Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ms__friend

Početnik

(10)

• »ms__friend« je muško

Datum registracije: 25.05.2004

• Poruku poslati

41

Srijeda, 26. Maj 2004

Ishod

Pa kako se ovo sve zavrsilo vidite na datoteci.

Macka se, sto je neverovatno :)) docekala na svoje sape. 8o

Posle dugod razmisljanja i konsultovanja, izvodjaci exp. su dosli do

zakljucka da je sloj krema na tostu bio pretanak.

I resili su da

podebljaju sloj krema na tostu.. 8o :D i probaju jos jednom.... :D

Pozdrav
ms__friend je dodao/la ovu sliku:
  • zakljucak.jpg
if you believe in the light,it`s because of obscurity,if you believe in happiness it`s because of unhappines...

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

42

Srijeda, 26. Maj 2004

I na konec...

I na veliko cudjenje svih, macka leti ! ! ! 8o 8o

Kako gospodo fizicari sad objasnjavate ovu pojavu?

8o 8o

Pozdrav
Mikov_sin je dodao/la ovu sliku:
  • macaleti.jpg
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

43

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Administrator
ja cu je prebacit u forum u kojem dosad nije bila.

E- ja više ne smijem da je pomeram- ipak je dečko zakon.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

44

Srijeda, 26. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacat.

Ovaj experiment je odlican i veoma poucan, cak sta vise i veoma koristan. Iz ovog experimenta mogu proizvodjaci margarina da izvuku pouku, tj. da dodju na ideju da ispituju razne vrste materijala od kojih ce naciniti svoj margarin. Veliki uspjeh bi napravila neka firma koja bi izmislila margarina koji kada ga namazete na krisku cini da kriska uvijek padne na nenamazanu tranu.
Mogli bi ga nazvati mozda "Vazdusni margarin" ili suprotno od onog slovenackog "Surovog margarina" "Suptilni margarin", itd.

A sto se tice experimneta samo da kazem da moja macka nije nikako za taj experiment, jer ova moja macka je toliko smirena da kako god da je bacite ona bas tako i pada, tako da sa mojom mackom nebismo dobili realne rezultate. :):):)

Fala, Fala, Fala.

Mislim da bi ova tema mogla vec da se prebaci na neko drugo mjesto, jer je vec dosadilo da se nalazi ovdje. Prebacite je recimo na temu Sport, jer ona se moze i kao sport posmatrati i razviti.

Ovim bismo dobili prvu pokretnu temu na Forumu. :)
Ta bi tema bila vrhunac Forumskog dostignuca. To bi ti bilo isto ko ono pokretne stepenice u robnim kucama. Zamislite "Pokretna tema". Cudo!!! :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

45

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
.
.
.
Mislim da bi ova tema mogla vec da se prebaci na neko drugo mjesto, jer je vec dosadilo da se nalazi ovdje. Prebacite je recimo na temu Sport, jer ona se moze i kao sport posmatrati i razviti.

Ovim bismo dobili prvu pokretnu temu na Forumu. :)
Ta bi tema bila vrhunac Forumskog dostignuca. To bi ti bilo isto ko ono pokretne stepenice u robnim kucama. Zamislite "Pokretna tema". Cudo!!! :)

Allahimanet.

Mogao bi Administrator napraviti i neku random funkciju po kojoj bi tema plutala po forumu.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

46

Srijeda, 26. Maj 2004

Tako bi ova tema bila lutajuca tema, kao ono cirkus. Mislim da bi se svaki Forum radovao dolasku ove teme. Trebalo bi napraviti, pored ovog random odabira Foruma u koji ce se prebacit, i to da se na tom Forumu kojeg odabere zadrzi nekoliko dana, pa da onda nastavi.

Tako bismo dolazili u situaciju da uvijek trazimo gdje je. Dakle, ova bi tema se ujedno i igrala zmurke sa nama. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

47

Srijeda, 26. Maj 2004

a mogli bi i kladjenje da uvedemo. Ko pogodi gde ce tema da bude sutra moze da bude moderator na jedan dan !!!! Administrator bi mogao na glavnu stranu da stavi obavestenje "ta i ta tema se danas nalazi u ----- "

Postovani Mikov sine, neverovatno si me obradovao tvojim slikama. Ja sam za to da tebe i macku predlozimo za Nobelovu nagradu !!! Molim te ispostavi mi racun za utrosen materijal i vreme.

:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:
[SIZE=3]NISMO TE DOSTOJNI !!!!![/SIZE]
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

48

Srijeda, 26. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Nemojmo nazvati to kladjenjem, jer bi u tom slucaju bilo haram i ja nebih mogao ucestvovati. Nazovimo to igrom pogadjanja ili tako nesto. Jer kladjenje je kadca se radi o novcu.

Allahimanet.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

49

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Nemojmo nazvati to kladjenjem, jer bi u tom slucaju bilo haram i ja nebih mogao ucestvovati. Nazovimo to igrom pogadjanja ili tako nesto. Jer kladjenje je kadca se radi o novcu.

Ada taman sam krenuo da se ispravim, kad me ti preduhitri. Brzi si od moje savesti, sto je i za ocekivat'. 8) :klanja:

Dakle, igra pogadjanja (bez para, sa nagradom) gde ce ova tema da zavrsi sutra.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

50

Srijeda, 26. Maj 2004

Izvinjavam se zbog moje brzine. :)
Vazi se, sada je vec ok. Dakle, eto vidite, kako se nikad nezna na sta ce da izadje neki experiment.

Original ovako ispituju i naucnici i na kraju dobiju nesto skroz lijevo. :):):)

Allahimanet.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

51

Srijeda, 26. Maj 2004

Da se vratimo nasem ekperimentu, koji je zahvaljujuci Mikovom-sinu lijpo ilustrovan.

Naime, ja izvuko zakljucak da ako hoces da ti kriska ne padne na namazanu stranu, a ti onda jedi na macku, il bi se mogli proizvodit stolnjaci od macije koze. Ispravite me ako gresim
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

52

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Mikov_sin
I na veliko cudjenje svih, macka leti ! ! ! 8o 8o

Kako gospodo fizicari sad objasnjavate ovu pojavu?

8o 8o

Pozdrav

Sansova hipoteza: Od silnog duvanja i dufkanja što je ona bila ta koja se dočekivala na noge, a ne hleb na svoj namaz- mačka se naduvala kao balon. A gde je pronašla gas koji je lakši od vazduha ( helijum ili nešto slično) da se naduva baš njime - to bi nam mogo reć Husnov sin, trebalo bi da on zna.

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

53

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Nemojmo nazvati to kladjenjem, jer bi u tom slucaju bilo haram ...

Nesto ne biva haramom samo zato sto ga nazoves ovako ili onako. Neku stvar ili postupak haramom cini njegova sustina (je li ti poznata ova rijec :) ) a ne to kako si ga nazvao. Kada ti neko prodaje auto i za odlozeno placanje ti odredi kamatu od 2% ta "kamata" nije haram jer to nije kamata koju je islam zabranio. Takodje i kladjenje koje je Tulumba predlozio nije haram pa makar ga nazvao kladjenje na kvadrat.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

54

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
Naime, ja izvuko zakljucak da ako hoces da ti kriska ne padne na namazanu stranu, a ti onda jedi na macku, il bi se mogli proizvodit stolnjaci od macije koze. Ispravite me ako gresim

Ne moze na stolnjak zato sto nije dokazano da stolnjak uvek pada na noge (noge ? ). Ovo je zrelo za novi eksperiment, samo treba da nadjes stolnjak od macije koze. Ne preuzimam odgovornost ako neko na ovom forumu odere macku da bi dobio stolnjak.

Takodje ne prihvatam odgovor da moze da se jede na prepariranu macku.

Ovo je inace samo pocetak ekperimenta, treba da se ponovi bar 100 puta pa da izvedemo zakljucak. Mi se ovde bavimo ozbiljnom naukom (iako ova tema nije dje treba da bude) i ne smemo da izvodimo zakljucke samo iz jednog pokusaja.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

55

Srijeda, 26. Maj 2004

Ne bih da kvarim temu, ali samo da ti kazem da nisi u pravu, jer je kod ovih stvari i forma bitna. Recimo, morska svinja, nije u sustini svinja, ali je tako nazvana. Pa ako je zoves svinjom, a svinja je zabranjena, onda je nesmijes jesti. Ti je samo nemoj zvati svinja i sve je ok. Nazoves li je svinja, gotovo je haram je. A posto oko ovoga nema mozganja i ja mislim ili ne mislim, vec treba znati tacno i precizno konsultuj se sa nekim ili sa nekom knjigom Hanefijskog mesheba i vidjet ces pravi odgovor, javi i meni.

Opet pec. :)

U potpunosti se slazem sa Tulumbom da se nesmijemo zaletavati i brze zakljucke donositi iz samo jednog pokusaja. Mora najamanje 100 da bi experiment bio valjan (valjan?).

Ovo je prvi put u mom zivotu da direktno ucestvujem u nekom naucnom experimentu, zaista se osjecam senzacionalno. Eh, da me vidi moja mila majka. :)

Allahimanet.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

56

Srijeda, 26. Maj 2004

Apsolutno se slazem stobom dragi postovani kolega Tulumbo za Sve, ja reko samo onako provizorano da naslutim, ali i sam sam sumljao. Pre svega neophonost da se nas eksperiment izvede na naucnoj osnovi je i cinjenica da je ona Mikovcetova macka malo cudna. Ja nikad nisam video macku onakve boje, tako da mi to izaziva sumlje da je macka Radjena (Stelovana) tako da eksperiment uspe u zeljenom smeru.
malo za promenu

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

57

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
Ja nikad nisam video macku onakve boje, tako da mi to izaziva sumlje da je macka Radjena (Stelovana) tako da eksperiment uspe u zeljenom smeru.

Sto jes, jes, najbolje bi bilo da se eksperiment ponavlja sa drugim mackama, al' dje nac' 100 macaka ?
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

58

Srijeda, 26. Maj 2004

:)) :)) :)) Joooo, pazi ti njegaaa!!! Pa ono i nije macka ono je mish. :)) :)) :))

Allahimanet.

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

59

Srijeda, 26. Maj 2004

Auuu. Dal je ovo jedan ironican odgovor ? 8o

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
. Ja sam za to da tebe i macku predlozimo za Nobelovu nagradu !!! Molim te ispostavi mi racun za utrosen materijal i vreme.

:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:
[SIZE=3]NISMO TE DOSTOJNI !!!!![/SIZE]

Nisam imo lose namere, a za racun nije potrebno...platicu je to vec.

heheheh

Citirano

. A gde je pronasˇla gas koji je laksˇi od vazduha ( helijum ili nesˇto slicˇno) da se naduva basˇ njime - to bi nam mogo rec´ Husnov sin, trebalo bi da on zna.

Zaboravih da navedem:

Potrebna je jos samo boca helijuma..... :D
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

60

Srijeda, 26. Maj 2004

demantujem sebe,...uz izvinjenje eliti teme !

Citirano

od mene 25-og 05.04 u 18:21 h :

Selam raja !!! :P

Ne nazirem,ni povod ,za eksperiment,... a ni neku nauku ili mudrost koja se može izvući iz samog eksperimenta.

Vidim da se može uvijek nešto naučit, i odande, odakle se insan ni ne nada ! Šta se ovde sve ispriča i napriča !

[SIZE=5]'' [/SIZE] (o) (o) :P )o( :P (o) (o) [SIZE=5] ''[/SIZE]

M.S. ......meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks