Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

altazorn

Početnik

(10)

• »altazorn« je muško
  • »altazorn« je zabranjen
  • »altazorn« je autor ove teme

Datum registracije: 08.10.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 08. Oktobar 2002

pozitivne kritike..

selam i zdravo dragi LJUDI!!!
vec neko vreme samo citam poruke na ovom forumu. mogu reci uzivam; presrecan sam sto postoji nesto ovako.. verovatno posebno zbog toga sto sam van dragog mi pazara, ali sam siguran da u forumu uzivaju i svi oni koji su u njemu.. reci pohvale za osnivaca foruma.. way to go bro.. way to go..
ono sto me ja pokrenulo da napisem bilo sta ( ono sto sad radim) nije samo da bih uputio reci pohvale osnivacu foruma.. nazalost nije samo to (mada bi mi i to da nije ovog sto cu sada reci, bio dovoljan razlog da napisem nesto, iako ne volim nikako da pisem onda kada nemam sta novo da kazem)..
naime, citajuci forum naisao sam na par stvari koje su me pocele i nervirati.. onda kada se najlepse osecam citajuci predivne priloge pojavi se, po nekom pravilu periodicno, par priloga, par priloga, od par ljudi, koji kvari tu harmoniju diskusije i normalnog razgovora ( pa i onda kad je u pitanju raspravljanje nesuglasica) i pocne me zaista nervirati.. nervirati u smislu da bih jednostavno zeleo da ti ljudi prestanu da kvare forum.. znam da je lepota foruma u razlicitosti misljenja koja ljudi ovde iznose ( ne mora niko da me napominje) ali me "pamet" i tendencioznost da sve ljude ubede u svoj vid misljenja, na jedan totalno arogantan nacin ( jer ocigledno sebe ne svrstavaju ni u kakav vid kritike koje svima upucuju, nekih ljudi, tera da im upravo ja, na ovaj nacin, ukazem na neke stvari.. da mi jedan od njih, koji se sluzi tim metodama, ne bi odgovorio na svoj protiv odbrambeni nacin, unapred cu se ograditi od toga da pokusavam da sudim i osudjujem bilo koga jer to nije moj posao i zna se cija je to duznost.. ali ja sam dovoljno los da nekima ukazem na osobine kojima se izizu od drugih jer misle da im nesto daje za apravo a ne vide da se ustvari ohole.. (vek sam cenio ljude koji su i mene spustali na zemlju)..
da li da spominjem imena ili ne? mislim da je bolje da to ucinim, jer ljudi na koje aludiram su takvi da se nikada ne bi hteli prpoznati, iako bi svi drugi, siguran sam, znali o kome se radi:
birdum-bardum.. veliki "Filozof".. pravednik, osudjivac.. koji se "protivi svim vrstama osude".. a sta radi: i sudi i osudjuje.. samo na svoj nacin..
nadam se da ces skontati da sam izbrao mesto "sve i svasta" i otvorio novu temu upravo zbog stvari koje ti radis.. ne das covece ljudi ma ni da jedu na miru..:).. mesto koje je stvaljeno da ljdui uzivaju u hrani koristis da i tu pametujes..
a teme koje se tebi ne svidjaju.. jednostavno ne valjaju.. ili trebaju da se zatvore.. nisu dobre.. covece: znas li mozda sta znaci fraza "moje misljenje".. kad bi je jednom makar pri nekom od svojih iskaza upotrebio mozda bi bio malo i objektivniji.. makar bi zvucao tako.. a ovako samo osudjujes.. kazes tema koja govori o dogadjajima u pazaru posle kosarkaske utakmice treba da se bojkotuje.. zasto? jer ti tako mislis?.. u redu.. bojkotuj je.. imaj svoje misljenje, ali makar kad bi bio koherentan u svojim izjavama.. prvo: reci koliko je pametno zakopati takvu temu? je li to po islamskom shvatanju u redu? ako je negde prasina koju mozemo sakriti ( ko ono iza kauca se ne mora cistiti jer se ne vidi) onda ne moramo cistiti je li? trreba znaci samo cutati iako smrdi.. a ne stvari, koje su tu oko nas razjasniti, i pocisiti pre nego postanu ruglo koje ce se svima obiti glave.. (ovo je samo sugestivno pitanje.. ne kazem da sam u pravu.. ali je opet opravdanije svoje misljenje izneti uz neko opravdanje, i podvuci da je samo misljenje u pitanju, nego davati sudove i misliti da si uvek u pravu, iz totalno pogresnog razloga.. ne bih da ga napominjem.. mislices da mrzim takve ( sto je pogresno)).. a jos jedna stvar tu: ne bi ti da kopas po tome.. sto? da bi kopao ti, ili neko posle tebe jednom kada to postane svima jasno i sasvim vidljivo zbog tragedije koju je svima nanelo.. zasto to kazem? pa vidim da svoje vreme trosis na izucavanju takvih istorijskih stvari.. te ovi u bosni.. te ovi cetnici.. te ovi u turskoj.. naravno, istoriju je dobro znati, ali ti se previse cini mi se, moje je misljenje, bavis stvarima koje ne mogu da se promene.. i sto je najgore postoje grupe ljudi koje to rade.. i da to bude jos upecatljivije sve se isti materijali obrcu.. opet tendeciozni.. razgleda se samo jedna strana.. autori jednog pogleda.. govor mrznje.. sto to citamo? da ne zaboravimo da mrzimo.. nikad ne treba zaboraviti stvari koje su se desile.. ali sto? da se vise ne bi desile.. to trerba da bude odgovor.. da vidimo greske i da ih ispravimo.. a ne drugo.. ja vam vidim u tome sto radite samo jednu dobru stvar.. drzite ravnotezu.. da nije takvih, pogotovu bilo, mozda bi nas i izbrisali.. ima mnogo takvih, i vise, na suprotnim stranama.. ali ja govorim svima da bi se trebalo toga okanuti.. ima li fajde od toga? ili je to samo ono ljudsko: pribegavanje laksim stvarima.. a ovde jos stoji opravadnje necim.. to mu je onda teza da cilj opravdava sredstva.. nesto kao i ona brojna samoubilacka desavanja na svetu.. mislim na samoubilacke atentate.. "ubistva" bih i mogao polemisati, ako dodje do njih, ali samoubistva u bilo kom obliku.. malo teze.. moje misljenje.. ali opet podvlacim: u svemu je bolje nesto raditi da bi se resenje iznaslo ( i to ne samo pricati.. sednuti.. raditi.. stvarno raditi.. revolucija pojedinca.. radi ti.. posti tudja posla.. tako se sve tmenja.. a ne samo pricati).. bilo bi bolje..
i demagogija... ne veruj samo onome, i ne pokusavaj to da radis, sto jezik moze da te ubedi.. zdrav razum je vazniji od recenice.. ako te mogu jezickim konstrukcijama ubediti da je krokodil vise sirok nego sto je dugacak (nadam se da mi se posiljalac vica nece naljutiti.. :)) ne znaci da ces ti u to verovati.. znaci li?.. ovo malo ide i na pauka, koga cini mi se moguce je ubediti i da nije ziv.. da je laz.. sto se onda laz buni? sto ne prihvata da je laz? ili svima hoce da kaze da je laz? ista stvar kao i sa "pravednima".. ubedimo sve da misle kao mi.. a cak se bune frazama da neko uniformise ljude.. a sta rade? svoje misljenje namecu i kad ih niko ne pita za isto.. sto? postoji mogucnost da zele potvrdu u ono sto govore.. negde jeste tako.. ali nije to ovde slucaj.. jednostavno takvi ljudi.. malo jednostrani.. neki stabilni neki ne.. ali ono sto veruju misle da je takvo i nikako drugacije.. pa pauk kada nesto kaze, a iz svoje glave, uzme ga jednostavno zdravo za gotovo, niko mu ne ukaze paznju na to, preskoci se pogresan pocetak, i nastavlja se kao da je sve tako.. mucno mi da se koristim citatima, i ostalim opcijama koje nudi forum (izvinjavam se administratoru koji je sve to omogucio a neki se ne koriste ( evo kao ja) i ne ostavljaju sliku onoga sto bi trebalo da bude slika foruma), ali pauk nesto kao rece : matrix pokrenuo nekakvu najvecu lavinu oko necega.. to oko necega necu raspravljati, pogotovu ne ovde, ali podatak: pokrenuo najvecu lavinu? u tebi? ok.. ako je to onda ok.. ali nisi to rekao.. rece najveca lavina u svetu.. novine.. mediji.. taj svet.. pa i samo ljudi.. ali odakle ti to.. sto je tebe impresiralo ( i mene je film, ne kazem da nije) i zaokupilo ti paznju i skrenulo na razmisljanje, ne znaci da je svima... iz licnog utiska se ne prave opsti utisci.. a ako i dalje mislis da je nesto takvo tacno onda se koristi navodima.. studiras u inostranstvu, trebao bi znati da se za bilo kakav esej koji ces koristii na ispitima, ukoliko zelis izneti podatak, i zelis da bude vrednovan, moras posluziti navodom i izvorom koji je verodostojniji od tvoje izjave.. vesti tipa izjave bez potkrepljivanja objektivnog tipa su bile najace oruzje slobovih medija ( i recimo sita koji blati pazar a koji su ljudi vec posteno iskritikovali da ja ne spominjem ga vise).. zato da bi bili kao sav normalan svet, radimo ono sto je u svetu prihvaceno a ne budimo toliko tendeciozni pametnjakovici bez potpore u realnom svetu..
i birdum-bardum pocetak: selam bosnjaci.. hajde.. kad kazes dobri mozes rec ne selamis lose.. al sto samo bosnjaci? vidis fino da je recimo djordje stalni clan.. dobar covek.. polemises sa njim.. ima dosta stvari koje ni ja ne bih istrpeo sa tvoje strane da sam na njegovom mestu a ti ih i dalje podvlacis.. znaci nema pozdrava za njega.. nema selama ok? ali nema nikakvog pozdrava.. ili hoces da mu nametnes da je i on bosnjak.. hoces slobodu izbora a ne das je drugima...
ja mislim da je ovo vec previse dugacko.. mali revolt je ovo izazvao.. sorry svima.. al neverujem da ce mnogo ko citati nesto ovako dugo i doasadno, al se nadam da makar i birdum hoce.. i naravno.. poziv za diskusiju.. nisam se sa tim bavio, al evo.. vec sam poceo.. razgovor, diskusija.. smeh, sale.. opaske.. pozitivne kritike.. sve u granicama noramle.. ja sa ovim nista lose nisam mislio ( iako je, priznajem, iz zivca je sve poteklo) jer na kraju krajeva braca braci, sa ciljem da nesto isprave, kritike upucuju.. nesloge se radjaju onde gde ljudi ne umeju kritike da upucuju.. i slazem se sa djordjem da najpre uvek treba svoje kritikovati.. i treba znati prihvatiti kritiku.. naravno situacije su razlicite, ali bi bajbolje bilo kada bi bilo sto manje razloga da se kritikujemo onako kako ce druge nervirati.. pozitivne kritike su ipak uvek pozitivne, jer one ne bi trebale svadju da izazivaju vec da unaprede neke pozitivne, hairli poslove.. tako ja se nadam da cemo biti i na ovom forumu korisniji ako jedni drugima uputimo pozitivne kritike.. evo sad mi pade na pamet: neka i ovo bude mesto za to ( sad cu mu tako i temu osloviti).. pa ako ima potrebe.. ako je neko ovo procitao.. izvolte.. bujrum...
a druge teme za druge razgovore.. odoh sad da citam..:)..
selam i pozdrav!!!
sorry for hush words.. if any.. ;).. cya..

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 08. Oktobar 2002

Samo da znate da sam ja iznenadjen...i uvredjen.

Citirano

ako te mogu jezickim konstrukcijama ubediti da je krokodil vise sirok nego sto je dugacak (nadam se da mi se posiljalac vica nece naljutiti.. ne znaci da ces ti u to verovati.. znaci li?.. ovo malo ide i na pauka, koga cini mi se moguce je ubediti i da nije ziv.. da je laz.. sto se onda laz buni? sto ne prihvata da je laz? ili svima hoce da kaze da je laz?

Prvo ne mozes me ubedit.
Drugo gledam svoja posla.
Kad si toliki pristalica academic writinga, molim te nadju primere i moje citate sa ovog foruma, koje ce podrzat ove kritike.

Citirano

pa pauk kada nesto kaze, a iz svoje glave, uzme ga jednostavno zdravo za gotovo, niko mu ne ukaze paznju na to, preskoci se pogresan pocetak, i nastavlja se kao da je sve tako.. mucno mi da se koristim citatima

Opet kritika mojih kriterijuma istine. Ja ako neshto napishem stojim iza toga shto sam napiso. A razlog zashto nisam izbacio citat da je Matrix izazvao veliku lavinu kod ljudi, je zbog toga shto je ocigledno. Armada fanova, sa nestrpljenjem ceka sledeci deo, ja sam jedan od njih. Unesi Matrix na google, i pazi da se ne izgubish. Prosetaj po forumima, i uverices se i sam.

Drugo cilj one teme nije bio novinski clanak, vec da pokrenem ideju "Simulirane realnosti". Mozda si primetio da sam pokushavo da istaknem taj detalj.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

altazorn

Početnik

(10)

• »altazorn« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 08. Oktobar 2002

hm..momak..

egoizam.. ili sta li je?.. nesto neda da se kritika prihvati, a? ja sam cini mi se rekao da se niko ne bi trebao naci uvredjen jer nista lose nisam mislio.. evo opet to podvlacim ( sto naravno ne znaci da ce uroditi plodom.. eto jedan se vec uvrednio.. jadni ja kad birdum bardum procita ovo.. :)..
nego sto je losije jeste da si se ti zakcio za nebitne stvari.. al tu te zulja, a? svako se cese gde ga svrbi.. imas pravo.. resto ( ili ti par kilometara moje poruke ne verujem ni da si citao.. i ako jesi samo si ih preturio preko ociju jer ti je usmerena bila paznja na recenice koje su te dotakle i koje si drzao u mozgu da mi napises odgovor.. no, kako god... il whatever sto bi rekli englezi, svabe, cesi.. i ostali ( autorsko pravo top lista nadrealista..:).. ( ne zameri sto sam malo neozbiljan.. makar se zbog toga ne ljuti.. ipak je tema sve i svasta)
hm.. odgovor.. rekoh ti da mi je mucno da trazim citate.. ja sam jednom procitao ono sto si ti u temi film/matrix napisao i to mi je dovoljno.. ti rece nesto da je matrix ( a sad kazes motiv sim. realnosti iz tog filma) mokrenuo najvecu lavinu u dvadesetom veku.. ej covece u celom XX veku.. to je vec malo krupno.. ( a nije bas toliko bitno.. ali je princip po kojem se menjaju pocetne teze pa se nastavlja sasvim normalna "filozofska" konverzacija o necemu sto je u samom startu pogresno).. odakle ti to? navodis argumente.. uu.. vidim i google si koristio.. sta ti je tehnika.. isi vido ( sto bi kika reko).. al momak.. pazi ovamo.. ako hoces da istaknes motiv sim realnosti onda to nema veze mnogo sa filmom.. mislim ako je to pokrenulo tu najvecu lavinu ( sto opet nije onda nije film jer je tema starija od tog filma.. sto ti rece tamo neko vec, tema se spominje ( i naveli ljudi podatke.. precizne) u nekim filmovima dosta starijim od matrixa.. a i bez samoh filmova tema je aktuelna.. tacno je da je film jos vise aktuelizrao temu za one, najpre, kojima nije bila poznata, i za one kojima je bilo potrebno malo "bolje" predstaviti.. ali opet "najveca lavina u XX veku".. na osnovu cega to? veliki broj ljudi gledao film.. ogroman.. tacno.. i ja sam.. i sta to znaci? pa dobio oskare.. pa dosta para.. pa.. po tom modelu zakljucivanja beda od filma "titanik" je pokrenuo lavinu milenijuma.. i u njemu je tema, motiv, jaca od filma samog, i poznata je i bez filma.. film je predstavio upecatljivije.. dobio lom nekih oskara.. i sta? ( malo j****** povezivanja molio bih).. je li pokrenuta nekakva najveca lavina.. sta kazes? broj fanova.. lavine isto a? na situ se vidi, je li? aha.. treba google.. a zar se ne vidi da neko samo pretrazuje podatke koji ga zanimaju? i informacije o stvarima koje su ga impresionirale.. a drugo? drugo ne postoji.. a ja sam upravo zato i temu pokrenuo.. da ukazem drugima na greske ( eventualne).. da ne budemo jednostrani.. da ne zivimo samo u svetu svojih idola, svojih misli i svojih razmisljanja.. postoji i nesto izvan toga.. ako mislis da je nesto onako kako ti se cini, ili kako ti mislis, ili kako su ti predstavili ( ili si samo do necega dosao), to ne znaci da mora da bude tako.. znas ono iz x files: istina je tamo negde.. nase je da je trazimo.. da se ne ogranicavamo.. i ne donosimo sudove posle prve teze....
znas li sta je box office? ukucaj na google.. ne verujem da ces nac..:).. to ti je, laicki receno ( drugacije ne bih ni znao) otprilike zarada filmova u toku prve nedelje prikazivanja, pa meseca, pa i celog veka prikazivanja.. zavisi sta te zanima.. ima sitova koji se bave tim ( najjednostavniji je www.movies.com ..jednostavno zar ne).. i ima all times listi najboljih filmova.. te najposeceneijih.. ( filmova samih.. a ne sitova).. pa rat zvezda je bio najposeceniji film.. i kakvim ga to cini?.. sta sa armadama fanova? dokazuje li to bilo sta.. ima i posecenijih i boljih i uspesnijih, pa se ne moze reci ni za jedan da je pokrenuo najvecu lavinu XX veka..
eto sta me natera.. X( .. ko da sam ljut, a nisam ljut.. nego mi krivo, pisemo o nebitnim stvarima.. dobra je tema simulirana realnost ( naravno kada i tu se oslobodimo predrasuda, i dogmi tako i jednostranosti u razmisljanju.. zato ovde prvo pisem ovakvu temu.. a zakacicemo se i za nesto pametnije negde vec).. a ovo je samo.. eto.. mozda nesto i vredi.. al jadni ja od birduma kad kod tebe ovo dize toliku "lavinu" a jedva sam te recenicom spomenuo.. i opet si cini mi se ucinio bio isto.. ubedio se u nesto ( to je to o cemu govorim.. isto kao i sa lavinom) i bez kritie svoje misli ( kritike=razmatranja=analize) krenuo da napises odgovor.. al ok.. tu smo da pisemo.. nadam se nema ljutis? slobodan svet.. slobodan forum..
selam i pozdrav..
i predlog: ako si pokusavao da pokrenes temu simulirana realnost onda to nisi trebao da pokusas u temi film.. otvori novu temu.. pa nek se primeti.. a za ovu je sve ok.. ovo je ipak sve i svasta..

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 08. Oktobar 2002

Alo bre ...

"Pisem ti dugo zato sto nemam vremena da ti ukratko odgovorim" (Descart)
Mala primedba za altazorn . Ubaci i po koje veliko slovo i tacku (a ne tri tacke). Malo je zamorno za oci da se cita. 8)

A poruka za sve:
1. U diskusiju se ulazi samo ako hoces iz nje da izadjes pametniji, a ne da po svaku cenu menjas tudje misljenje.

2. Forum je (po definiciji) mesto gde se vode otvorene diskusije.

3. Pri diskusiji koristite argumente, i ako ih neko pobije boljim argumentima, promenite misljenje. Nije uopste strasno reci "ja sam pogresio".

4. Ne izvlacite opsta pravila iz pojedinacnih slucajeva (tipa svi Srbi glasaju za Seselja i sl.)

A sto se Matrix-a tice - meni je bolji "Gradjanin Kejn" (proglasen za najbolji film 20-og veka).
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

altazorn

Početnik

(10)

• »altazorn« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 08. Oktobar 2002

...

tulumba i za tebe..:)
ok je.. nema frke.. samo ne zameri mi na stilu pisanja.. al to je moj stil.. nema velikih slova.. (with few exceptions).. i tacke su.. tacke... :)
upravu si, ne treba menjati tudja misljenja.. zato se ja povodom ovoga sto sam rekao nisam oglasio ni na kom drugom mestu, no na ovom koje se zove najpre "sve i svasta", a potom i sam zapoceo temu gde bih rekao ono sto mislim, a da ne prekidam ciju diskusiju sa ciljem da skrecem paznju na nesto.. drago mi je da je pauk procitao.. voleo bih da i birdum bardum to uradi.. a sve je to sa ciljem da forum bude jos bolji ( ja kazem da je dobar.. al sve moze uvek bolje), i da nam diskusije ( ukoje se ja, ruku na srce, nisam nigde jos uvek ljudski ukljucio) budu i jos bolje.. da se koristimo argumentima (nisam rekao da se svi ne koriste.. nemoj mi to naturit..:) ), i da jedni drugima nove stvari pretstavljamo.. sasvim se slazem sa tobom da svako neslaganje treba obrazloziti protivargumentima.. e upravo sam zbog toga i predlozio ( al ja u vidu kritike.. opaske.. al sam rekao pozitivne kritike) da se i oni koji iznose misljenja i navode podatke koriste argumentima.. i da se niko ne ponasa neargumentovano (pauk ne govorim tebi da me pogresno ne shvatis) kao da je nekim dekretom proglaseno da je uvek upravu te moze donositi sudove o svemu..
naravno da ima mesta za misljenja.. nismo u novinskoj agenciji zar ne? ali krupne teme koje se pocinju podacima ne mogu trpeti pogresne podatke.. ako govorimo o ukusima, raspravljamo o kvalitetu, tu mesta za sudiju nema.. ali ako kao cinjenicu iznosimo licni sud, i nastavimo graditi raspravu na tome, onda se tema drma iz temelja.. :) ..u tome je sustina temeljitog analiziranja..:)..
u svakom slucaju, sve su kritike dobrodosle (osim one uvredljive) pa evo mesta za to.. bez dlake na jeziku.. treba li nesto promeniti.. bujrum i izvolte..
a evo i novinari imaju problema sa tim.. sad citah sanapress.. izvinjavaju se (ispricavaju se) jer je neki novinar naveo neku "tvrdnju iza koje ne stoji nikakva izjava".. bez izvora dakle.. hm.. ima tu necega..
btw.. meni je dovoljno ubedljivo i to sto ti je "gradjanin kejn" bolji od matrixa.. za to nije potrebno navoditi da je proglasen za najbolji film (mada ti verujem, jer i zvuci kao navod a ne kao sud.. a u svakom slucaju sto bih to proveravao.. jednostavno svidja ti se film..;)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 08. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od altazorn
tulumba i za tebe..:)
btw.. meni je dovoljno ubedljivo i to sto ti je "gradjanin kejn" bolji od matrixa.. za to nije potrebno navoditi da je proglasen za najbolji film (mada ti verujem, jer i zvuci kao navod a ne kao sud.. a u svakom slucaju sto bih to proveravao.. jednostavno svidja ti se film..;)

U ovom (retkom) slucaju moje misljenje se poklapa sa misljenjem vecine. 8)
A evo i odakle sam pokupio cinjenicu:
[URL=http://film.guardian.co.uk/News_Story/Guardian/0,4029,771611,00.html]http://film.guardian.co.uk/News_Story/Guardian/0,4029,771611,00.html[/URL]
... And Tulumba for all

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 09. Oktobar 2002

altazorn

Osobine napisanog teksta u srazmeri sa brojem čitalaca:

1. Broj velikih slova, direktno.
2. Interpunkcija, direktno.
3. Broj pasusa, direktno.
4. Jedna misao jedna rečenica, direktno.
5. Broj tema u jednom postu, obrnuto.
6. Kvalitet teme, direktno.
7. Dužina posta, obrnuto.
8. Korišćenje domaćih slova, direktno.

Koliko modu da primetim, po mojim aršinima imaš izmeđ 0 i 1 poen na ova dva posta, a i pročitao sam ih isključivo zbog ovog komentara. Sledeći put neću.

Ako imaš nešto da kažeš, a vidim da imaš, potrudi se da to što više ljudi pročita.

Ako je BB u više ovih tačaka popravio svoj stil (poštovanje), ne vidim zašto ne bi i ti svoj kad si već navalio da toliko kritikuješ baš tog čoveka. Govorni jezik se razlikuje od pisanog, i tu više nema zbora.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

altazorn

Početnik

(10)

• »altazorn« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 10. Oktobar 2002

prihvatam

da nema smisla sve ono sto si rekao djordje, ne mogu da kazem.. pozdrav za tebe.. ipotpuno si u pravu.. ali
hm.. ne mogu da te pratim pa da ti odgovaram (ne kazem uzvracam, vec jednostavno odgovaram) onako fino po tackama kako si ti to uradio.. ali samo par stvari da napomenem..
pls ne cini mi da se osecam kao da sam opet na casu srpskog jezika i da cekam analizu pismenog od strane profesora slavka.. pa brojao je taj i tacke i zareze.. i davo jedinice za to.. ("da naucis to.. da proucis to.. da sednes da ucis").. salu na stranu, ali znam da nije u redu(kada se meri merilima pravopisa i opste prihvacenih standarda) ali ja tako pisem.. sto bi rekli mi "j... ga".. i mailove i sve sto nije zvanicno, sluzbeno, a radim ga na kompijuteru ovako ga ja obavljam.. imam valjda neko svoje pravo.. imam li? ako vazi negde demokratija u svetu.. ili bolje receno: ako ne vazi u svetu, makar mi je ovde niko ne moze uskratiti..
sad: naravno da moze da mi se ukaze paznja na to da ne bih trebao da (onda kada to radim na ovaj svoj nacin) makar pocinjem teme i da ubadam ljudima oci sa tim, ali to sam uradio samo zbog toga sto nisam hteo one stvari da pisem ni na kakvom mestu na kojem ljudi su vec raspleli nekakvju diskusiju pa da ja ne upadam sa tim.. (sto je bila jedna od mojih poruka da ne i trebali ni drugi (poklopilo se da je to bb) raditi)..
teme.. dosta tema u jednom postu.. hm.. jednim udarcem OSAM muva.. crnogorske krvi mora bit da imam.. mucno mi da ih otvaram ponovo i ponovo.. haj sve odjednom ( pa i caps lock, ili ti shift, za velika slova mi nekako nisu dragi iz tog razgloga.. ( a ono sve i da se to lako automatizuje, nekako mi sladja ova mala slova.. :) )).. isto ide i za citate, i za ukljucivanje u druge teme (mada me vuce).. a ovako me nekakva vrsta instinkta samo naterala da ispisem na jednom mestu neke stvari koje su mi bile na jeziku (ili ti mozgu.. te ja to uradih na mestu ovakvome, sebi da olaksam, a sa nadom da ce onaj kome sam nesto uputio imati to priliku da vidi, i bez uvrede, ukoliko nadje da tu ima nesto da se prihvati to i prihvati.. resto moze da se baci (ali posto se procita i izanilizira.. ko sto ja tvoje procitah, izanilizirah, potvrdih, ali iz razloga koje navodim prihvatih/ne prihvatih i na sebe cu/necu primeniti).. a za ocenu posta ne marim.. nije mi bio nijet sto bi se reklo da ostvljam slavan post..
i na kraju: pisani jezik i govorni jezik.. znam ja razliku.. nesto sam kao isao u skolu ( i jos kao idem.. samo sad studiram na engleskom, pa mi mozes rec da sam zaboravio pravila maternjeg), ali haj da ne presipamo iz suplje u prazno (sto bi reko husno) nego da predjemo na stvar.. pisajuci, a nekad i govoreci, i ja (opet sto bi reko husno) kruzim oko teme ko kisa oko kragujevca.. ma ubodi covece vec jednom.. to nama na ovom forumu fali.. naravno svako ima razlicit vid i razmisljanja, i zakljucivanja, i iznosenja zakljucaka, ali mnogi ljudi upadaju u klopke pravopisa (jer nisu dovoljno srodni pisanom vidu izrazavanja koliko misaonom, ako ne makar govornom) pa im ono napisano bude isuvise zamagljeno jer mozak prati crtu pravopisa umesto crtu razmisljanja.. !!!znam da onima koji to rade (postoju pravopis) oduvek ne predstavlja to problem jer se to svede na normalnu operciju koja se obavlja bez razmisljanja.. ali ja, s opbzirom da sam dobio i kritiku na to, i s obzirom na to da verovatno jedini pravopisno i gresim, molim ljude da ne zamere na tome i ne stavljaju to u prvi plan, jer nadam se da nikoga ne vredja ( nije idejno, nacionalisticki, niti bilo kako opredeljeno pa da bi moglo da steti.. a nije ni zvanicna sluzba informisanja, ili praceno iz centralnog komiteta, pa da mi neko cenzurise da ne bih masama predstavljao losu sliku pravopisnu), a predstavlja stil pisanja koji sam ja izabrao.. a vaznije mi je da izgleda kao jezik govora.. jer nesto hocu da kazem.. a ne da ga zavijem.. (a brate, u pravu je tulumba: moze coveku da se zavrti u glavi od ovih tackica.. mozda ima tu nekakvog hipnotickog dejstva.. :) )
a duzina texta.. ima ndregou.. (kako ono ide) dobar neki slogan za duzinu.. shala.. ima veze sa svim sto napisah.. mucno meni da pisem.. al kad ga napishem, onda ga brate.. tako to kod rodjenih balkanaca.. jel? a bice i kracih (Ako u buduce budem pisao).. moramo se svi dovesti u red.. red je resenje.. svi nasi problemi (globalnije.. ne odnosi se na forum) se radjaju iz toga sto mi redu se nedamo podvest.. (i eto mene tako vec na drugoj temi... reply..:) )
haj pozdrav.. uprilicite nam forum sto boljim temama (standardom prihvacenim (malo ironije)).. al stvarno ih je vredno citat.. pa da pametno diskutujemo.. ziveli!!!..:)..
vozdra..

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

9

Nije bitna duzina nego tehnika. :D 8)
Odnosno bitan je sadrzaj a ne forma.
Problem je sto se do sadrzaja tesko dolazi u slucaju dugih poruka, narocito sto recenice prate tok misli (znaci konfuzne).
"Ispeci, pa reci (deci)" :D
... And Tulumba for all

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

Administratoru

[SIZE=1]Povodom obaveštenja da je Nalog člana sa korisničkim imenom 'Cvele' blokiran zbog oštrog kršenja statuta ovog foruma... [/SIZE]

Sugestija

Poštovani Gospodine, bez obzira na činjenicu da je ovaj sajt Vaše vlasništvo, kao i činjenicu da se radi o članu čijih ruku je delo onaj sajt koji smo (skoro)svi mi , na ovom forumu osudili i označili kao pristrasan i nedobronameran, osećam potrebu da se oglasim povodom ovog Vašeg obaveštenja, a u cilju da time , nadam se , doprinesem, da ovaj forum koji većina nas, redovnih posetioca, smatra i svojim, bude još bolji. Nisam imao prilike da pročitam postove koje je gospodin Cvele postovao na ovom forumu ( jer su isti obrisani) a upravo je to ono što mi bode oči... Ako je nešto za Vas "neumesno i neprikladno" ne mora da znači da je i zaista neumesno i neprikladno Ovako, nama koji smo propustili da te postove vidimo dok nisu obrisani ostaje samo da verujemo Vama (ili da Vam ne verujemo). Kad se uzme u obzir šta je i kakve vesti proturao pomenuti član na svom sajtu, logično je predpostaviti da će većina posetilaca zaista poverovati Vama ali...
  S druge strane, to ostavlja "lufta" i članu o kojem je u ovoj situaciji reč, da širi insinuacije da je pokušao da ospori validnost naših mišljenja o njegovom sajtu, ali da mu to nije dozvoljeno usled ograničenja "govorne " slobode s Vaše strane.
  Mnogi od nas su (s treće strane) imali želju da istom "članu" kažu ponešto "brk u brk" i u direktnom dijalogu ospore njegove navode, ali Vi ste to pravo zadržali "ekskluzivno" za sebe, i time, čini mi se, ipak zanemarili prava nas ostalih...<HR WIDTH="40%">

Dakle, predložio bih Vam, da na forumu organizujete jedno mesto... "neumesni i neprikladni prilozi" gde bi Vi imali pravo da premestite neke od priloga bilo kojeg člana, ali gde bi i oni koji žele da se uvere da li je to stvarno "neumesno i neprikladno" mogli to i da urade. Normalno, ispod same teme bi bilo obaveštenje da na tom mestu čitaoci mogu naići i na stvari koje se kose sa moralnim normama i normama ovog Foruma i to crvenim slovima... pa ko voli nek izvoli!!!<HR WIDTH="40%">

Kao drugo, predložio bih Vam da pre izrečene mere Isključenje postoji i Opomena pred isključenje iz razloga što nisu svi u stanju da shvate odmah kakve su norme Foruma, ili pak, imaju različito shvatanje o tome šta je "neumesno i neprikladno" od drugih. <HR WIDTH="40%">

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

11

Tacno...

Podrzavam sans-ov predlog u potpunosti.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

12

Odgovor na sugestiju

Zelim reci da me je ova vasa sugestija zaista obradovala, jer je to samo jos jedan dokaz koliko u nasem narodu ima demokratije i tolerantnosti.

Dat cu direktan odgovor na konstataciju da sam sebi dodelio 'ekskluzivno' pravo da izbrisem priloge i blokiram nalog novog clana Cvele.
Naime radi se o tome da je posle prvog priloga koji je on napisao u forumu, a koji svi imate priliku procitati, usledio prilog koji se odnosi direktno i iskljucivo na mene kao licnost, gde je moj uvodni tekst citiran ali sa potpuno drugom sadrzinom, i potpisan mojim imenom.

Naravno taj je prilog odmah izbrisan sa foruma i usledila je prva i poslednja opomena putem privatne poruke (PM). Medjutim ubrzo zatim je usledio i novi prilog (kao revolt zbog izbrisanog priloga) u kome se pored ostalog pozivaju posetioci ovog 'anarhistickog' foruma da napuste isti i pocnu diskusiju na forumu koji se nalazi na web stranici o kojoj je rec u uvodnom tekstu.
Naravno moja spontana rekcija na to bila je blokiranje njegovog naloga u cilju sprecavanja daljih neumesnih priloga.

Sto se tice predloga da se napravi mesto za "neumesne i neprikladne priloge", mogu samo reci da se on u potpunosti suprotstavlja osnovnoj ideji foruma, a to je razmena misljenja na intelektualnom nivou.
Dakle, svim mizerijama, polu-istinama, neistinama i insinuacijama nece biti ustupljen ni najmanji deo ovog foruma.

Na kraju, javno upucujem poruku clanu Cvele da ukoliko je spreman na civilizovan nacin vodjenja diskusije i zeli odgovoriti na kritike upucene njemu na ovom forumu, sedne i napise e-mail izvinjenja zbog neumesnih priloga, redakciji Novi Pazar Online. Nakon toga redakcija ce odluciti o ponovnom aktiviranju njegovog naloga.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

13

E, pazi da neće!

Mislim da nam treba neka dvadesetčetvoročasovna korpa za otpatke u koju niko ne sme da piše. Ako nešto ne valja daj da to zajednički izviždimo. Mislim da su članovi ovog foruma pokazali visok nivo svesti i sigurno umeju da razlikuju dobro i zlo. Setimo se Gastarbajtera. Da li neko zna zašto je on isključen? Neko sigurno zna ali većina sigurno ne zna...

Ovaj forum sada prolazi kroz svoju prvu ozbiljnu krizu. Ja mu držim palčeve, ali da li je to dovoljno?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 11. Oktobar 2002

Sasvim prihvatljivo i po meni kompromisno rešenje je upravo ovo što je DjordjeRD sugerisao... Dakle, dvadesetčetvoročasovna korpa za smeće bi mogla da reši mnoge probleme. Niko od nas ni u svojoj kući ne voli smeće, ali ne trči svaki put na deponiju da baci koru od banane... nego u kantu , pa kantu u kontejner, pa tek onda deponija...Uzgred, ponekad u kanti zaglavi i ponešto što nije za bacanje...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 11. Oktobar 2002

Tacno, valja proverit.

Slazem se da je dvadesetcetvorocasovna korpa idealno resenje.

NAROD BIRA A NE MIRA !!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 11. Oktobar 2002

Ubačena je Opomena ... Ovo dokazuje ono što sam već ranije rekao , da je ovaj Forum stvarno i naš, tj. da možemo uticati da se menja na bolje...

Svaka čast Domaćine !!!

i ... bode mi oči

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 13. Oktobar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. heheheh Shta da radim moram da se javim. Neshto moram i napisat. Prije svega textovi su ti dugachki pa sam se maximalno trudio da ih prochitam ali nisam uspjevao. Mogu rechi da si veoma inteligentan momak ali si nesredjen, i mislim da si zeljan razgovora. Mislim da si iskren. Shta bih ti dalje reko. Ja se tebi lichno izvinjavam zbog svake neugodnosti koju sam ti nanio dok si chitao ovaj Forum. Mnoge stvari bih i ja najradije da ne pishem ali mora se, situacija zahtijeva. Ako se dvojica posvadjaju i jedan vrishti i ponasha se nekontrolisano iz mrznje i agresije onda to nije dobro. Takodje i onaj drugi koji je ranjen i vrishti i ponasha se nekontolisano, ne postupa kako treba. Ali ta su dva vrishtanja i nekontolisana ponashanja razlichita i uvijek se staje na stranu onog koji iz boli to radi, a govori se onome drugom da se smiri i da ga ostavi na miru i da se vishe tako ne ponasha, a ovaj kojem je bol nanijet se zagrli i fino mu se pridje i kaze ma nema veze bit che bolje smiri se nemoj gubiti kontrolu itd. Zamisli sada da su to sinovi jedne majke, majka ih obojicu voli, ali uvijek malo ljuche govori onom jachem a tepa onom slabijem. Zashto ona to radi? Da bi bio mir u kuchi. Eto potrudio sam se malo. Nadam se opet da nechesh zamjeriti, ja sam u posljednje vrijeme manje na netu, pa i nestignem vishe ko ranije da odgovorim na sve shto me interesuje. Pa zato nemoj zamjerit ako ti nebudem brzo odgovaro. Eto tako. Allahimanet

18

Srijeda, 30. Oktobar 2002

za gosn administratora

Javno ulazem protest zbog stvari koju vi izgleda ponavljate, a ljudi je primete samo onda kada se njima konkretno desi (kao ja sada recimo). To sto vi brisete postove iz odredjenih tema pravo je vase, jer ste valjda osnivac ovog foruma, ali, smatram, da nimalo nije primerena selekcija po kojoj vi to obavljate. Nije mi jasno zbog cega upucujete opomenu onda kada post vec izbrisete. Selekcija se vrsi, primecujem, ni pocemu drugom do po vasem licnom izboru/ukusu. Dokazati se vrlo lako moze. Ne samo da ste izvrsili selekciju medju mojim postovima (zbog cega trazim da se moji preostali preostali postovi izbrisu jer bez izbrisanih vise nisu ono sto sam ja hteo da kazem, vec ono sto ste vi ostavili od mojeg pisanja ( a spomenuto brisanje sam vec zatrazio od moderatora), vi pravite razliku brisanjem postova drugih opomenutih autora (neciji se brisu, a neciji ne). Ako je skretanje sa teme razlog za totalno uklanjanje posta (sto je totalno neprimerena stvar), onda ne vidim da ste najpre dosledni u svemu tome, jer ima i drugih ("zesce") opomenutih iz istog razloga, ciji postovi jos uvek stoje onakvi kakvi jesu (sto vec spomenuh). Ako je duzina problem, to bi makar mogli kulturnije da resite. Ali je definitvno samo u pitanju vas licni ukus, i vase misljenje da li je nesto u redu ili to nije, sto se direktno kosi sa slobodom misljenja svih clanova foruma. U nadi da sve moze biti mnogo bolje dajem
VELIKI glas podrske (od malog mene) za predlog uvodjenja jednodnevne korpe za smece. TO moze biti resenje za dosta stvari.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 31. Oktobar 2002

Jedna izreka u nasem narodu kaze: "U kuci gde macke nema tu misevi kolo vode"

Da ne bi dosli u situaciju da na ovom forumu radi ko sta hoce, postoji neko ko se o stara o redu a to su administrator i ekipa moderatora.

Fingersbroken Vi se bunite zato sto ste opomenuti i sto su vasi prilozi u temi "Izazovna odeca" izbrisani. Medjutim za protestvovanje ne vidim nikakav razlog.
Naime prilikom samog registrovanja na forumu prihvatili ste uslove diskutovanja a ubrzo zatim ih izgleda i zaboravili.
Da bi se se korisnici koji zaborave uslove i pravila diskutovanja podsetili na iste, uvedene su opomene.

Jedini razlog za brisanje Vasih gore navedenih priloga je taj da nemaju veze sa zadatom temom i samim tim otezavaju normalno diskutovanje ostalim posetiocima.

Da brisanje priloga koji nemaju veze sa temom (forumom) ne zahteva obrazlozenje stoji u statutu koji (ni)ste procitali prilikom registracije.

Urednik
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 29. Maj 2003

Citirano

Orginalno od Giovanni
I ovom prilikom cu apelovati na kako ti kazes "vladajucu" struju ovog foruma da ti ne brisu postove makar dok "glas naroda" ocijeni da li je to sto si napisao zaista za brisanje ili ne. Molim Sans-a i Administratora kao moderatore da uvaze ovaj moj apel u cilju produbljivanja demokratije i opravdanja naziva Otvoreni u imenu ovih diskusija. Mozda bi jedna rubrika imena Karantin u kojoj bi se problematicni postovi (uz anketu za ili protiv brisanja) bila adekvatna u podrsci ovog naprijed recenog.

Uzimajući u obzir da se tekst ovog citata odlično uklapa u diskusiju koja prethodi ovom postu , reših da ga navedem ovde, a zatim i prokomentarišem, kao neko ko je sličnu sugestiju dao i ranije, pre nego je postao deo tog "vladajućeg" tima.

Problemi koji se javljaju u realizaciji "Karantina" su između ostalih i tehničke prirode (bar kako je meni objašnjeno), zbog veoma složene procedure prebacivanja jednog priloga iz teme u temu (procedura prebacivanja cele teme iz foruma u forum je već druga stvar i ne predstavlja nikakav problem). Kao nekom, kome je pisanje forumskih skripti strano, objašnjenje mi deluje prihvatljivo, ali ne i neprevazilazno.
Jedna od mogućih alternativa tom rešenju bi bilo i prosto prebacivanje (Ctrl X-CtrlV) "nepoželjnog" teksta u Karantin od strane moderatora , gde bi se članovi foruma izjasnili da li ga treba brisati ili ne, da bi nakon toga došlo do konačne realizacije brisanja iz karantina i tog posta i svih ostalih odgovora u karantinu vezanih za taj post. Dobre strane ove alternative su otvorenost pristupa problemu, demokratičnost i razrešenje mnogih dilema, a loše što se svi članovi foruma izlažu ponekad zaista groznim postovima, što na svaki nepoželjan prilog dođe još više istih (kumulativna lančana reakcija čije razarajuće dejstvo možemo videti po mnogim forumima bez cenzure), što neko od "zainteresovanih" možda neće biti on-line u periodu odlučivanja...
Bez obzira na sve ove probeme, ja sam ipak za (makar i nesavršenu) opciju Karantina.

Što se tiče mog udela u brisanju i prepravljanju priloga drugih članova, trudim se da ga svedem na najmanju moguću meru. Kopije svih priloga koje sam ja izbrisao ili modifikovao, nalaze se u Moderatorskom ćošku, uz adekvatno obrazloženje (osim slučaja izbrisanog dela Bertinog posta, kada mi se, usled nepažnje, desilo da sadržaj tog izbrisanog dela nisam sačuvao). Među tim postovima koje sam ja izbrisao, ili modifikovao, nema ni jednog posta koji je napisao Gerilac! U njegovim postovima sve uvrede su u obliku onoga "što je htio rechi" ali ne i u obliku rečenog (izuzimajući post u kojem iznosi neke nepotvrđene stvari o direktoru Medicinskog centra, i mislim za sada jedini njegov izbrisani post od stane Administratora u kojem se "obrušava" na ni krivnog ni dužnog Jasmina, čiji ćete sadržaj, nadam se uskoromoći da vidite bar na kratko)

Slična, ili ista situacija je i sa postovima koji su izbrisani od strane drugih moderatora.

i ... bode mi oči

Social bookmarks