Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 30. Oktobar 2003

POZORISTE

Kopajuci po forumu nisam uspeo da iskopam temu u kojoj bi se pricalo o ovoj stvari ....
U Pazaru je profesionalno pozoriste startovalo prosle godine kada je na celu te institucije stala gosp.Lilijana Ivanovic ....
Veliki covek prije svega , ova zena je uz par ljudi cinila okosnicu Pazorista u osnivanju kako smo ga voleli zvati .... na veliku zalost nas koji smo voleli da slobodno vreme provodimo na daskama .....
U prvoj profesionalnoj sezoni (2002) prva izvedena predstava sa potpisom Pozoriste N.P-a je izvedena Umri Muski autora Alda Giovanija sa Vahudinom Prelicem(Uzicko pozoriste) .... kao glavnim junakom ... nakon tog starta dovode se najvece zvezde Yu (tad je jos bila Yug) scene i izovde se veliki komadi :Koreni,Prokleta avlija i josh par predstava ....
Sezone 2000 (dok josh nismo deklarisani kao profesionalno pozoriste) su se u Pazaru odradili veliki komadi Hamdibeg (Haris Silajdzic) par decijih predstava kao i Luda Noc (u kojoj sam i ja radio) .... Te sezone je i sinula ideja o pokretanju otvaranja neceg ozbiljnijeg jer je grad kao Pazar morao imati pozoriste ... Iste sezone su i postignuti najveci uspesi dosada jer su se sa ove dvije predstave punile mesecima sale sirom Sandzaka kao i gostovanje u Bosni sa Hamdibegom ...
Trenutno stanje ove institucije koja vema tesko dolazi do situacije u kojoj bi mogla opstati (po meni zbog neazurnosti i laznih obecanja S.O) rade se samo deciji projekti koji i ne izazivaju veliku paznju javnosti ....
U skorasnjem razgovoru sa Lilijanom i ljudima koji zele da pomognu (steta sto ne mogu materijalno) dobio sam informaciju da cemo mozda i biti ponovo angazovani u projektu OCI AHMEDOVE i da cemo ponovo poceti da pokazujemo ljudima da je Pazar osim trgovackog i kulturni centar Sandzaka ......

P.S.Babha jesu li zive one fotke koje su radjene za Ludu Noc ...??

esselamooalaykoom
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 30. Novembar 2003

Meša Selimović, "DERVIŠ I SMRT", režija Nebojša Bradić, 20 sati (Kruševačko pozorište) Dom Kulture N.P

Sa malim zakasnjenjem (samo pola sata X( :( nepojmljivo) je poceo spektakl .... Najpoznatija imena pozorisnog svijeta su bila na daskama Doma Kulture .... Vojin Cetkovic,Djura Stoiljkovic ..... (dz kad ne mogu da im se setim imena i prezimena) .... Sala ispunjena do poslednjeg mesta .... odlicno odradjena uloga Sejh Ahmeda Nurudina .... V.Cetkovic je odlicno odradio ulogu brata Hasana .... ma svi su bili odlicni i tek sad znam da zalim zasto ovo nemamo mi u svojoj avliji vec moramo zvat druge da nas cine zadovoljnim u pogledu Pozorisnog zadovoljstva ...

3

Nedjelja, 30. Novembar 2003

Jako mi je drago da je prasina sa "nasih (novopazarskih) dasaka" konacno obrisana. Kada cujem da je upravo "Dervis i smrt" bila predstava koja je zasluzna za to, bude mi zao sto nisam mogla biti prisutna i sedeti negde medju vama u publici...ali neki drugi put, nadam se.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

4

Petak, 03. Septembar 2004

ZENE,ZENE ...

Sinoc (02.sep. '04.) je izvedena premijera komedije Zene,Zene ... Komad je napisao Cehov ...
U sali bioskopa je bilo oko 400 ljudi. Koliko sam ja mogo da primetim nakon zavrsetka predstave svi su izasli nasmijani ... Komad je rezirala Lilijana Ivanovic, dok se u glavnoj ulozi pojavio Zoran Karajic, upravnik sabackog pozorista dok su ostale uloge podijeljene momcima i devojkama iz skole glume ... Odlicna komedija, u kojoj sam ja trebo da odradim ceo chin, ali ... i tako se to desi kad odes nenajavljen na odmor ... no' sta je tu je ... bitno je da je odlicno odradjena i sve pohvale ljudima koji su u bilo kom pogledu ucestvovali u necemu ovakvom ...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

5

Srijeda, 20. Oktobar 2004

TRAMVAJ ZVANI ZELJA

Veceras je u sali Doma Kulture odigrana predstava Tramvaj Zvani Zelja u izvodjenju nikshickog pozorishta, u rezhiji Zelimira Oreshkovica ...
Odlicna drama, kako mi rekoshe strucni ljudi iz nasheg pozorishta, proglashena je za jednu od najboljih, ikad napisanih ...
Posebno dobro odradjen muzicki dio predstave ...
Ogo glumachkog dijela ne treba troshiti rijechi, jer kako rekoshe , radi se o spoju najboljeg u Crnoj Gori uz pomoc odlicnih uloga jednog iz Jugoslovenskog narodnog i jedne iz Novog Sada ...

Sve u svemu , shteta je bilo veceras ne biti prisutan !!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 21. Oktobar 2004

Da li iko zna šta se dešava sa starim predratnim pozorištem (preko puta stare pošte)? Vidim da su nekakvi radovi u toku, renoviranje, ali neznam namenu... Postoji li šansa da se pozorišna trupa srećno (ponovo) smesti u taj super prostor?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 21. Oktobar 2004

Koliko ja znam, tu se radi i gradi BNVS, tj prostorije iste institucije ... Pozoriste je i dalje u okviru Doma Kulture, a ja se iskreno nadam da ce proci odlican predloga za pravljenje pozorista na prosoru starog bedema koji gleda na bazen u parku ...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Odlicna drama, kako mi rekoshe strucni ljudi iz nasheg pozorishta, proglashena je za jednu od najboljih, ikad napisanih ... Posebno dobro odradjen muzicki dio predstave ...

Gledo sam jednom prilikom dal u filmu ili na vestima, obrada pozorisnog komada u kombinaciji sa muzickim efektima. Dvesta s mesta poboljsan utisak. Ovo sam bas hteo jednom prilikom da ti predlozim, da uzmete u razmatranje i zabooravih. I zif ti ja javi na vreme kad su pozorisne prestave, nemoj u isti dan minut pre ili po zavrsetku. Ja nemam pristup forumu sa mobilnog ;(
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od rifche_golup
Koliko ja znam, tu se radi i gradi BNVS, tj prostorije iste institucije ... Pozoriste je i dalje u okviru Doma Kulture, a ja se iskreno nadam da ce proci odlican predloga za pravljenje pozorista na prosoru starog bedema koji gleda na bazen u parku ...

Aha, nisam znao. Bedem? Može, može, makar letnju scenu nekakvu...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

10

Petak, 22. Oktobar 2004

Halali Pauke_ nece se ponavljati da ostanes ( te ) neinformisan ...
Da , i meni je onaj oprostor gore fantastichan za Pooriste ali eto, nije pod nashom ingerencijom da odlucujemo o tim pitanjima ... a ovo na Bedemu ako Bog da moze da bude i kutija pozoriste, znaci da bude pokrivena celina u kojoj ce se igrati tokom cijele godine ... E sad , strasno bi meni licni bilo drago da se pojave ti koji mogu odluciti da odgovor na ovo bude pozitivna jer koliko su mi rekli, ljudi koji bi ulagali pare su neki nashi , Sandzaklije koje zive u inozemstvu ali bi u potpunosti bili tu kad je finansijska potpora ... Eto , daj Boze da sve bude fino, te da i nasha carsija dobije josh jednu opshte korisnu instituciju ...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

11

Petak, 22. Oktobar 2004

jok Ed-e nego BNVS ... :) 8)

( :D moro sam , halali :) )

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Znači u tom objektu će i dalje biti pozorište

Ne Ed-e nego Bosnjacko Nacionalno Vijece Sandzaka. Doduse kako za koga... Sloboda moderiranja. Da sam na tvom mestu, ja bih se izbriso. Ti kako hoces...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 22. Oktobar 2004

Pa dobro Pauke znas li ti za salu :D . Hajde dobro more bit sam pretjerao, evo brisem post i prebacicu ga ovdje kvotiranog da administrator vidi o cemu se radi prije nego izbrise sve ove suvisne priloge. Satisfied? ;)

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Da li iko zna šta se dešava sa starim predratnim pozorištem (preko puta stare pošte)? Vidim da su nekakvi radovi u toku, renoviranje, ali neznam namenu... Postoji li šansa da se pozorišna trupa srećno (ponovo) smesti u taj super prostor?

Citirano

Orginalno od rifche_golup
Koliko ja znam, tu se radi i gradi BNVS, tj prostorije iste institucije ...

Znači u tom objektu će i dalje biti pozorište :D .

( :D šalim se samo, nemoj da je neko nastavio slučajno)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

14

Subota, 23. Oktobar 2004

Bio bih jos vise zadovoljan ako bi prestao pristrasno da moderiras i da tako doprineses otvorenosti - Otvorenog foruma u Novom Pazaru. Ne mozes, niko ti ne daje za pravo da vrsis selekciju postova prema svom nahodjenju, ako ne krse statut foruma. Tim redom, TI si taj koji KRSI STATUT. Opameti se i radi kako treba... bez pristrasnosti i u skladu sa statutom. Selam Alejkum.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

15

Subota, 23. Oktobar 2004

Pa dobro pauke, mozda covek bash mora da konta BNVS ko pozoriste ... znash ... pazi sta pricash, ne ide da se ti sad suprostavljas moderatorima ... ko si ti ... ?

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 07. Novembar 2004

12-og, uochi Bajrama, planiran je nastup clanova Regionalnog pozorista ... Jedino fixirano do sad je to, da ce se izvoditi stare Sandzacke sevdalinke u vidu recitala ili pjesama ... ko haje Bujrum !!!

P.S.Detalji ... ako Bog da za koji dan !
we alejkumu selam

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

17

Srijeda, 10. Novembar 2004

Bajramska vjecer nazvana "BEG MAHALA BEHAROM PROCVALA" ce se odigrati u nedelju, drugog dana Bajrama ... pojavice se i Bjelopoljski tamburashi ...
Bujrum !

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

18

Utorak, 14. Decembar 2004

Veceras u sali doma kulture ce se odigrati predstava Prva Dama ( Kraljevacko pozoriste) pocetak je u 20:00 a rezirala je Lilijana Ivanovic ...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

19

Utorak, 01. Mart 2005

Za sledeci period je najavljen rad na dva komata predstava u isto vrijeme ... Staklena Menazerija i Miholjsko leto ...

Detaljnije, kasnije ... ili ti drugi poot ...

Social bookmarks