Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 05. Maj 2005

Naravno ed-e,to se nije moglo zaobic,i mnoge pesme su 'menjane'zbog vlasti X(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 05. Maj 2005

Citirano

Orginalno od ed
- sreo sam na Kosevu Bebeka zagrljenog sa djevojkom, cerka bi mu mogla biti

- Bregovic je dolazak Alena na mjesto Tife u medijima prokomentarisao rijecima: poslije jednog narkomana dobro ce nam doci sportski tip poput Alena.

Pitanje za diskutante od starine Giovanni-ja a ponukano nekim prijasnjim citatima, izmedju ostalog i ovim.

Kada govorimo o umjetnosti, da li Vi cijenite umjetninu (pa masti na volju jer nekome je i kic umjetnost) na osnovu izrazavanja umjetnika iliti na osnovu njegovog nacina zivota? Posebice u muzici...

Giovanni ce, nazalost, opravdano izostati s ovih koncerata a cijenim da ce onaj na hipodromu u BG po broju ljudi nadmasiti onaj na Hajduckoj cesmi 1977.

Aj pa u zdravlje
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 05. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni
Kada govorimo o umjetnosti, da li Vi cijenite umjetninu (pa masti na volju jer nekome je i kic umjetnost) na osnovu izrazavanja umjetnika iliti na osnovu njegovog nacina zivota? Posebice u muzici...

Starino, jasno je da kada govorimo o umjetnosti onda cijenimo (barem mogu da kazem za sebe) umjetnost. U ovoj temi moja javljanja se medjutim ticu onoga sto se desavalo pored scene i time se nije imala namjera suditi o muzickom postignucu B.dugmeta.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 05. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni
Kada govorimo o umjetnosti, da li Vi cijenite umjetninu (pa masti na volju jer nekome je i kic umjetnost) na osnovu izrazavanja umjetnika iliti na osnovu njegovog nacina zivota?

Ja i jesam otvorio temo o Dugmetu zbog njihove umetnicke vrednosti a ne zbog njihovih privatnih zivota i sandala koji su se vezivali za iste.u jednom od mojuh postova sam i napisao da ne bi trebali da diskutujemo o stvarima koje su se desile pre 20 godina vec samo o ovome sto se sada desava,znaci predstojeci koncerti u velikim gradovima bivse Juge,njihova muzika,stvaralastvo,itd.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

25

Petak, 06. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Karta za Beogradski koncert je 1000 din,a u Sarajevu i Zagrebu neznam,ali verovatno ista cena samo u drugoj valuti :D

U Sarajevu ce karta biti 10€ a u Zagrebu 20€ (a koliko je to 1000 dinara u ojrovima?!)

Sto se ove silne price o DUgmetu i njihovoj muzici, ja samo mogu reci ovo sto sam na jednom drugom forumu vec rekla.

Citirano

Joj sto ne mogu vjecnih kriticara koji svemu manu nadju...

Ja jedva cekam koncert, otici cu jer volim pjesme koje su oni stvorili, otici cu jer su oni LEGENDE, sta god ko pricao i kakve god mane da im sada trazio.

MM fakat pretjerujes al eto, to je tvoje misljenje, postujem. Ja evo prva nisam nikad bila na kocertu Dugmeta, iz prostog razloga jer sam imala 13 godina kad se zaratilo, pa je logicno da nisam imala prilike da prisustvujem nijednom njihovom koncertu. ALi ne mozes reci da ce na taj koncert otici neko ko muziku slusa jednom sedmicno, kao ispade da ce na koncert otici papci koji nemaju pojma sta je muzika i sta je Dugme sviralo...ma daaj.... Moji roditelji, koji su mladost proveli uz njih i njihove pjesme ce biti prvi koji ce kupiti karte... sigurna sam da ce biti jos puuuno puuno slicnih njima... srecom ne razmisljaju svi na nacin kao i ti, neko ce zaista doci na taj koncert radi starih dana i radi uspomena na neka sretnija vremena.

Iste ovakve stvari su govorili i za Djoleta, i za Parni valjak... oni kao svi dolaze radi para (za sta ih uopste ne osudjujem, ako jedna Karleusa moze da dodje ovdje da kresti radi para, onda moze i jedno Dugme ili Valjak... to im je posao.)

Svako ima pravo na svoje misljenje, i "sukladno s tim" ja znam da jedva cekam koncert 15. juna i znam da ce to biti jedno nezaboravno vece.

Fala na paznji :)
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 06. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Ja i jesam otvorio temo o Dugmetu zbog njihove umetnicke vrednosti a ne zbog njihovih privatnih zivota i sandala koji su se vezivali za iste.u jednom od mojuh postova sam i napisao da ne bi trebali da diskutujemo o stvarima koje su se desile pre 20 godina vec samo o ovome sto se sada desava,znaci predstojeci koncerti u velikim gradovima bivse Juge,njihova muzika,stvaralastvo,itd.

Tako je ja Tashke i shvatih, pa otud i upitnik u koji se pretvorih poslije nekih citata. Otprilike me sve ta prica o Dugmetu van scene podsjeti na Pariz, muzej Luvr, proslo ljeto pred slikom Mona Lize gdje se gomila ljudi tiska kako bi uhvatila sto bolji kadar ili pronasla sto bolju poziciju kako bi uzivala u slici i u po frke slijedi komentar jednog covjeka "Gledaj ove papke sto se tiskaju i pride dive slici a pojma nemaju da je on (Gogh) bio najveci klos'o i bludnik Nizozemske".

Iako vecina nasih drzi Amere za glupe ljude, imaju oni sjajnu izreku
Live and let live (Zivi i pusti druge da zive)

Ili kako je to jedan nas pjesnik fino rek'o:
"Ima ko ce da sudi (a ne mora bas uvijek bit' moj Talijan Kolina 8) )."

Eh da, nemoj ko da bi se naljutio jer
Sve je to r'n'r. U to ime

Odlazim,
odlazim,
ostavljam te
ali ne kao prije...

Zivili
Giovanni

P.S. Orange, dobar provod zelim a znam da ce bit' nezaboravno.
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

27

Petak, 06. Maj 2005

Citirano

Orginalno od orange
U Sarajevu ce karta biti 10€ a u Zagrebu 20€ (a koliko je to 1000 dinara u ojrovima?!)

Citirano

Joj sto ne mogu vjecnih kriticara koji svemu manu nadju...

Ja jedva cekam koncert, otici cu jer volim pjesme koje su oni stvorili, otici cu jer su oni LEGENDE, sta god ko pricao i kakve god mane da im sada trazio.

MM fakat pretjerujes al eto, to je tvoje misljenje, postujem. Ja evo prva nisam nikad bila na kocertu Dugmeta, iz prostog razloga jer sam imala 13 godina kad se zaratilo, pa je logicno da nisam imala prilike da prisustvujem nijednom njihovom koncertu. ALi ne mozes reci da ce na taj koncert otici neko ko muziku slusa jednom sedmicno, kao ispade da ce na koncert otici papci koji nemaju pojma sta je muzika i sta je Dugme sviralo...ma daaj.... Moji roditelji, koji su mladost proveli uz njih i njihove pjesme ce biti prvi koji ce kupiti karte... sigurna sam da ce biti jos puuuno puuno slicnih njima... srecom ne razmisljaju svi na nacin kao i ti, neko ce zaista doci na taj koncert radi starih dana i radi uspomena na neka sretnija vremena.

Iste ovakve stvari su govorili i za Djoleta, i za Parni valjak... oni kao svi dolaze radi para (za sta ih uopste ne osudjujem, ako jedna Karleusa moze da dodje ovdje da kresti radi para, onda moze i jedno Dugme ili Valjak... to im je posao.)

Svako ima pravo na svoje misljenje, i "sukladno s tim" ja znam da jedva cekam koncert 15. juna i znam da ce to biti jedno nezaboravno vece.

Fala na paznji :)

@Orange:Karta za Beogradski koncert i evrima iznosi oko 12.5 evra
sve ovo ostalo sto si napisala apsolutno stoji.Sto se mene tice,ja bih najvise voleo da dodjem u Sarajevo na koncert ali generalno,nijedan termin mi ne odgovara jer imam tad ispite,ali cu videt da se nekako organizujem,pa ako nista,onda na hipodrom ;(
Ma bitno je samo da ja mogu pa bilo gde :D

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

28

Petak, 06. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni

P.S. Orange, dobar provod zelim a znam da ce bit' nezaboravno.

Fala fala Giovanni (sto mi vazda "Piccola storia..." naumpadne kad vidim tvoj nick?!) :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 08. Maj 2005

Evo sad slusam "Da te bogdo ne volim",zaista se rastopih slusajuci je ovo je samo jedna medju gro njihovih prelepih pesama,moram se jos vise potrudit da dojem na barem jedan koncert 8)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 09. Maj 2005

Citirano

- sreo sam na Kosevu Bebeka zagrljenog sa djevojkom, cerka bi mu mogla biti

Pa nije samo on al slava ima svoju cijenu. Ovdje dje trenutno zivim ima jedna vrlo gledana humoristicka TV serija, porodicna. Najpozitivniji lik u seriji je majka, koju glumi jedna mlada glumica koja je i u privatnom zivotu udata. Onda je ona prevarila svog muza sa jednim drugim(u privatnom zivotu) sto je izazvalo pravi revolt i niko nije vise htio da je vidi od gledatelja u seriji. Serija je skoro propala i onda su je fino izbacili sa posla. Zrtva svoje uloge. TAko i Bebek mora biti skroman momak i svi u grupi takodje. I meni smeta sto su se zbog para pokupili :P. Ma nece Brega dat mnogo ostalima, razic ce se oni brzo. Vidi kako nas J.Stulic odoljeva takvim izazovima, to nesto ponovo, legende, blabla.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

31

Ponedjeljak, 09. Maj 2005

Goran je još objasnio da visoki honorari nisu motiv ponovnog okupljanja: - Nije tačno da ćemo dobiti milion evra po koncertu, mada bih, da budem iskren, ja to voleo. (smeh) Nismo grupa surovih šoubiznismena. Da ne volimo ovo da radimo besplatno, ne bismo radili ni za pare.
Ne mogu da verujem da svi veruju da su se oni okupili samo zbog novca o| o|

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

32

Srijeda, 11. Maj 2005

Koncerti u Sarajevu i Zagrebu rasprodati a u Beogradu stampano 600.000 karata!!!!
ko planira da gleda ovaj spektakl,neka pozuri sa kupovinom karata,jer mnogi misle da je 600.000 malo i da ce brzo planuti! :rolleyes:
A ja se pitao sto bas na hipodromu :O
Sad mi je jasno,gde bi stao toliki narod :rolleyes:

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 12. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Koncerti u Sarajevu i Zagrebu rasprodati a u Beogradu stampano 600.000 karata!!!!
ko planira da gleda ovaj spektakl,neka pozuri sa kupovinom karata,jer mnogi misle da je 600.000 malo i da ce brzo planuti! :rolleyes:
A ja se pitao sto bas na hipodromu :O
Sad mi je jasno,gde bi stao toliki narod :rolleyes:

cekaj malo... kako je rasprodato u Sarajevu kad ulaznice jos uvijek nisu ni pustene u prodaju?! to je dezinformacija, nemo da me srce strefi vaku mladu :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 12. Maj 2005

@Orange:Izvinjavam se,nisam dobro preneo informaciju,a hteo sam da kazem:U Sarajevu i Zagrebu je izuzetna zainteresovanost za koncerte pa je 99% sigurno da ce biti stadioni rasprodati!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 06. Juni 2005

Pre neku noc,tacnije u sredu vece,u emisiji “Sav taj Pink”,gostovali su Goran Bregovic,Zeljko,Tifa i Alen.tema,naravno,predstojeci koncerti u Beogradu,Sarajevu i Zagrebu.
Bilo je interesantno cuti ih kako sada pricaju,kada su stariji I kada stvari gledaju iz sadasnjosti.Svi su rekli u sustini da je razlog njihovog pucanja bila njihova mladost,pare,slava,alkohol I droga a da je najmanje bilo licne netrpeljivosti.Lepo je bilo cuti Bebeka uzivo(naravno,godine cine svoje,covek ima 60 godina pa ne moze da “vristi”ko u mladosti,ali I dalje zvuci fenomenalno),Alena takodje,a Tifa mi se najvise svideo,mozda zato sto je izabrao da u emisiji otpeva …cini mi se da mjesec ramazana dolazi…
Sve u svemu,svi su se slozili da Bijelo Dugme nije reklo svoju poslednju rec,odn.kako Bebek rece:Bijelo Dugme nije ispricana prica bez ovih koncerara.
Na kraju emisije su pustili snimak iz Zagreba gde su ljudu u kilometarskom redu stajali od 6 ujutru do 12 popodne ispred blagajni stadiona Maksimir da bi dosli do zlata vrednog parceta papira koji ce im omogucit da prisustvuju jednom velicanstvenom povratku jos velicanstvenije rock grupe sa ovih prostora.
Da ne napominjem da su karte prodane za jedno prepodne I da su mnogi ostali u red bez karte misleci da ce imat makar jos za njih jedna…

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

36

Lepo napisa Tashke ovo:

Pre neku noc,tacnije u sredu vece,u emisiji “Sav taj Pink”,gostovali su Goran Bregovic,Zeljko,Tifa i Alen.tema,naravno,predstojeci koncerti u Beogradu,Sarajevu i Zagrebu.

A ovo nase Skoplje koje je "TOTALE MORTALE" niko i ne spominje :)) :)) :))

Bas steta sto nece dolazit ovde kod nas :(
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

37

Brega je to lepo objasnio,on je rekao da ce kao nekad mnogi pohrliti na pr.iz Skoplja do Bg-a ili iz Mostara u Sarajevo,iz Splita u Zagreb,jednostavno,ljudi ponovo imaju razlog da budu zajedno makar na tim koncertima i to je jos jedan od mnogobrojnih razloga zbog kojih su se ponovo sastali.
Kao sto Brega rece,nece bit vazno ko je ko(Bosnjak,Hrvat,Srbin),vec ce ljudi doci zbog muzike i ona ce ih na neki nacin,bar na tim koncertima,ponovo ujediniti.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

38

Subota, 11. Juni 2005

Oni iz Sandzaka koji budu htjeli da idu na koncert grupe Bijelo Dugme u Sarajevu, imaju priliku, jer je organizovan prevoz do Sarajeva, povratak i karta za 25 eura. Ici ce tri autobusa, znaci oko 150 ljudi. Karte su vec rasprodate, jos samo 30 je ostalo.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

39

Subota, 11. Juni 2005

Iako sam radi nekih sretnih dana i starih pjesama, na pocetku cijele ove euforije puno losih stvari zanemarivala i bila odlucna da cu otici na koncert, danas je odluceno: koncert da, ali bez mene.

Ipak se neke stvari ne mogu oprostiti i progutati. Necu pjevati zajedno sa covjekom koji je izgovorio stvari od kojih sam se sledila, zinula i nisam mogla sebi da dodjem, da vjerujem da to jedan Sarajlija moze reci. Da nisam svojim ocima i usima vidjela i cula, ne bi vjerovala, kao sto nisam ni dosad.

Necu pljeskati covjeku koji kaze: Jebo Sarajevo. Ne Brega, hvala ti na tvojoj muzici, ja ti na koncert necu doci.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 12. Juni 2005

Orange,ne mogu da verujem da je to istina,prosto ne mogu,a evo iz kojih razloga:
Bregovic je u svim emisijama u kojim je gostovao,sam ili sa ostatkom grupe,a takodje i svi ostali,naglasavao da ce posebnu draz imati koncert u Sarajevu i da i da ce taj koncert bit pun emocija i sentimenta(to sam ja licno cuo,niko mi nije prenosio niti sam citao u tabloidima vec na tv emisijama).
I Bebek je takodje rekao da ce posebnu draz imati koncert u Sarajevu.svi su kazali da su napr.Zagrebcani nesto rezervisaniji da da je Sarajevska publika najbolja,a ni beogradska ne zaostaje.
Da nisi to slucajno pogresno protumacila,ili,ako si procitala u tabloidima,sigurno lazu,a mozda mu je to izvuveno iz konteksta,mozda...bilo sta,ali zaista e mogu da verujem i znam da on to nije tao rekao.ne branim ga ali ako je 10 puta reko da ima posebnu zelju i da jedva ceka koncert u Sarajevu,sad mi to nekako ne ide da je kazao :(

Social bookmarks