Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

21

Srijeda, 19. Maj 2004

Neka ne dirajte vishe to pilje , pobice vas Staljin jer mu treba za Omljet :D :D
Leben und leben lasen ;)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

22

Srijeda, 19. Maj 2004

Mozda pile pogleda onu anketu i vide da Gerilac vodi, te rece bolje ja da bezim dok on nije preuzeo forum.
Pazi koju igru igras.

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 20. Maj 2004

Zasto pile prelazi ulicu?
Pile prelazi Ulicu Prvomajsku i ide prema "Granati" da se pridruzi druzini,jer tamo su njegovi jarani i piju, piju, piju . :D
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 20. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

fingersbroken,
Otkud vama pravo da se mesate u piletov prelazak ulice. Ako se piletu prelazi ono ce prelazit, a ako nece, ono nece. Imate li vi neki poseban aparat kojim mozete "videti", tj. ulaziti u nijet piletovog prelaska ulice. Bolje bi vam bilo da uzmete i da radite nesto korisno, kao ovo ja, npr. a ne da tu dokonisete oko pileta. Pile radi svoj posao, prelazi ulicu. Iz kojih razloga to mi nemozemo znati. Ovo je jasan primer romanticarskog pristupa piletu. Tu nema sta da se uvija ili zavija. Pile je preslo ulicu i gotovo. To je jasno. A zasto je preslo ulicu, to mi svi imamo na umu. Radimo korisno, doprinosimo, ne sedimo dokoni i da ovde naklapamo, i naravno ne zaboravljamo na pile nikad i na njegov prelazak ulice, i naravno radimo i doprinosimo i korisni smo. Najgore je kada oni koji malo znaju oko pileta, a jos manje oko ulice, pocnu o piletu pricati. Problem kod vas je sto ste zatvoreni u okvire svojeg misljenja, odnosno nalazite se kao u nekoj cahuri. Dakle, ako hocete, i ponavljam, hocete, da stvarno saznate zasto je pile preslo ulicu onda: voli, uci, radi.
Znam da cu opet dobiti kritike sto sam napisao dugacak post, ali ja sve krenem tako ponese me i sve kontam ma nije mnogo, moze jos, da dobro zabetoniram, a onda kad ga postiram skontam da je ogroman. Inace ja sam takav, nista o piletu ne razmisljam, pa onda kada udjem u zajtnot navalim. Sad za sad se nekako i protinjem, ali to mi nije dobro. Ovo vam pisem trenutno iz banje za masazu, bas je super, a i ne kosta mnogo. Nije neki nivo. Auuuuuu.... evo ja opet nastavih... a rekoh da cu da zavrsim. Pustite pile radite nesto koricno, to je moja poruka.

Sestovoboy,
eee sad cemo da vidimo, pile je preslo ulicu napokon, sad cemo da vidimo ko je gazda u Srbiji.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

25

Četvrtak, 20. Maj 2004

Zasto je pile preslo ulicu?

pink: Zasto sto je zurilo na "Okupljanje pilica" a trenutno nije imalo vremena da zaobilazi ulicu pa je moralo da je predje. :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 20. Maj 2004

Pa naravnoooo, to je barem jasno, sad mi sinu zasto je pile preslo ulicu.
Preslo je jer njegova majka kokoska i nije neka majka, ne pazi na pile bas najbolje, pa je pile naravno preslo ulicu. Eto kakve su danasnje kokoske.

Samo da im da dotjeraju perje, kao ce ih neki pijetao primjetit, itd. a sto joj pile prelazi ulicu to nikom nista.

Nije pile krivo, sta zna pile sta je ulica. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 20. Maj 2004

:D Predlazhem da Administrator zatvori ovu themu, izmaltretiraste ovo jadno Pilje!! :D
Leben und leben lasen ;)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 20. Maj 2004

Admine, zif ti je ko ti je najmiljiji zatvori je, tebi to nekako stoji. :)

Allahimanet.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 20. Maj 2004

MeSSko:

[SIZE=4]"Prelazilo mu se." [/SIZE]

Administrator:
Pošto su razlozi piletovog prelaska vec utvrdeni nema potrebe za dalju raspravu i iz tog razloga zatvaram ovu temu.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 20. Maj 2004

Gerilac:
Selam alejkum Bošnjakinje, Bošnjaci i Bošnjačad

Stanite, stanite, ne zatvarajte temu, ja volim da moja bude zadnja oko toga, da moja teorija bude teorija s kojom će se zatvoriti tema:
Rasprava oko forme same, tj. oko nacina prelaska ulice-uspostavljanja forme je novijeg doba i sada je svako se uzeo toga. Ranije je to bilo pitanje strogo samo za neobične poznavaoce pileta. Mi "obicni" se nismo imali sta tu mijesat. Danas je doslo do toga da svako "tuha" i raspravlja kako treba i sta treba oko same forme prelaska. Najgore je to sto oni ne razumiju sustinu te forme, pa nemogu oni o tome ni pricati. Prijasnji alimi pileće suštine. su odlicno poznavali i sustinu forme, suštinu pilećeg mozga, suštinu ulice, suštinu pitanja prelaska ulice, pa su bili potpuni alimi.

Danas se medju "stručnjacima" pojavio veliki broj onih koji uopste i ne razmisljaju o sustini, a kamoli da je poznaju, cak ima i onih koji sustinu i ne priznaju ili je svjesno zanemaruju i govore da nam to nije potrebno, i da bi pile moglo preć ulicu i bez te sustine. Ili, sto je najgore sustinu sami osmisljaju i nadomjescuju, sto je veoma opasno, a naročito za pile na sredini kolovoza, ukoliko naiđe sustinski kamion. :D :D :D

Zbog toga ja cesto i pitam ona pitanja sta znaci ovo, sta znaci ono kod forme. Recimo ona pitanja oko ulice, dijelovi ulice, trotoara, semafora, itd. To ja pitam i ulemu kada nekad sjednem sa njima, pa sam vidjeo da o tome ili malo ili nista neznaju (ovo je fakat).

Tako da se sve na kraju svodi na to, cija je predaja jaca, pouzdanija itd. sto uvodi u jednu veliku raspravu koja se i djesava trenutno- zašto je pile prešlo ulicu .

Dakle, ja sam Hanefijskog mesheba i ja se vise nemam sta razmisljat oko nacina ili vrste forme koju cu slijediti- a ni pile.
Ako je dr. Sulejman prešao ulicu i ja i pile idemo za njim, i to bez da išta oko toga pitamo . A za to je najbolj primer mihrab. Mogu li dva imama u mihrab? A ko nema imama, šejtan mu je imam. I čemu služi ezan?
Ali, eto sve to i ne bi bio problem kada se oni ne bi ponasali onako kako se ponasaju kada im pomenes sustinu pileta. Postave se odmah ono, cekaj sta imas ti od skole, pa ako imas neke skole onda mozes nesto da kazes, a ako nemas onda ide ono, ko je tebi dao za pravo da bilo sta o piletu kazes, zna se ciji je to POSAO. To se meni dojmi kao kibur (oholost), a Allah najbolje zna.

E, sad opet kazem, moze bit da ja sve ovo nisam u pravu, ali jedno znam, da sve sto radim trudim se da radim iskreno i nisam lud da svjesno idem protiv pileta ili da namjerno lutam ili nesto izbjegavam. Da sam to htio pa to sam mogao i po kafanama i po kaficima- pa lepo zasednem pa naručim pileću čorbu, slušam Riblju čorbu i onog njihovog pankera čupavog- Šabana Šaulića i album Mrtva Priroda. Zar ne?Ha??

Trudio sam se da sto krace postove naopisem o ovome da ne bi bili glomazni, kao ovaj sad sto je. :D :D :D

I normalno ja samo dajem svoje misljenje o tome uz poruku da su ove stvari oko pileta i prelaska mnogo opasne i da nisu za svakoga, da tu ima i batin stvari, i da temi treba prići sa maximalnom opreznošću, pa ako hoćete da je zatvorite, zatvorite je sa ovim mojim postom :D :D :D

I eto toliko.

Allahimanet.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

31

Četvrtak, 20. Maj 2004

sustinski kamioni opasni po zivot...

@ sans : Nije mi jasno kako si uspeo ovako dobro da "skines" Gerilca? (o)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 20. Maj 2004

Odaću ti tajnu:

Metodom slučajnog odabira izabrao sam jedan od Gerilčevih postova, a zatim samo ubacio formalne promene, dok je suština ostala ista :D

A postoji i drugi odgovor ;)

S obzirom da neke stvari o njemu ja bolje znam od njega samog... eto, i nije mi bilo teško :D 8) 8) 8)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 20. Maj 2004

Da kupi sladoled! :D
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 20. Maj 2004

Zato shto je funkcioniralo na drugi nachin.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 20. Maj 2004

poveži

Citirano

i ... bode mi oči

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Pile je sinonim za blagost, njeznost, umiljatost, suprotno od onoga shto sam ja...
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 20. Maj 2004

Pazi sto se funkcionisanja tiche,samo pile bi mozda u ovoj situaciji i moglo da funkcionishe NORMALNO,a da ga mi sa strane posmatramo i posmatranjem nashim dodjemo do zakljuchka da ono funkcionira na neki drugi nachin ... sto otprilike znaci,NIJE SVEJEDNO !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 20. Maj 2004

Svidja mi se konekcija od Utopljene u casi :]

Elvinov babo: Ko drugom jamu kopa, fizicki je radnik.

Ako ovu gore izjavu primenimo na pile, onda je rezultat sledeci. Pile trazi lopatu jer mu je PaZaRaC sprstio druga, pa hoce da ga ukopa. A mozda i nije to, mozda je pile baustelac i posto je zakasnilo, pokusava da mu put ka bausteli bube short and simple :D

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 20. Maj 2004

Zambak:
Da bi bilo u kadru kamere Regionalne TV. Kao slučajno je prešlo ulicu, sve zviždućući... ;)

i ... bode mi oči

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Orginalno od sans
Zambak:
Da bi bilo u kadru kamere Regionalne TV. ....;)

Vala nam na okupljanje ne treba nista,zihmi baba ako dodje na okupljanje zaklacemo ga ka pilje ....
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks