Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

61

Subota, 18. Juni 2005

"Ako ne odes na koncert, propustices dernek zivota".

SMS ovakve sadrzine primio sam od druga koji je bio na koncertu u Sarajevu. Kasnije mi je do detalja preneo atmosferu sa Koseva i rekao da ovo ne smem da propustim. I necu. Idem ako Bog da 28. juna na Hipodrom. Ovo je zaista istorijski spektakl i veliki gubitak za svakog ko ga pripousti.

Imam jedan savet za vas koji se kolebate. Politika je prevara, ljudi prolaze, PRAVE VREDNOSTI OSTAJU, a ovaj koncert to svakako jeste. Ne opterecujte se glupostima, disite zivot punim plucima, uzmite sve sto vam nudi, jer posle ce vam biti zao. IDEMO na koncert!!!

Hocemo li Tashke?? ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

62

Ponedjeljak, 20. Juni 2005

Ti znas da kod mene nije pitanje hocu li ili necu na koncert vec jedino mogu li fizicki postic da budem tamo jer prokleti junski rok X( X( X(
...po meni se nista nece zvati... ;( 8)
kad je cujem uzivo ako bogda...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

63

Ponedjeljak, 20. Juni 2005

[SIZE=4]Pljuni i zapjevaj[/SIZE]

Nešto je magično u Goranu Bregoviću, utemeljitelju, vlasniku i direktoru Bijelog dugmeta. Toliko magično da jedan njegov intervju i jedan koncert izvrnu Sarajevo naopako, pa ono što je bilo desno ode lijevo, ono sa lijeva na desno, a svakoga ko je težio biti između uhvati vrtoglavica.

Evo: izvjesni Enver Č. koji je onomad četnikom proglasio Boru Kontića (!) kao mjeru nečije pozitivne vrijednosti odjednom uzima samo to je li taj neko "raja" ili nije; Senad Avdić, čije su najbolje godine prošle u odbrani razumna svijeta od svakojakih čuvara najgorih tekovina rata, odjednom počne postrojavati umjetničku četu s akcentom na bivše članove The Beatlesa Pokreta Nesvrstanih; Zelene beretke dramatično saopćavaju kako su se borili za multietničko Sarajevo, malo nakon što je njihov kapo Emin Švrakić potrošio sve raspoložive snage da prijestolnicom BiH vlada bošnjačka i ničija više vlast; Sulejman Tihić, netom po okončanju skupa povodom 13 godina od klanja u Višegradu, uči Bregovića lijepom ponašanju i objašnjava mu kako, eto, nije lijepo ružno govoriti o rahmetli ocu nacije; Dnevni avaz po prvi put staje kontra SDA-ovog subnora i sličnih saveza s desnom vučom i pravi intervjue s Bregovićem i menadžerom Rakom Marićem koristeći vazelin kao pogonsko gorivo; Senad Hadžifejzović, od 147 mogućih pitanja, postavlja kompozitoru dva najnepotrebnija - ona o razlozima interesiranja za politiku i mogućnosti odgađanja koncerta - na koje su odgovori: zato i otkud znam...

To što se okupilo Bijelo dugme znači mi puno manje nego neulazak Veleža u Premijer ligu, dok ništa bolje od datih odgovora u famoznom intervjuu nisam od Bregovića ni očekivao. Tek, da Pećanin nije nekako naveo sagovornika da iskreno pokaže koliko ga je u cijeloj priči o odnosu umjetnika i fašizma kurio bolac za žrtve istog tog fašizma, pa da je Bregović pokazao malo nedosljednosti, umjesto što je nastavio poznatom stazom vlastitog egoizma popločanom karakterom... onog što ulica zove rječju sa prvim slovom š, možda se, dakle, ne bi dogodilo ludilo u kojem je odlazak ili neodlazak na koncert prestao biti ličnim izborom i slijeđenjem vlastitih muzičkih ukusa i postao bogapitaj šta.

Zapjenjene reakcije na Bregovićev "verbalni delikt", u svemu su otišle na sasvim pogrešnu stranu: čuveno "jebo Aliju" postalo je, u svjetlu potpunog idolopoklonstva, važnije od, recimo, ekstremno bezobraznog izjednačavanja života pod opsadom i kompozitorovog kurijeg oka ili notornih laži o neznanju da je Vojska Jugoslavije istovremeno finasirala Underground (za koji je muziku komponovao Bregović) i rušila gradove po BiH. Odbrana Bregovićevog prava na "verbalni delikt" - koje je potpuno neupitno - krenula je, pak, s matrice do sada korištene uglavnom u antihaškim ispadima, prema kojoj je neko bitan i mora ga se voljeti zato što je naš, makar bio i "kurvin sin"!?

Kao mjerna jedinica za amoralnost (u, prvenstveno, univerzalnim pitanjima odnosa spram fašizma), Goran je ili ignorirao agresiju na BiH ili srbovao na kapaljku, tek toliko da ne ugrožava svoj beogradski komfor, ali, što jest - jest, nije kao menadžer Raka Marić u hotelu Jugoslavija u Beogradu dočekivao one što su bježali od "balija", niti je vrtio biznis u ratnoj prijestolnici RS-a, Palama.

Na kraju, iako apsolutno zagovaram odvajanje djela od autora, smatram da nije naodmet, kada postoji povod kao u ovom slučaju, osvijetliti autora s, uslovno rečeno, političko-moralne strane, kao i njegovo djelo s estetske. I još nešto - spadam među one što nisu bili na Koševu 15. juna, a razlozi su krajnje lični: meni Bijelo dugme ne znači ništa i nisam imao nimalo motiva da se guram zbog benda koji je prestao da postoji prije 16 godina, taman kada je, kako je to primijetio Petar Luković, iscrpio svaki smisao vlastitog bitisanja. No, koliko god mi to uskrsnuće nakon deceniju i nešto bilo nezanimljivo, niti hoću niti imam pravo zamjerati onima kojima su se upalile emocije. Ali da sam u čudu - jesam! Zbog "Dugmeta", rekoh, ali i još više zbog onoga što je u njegovoj sjeni. Zemlja u kojoj je bilo čiji intervju izazvao više rasprava nego snimak na kojem "Škorpioni" ubijaju djecu, teško da preživjeloj djeci može priuštiti išta više od priča kako je nekada - bilo lijepo. Vjerovatno i jeste, ali to je prošlo svršeno vrijeme.

Emir Imamović

www.bhdani.com
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

64

Utorak, 21. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
...po meni se nista nece zvati... ;( 8)
kad je cujem uzivo ako bogda...

Ova, u biti itekako optimisticna recenica, (iako tako ne zvuci) nagovestava tvoje prisustvo ovom spektaklu, sto je meni zaista drago. Na mojoj mp3 listi u Winampu ovih dana jedino se mogu cuti stihovi poput tvog navedenog. Ja sam svoje karte vec obezbedio a ti pozuri ako hoces da ides.

Ovako je bilo u Sarajevu:

And_U_Price je dodao/la ovu sliku:
  • Sa.jpg

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

65

Srijeda, 22. Juni 2005

Dugmici isfurana stvar

Sa nastupom novog vremena i nedolaskom novih proizvodjaca dobre muzike omladina se zadovoljava sa onim starim.

Po onoj staroj poslovici.

DAJ STA DAS SAMO DA SE VRIJEME UBIJE.

Mislim da je brega izgubio ono svoje staro znanje o muzici kopira samoga sebe ili podgrijava ono staro kako bi ushicario jos koju paru od jadne omladine.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

66

Srijeda, 22. Juni 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Ne opterecujte se glupostima, disite zivot punim plucima, uzmite sve sto vam nudi, jer posle ce vam biti zao.

mladost ludost
malo za promenu

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

67

Četvrtak, 23. Juni 2005

Citirano

Orginalno od juskos
Dugmici isfurana stvar

Sa nastupom novog vremena i nedolaskom novih proizvodjaca dobre muzike omladina se zadovoljava sa onim starim.

Po onoj staroj poslovici.

DAJ STA DAS SAMO DA SE VRIJEME UBIJE.

Mislim da je brega izgubio ono svoje staro znanje o muzici kopira samoga sebe ili podgrijava ono staro kako bi ushicario jos koju paru od jadne omladine.

Ti me bas iznenadi,nisam ovo ocekivao od tebe,valjda zbog toga sto si intelektualac :(
Elem,sinoc je bio drugi koncert na Maksimiru u 'lijepoj njihovoj(kako ovdasnji novinari vole da kazu 8) ),pa ako imamo nekog clana sa foruma koji je bio ili koji zivi tamo,neka nam prenese utiske.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

68

Subota, 25. Juni 2005

Spektakl „Bijelog dugmeta“ u Zagrebu
Nakon svih ovih 16 godina
„Sve je bilo bolje nego što su i najveći optimisti očekivali. Na Dinamovom stadionu se okupilo oko 70.000 ljudi. Pokazalo se da je policija pogrešila kada je koncert „Bijelog dugmeta“ okarakterisala skupom visokog rizika, jer takvog rizika nije bilo. Sve je proteklo u savršenom redu, mnogo većem nego u slučajevima nekih sportskih događaja na istom mestu. „Dugme“ je nastupilo u punom sastavu, sa 43 svirača i pevača na pozornici. Početak koncerta pratio je dugi spektakularni vatromet i skandiranje „Dugmićima“ koji su nadživeli vreme u kojem su stekli neprolaznu slavu.
Koncert je (simbolički) hitom „Nakon svih ovih godina“ započeo Alen Islamović i odmah publiku digao na noge. Usledili su i drugi njegovi hitovi, a onda novo oduševljenje kada je sa svojim hitovima nastupio Mladen Vojičić Tifa: „Lažeš zlato“, „Esma“, „Meni se ne spava“, „Da te bog d’o ne volim“, „Radi radio“... Kada je nakon njega Željko Bebek zapevao „Selmu“ i druge hitove iz najboljih vremena „Dugmića“ i Gorana Bregovića „Piši“, „Da sam pekar“, „Ne spavaj, mala moja, muzika dok svira“, „Sve će to, mila moja, prekriti ružmarin i šaš“, „Zaboravi ako možeš“ i na kraju „Sanjao sam noćas da te nemam“, erupciji oduševljenja nije bilo kraja. Dok je pevao „Selmu“ i „Sve će to, mala moja, prekriti ružmarin i šaš“, na stadionu je zasvetlelo na hiljade upaljača koje su posetioci, uprkos strogim merama obezbeđenja, uspeli da prošvercuju. Publika nije puštala Bregovićeve momke da odu, tražila je bis. Goran je za početak prvog bisa izabrao „Miliciju“, „Pristao sam“, „Loše vino“, a drugog „Tako ti je, mala moja, kad ljubi Bosanac“, „Lipe cvatu“, „Đurđevdan“ i „Hajdemo u planine“. Erupcija novog oduševljenja zahvatila je maksimirski stadion... Nakon tri časa uživanja u koncertu za večno pamćenje publika se mirno razišla. Policija gotovo da nije imala posla. [SIZE=2]. Među posetiocima su zapažene tri porodice iz Petrinje koje su svoju ljubav prema „Bijelom dugmetu“ iskazale tako što su na svoje majice, pantalone i marame prišile na stotine dugmadi! [/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

69

Ponedjeljak, 27. Juni 2005

@And_You_Price:znas,ima ona pesma Bjelog dugmeta:Sta bi dao da si na mom mjestu?a ja kazem:Sta bih dao da sam na tvom mestu(i da mogu na koncert) ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( o| o| o| o|
...opet dugme okupio Brega...jesil cuo?

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

70

Ponedjeljak, 27. Juni 2005

E cuo sam tu stvar iz Budve. Simpaticna pesmica. Nego brate, polozi ispit i "budi sretan sad sto si preko puta". Koncert ce biti i proci ali ocena u indexu ostaje. Ovo je definitivno "njihovih poslednjih pet minuta" a "pred tobom stoji, zivot cijeli..." .

Ja sam vec spreman. Ostalo mi je jos veceras da obnovim dvije pesme i to je to. Spremio sam se dobro, a ocena sa koncerta ce biti... videcemo... O tome u srijedu ako Bog da kad se srede utisci.

P.S. Zovem te kad budu tvoji omiljeni refreni. :)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

71

Utorak, 28. Juni 2005

U pravu si tebra.nemas pojma koliko mi znaci sto ces mi poslat omiljene refrene!
No lepo mi se ti provedi i imacu utisak kao da sam ja bio.Inace,za vecerasnji koncert sve je spremno,ocekuje se oko 200.000 ljudi a ozvucenje je jedinstveno u Jugoistocnoj Evropi:bice podidnuto na 16 metara od zemlje kako bi i oni najdalji culi zvuk kao i oni u prvom redu!
Hipodromu nece moci niko da pridje bez karte a jos nekoliko stotina karata je ostalo u prodaji!
p.s.vidi napravi neku fotku ili nadji neki bolji foto-aparat ili tel pa da snimas nesto.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • bregovic%20i%20tifa.jpg

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

72

Srijeda, 29. Juni 2005

Koncert je bio odlichan.Na PINKU direktan prijenos je dobro uradjen(mada malo one reklame),ALI SU SE TAMO SVI ZHALILI NA OZVUCHENJE(JAVIO mI BRAT NA MOBIL).BEBEK CAR,to se odmah vidjelo.Neda se CHICHA.Alen solidan a TIFA je tek zablistao na "LIPE CVATU".ZA MENE JE PJESMA NOCHI BILA "HEJ NOCHI,STANI ZORA DA SVANE".KAKO JE TO SAMO ZVUCHALO.Sinoch na koncertu Dugmicha je cijeli BEOGRAD a i SCG plakala za YUGOSLAVIOM.
TAKO I TREBA.
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

73

Srijeda, 29. Juni 2005

Tashke

Mozda sam te iznenadio sa mojim postom gore.

Medjutim ne kvarim ja njihovu staru slavu care to stoji.

Ali posle nestanka kvalitetne rock muzike na nasim prostorima jos nije dosla grupa koja bi napravila nesto slicno kao sto su oni uradili a brega je dovoljno pametan da na staroj slavi zaradjuje.

To se i potvrdilo ovim koncertima.

A moze se videti i njegov rad u zadnjih 15 godina sve svoje stare pesme je preradio doveo sumadijske trubace ubacio dva ciganina i ljudima prodaje staru muziku i ovde u turskoj je tako nesto uradio prodo je svoje stre pesme sezen aksuya od pre 20 godina i zaradio pare.

Nema nove produktivnosti a vreme ide sa njima se desilo isto kao i sa beatlesima jos pomalo zive na staroj slavi niko od njih nista ne radi i ne proizvodi.

Brega samog sebe remixuje...
Ja sam za nesto novo sto ce da te pokrene.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

74

Četvrtak, 30. Juni 2005

Spektakl na hipodromu pred 200 000 ljudi!

Bijelo Dugme je odsviralo i svoj poslednji koncert pred 200 000 ljudi na beogradskom hipodromu!saista je bilo velicanstveno.iako mi je bilo neopisivo zao sto nisam mogao prisustvovati koncertu,zahvaljujuci tv pink,osecao sam se kao da sam tamo a i skinuo sam ceo koncert preko tv kartice! 8) (nista piraterija vec samo za licnu arhivu)
Svi najveci hitovi(sem 'bitange i princeze' ;( )na jednom mestu,zao mi je ipak sto Bebek u svojoj 60-oj godini zivota nije uspeo da otpeva onako kako je pevao visoke refrene pesme "Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin,snjegovi i sas" i jos neke ali :] godine cine svoje.Tifa,kao i uvek-eksplozivan,gine za svaku pesmu dajuci sve od sebe.Alenu je bilo najlakse jer je najmladji pa je jos uvek u odlicnoj formi a i vidi se da je znalac sa publikom,on pocne pesmu,utisa muziku a ceo hipodrom peva(barem oni koji su culi)
Secanja na Jugu ocigledna,zastave sa petokrakom,majice sa natpisom 'sfrj" kao i slike Tita...
I na kraju da porucim svima:...Prijatelji bivsi,prijatelji buduci,pamtite ih po pesmama njihovim...!!!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

75

Četvrtak, 30. Juni 2005

Prodje i taj koncert. Dugo ocekivan. Utorak, 28.06.2005. pamtice se kao dan kada je bez sumnje najveci rok bend svih vremena na prostoru SFRJ odrzao svoj oprostajni koncert.

Sve je toga jutra mirisalo na dobar provod. Vreme je bilo suncano, kisa nije pretila. Svi uslovi su postojali za spektakl, a koncert Bijelog dugmeta to zaista jeste. Par rijechi sa lica mesta.

Na hipodrom stizemo neverovatno kasno, u 20:15, sto zbog guzve u saobracaju, sto zbog mitinga onih fosila iz SPS-a. Nekako se dokopasmo hipodroma, misleci da necemo moci da se priblizimo bini. Medjutim, svojim laktaskim sposobnostima :), uspeli smo da se koliko toliko priblizimo, sto se, ispostavice se, pokazalo kao pravi potez. Nalazimo zgodno mesto i tu se smestamo, relativno blizu bine. Vec se javljaju prvi znaci dehidratacije, obzirom da smo sve flase morali da ostavimo ispred ulaza. Pultovi sa picem bili su mnogo daleko od nas. Pitao sam se hocu li izdrzati ali skontao sam da ce to biti lakse, nego ponovo se probijati kroz masu.

Hipodrom se puni, rijeke ljudi pristizu sa svih strana i sve govori da ce piti puno, sto se na kraju i desilo. Posmatram raspored zvucnika i ne mirise na dobro, ali rekoh, necu da paranoisem. "Bice to dobro" velim.

A onda, spektakl pocinje. U 21:15 na scenu izlazi Mladen Vojicic Tifa, i sa puno zara, kako samo on zna, dajuci utisak da ce sebi polomiti zube, zapeva "Lazes zlato, lazes duso..." To je naravno bio znak za euforiju na hipodromu, medjutim vec na prvoj pesmi do izrazaja dolazi lose ozvucenje. Pomislimo da je mozda slucajno, medjutim pesme se redjaju jedna za drugom ali ozvucenje je i dalje kao sa pocetka - lose.

Kada sam se okrenuo iza, video sam okean ljudi, shvatio sam da ja treba da budem srecan sto sam tako blizu. Mislim da oni koji su bili daleko iza nisu culi nista. Shvatio sam da ne treba da se nerviram zbog stvari koje ne mogu promeniti, znao sam da ce mi sutra biti zao ako ne budem uzivao u svakom trenutku koncerta. Ta misao momentalno mi je popravila, losim ozvucenjem za trenutak pokvareno, raspolezenje. Od tog trenutka prestao sam da razmisljam o Raki Maricu (o kome sada mislim sve najgore), o losem ozvucenju, o ljudima iza... Trudio sam se da budem na koncertu i tijelom i duhom.

Posto svi znate kako je koncert tekao na bini jer je bio prenos, ja bih izneo jos par svojih licnih utisaka. Helem, uz zvuk koji se na mahove pojacavao i slabio, mogli su se cuti razliciti povici iz publike, uglavnom nezadovoljstva. Sve se to medjutim gubilo kada bi pocela svaka naredna pesma. Tokom gotovo celog koncerta onaj deo publike u kojem sam ja bio, a to je lijevo gledajuci iz perspektive pevaca, pevao je refren pesme "Pljuni i zapjevaj". Iz stotina grla orilo se "Jugoslavijo na noge, pjevaj nek' te cuju..." Nazalost, nisu nam ispunili tu zelju. Ipak, moja jedina zamerka jeste sto nije otpevana "Bitanga i princeza". Dugo posle drugog bisa stajao sam i cekao da se vrate, kao uostalom i mnogi oko mene. Nisam hteo da poverujem da necu cuti jednu od svojih omiljenih pesama iz opusa Dugmica. Ipak morao sam da se pomirim sa tom cinjenicom.

Najveci utisak na mene su ostavile pesme "Tako ti je mala moja...", "Sanjao sam nocas da te nemam", "Jer kad ostaris" i naravno "Sve ce to mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas" . Ova poslednja je definitivno najbolja pesma Bijelog dugmeta svih vremena. Bebek je to ipak odradio odlicno, onako kako je mogao obzirom na njegove godine. Zao mi je i sto "Selma" nije malo bolje zvucala, ali sta da se radi.

Poslednja pesma "Hajdemo u planine" bila je ujedno i poslednja pesma koju je Dugme ikada otpevalo uzivo. Alen je imao tu cast. Moramo biti svesni toga i zato sam ja ponosan sto sam bio deo ovog, slobodno mogu reci, istorijskog spektakla. Dugmici su svoj deo posla odradili fenomenalno i priredili mi jedan od najlepsih provoda u mom zivotu. Posle puna tri sata svirke napustio sam hipodrom. Istina to je trajalo gotovo dva sata, ali mi nije zao.

Pamticu ovaj dan, ne kao Vidovdan, ne kao ekstradiciju Milosevica, ne kao pocetak bitke na Kosovu, ne kao dan kad je Raka Maric nasamario 150 000 ljudi, NE!!! NE zelim da kvarim ovaj datum. Pamticu ga kao OPROSTAJNI KONCERT NAJVECEG ROK BENDA SVIH VREMENA NA PROSTORU SFRJ - OPROSTAJNI KONCERT BIJELOG DUGMETA!!!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

76

Četvrtak, 30. Juni 2005

moje vidjenje

Dakle, zajedno sa And_U_Price bio sam i ja :). Opisacu ono sto je And_U_Price preskocio. Dakle od trga Dimitrija Tucovica (Slavija) isli smo PESKE u koloni sa postovaocima Bijelog Dugmeta, jer su postovaoci lika i dela S.Milosevica blikirali Nemanjinu ulicu pa tramvaj nije imao kud. Morali smo da se probijemo kroz te matorce i nastavili smo ulicom Sarajevskom, potom ulicom Slobodana Penezica Krcuna... pa pored Sajma... pa tramvajskim sinama do hipodroma. Naravno mi smo bili samo deo rijeke ljudi koji su kao i mi isli pesaka! Kad smo stigli do hipodroma uleteli smo i takvu guzvu da me je masa nekih 45 minuta nosila (lebdeo sam vrlo sporo). Napokon smo uspeli da sa tom masom odlebdimo :) do ulaza gde su nam rekli da bacimo flase sa vodom i sokovima i gde su nas propisno ispipali pripadnici obezbedjenja.. Za zenski deo publike bile su zaduzene zene (ja sam sasvim slucajno krenuo ka jednoj od njih :O, ali sam se brzo vratio na pravi kolosek :)))...

Sam tok koncerta opisao je And_U_Price ali je zaboravio da smo on i ja zagrljeni skakali i pevali :" Tako ti je mala moja kad ljubi PAZARAC" :).

Mene je odusevila jugoslovenska zastava koja se vijorila tik ispred bine a koju je kamerman cesto zumirao,a mi je gledali na video bimu. U jedom trenutku se pojavila i zastava sa slikom druga TITA ;). A bila i je i Makedonska zastava. :)).

Kad se koncert zavrsio krenula je masa od 200 000 ljudi ka izlazima i gazeci po plasticnim flasama od sokova i piva (u tom trenutku mi je pala sjajna ideja za biznis :)) upala u jos jedan chep. (Keba je zamalo zgazio momka koji je mrtav pijan zaspao na travi :)))Opet smo stajali skoro sat i po vremena u mestu (istina pomerali smo se ali vrlo sporo). Temperatura je bila nesnosljiva i u jednom trenutku se naprasno malo razgusilo i posle sat i po :) vremena uspeli smo da predjemo jos 500 m :)). Naravno, prevoza nije bilo (praznog taksija ni za lijek), pa smo opet isli peske, dok nismo stigli do Mostarske petlje, popeli se gore i na sred auto puta drzali palac u vis nebi li neki taksi stao! Ali i to je potrajalo vise od pola sata uz stalnu intervenciju policije da se sklonimo sa auto-puta!

Devojke su se lako prebacile jer su im stajali momci svojim kolima, a mi... :)). Konacno je stao taksi prema kome su svi prisutni krenuli, ali posto smo And_U_Price , Keba i ja bili najblizi, prvi smo uleteli u isti i prebacili se do stana uz opasku taksite : "Aaaa, frka za taksi" uz osmeh naravno. Svoj toj ludnici kao slag na tortu dosao je komentar dispecera taksi udruzenja kojim smo se vozili, a koji je preko radio stanice poceo socno da psuje sve svoje kolege koji su ga zasipali glupim pitanjima .. :))

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

77

Petak, 01. Juli 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Pamticu ovaj dan, ne kao Vidovdan, ne kao ekstradiciju Milosevica, ne kao pocetak bitke na Kosovu, ne kao dan kad je Raka Maric nasamario 150 000 ljudi, NE!!!

a sta je sa onih preostalih 50 000?

I nadam se da ste vi ka pazarci, koji se ne daju zajebat, bili u ovija 50
malo za promenu

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

78

Petak, 01. Juli 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

pa dobro vishe...aman...vratilo se,otpevalo...i zavrshilo...bijelo dugme...

shta ima sad vishe da se pricha o tome,osim da su se napunili para...i to da se Tifa naljutio na ostalu trojicu...shta vishe...

POVRATAK BIJELOG DUGMETA...ccc kako dosadna tema,aman... o|
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

79

Petak, 01. Juli 2005

a sto se to naljutio, ja nijesam u toku?
malo za promenu

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

80

Subota, 02. Juli 2005

Citirano

Orginalno od hadalj

a sta je sa onih preostalih 50 000?

I nadam se da ste vi ka pazarci, koji se ne daju zajebat, bili u ovija 50

Upravo tako Beksha. Mi smo bili otprilike u onih 50 hiljada kojima je bilo doboro na koncertu. Gde bi Pazarci dozvolili da ih jedan Raka Maric izigra? Ko je uopste on? ;)

@Johhny: Imas li ti pametnija posla od malicioznog komentarisanja? Haj moj rodo citaj lektiru i cekaj da ti dodje "Azra" u Beograd. Ali ja u tom slucaju necu reci sto vam je dosadna ova tema (koja vec postoji ako se ne varam).

BIJELO DUGME - SVETSKO!!!

Social bookmarks