Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Subota, 18. Oktobar 2008

Potrebne informacije o bushilici

Prosvetlite me. :) U zivotu nisam uzela u ruku bushilicu - amerikaner, a sad treba da pishem od chega se sastoji i chemu ti delovi sluze. Spisak delova imam, ali treba da ih opishem i objasnim shta rade.

Moze li neko da mi kaze neku informaciju o bilo kojem delu bushilice? Inache, u pitanju su akumulatorske bushilice (wireless odnosno cordless drills).

Evo ispod i spiska delova, mozda koristi...

Unapred hvala ekipi koja se razume u ovo. :D

Sting Lady je dodao/la ovu sliku:
  • SastavniDelovi.JPG

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 19. Oktobar 2008

Ja bi ti u principu mogo pomoc, al vec na pocetku imam problem oko ovog crvenog dela. Ne mogu nidje da ga nadjem na mojoj busilici.
malo za promenu

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

3

Hehh, i ja sam imala problem sa crvenim delom. :)

Ma meni, u principu, treba objashnjenje poput:

"Poluga za promenu smera obrtanja se nalazi tu i tu, direktno je povezana sa tim i tim, sluzi za to i to, velichine je te i te."

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Sting, dobro te srelo, kakva busilica kakvi bakraci! :))

Karmin u sake sestro! :D
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2008

Oko ovih znam manje ali oko onih na el. struju znam vise.
Ove obicno rade na litijumske baterije (punjive) Busilica se pokrece pritiskom na dugme pri cemu pustamo struju u cetkice koje su naslonjene na stator i tako se stvara magnetno polje na magnetima koje poseduje stator, sto uzrokuje pokretanje rotora koji preko jednog zupcanika prebacuje to kretanje na osovinu busilice.Povise dugmeta za startovanje se nalazi mala rucica koja sluzi za promenu obrtaja levo ili desno sto radi tako sto menja tok struje sto uzrokuje suprotno okretanje.Sa strane rukohvata se nalazi dugme koje zakocuje dugme sa paljennje da ga ne bismo stalno drzali neke se mogu okretati do 550 obrtaja u min. i podrzavaju burgije profila od 1 do 10 Fi ,ako te jos nesto interesuje pitaj, nadam se da sam ti pomogao(ovako lajicki)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

6

Uh, Rime, super, takva objashnjenja mi zapravo trebaju.

Evo ispod slike na kojoj su zaokruzena dva dela za koja nisam sigurna chemu sluze. Ovaj gornji deo, neka vrsta drzacha, je l' ide spolja kad se sastave dve strane kucishta? I chemu sluzi? Jesu li ovo otvori za ventilaciju motora ili neshto drugo?

Ovaj deo na dnu dijagrama... Kontam da se nalazi na dnu kucishta, nego, je l' to neka veza za bateriju?

Hvala josh jednom!

Sting Lady je dodao/la ovu sliku:
  • Terminal block.JPG

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

7

Slika je malo nejasna ali sam ukopcao
deo 19 je oklop u kome se nalaze cetkice tj. jest zastita dok je ovaj drugi deo 23 kontakt za baterije koji nalaze na punjac i preko njega se pune baterije Mada bi bilo bolje ako bi imala neku drugu sliku ili sliku te busilice raskloplenje

Social bookmarks