Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko
  • »°thats_me°« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 09. Septembar 2005

Poucne price

selam alejkum :)

trazila sam po forumu imali slicna tema..al nisam nasla :) ako pak ima, nadam se da je admin (ili neki mod.) raspolozen i nece mi se ljutiti :) :P vec ako je potrebno prebaciti ovaj moj post na neku temu :)... a moze vala i da izbrise(ako mora), prezivecu i to :) :] (inshAllah :D ;) )

evo jednu pricu pLvo koja mi se jakoo dopala :)
KESA BOMBONA
Jedne noci sjedila je jedna zena na aerodromu nekoliko sati cekajuci svoj let. Otisla je kupiti sebi knjigu i kesu bombona kako bi joj vrijeme brze prolazilo.
Iznenada dok je ona citala svoju interesantnu knjigu skontala je da je jedna djevojka sjela pored nje i ukrala jednu bombonu iz njene kese koja je bila izmedju njih.
Odlucila je da se pravi kao da nije nista primjetila, ali kad je uzela bombonu i pogledala na sat vidjela je da ta djevojka jos uvijek jede bombone iz njene kese.tada se naljutila i pomislila u sebi:"Da nisam obrazovana i lijepog ahlaka pokazala bi ja ovoj bezobraznici istog trena kako da se ponasa"!
I tako se nastavilo, kad god bi ova zena uzela bombonu, uzela bi i djevojka jednu, dok su njihove oci cudno gledale jedna drugu, i kad je u kesi ostala samo jedna bombona brzo ju je uzela djevojka sa kratkim osmjehom, prepolovila je, dala je ovoj zeni jednu polovinu a drugu pojela. Uzela je zena ponudjenu polovinu bombone pomislivsi:"Kako je samo bezobrazna i neodgojena, pa cak ni da mi se zahvali"!
Poslije nekoliko trenutaka cula je zena poziv za njen let, uzela svoje stvari i otisla do ulaza u avion bez da se okrene tamo gdje je sjedila ta neodgojena kradljivica.
Tako dok je udobno sjedila u avionu i vec zavrsila zadnju stranicu svoje knjige odlucila ju je staviti u torbu, vrisnula je iznenadjeno ugledavsi u svojoj torbi kesu bombona koju je kupila na aerodromu. Pomislila je:"Ona kesa bombona je pripadala onoj djevojci i ona ju je podijelila sa mnom"!Tada je tuzno i bolno skontala da je ona ta koja je ispala neodgojena kradljivica bez imalo ahlaka.
Tako i svi mi, ponekad smo ubjedjeni da smo u pravu, a tek poslije kada mozda bude kasno skontamo suprotno, i koliko puta izgubismo povjerenje u druge samo zbog naseg ponosa ili misljenja koje je suprotno, pa maker i sami bili u krivu. Ovo je razlog da dvaput razmislimo prije nego presudimo drugima, prije nego nekog optuzimo…
Uvijek dajmo drugima hiljadu sansi prije nego pomislimo o njima ruzno ili im presudimo ucinivsi im nepravdu.

preuzela sa..

a evo i jos jedna.. nije mozda nekima toliko poucna(?) al je zasigurno (misljim) svima tuzna...(ne ne zelim nikog rastuzit... :) al malo da razmislimo sta drugi prozivljavaju..tako da ce nasi 'problemcici' izgeldati haman slatki ;) )

no evo price:

Kada zamre samilost u ocevu srcu

Ovako zbori jedan ocevidac dogadjaja:

Babo – to je lahka rijec za jezik ali je teskog znacenja. Babo je stub porodice, on je njen skrbnik i gazda. Babo – taj velicanstveni covjek, znacenje mu zna samo onaj ko ga izgubi. Jer on je vruca kolijevka i izvor zastite.

Ali, sta ako ta kolijevka bude hladna hladnocom leda? I taj izvor zastite bude bezbjedan kao bezbjednost kod Jevreja? A sta ako on jos bude izvor njihovih mucenja a razlog njihova mucenja bude kao ovaj u ovoj zalosnoj prici!?

Prica pocinje vjencanjem jednoga mladica sa kcerkom njegovoga amidze i naravno sreca majke nije imala kraja jer se vjeruje da se rodjaci paze. Nakon odredjenog perioda shvatila je djevojka da taj mladic nije muz kakvog je ona ocekivala vec je bio bolestan i nije shvatao ozbiljnost braka niti odgovornost. Pokusavala je djevojka da popravi svoga rodjaka ali nije uspijevala. Pokusavala je i da bude strpljiva da joj se ne bi ljutili njeni i tako je sa njim provodila dan za danom. Dobili su cetvero djece, dva sina i dvije kceri. Sa djecom su se povecali i problemi tako da bi se on ljutio za sitne stvarcice. Nije bilo vise zivota sa njim pobojala se djevojka za svoju djecu i zatrazila je razvod. I zbilja nakon pozurivanja i zahtjeva od nje i njenih roditelja pristao je na razvod ali rahatluk za ovu djevojku nije da je poceo, nego je jos vise nestao, kada je njen muz poceo traziti da joj oduzme djecu. Sve njene prijedloge o dogovoru u vezi sa djecom on je mlatio o zid i nastavio je da je muci odvajajuci joj od nje djecu.

Nakon nekog perioda zaprosio ju je drugi mladic. Njen otac je prihvatio ponudu i desilo se vjencanje . Kada je njen prvi muz saznao za dan svadbe, poslao joj je te srijede njenu malu kcerkicu koja je imala cetiri godine ne zbog milosti i sazaljenja nego iz zavisti i ljubomore dok je ostalo troje djece zadrzao kod sebe.

Da bi povecao patnju njihove majke ozenio se sa zenom tvrda srca kao i on i nacinio ih njenim slugama.

Kao sto je receno ova druga zena je bila primjer svome muzu u trdokornosti i mrznji. Ponasala se divlje prema djeci. Djeca su cistila kucu i bila njene sluge a ako bi se usprotivila tukla bi ih telefonskom zicom i kablom za vodu. Oko 10 sati u vece, ulazila bi osmogodisnjoj djevojcici u sobu i stavljala bi joj mokru postelju da u nju spava a zatim bi zakljucavala za njom vrata. Isto tako je radila i sa njenom bracom, Nadirom 10 godina i Muhamedom 12 godina starim. Zakljucavala bi im vrata sve do slijedeceg dana. A na vama je da zamislite djecu kako se ponasaju noci nakon sto su imali sretne uspavanke kraj svoje majke.

Sve se ovo desavalo pred ocima i uz pomoc njihova oca, uz njegovo znanje. Zivjela su ova djeca u dzehennemu i otac im je postao otvoreni neprijatelj i uzrok njihove patnje. Nakon nekog perioda Allah je htjeo da se djeca smire od patnji cak iako je bilo nekih gubitaka. Toga cetvrtka krenula je maceha da zakljuca vrata nakon veceri. Oko 12 sati u ponoc nije se mogao strpiti desetogodisnji Muhamed jer trebao je ici u wc. Nije se mogao strpiti do jutra i ustao je da kuca na vrata. Nakon, otprilike, cetvrtinu sata, dodje ljuta maceha vicuci:’ Sta je, sta nas budis!?’ –‘Teto, trebam u wc.’ Odgovori djecak. ‘ Samo wc!? I zato si nas probudio! A zasto sam ja stavila ovaj sud ovdje!?’ Udarila je Muhameda tako jako da je on pao na svoj mali stomak dok je ona odlazila i ponovo zakljucala vrata. Ona se vratila svome muzu a mali Muhamed je ostao na podu lezeci cijeli jedan sat jececi i placuci zbog jacine bola koji je osjecao. Njegov brat Nadir je pokusavao da ga smiri i zbilja je uspjeo u tome. Mali Muhamed je zaspao. Oko 2:30 poslije pola noci probudio se Muhamed ponovo govoreci:’ Moj stomak nije vise stomak Nadire! Umrijet cu!’ Nadir je ponovo pokusao utjesiti brata ali nije bilo koristi.

Usutio je Muhamed zatim pogledao brata Nadira nasmijao se velicanstvenim osmijehom i rekao:’ Nadire, ja te volim, volim svoje sestre i majku ali samo babu ne volim.’ Zatim zatvori oci.

Da, umro je Muhamed i mogao je Nadir da poludi nakon sto je saznao da mu je brat preselio na Ahiret medju njegovim rukama a sta bi smo i ocekivali od ovoga maksuma sa deset godina. On je, dragi citatelji, odradio posao koji ni mnogi odrasli ne bi mogli uraditi.

Zatvorio mu je oci zatim je uzeo vodu koju im je ostavila ta sova i okupao brata!!! Da! Ogasulio ga bas onako kako ih je poucio njihov ucitelj u skoli i umotao ga u prekrivac za krevet jer je mislio da se tako sa tim umotavaju mejiti. Okrenuo ga prema Kibli i klanjao mu dzennazu !!!

Allaah!

Nakon sto je sve svrsio okrenuo se prema vratima i kucao je sve od 3 sata u jutro pa sve do podne slijedeceg dana. Ocula je maceha kucanje pa se ljuta obratila muzu: ’ Tvoja djeca! Sta im je pa me cijelu noc bude!? Ustani i vidi sta hoce ili cu ih ja, tako mi Allaha, zaklati!’ Ustao je otac ljutit i uputio se prema sobi. Otvorio je vrata i ljutito progovorio:’Sta je, sta hocete!?’

‘Umro je Muhamed’, rece Nadir.

Brzo se okrenu otac prema Muhamedovoj postelji, opipa mu puls i pronadje da je mali Muhamed hladan kao led. Podigao ga je i otisao sa njim do najblize bolnice gdje su ga obavijestili da mu je pukao mokracni mjehur i da mu je sin umro prije 9 sati. Mogao je otac tada da poludi a vi zamislite u kakvom se stanju nasla njegova majka kada je cula za smrt svoga maloga sina Muhameda.

Nakon ucjene njene majke, da ce objaviti da su oni uzrok smrti malom Muhammedu ako ne puste ostalu djecu njihovoj majci, uz veliki strah, isporucili su Nadira i njegovu sestru mrski otac i njegova supruga njihovoj majci.

Onaj koji je prenijeo ovu pricu je jedan od njihovih komsija i kune se Allahom da je ova prica istinita i da je licno vidio posljedice mucenja djece na njihovim ledjima.

''Onoga dana kada svaki čovjek pred sobom nađe dobro djelo koje je uradio i hrđavo djelo koje je učinio - poželjeće da se između njih i njega nalazi udaljenost velika. A Allah vas na Sebe podsjeća i Allah je milostiv prema Svojim robovima.'' Ali Imran, 30

A malom Muhamedu i njegovoj napacenoj porodici porucujemo:’ Inna lillahi ve inna ilejhi radzi’un!’

izvor

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 10. Septembar 2005

Neznam kako da ti odgovorim na ovu Temu.Jeli poucne price sto ih mi znamo ili poucna KOPIRANJA?
" Bilen alemlere rahmettir "

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

3

Subhanellah. Ostao sam bez texta. Allah da nas sacuva od takve tvrdoce srca. Amiin. A za Muhammeda, molimo Allaha da mu podari Dzennetu-l-Firdews, i nadamo se da je Shehid. Amiin. :klanja:

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od annonimus

Neznam kako da ti odgovorim na ovu Temu.Jeli poucne price sto ih mi znamo ili poucna KOPIRANJA?

je li mi ovo neko indirektno prebacuje sto sam kopirala? ;) il mi se samo cini..

no zasto sami sebe ogranicavamo?! :) jesam li igde rekla samo ove ili samo one :) ?

naravno da mozemo price koje mi znamo postirati :)

@Ibn_Izzet,

brate amin, amin, amiiiin :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

5

that you me

Kako i da je :D

Nije to prebacivanje!Vec sam te lepo pitao.A ti to kako si shvatila tvoj problem ;)

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

6

Istinita prica iz Jordana:
Dosao musliman, jordanac, u samostan sveceniku, te zatrazio da ``primi krscanstvo´´. Ovaj ga objerucke prihvatio i izvrsio obred krstenja, potopio ga tri puta u vodu i rekao mu: sad si krsten, ti si sad krscanin. A to je bilo za vrijeme njihova ``posta´´. Pa mu objasni svecenik, da ne smije nista da jede od mesa, niti na masti zivotinjskoj. Sutra-dan, prolazi svecenik, a ovaj ``mladi krscanin´´ jede cistu teletinu. Kaze mu svecenik: >>Sta to jedes!?<< Kaze ovaj: >>Jedem krompir!<< Kaze ovaj: >>A kako krompir!? Sta je to!?<< Kaze ovaj: >>Da, krompir! Ja ga potopio u vodu tri puta i rekao: `Budi krompir!´ A kako ces ti mene koji sam rodjen u Isalmu, potopiti tri puta u vodu i reci: `budi krscanin, kad sam musliman!?<< A svecenik se zbunio i okrenuo, i otisao, jer je shvatio poruku: nista od njegova krstenja.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 11. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Ibn_Izzet
Istinita prica iz Jordana:
Dosao musliman, jordanac, u samostan sveceniku, te zatrazio da ``primi krscanstvo´´. Ovaj ga objerucke prihvatio i izvrsio obred krstenja, potopio ga tri puta u vodu i rekao mu: sad si krsten, ti si sad krscanin. A to je bilo za vrijeme njihova ``posta´´. Pa mu objasni svecenik, da ne smije nista da jede od mesa, niti na masti zivotinjskoj. Sutra-dan, prolazi svecenik, a ovaj ``mladi krscanin´´ jede cistu teletinu. Kaze mu svecenik: >>Sta to jedes!?<< Kaze ovaj: >>Jedem krompir!<< Kaze ovaj: >>A kako krompir!? Sta je to!?<< Kaze ovaj: >>Da, krompir! Ja ga potopio u vodu tri puta i rekao: `Budi krompir!´ A kako ces ti mene koji sam rodjen u Isalmu, potopiti tri puta u vodu i reci: `budi krscanin, kad sam musliman!?<< A svecenik se zbunio i okrenuo, i otisao, jer je shvatio poruku: nista od njegova krstenja.

:D :D :)

hehe dobraa prica :)

Citirano

Nije to prebacivanje!Vec sam te lepo pitao.A ti to kako si shvatila tvoj problem

tako mi nekako 'zvucalo' pogotovo jer si "kopiranja" velikim slovima napisao ;).. zato sam ja tebe lepo pitala :) da ne bih pogresno protumacila :) no anyway.. drago mi je da ti ne smeta sto je kopirano... :)

selam alejkum

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

8

Taman posla kad bi mi to smetalo!!!

Lepo je procitat neku poucnu pricu,makar bila ona i kopirana :)

We Sellam ;)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

9

Grdi Anka svoju macu:

"Ti si maco prava nevaljalka.
Nocas mi je mis izgrizo, carapicu cijelu, bijelu,
ti ni repom nisi makla, cijelu noc si prespavala.
A sada si dotrcala,
hoces tanjir toplog mlijeka,
znaj dobro neces dobit,
ne voli te vise seka."

Cak se tu i tamo rimuje. :]
EŠ-HEDU EN L&#256; IL&#256;HE ILLELL&#256;H, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUH&#362; VE RES&#362;LUH&#362;

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

10

Srijeda, 28. Septembar 2005

Nedje sam procitao da je Isa a.s. u hram koji je posjecivao stalno vidjao jednog covjeka koji se molio, i to kad god bi usao ovaj covjek tamo. Prisao mu Isa a.s. kaze "vidjam te ovdje stalno na molitvi, od cega se izdrzavas", kaze njemu ovaj; "imam jednog brata, on radi i izdrzava me", "Onda ove dove sto ovdje ucis nisu tvoje vec su sve njegove" zavrsio je Isa a.s.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

11

Srijeda, 28. Septembar 2005

Evo da i ovdje dam mali doprinos jednom kratkom hikajom sto bi se ponaski (sandzacki) reklo.
Bio neki covjek,sa predispozcijom da je dobri (evlija)
i svaku noc bi sanjao sta treba uraditi naredni dan. Tako jedno vece usnio je sta treba uraditi sutra dan ali u zagonetkama. Donosilac zadataka mu je saopcio da treba da uradi tri stvari. Prvu da zakopa, drugu zakloni a da ne odbije i trecu da pojede.
Kad je ustao nas dobri kaze Boze dragi staje ovo. Kad se spremio i krenuo na rani sabah, iduci ka dzamiji pored jednog plota ugleda veliki grumen zlata :P oci mu zaiskre ali sjeti se da treba prvu stvar da zakopa. I poceo on kopati stavi grumen zlata u zemlju zatrpa i krenu, kad se okrenuo da pogleda ono mjesto kad onaj grumen izasao na povrsinu. O Boze dragi sta je ovo zavapi on, probacu jos jednom. Ponovi isto iskopa jos dublju rupu kad ubaci grumen nagazi jos i nogom i podje, kad se okrenuo onaj grumen ponovo na povrsini. Kaze probacu jos jednom pa sta Bog dragi da, ja bolje ne umijem. Kad je zakopao treci put i krenuo onaj grumren je ponovo izasao na povrsinu.?( Dok je on tako razmisljao sta je to jedan Soko zaokupio pticu malu vrapca, i kad ga je trebalo dohvatiti on utece pod dzube od ovog covjeka i kaze. - O dobri covjece spasi me i ja sam zivo bice. ;( A onaj Soko kaze, - O dobri covjece vec dva dana nisam nista u kljun stavio a ti mi ote zalogaj iz usta. 8o Dok je on razmisljao sta da radi sjeti se da drugu stvar treba da zakloni a da ne odbije, i on uzme noz i odreze dio svig tijela u vrijednosti onog vrabca i baci sokolu. ?( Nastavi dalje kad u jednom grmu neko cudoviste na njega rezi isve mu bale iz usta biju, a smrdi da se nadaleko smrad cuje o| . Ali sta ce trecu stvar treba da pojede i dok je on tako prilazio ovom cudovistu da bi izvrsio zadacu koju je dobio u snu ovo cudoviste postajalo je sve manje i manje kako bi mu se on primicao. Kad muje potpuno prisao ono se ucinilo kao kocka secera kad ga je pojeo nista sladje u zivotu kaze da nije probao. :] Kad je legao drugu noc i zaspao dosao mu je donosilac zadataka (melek) i objasnio mu sta je bilo, odnosno sta znace one tri stvari. Prva je kaze tosu tvoja dobra djela koliko se ti god trudio da ih sakrijes ona izlaze na povrsinu i sjaje kao onaj grumen zlata:D Druga stvar to jest onaj vrabac simbolizira putnika namjernika kojeg si ti uvijek na konak primao a onaj soko to je siromah koji kada pokuca na tvoja vrata ti mu udijelis odvajajuci od svojih usta to jest od tvog tijela. :O A ono cudoviste to je covjekova ljutnja X( kad je covjek ljut i kad psuje, rezi i bali a Bogami i smrad se osjeti, a kad pobjedi ljutnju nista sladje u zivotu nema. :] (o)
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

nparis

Učenik

(10)

• »nparis« je muško

Datum registracije: 22.01.2004

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 29. Septembar 2005

Mnogo poucna prica (o)
Crnom zemljom kada me zaspu ne pomosli da me nema, Sunce, Mjesec zar nestaju sa njihovim zalascima .

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 03. Oktobar 2005

Evo jos jedne hikaje

Kazu dosao neki covjek pred vrata Sulejmana a.s. da ga nesto upita, i pred vratima ugleda Meleka smrti (Azraila). Kad ga je vidio prepao se da nije slucajno dosao po njegovu dusu :rolleyes: kad je usao kod Sulejmana a.s. kaze mu jeli pred vratima Azrail? Kaze mu Sulejman a.s. jeste. Bogati prebaci me u Indiju bojim se da je dosao po moju dusu. :( Tako njega Sulejman a.s. prebaci u Indiju. 8o
Kad je usao Azrail kod njega pitaga jeli sad kod tebe bio taj i taj? Kaze Sulejman a.s. jest. Cudno ja imam nalog da mu sutra u Indiji uzmem dusu! :))
A Vi izvucite pouku!!! 8)
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

14

Petak, 28. Oktobar 2005

Evo vam jedne zen-zen price,jako poucne...
Ovo je pricica o jednom seljaku koji je odlucio da se zeni.Jednog dana spakovao je svoje stvari i iz svog sela uputio se sa tovarom na magarcu u drugo selo da ide traziti sebi zenu.
Kad je dosao u selo,birao je cijeli dan onu koja mu najvise odgovara i kad je izabrao ozeni je,a zatim je stavi na magarca i tako oni krenuse u selo gdje je zivio taj seljak.
Iduci tako putem ka kuci,magarac valjda od silnog tereta stane na po puta a seljak ga ljutito mlatnu da krene dalje na sto ga magarac i poslusa `Ovo ti je prva opomena` rece seljak.No,magarac ne bi bio magarac (a zna se koliko su magarci tvrdoglavi) da opet nije uradio istu stvar.Stao je.Seljak ga je opet mlatnuo i reko mu `Ovo ti je druga opomena` i magarac je krenuo...medjutim kad je i treci put stao,seljak je rekao zeni da sidje sa magarca ,a zatim je izvadio pistolj i hladnokrvo ga ubio.Zena se iznenadila i pocela je da vice `Jao kako si grozan covjek,da sam znala kakav si nikad se ne bih udala za tebe,kako nemas dusu....` i tako je ona naklapala dugo ,dugo ,samo bi napravila pauzu da uzme vazduha i dalje nastavljala sa pricom...a seljak je trpio i trpio a onda joj se okrenuo i rekao-
`Ovo ti je prav opomena`.
Prica se da su zivjeli u sretnom braku do kraja zivota. :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

15

Petak, 28. Oktobar 2005

Batina je iz Dzenneta izasla. :D
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

16

Petak, 28. Oktobar 2005

Pa....cula sam ja za to :D da,da, cula sam :]

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

17

Petak, 28. Oktobar 2005

SELAM

A znatel onu o razguljivanju macke, pred zenom?

Galaksija dobra prica! (Mislim prethodna)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

18

Petak, 28. Oktobar 2005

Evo vam jos jedna zen-zen pricica,koja govori i onima kojima je mnogo bitna ta titula na forumu :

Jedna uticajna licnost iz engleskog politickog zivota gnjavila je premijera Dizraelija da mu dodijeli titulu barona.Premijer nije znao kako da mu udovolji,pa mu je na kraju rekao:
"Zao mi je sto ne mogu da vam dodijelim titulu,ali mogu da vam ponudim nesto bolje-recite svojim prijateljima da sam vam ponudio tu titulu,a da ste je vi odbili" :D

Ha,sta kazete?Bas poucna....imam ja jos prica :]

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

19

Petak, 28. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od harunh
Kazu dosao neki covjek pred vrata Sulejmana a.s. da ga nesto upita, i pred vratima ugleda Meleka smrti (Azraila). Kad ga je vidio prepao se da nije slucajno dosao po njegovu dusu :rolleyes: kad je usao kod Sulejmana a.s. kaze mu jeli pred vratima Azrail? Kaze mu Sulejman a.s. jeste. Bogati prebaci me u Indiju bojim se da je dosao po moju dusu. :( Tako njega Sulejman a.s. prebaci u Indiju. 8o
Kad je usao Azrail kod njega pitaga jeli sad kod tebe bio taj i taj? Kaze Sulejman a.s. jest. Cudno ja imam nalog da mu sutra u Indiji uzmem dusu! :))
A Vi izvucite pouku!!! 8)

hehe ima i stih o ovome :) ova mi se prica takoo svidja :)

....

noo iako naravno mislim da treba zena muza da postuje i voli.. i zbog toga da je poslusna i fina.. a ne zato sto ej strah od njega :)ova prica sto je seka galaksija spomenula je soo cool hahaha :))

a evo jedne price i od mene.. :)

bili otac i mali sin s magarcem u gradu. i kad su se vracali otac sedio na magarca a sin hodio pored njih. Prolazili pored nekog coveka koji ocu govori :"kakav si ti otac, sincic pored tebe umoran hodi a ti sedis na magarca i uzivas".. otac razmisli o tome i sidje s magarca i rece sinu nek on sedne. Kasnije sreli oni neku zenu koja govori o tome-kako nije stid sina, mlad i pun energije da sedi dok mu stari otac hodi pored njega. Sinu bese zao i rece ocu da on sedi, al otac rece da nece bez njega, tako su oboje sedeli na magarca. Sve dok nisu naisli na nekog ko im je rekao, kako nemaju srca oni oboje na jednog magarca, a i magarac ima dusu. Oni oboje sisli misleci pa ima tu necega. Tako oni hodili dok nije jos neko naisao koji im je rekao da su glupi i zasta ce im magarac kad im nicemu ne sluzi. Ljuti shvatise da (svim) ljudima se ne moze udovoljit i resise da to cine kako smatraju da je najbolje. Tako je neko vrijeme samo otac sedio, pa onda samo sin, pa onda oboje. i nekad bi oboje sisli da se i magarac malo odmori :)

cica mica zavrsena prica:)

selam alejkum

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

20

Petak, 28. Oktobar 2005

A ima i ova :
U jednom zabacenom indijskom selu zivio jedan pobozni krojac.P cijeli dan je pominjao Boga i vas svijet je imao povjerenje u njega.Kad bi sasio neki komad odjece,odlazio je na bazar da ga proda.Tamo kad bi ga neko upitao za cijenu odgovarao je :»Raminom voljom ukupno 49 para»
Ljudi su mu uvijek vjerovali i nikad se nisu pogadjali sa njim.
Krojac je imao obicaja da uvece sjedi u hramu na ivici sela,gdje se molio Bogu.Jedne veceri,dok se on tako molio,u hram je upala jedna banda razbojnika.Bio im je potreban neko da im pomogne oko prenosenja ukradene robe,pa su rekli krojacu da podje s njima.Krojac je poslusno krenuo,s tovarom na glavi.Ubrzo su naisli na policijsku patrolu i poceli da trce.I krojac je trcao,ali bio je stariji od njih,tako da ga je policija brzo uhvatila.Kad su kod njega nasli ukradene stvari,odveli su ga u zatvor.
Sljedeceg jutra,krojac je izveden pred sudiju pod optuzbom za kradju.Kada ga je sudija upitao sta moze da kaze u svoju odbranu,izjavio je sljedece:
«Postovani,Raminom voljom vecerao sam juce i otisao u hram da se pomolim.Tada je,iznenada,Raminom voljom,banda razbojnika usla u hram i Raminom voljom,pozvali su me da im pomognem oko prenosenja njihove robe.Stavio sam veliki teret a glavu i kada me je Raminom voljom patrola pojurila,nije im bilo tesko da me uhvate.Zatim sam,Raminom voljom,zavrsio u zatvoru.A jutros sam se,Raminom voljom,nasao ovdje,pred vama»
Sudija je naredio strazi «Pustite ga da ide,ovaj covjek je ocigledno lud»
Kad su ga kod kuce pitali sta mu se desilo,odgovorio je :»Raminom voljom sam uhapsen i sudili su mi,a onda sam,Raminom voljom,oslobodjen» :]

Social bookmarks