina ... 18:00 i 20:00 ...

rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • dsg2.JPG

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

77

Petak, 07. Septembar 2007

Jeeeeeeeeee, jedva chekaaaaaaaam! (o) (o) (o)
Nisam ni bila chula za premijeru, a vec repriza.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

78

Petak, 07. Septembar 2007

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Jeeeeeeeeee, jedva chekaaaaaaaam! (o) (o) (o)
Nisam ni bila chula za premijeru, a vec repriza.

Premijera je Fikice oko moje ... Hvala na odusevljenju ... Bujrum ...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

79

Utorak, 11. Septembar 2007

Danas ... Izvol'te , bujrum ...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

80

Utorak, 11. Septembar 2007

Rife, znači u 18 i u 20?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks