Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

81

Subota, 02. Juli 2005

BIJELO DUGME - SVETSKO PRVENSTVO*!!!

(*u nemacku dogodine)
malo za promenu

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

82

Nedjelja, 03. Juli 2005

Bijelo dugme-prepricana prica

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

83

Ponedjeljak, 04. Juli 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

Bijelo dugme...zeleni se trava!!!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

84

Johny,Joku,idite na onu vasu temu o Azri gde toliko ima raznih postova od forumasa da prosto ne mogu da postignem da procitam iste :)) :)) :)) :)) :))
Ako je ovo dosadna tema onda neznam koju bih rec ili recenicu upotrebio za onu tvoju :)) :)) :))
Moilo bih vas da tipkate na drugo mesto a ne da svoju mrznju ispoljavate na pogresno mesto a takodje i administratora da brise ove nebulozne postove koji se pisu samo da bi se pisali a ne maju nikakav sadrzaj niti tezinu.
Faka,hvala za iscrpan i objektivan izvestaj (iz tvog ugla) sa koncerta.
Phikrete,hvala za dopunu Fakinog iscrpnog izvestaja sa koncerta.
Slazem se sa vama za "Bitangu i princezu"ali meni je zao sto Bebek nije otpevao i "Sta bi dao da si na mom mestu".
"Selma" je izuzetno zvucala,"Kad ostaris" takodje,ma sve su bile izuzetne,i sad kad vas slusam kako se zalite na ozvucenje,bude mi i malo milo sto nisam bio na licu mesta vec sam imao odlican ton preko tv-a a i skinuo sam ceo koncert 8)
Faka kad dodjes iz Bg-a,cuces kako smo cimer i ja skinuli neke njihove pesme na gitari ;)
...NAKON SVIH OVIH GODINA...Still the best Bjelo Dugme
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

85

ada Tashke...

Bijelo Dugme - (Doživjeti stotu, 1980) - Tramvaj krece (Kako biti heroj u ova sugava vremena)

Cini se da nisam princ iz tvoje bajke, cak ni paz
Al' ovo nije doba Romea i Julije, to znas
Ja nemam ni zmaja, bijelog konja, nemam mac
Ni iza sedam gora, iza sedam mora, nista bas
Tramvaj krece...

Ti sanjas dlakavo musko, lude strasti, krv i znoj
U dvoje istorija, Ricard Lavljeg Srca samo tvoj
Danas u cetiri, sest i osam tvoj junak
Gine i zadnjim dahom tvoje ime sapuce u mrak.
Tramvaj krece...

Reci mi
Reci, reci mi, ti prepametna
Reci, reci mi, ti prezelena
Kako biti heroj u ova sugava vremena

Nekom je dovoljno jedan tren da skonta,ali tebi valjda,malo je i cio zhivot...
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
Johhny je dodao/la ovu sliku:
  • stulic455.jpg
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

86

Johny sad kad malo bolje razmislim,bolje ti je da uopste ne tipkas vec sedi po ceo dan u Art i pij kafu i pushi cigarete.
...mrze ih a dive im se ...cccccc
zar ne faka???
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

87

Tashke...care

to brate shto tebi valjda smeta ili otkud znam shta vech...zadrzhi za sebe...jer ovde nije rech ni o kome lichno...niti ja pominjem tebe niti te ogovaram!!!zato zaobidji mene i moje izlaske i ispijanje kafa u Art-u!!!OK?

dobro...to smo reshili!!!

Bijelo Dugme - (Sta bi dao da si na mom mjestu?, 1975) - Sta bi dao da si na mom mjestu

Sta bi dao da si namom mjestu
da te mrze, a da ti se dive
sta bi dao za veliku gestu.
Mjesto svoga da tvoj zivot zive,
sta bi dao da mozes ovako
dici ruke a puk da te slijedi.
Dal` bi i ti u svom srcu plak`o
kao sto se moje srce ledi

Ti, budi sretan sto si preko puta
i sto nas strasni led pred provalijom djeli.

Jer ovo je mojih pet minuta
a pred tobom stoji zivot cjeli.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

88

Citirano

Orginalno od Tashke
Johny sad kad malo bolje razmislim,bolje ti je da uopste ne tipkas vec sedi po ceo dan u Art i pij kafu i pushi cigarete.
...mrze ih a dive im se ...cccccc
zar ne faka???

Ili :mjesto svoga da nas zivot zive... Tako je brate. Koncert je bio nevidjen spektakl i meni je bilo odlicno, pa kazem da bih opet otisao. Ne obaziri se na ova peckanja. Jedva cekam ako Bog da DVD :)
Sit Hungry Doesn't Believe

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

89

Uredu Tachke necu ti kvariti temu!Mislio sam da mogu napisati moje misljenje ali vidim ti ne dozvoljavas.Nemoj se ljutiti evo i ja molim administratora da izbrise moj predhodni post!

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

90

Joku...

Joku zashto se uopshte i obaziresh na ovo shto Tashke kazhe...

slobodno pishi shta mislish i shta znash...

ovo je forum...za sve nas...za nasha mishljenja,za izjave...chak i neke gluposti!!!

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

91

Tahke ja sam sve vreme slutio da Bebek nece otpevat' : "Sta bi dao da si na mom mjestu", s ozirom na to da je ta pesma izuzetno zahtevna, a on vec ima 6 banki :)). Mada, istina, jesam slutio ali sam se 5 (PET!!) puta prevario kad bi pocela sledeca pesma da se radi bas o toj :O . Ali za Bitangu i princezu nisam mog'o da posumnjam!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

92

Citirano

Orginalno od joku
Bijelo dugme-prepricana prica

Izvini Joku ali ja ovu tvoju prosto-prosirenu recenicu ne smatram misljenjem,ovako misle prvaci u osnovnim skolama.napisi brate sto su prepricana prica,obrazlozi,udostoji nas tvog pravog misljenja a ne delica i skidam kapu posle.ovakve recenice ko sto je tvoja samo iritiraju jer niti te mogu demantovat,niti mogu videt zbog cega tako mislis,jesi li bio na neki od koncerata(ili mzda gedao preko tv-a)pa onda zbog toga to konstatujes.
Samo napisi celo misljenje o njima i postovanje tebra.

Phikrete,ja sam zbog velikog uzbudjenja i pevanja iz sveg grla potpuno zaboravio da Bebek nije pevao "Bitangu i princezu",tek kasnije kad sam premotavao film,shvatih i poludeh!ali,...sve ce to prekriti ruzmarin,snjegovi i sas...jer kad ostaris...sanjao sam nocas da te nemam....lipe cvatu...vozovi prolaze...selma putuje....bice nam nama zao zao... (o) stihovi od koji podilazi jeza

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

93

Utorak, 05. Juli 2005

ZINJAT*

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Prodje i taj koncert. Dugo ocekivan. Utorak, 28.06.2005. pamtice se kao dan kada je bez sumnje najveci rok bend svih vremena na prostoru SFRJ odrzao svoj oprostajni koncert.

Sve je toga jutra mirisalo na dobar provod. Vreme je bilo suncano, kisa nije pretila. Svi uslovi su postojali za spektakl, a koncert Bijelog dugmeta to zaista jeste. Par rijechi sa lica mesta.

Na hipodrom stizemo neverovatno kasno, u 20:15, sto zbog guzve u saobracaju, sto zbog mitinga onih fosila iz SPS-a. Nekako se dokopasmo hipodroma, misleci da necemo moci da se priblizimo bini. Medjutim, svojim laktaskim sposobnostima :), uspeli smo da se koliko toliko priblizimo, sto se, ispostavice se, pokazalo kao pravi potez. Nalazimo zgodno mesto i tu se smestamo, relativno blizu bine. Vec se javljaju prvi znaci dehidratacije, obzirom da smo sve flase morali da ostavimo ispred ulaza. Pultovi sa picem bili su mnogo daleko od nas. Pitao sam se hocu li izdrzati ali skontao sam da ce to biti lakse, nego ponovo se probijati kroz masu.

Hipodrom se puni, rijeke ljudi pristizu sa svih strana i sve govori da ce piti puno, sto se na kraju i desilo. Posmatram raspored zvucnika i ne mirise na dobro, ali rekoh, necu da paranoisem. "Bice to dobro" velim.

A onda, spektakl pocinje. U 21:15 na scenu izlazi Mladen Vojicic Tifa, i sa puno zara, kako samo on zna, dajuci utisak da ce sebi polomiti zube, zapeva "Lazes zlato, lazes duso..." To je naravno bio znak za euforiju na hipodromu, medjutim vec na prvoj pesmi do izrazaja dolazi lose ozvucenje. Pomislimo da je mozda slucajno, medjutim pesme se redjaju jedna za drugom ali ozvucenje je i dalje kao sa pocetka - lose.

Kada sam se okrenuo iza, video sam okean ljudi, shvatio sam da ja treba da budem srecan sto sam tako blizu. Mislim da oni koji su bili daleko iza nisu culi nista. Shvatio sam da ne treba da se nerviram zbog stvari koje ne mogu promeniti, znao sam da ce mi sutra biti zao ako ne budem uzivao u svakom trenutku koncerta. Ta misao momentalno mi je popravila, losim ozvucenjem za trenutak pokvareno, raspolezenje. Od tog trenutka prestao sam da razmisljam o Raki Maricu (o kome sada mislim sve najgore), o losem ozvucenju, o ljudima iza... Trudio sam se da budem na koncertu i tijelom i duhom.

Posto svi znate kako je koncert tekao na bini jer je bio prenos, ja bih izneo jos par svojih licnih utisaka. Helem, uz zvuk koji se na mahove pojacavao i slabio, mogli su se cuti razliciti povici iz publike, uglavnom nezadovoljstva. Sve se to medjutim gubilo kada bi pocela svaka naredna pesma. Tokom gotovo celog koncerta onaj deo publike u kojem sam ja bio, a to je lijevo gledajuci iz perspektive pevaca, pevao je refren pesme "Pljuni i zapjevaj". Iz stotina grla orilo se "Jugoslavijo na noge, pjevaj nek' te cuju..." Nazalost, nisu nam ispunili tu zelju. Ipak, moja jedina zamerka jeste sto nije otpevana "Bitanga i princeza". Dugo posle drugog bisa stajao sam i cekao da se vrate, kao uostalom i mnogi oko mene. Nisam hteo da poverujem da necu cuti jednu od svojih omiljenih pesama iz opusa Dugmica. Ipak morao sam da se pomirim sa tom cinjenicom.

Najveci utisak na mene su ostavile pesme "Tako ti je mala moja...", "Sanjao sam nocas da te nemam", "Jer kad ostaris" i naravno "Sve ce to mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas" . Ova poslednja je definitivno najbolja pesma Bijelog dugmeta svih vremena. Bebek je to ipak odradio odlicno, onako kako je mogao obzirom na njegove godine. Zao mi je i sto "Selma" nije malo bolje zvucala, ali sta da se radi.

Poslednja pesma "Hajdemo u planine" bila je ujedno i poslednja pesma koju je Dugme ikada otpevalo uzivo. Alen je imao tu cast. Moramo biti svesni toga i zato sam ja ponosan sto sam bio deo ovog, slobodno mogu reci, istorijskog spektakla. Dugmici su svoj deo posla odradili fenomenalno i priredili mi jedan od najlepsih provoda u mom zivotu. Posle puna tri sata svirke napustio sam hipodrom. Istina to je trajalo gotovo dva sata, ali mi nije zao.

Pamticu ovaj dan, ne kao Vidovdan, ne kao ekstradiciju Milosevica, ne kao pocetak bitke na Kosovu, ne kao dan kad je Raka Maric nasamario 150 000 ljudi, NE!!! NE zelim da kvarim ovaj datum. Pamticu ga kao OPROSTAJNI KONCERT NAJVECEG ROK BENDA SVIH VREMENA NA PROSTORU SFRJ - OPROSTAJNI KONCERT BIJELOG DUGMETA!!!

* izraz koji se koristi iskljucivo u
Pazaru u situacijama kada nesto uradite ili kazete ZINJAT :) (sinonimi: inat, prkos...)
Sit Hungry Doesn't Believe

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

94

Utorak, 05. Juli 2005

Tachke sta mislim o Goranu Bregovicu i njegovoj "umetnosti"vec sam napisao u predhodnim postovima ne bih da se ponavljam.Vidim Ti si najveci branitelj lika i dela Gorana Bregovica!Ja sam kritikovao Bijelo Dugme a ne tebe i ne razumem zbog cega ta ljutnja kod tebe.
Ja volim Azru,Ti volis Bijelo Dugme i to je ok!
Nemam nameru da te vredjam samo zbog toga sto Ti ne volis Azru.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

95

Utorak, 05. Juli 2005

Citirano

Orginalno od joku
Ti si najveci branitelj lika i dela Gorana Bregovica!Ja sam kritikovao Bijelo Dugme a ne tebe i ne razumem zbog cega ta ljutnja kod tebe.
Ja volim Azru,Ti volis Bijelo Dugme i to je ok!
Nemam nameru da te vredjam samo zbog toga sto Ti ne volis Azru.

Jeste,ja sam najveci branitelj lika i dela Gorana Bregovica.da nije njega... ;( ;( :)) :)) Ako ovo podrazumevas pod kritikom :"Bjelo Dugme-prepricana prica",onda ces uci u anale kriticizma,a cak i najgore kritike imaju svoje obrazlozenje.
Lepo brate reci,mrzim dugme jer mrzim bregu jer je 'navodno"rekao to sto je rekao i tacka!a nemoj sve penosit na grupu! i po hiljaditi put-ovo nije bila tema za o Goranu i njegovim izjavama vec o M-U-Z-I-C-I Bjelog dugmeta!!!!!!
Faka ako ti post opet "brzo"nestane,ponovo ga postiraj! ;) (o) (o)
...Oooooo bi ce mi zao,bice meni zao zao,uzece je drugiii,uuuzece je moja biti necee ....faka svidjal ti se ovaj efren,podseca li te na nesto?sta ti prvo padne na pamet kad cujes ovaj refren?

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

96

Utorak, 05. Juli 2005

Znas Tachke,nekad i jedna rec mnogo govori a Ja sam upotrbio cak dve.Mada kada malo razmislim,treba mu odati priznanje jer je sa njegovim "pastirskim"(da ne upotrbim grublju rec)Rokom,Rok priblizio sirokim narodnom masama.Za mene su pesme:HAJOM CURICE HAJMO DECACI;MILICIJA TRENIRA STROGOCU (izvinjavam se ako nisam precizno napisao)vrhunac kica.
I jos jednom Ti volis Bijelo Dugme a Ja ne i to je OK!

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

97

Utorak, 05. Juli 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price

BIJELO DUGME - SVETSKO!!!

A NASE :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

98

Utorak, 05. Juli 2005

Citirano

Orginalno od joku
Mada kada malo razmislim,treba mu odati priznanje jer je sa njegovim "pastirskim"(da ne upotrbim grublju rec)Rokom,Rok priblizio sirokim narodnom masama.Za mene su pesme:HAJOM CURICE HAJMO DECACI;MILICIJA TRENIRA STROGOCU (izvinjavam se ako nisam precizno napisao)vrhunac kica.

Evo kako izgleda kad neko "trazi iglu u plastu sena" i kako izgleda kad neko ne misli svojom glavom nego je doslovce preuzeo recenicu jednog Zagrebackog novinara i kriticara rok muzike. xx(
Mogao si nesto originalnije smislit ;)
Od 100 njihovih prelepih pesama,ti si nasao dve koje su vrhunac kica(po tebi)a ako bi uopste slusao tekst ovih pesama video bi(i cuo bi)da je prva posvecena zimskim OI u Sarajevu a druga naravno odslikava Miliciju u Titovo vreme,a oni to sa ironijom opisuju,no dobro,milioni ljudi koji ih slusaju vole,prelaze hiljade km samo da bi ih poslednji put culi,svi su oni "narodna masa"a "vi" ostali ste akademici. :))
mislim da lepo rece And_You_Price:"cekaj da ti dodje "Azra" u Beograd. Ali ja u tom slucaju necu reci sto vam je dosadna ova tema (koja vec postoji ako se ne varam)."

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

99

Utorak, 05. Juli 2005

Tachke ovo cu shvatiti kao kompliment,jer nisam citao nikakvog hrvatskog rok kriticara(a jos manje citirao)vec je ta misao izasla iz moje glave.
Pokusao sam na lep nacin da ti objasnim da nije nista licno ali to izgleda ne razumes pa da ti "narodski"kazem: sjasi covece(izvinjavam se ostalima koji budu citali, ovo nije moj nacin komuniciranja)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

100

Utorak, 05. Juli 2005

Glede "pastirskog roka"

Izraz "pastirski rok" se za Bijelo Dugme vezuje nakon albuma "Eto, bas hocu...", mada su i sa prethodnim albumima imali pesama sa etnografskim motivima.
Ono sto niko ne primecuje je da je postojao takav trend u drugoj polovini sedamdesetih. Skoro svi znacajniji bendovi u to vreme su imali (manje ili vece) hitove koji su bazirani na "etno" motivima:
1. Smak - Ulazak u harem, Zajdi zajdi, Sumadijski bluz, Bluz u parku
2. Suncokreti - Karamustafa, Oj Djerdane ...
3. Yu Grupa - Kosovski Bozuri
4. Drugi Nacin - Crnogorsko kolo
5. Leb i Sol - Ajde sonce zajdi
6. Vlaho Paljetak - Popevke sem slagal
7. S vremena na vreme - Jana, Tema za sargiju, Put putuje karavan
i tako dalje.

Niko ne pominje album Bijelog Dugmeta "Dozivjeti stotu" svi se hvataju za pesme sa "Eto, bas hocu".
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Social bookmarks