Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Cihangir

Početnik

(10)

• »Cihangir« je autor ove teme

Datum registracije: 06.03.2008

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 06. Mart 2008

Pozdrav iz Stambola!

Merhaba svima!
I don't know enough Bosnian to explain myself so i have to use English, sorry...
My mother's family comes from Novi Pazar and i am very curious about Sandzak but for now, I just want to know if there is a village near Novi Pazar which is called "Vuculogva"?
Please help me.
Hvala unaprijed! :)

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 06. Mart 2008

Vucja Lokva

Well, the village is actually called "Vucja Lokva" and it's half-way between Novi Pazar and Leposavic (Kosovo) on Mt. Rogozna.

Look at this map, navigate to Novi Pazar (far left of the map), then look to the east, and you'll find Vucja Lokva:

http://www.avijacijabezgranica.com/karte…%20PRISTINA.JPG

Bosniaco

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

3

Petak, 07. Mart 2008

Merhaba u 2 brother Turčine (Bošnjak). :)
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Cihangir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

4

Petak, 07. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Bosniaco
Well, the village is actually called "Vucja Lokva" and it's half-way between Novi Pazar and Leposavic (Kosovo) on Mt. Rogozna.

Look at this map, navigate to Novi Pazar (far left of the map), then look to the east, and you'll find Vucja Lokva:

http://www.avijacijabezgranica.com/karte…%20PRISTINA.JPG

Bosniaco

Citirano

Orginalno od Junus
Merhaba u 2 brother Turčine (Bošnjak). :)

Ahh so it's "Vucja Lokva." What does it mean exactly? I figured that "Lokva" means "pool" but would like to know more.
Hvala ti puno Junus, i Bosniaco za mapa! :)
Poz.

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 07. Mart 2008

Vucja Lokva

A wolf's pond.

Wolf - vuk (noun)
Wolf's - vucja (adjective)

There must be great many wolves on Mt. Rogozna.

Cihangir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

6

Petak, 07. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Bosniaco
A wolf's pond.

Wolf - vuk (noun)
Wolf's - vucja (adjective)

There must be great many wolves on Mt. Rogozna.

Wow, a very good name.
Hvala opet.

• »Muhamed-Mujo« je muško

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 13. Mart 2008

sta kaze ovo ovaj turcin za vucija lokvu mozeli neko da prevede

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 13. Mart 2008

Kaže da mu je majka rodom iz Vučje Lokve

Potom kad mu objasniše što u prevodu znači ime sela- kaže da je lijepo ime.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 13. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Muhamed-Mujo
sta kaze ovo ovaj turcin za vucija lokvu mozeli neko da prevede

Evo ti proba malo sa nemačkog, na boasnaski.

Ich weiß nicht genug bosnisch, um mich zu rechtfertigen, also muß ich Englisch verwenden, traurig... Familie mein Mutter kommt von Novi Pazar und ich bin über Sandzak sehr neugierig, aber für jetzt, möchte ich gerade wissen, wenn es ein Dorf nahe Novi Pazar gibt, das "Vuculogva" genannt wird? Helfen Sie mir bitte.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Baris

Početnik

(10)

• »Baris« je muško

Datum registracije: 17.09.2006

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 13. Mart 2008

Cihangir hoşgeldin bende Boşnakça bilmiyorum.Ama memleketimiz sonuçta merak var böyle forumlara :D

• »Muhamed-Mujo« je muško

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 13. Mart 2008

reci te mu sto se tice ovog sela ja mu stojim na raspolaganju sve cu mu rec ovo selo znam mnogo dobro ,dosta je iz njega otislo za Tursku

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 13. Mart 2008

Merhaba Cihangir (Dzihangir),forumumuza hosgeldin!!!

Citirano

reci te mu sto se tice ovog sela ja mu stojim na raspolaganju sve cu mu rec ovo selo znam mnogo dobro ,dosta je iz njega otislo za Tursku

Muhamed-Mujo diyorki, bu koy hakkında sana istedigin bilgi verebilir. Kendisi bu koyu cok ii biliyormus

@Muhamed-mujo evo rekla sam mu :)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 13. Mart 2008

Citirano

Chihangir, sto se tice ovoga sela ovaj Muhamed-Mujo ti stoji na raspolaganju! Sve ce ti rec, on zna ovo selo mnooogo dobro. Kaze da je dosta iz njega otislo za Tursko!

Eto i ja sam mu reko :D :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Cihangir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 16. Mart 2008

Selam Barış, teşekkürler. Evet böyle forumların olması çok güzel. :D Herkes de gördüğüm kadarıyla yardımsever. :)

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 16. Mart 2008

Vucja Lokva

Obzirom da je majka Cihangira iz ovog sela selamim ga
jer je i moja majka iz sela Mohva kako se zvalo Vučja Lokva do 1946 godine. Selo Vučja Lokva je udaljeno od Novog Pazara 23 km i od Leposavica 18 km.Nalazi se na levom kraku carigradskog druma i pod imenom Mohvo i kao zaseok sela Hrvatska cesto se pominje u istoriji.Austrougari su prvi ozbiljni poraz doživeli upravo u Vucjoj Lokvi krajem sedamnestog veka.Vučja lokva je bogata šumama, vodama, pašnjacima i posebno rudnim bogastvom.Istrazivanje-bušenjem, koje je sprovela beogradska Geosonda,pokazalo je da gotovo celo selo leži na rudama olova, cinka, zlata i srebra.
Stanovnici Vučje Lokve su autohtono stanovništvo, doseljeni su u ove krajeve krajem 14 veka iz okoline današnje Velike Kladuše i svi su jedno pleme.Prvi put su medjusobno počeli sklapati brakove1924 godine.Samo jos jedna porodica živi i selu.Njih 5 232 živi u Novom Pazaru,još toliko u Turskoj , Zapadnoj Evropi,Bosni i Makedoniji .Okupljeni su oko nekoliko prezimena:Idrizović,Rusović,Kurtović,Salković,Saćirović,Emčović,Osmanović,Hasanović,Nurović,Izberović,Sejdović,Aljović,Hodzić Hamidovici,seceragici........
Na predstojećim izborima u Novom Pazaru, jedan od kandidata za gradonačalnika bit će poreklom iz Vučje Lokve-Mohva.

Cihangir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 16. Mart 2008

Citirano

Orginalno od @ngi3
Merhaba Cihangir (Dzihangir),forumumuza hosgeldin!!!

Citirano

Muhamed-Mujo diyorki, bu koy hakkında sana istedigin bilgi verebilir. Kendisi bu koyu cok ii biliyormus

@Muhamed-mujo evo rekla sam mu :)

Citirano

Orginalno od hesen
Vucja Lokva

Obzirom da je majka Cihangira iz ovog sela selamim ga
jer je i moja majka iz sela Mohva kako se zvalo Vučja Lokva do 1946 godine. Selo Vučja Lokva je udaljeno od Novog Pazara 23 km i od Leposavica 18 km.Nalazi se na levom kraku carigradskog druma i pod imenom Mohvo i kao zaseok sela Hrvatska cesto se pominje u istoriji.Austrougari su prvi ozbiljni poraz doživeli upravo u Vucjoj Lokvi krajem sedamnestog veka.Vučja lokva je bogata šumama, vodama, pašnjacima i posebno rudnim bogastvom.Istrazivanje-bušenjem, koje je sprovela beogradska Geosonda,pokazalo je da gotovo celo selo leži na rudama olova, cinka, zlata i srebra.
Stanovnici Vučje Lokve su autohtono stanovništvo, doseljeni su u ove krajeve krajem 14 veka iz okoline današnje Velike Kladuše i svi su jedno pleme.Prvi put su medjusobno počeli sklapati brakove1924 godine.Samo jos jedna porodica živi i selu.Njih 5 232 živi u Novom Pazaru,još toliko u Turskoj , Zapadnoj Evropi,Bosni i Makedoniji .Okupljeni su oko nekoliko prezimena:Idrizović,Rusović,Kurtović,Salković,Saćirović,Emčović,Osmanović,Hasanović,Nurović,Izberović,Sejdović,Aljović,Hodzić Hamidovici,seceragici........
Na predstojećim izborima u Novom Pazaru, jedan od kandidata za gradonačalnika bit će poreklom iz Vučje Lokve-Mohva.

Muhamed-Mujo: Hvala ti puno brate!

@ngi3: Ah şimdi çok üzülüyorum Boşnakça'yı iyi bilmediğime. Sen tercüme edebilir misin arkadaşım yazılanları benim için?

hesen: Hvala za teksta. Moja deda je Osmanović i moja nano je Saćirović! :)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 16. Mart 2008

Brate Dzihane, je l' ti znaš Bosanski ili ne znaš? :) Malo sam se zbunio. Prvo pišeš na Bosanskom, pa na Engleskom, pa na Turskom, pa čitaš prilog napisan na Bosanskom i zahvaljuješ se na Bosanskom... :).

Pozdrav za tebe buraz!

Cihangir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 16. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Brate Dzihane, je l' ti znaš Bosanski ili ne znaš? :) Malo sam se zbunio. Prvo pišeš na Bosanskom, pa na Engleskom, pa na Turskom, pa čitaš prilog napisan na Bosanskom i zahvaljuješ se na Bosanskom... :).

Pozdrav za tebe buraz!

I know very little Bosnian. That's it. I wish i knew more. I lived with my grandparents when i was little that's why i know a little bit of Bosnian language. :)
Poz.

asija

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.10.2007

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 16. Mart 2008

selam za sve nase ljude koji zive u Turskoj! :D

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 17. Mart 2008

Vucja Lokva

Hesen:

Odakle ti ovi podaci za Vucju Lokvu i porijeklu iz Velike Kladuse?

Koliko ja znam, vecina stanovnistva (ako ne i svo) Vucje Lokve su porijeklom od plemena Klimenata iz Sjeverne Albanije (dosli pocetkom 18. vijeka kao katolici, te presli na islam).

Social bookmarks