Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško
  • »Dado« je autor ove teme

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 31. Juli 2003

predlog

predlazem da se na post o kompjuterima i web stranicama uvede rublika unutar hardvera da imaju ko posebna odeljenja za prezentaciju dakle da bude u kategorije na primer ?? matichne ploche , Grafichke karte , modemi , zvuchne karte i tako to josh shta bi moglo to je da se napravi Baza sa drajverima ?? na forumu dakle prezntujemo hardwer i ostavimo driver u zip formatu ili link gde moze da se skine ...
PS: sa svim postovanjem JA...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 31. Juli 2003

Ta ideja se nikako ne uklapa u koncepciju foruma.

Zamisli, u sta bi se ovo mesto pretvorilo kad bi neko trazio da se forum o Nauci isparcelise na pojedninacne nauke i svaki drugi forum na desetine novih podforuma. 8o ;) :D

P.S. Zasto praviti nesto sto su drugi vec davno napravili...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško
  • »Dado« je autor ove teme

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 01. August 2003

pa znash kako je svaka novina je pripsana kontash ja nisam reko za sve samo za odeljenje hardwer jer tu ima maximalno 6 podgrupa ?? chisto da nije razbacano ?? al opet ti si administrator ti bolje znash....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

4

Srijeda, 13. August 2003

e pa ovako...ja ne predlazhem kao dado otvaranje podgrupa ali kad je vec pokrenuta tema "Predlog" zashto da ja ne predlozhim neshto drugo kad vec imam nameru...da se nebi otvarala nova tema...predlazhem da se hobbes nagradi cinom moderatora :] :] chojk je napis`o 1000 i neshto postova i mislim da ima najduzhi stazh na forumu kad se tiche "obichnih usera" tako da praktichno "spava" na forumu i mislim da je chovek zasluzhio bit moderator...mozhda bi forum malo izgubio na ozbiljnosti(chitaj mislim na izuzetne viceve koje svakodnevno pishe)ali mislim da je on to zasluzhio...kako sam video njegov sadashnji nivo je CAR!? Mislim da od toga nema dalje? :) Bilo bi lepo da dobijemo josh jednog chuvara javnog reda i mira...drugim rechima voleo bih da hobbes bude "pandur" na forumu...po meni najboljem forumu kad se tiche np :) pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 13. August 2003

hvala simke al ne treba.
Jes da budem moderator pa da ne budem car. X(
Moderatora je više čak i super moderatora a car je samo jedan na forumu ;).
A i nisam ja za red, anarhizam mi je u krvi(C) Đoni :)) .

Ima jos i forum legenda i guru polako...

Nego čini mi se da je neko predložio ranije ne bi bilo loše da može da se izabere da se teme vide sažeto.Recimo da se vide samo naslovi ili prva rečenica.

Mozda bi tako bila bolja preglednost pa se ne bi duplirali prilozi.

Ako je predlog već postojao podržavam.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 13. August 2003

:) cool ako se tako osecash onda...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

7

Srijeda, 13. August 2003

Citirano

Orginalno od hobbes
Nego čini mi se da je neko predložio ranije ne bi bilo loše da može da se izabere da se teme vide sažeto.Recimo da se vide samo naslovi ili prva rečenica.
Ako je predlog već postojao podržavam.

Ne mogu da zamislim kako bi to trebalo da izgleda, a bas ni neki smisao u tome ne vidim.

Da se teme ne bi ponavljale, pre otvaranja nove teme, treba koristiti opciju po kljucnim pojmovima i tako videti da li se na forumu vec pricalo o tome.

Ukoliko se ipak desi da se tema ponavlja, onda to treba prijaviti putem opcije .
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 14. August 2003

Desi se da se postuje mnogo postova na neku temu pa se predje na drugu stranu recimo. Onda citam te na drugoj strani a ostanu mi nepročitani neki.

To bi izgledalo kao spisak e-mailova u outlook expresu gde se vide subjekti i imena posiljaoca.

Mada koliko se poruka nakupilo ni to mi ne bi pomogo. :]

9

Subota, 27. Septembar 2003

Predlazem da se vrati opcija 'edit' za postove. Zloupotrebu je lako ograniciti zescim restrikcijama. Ukoliko neko zeli da bude banovan pustimo ga da sebi to priusti brisanjem svojih postova na koje je vec dat odgovor :). A za potrebu ove opcije mislim da nema potrebe davati komentar. Meni svakog dana zatreba bar po tri put :). Napise covek nesto pa procita, pa tek posle vidi da je pogresio. (A nije to isto sto i citanje pre slanja poruke). Ponavljam da se argument koji kao jedini stoji protiv ovoga, a to je zloupotreba, moze na razne nacine izkontrolisati.
Mislim da bi se i ostali clanovi slozili sa ovim predlogom.
mogu ja da se potpisem i bolje...

10

Citirano

Originalno od fingersbroken :
Mislim da bi se i ostali clanovi slozili sa ovim predlogom.

Ja se potpuno slazem sa ovim. Takodje mislim da je edit opcija potrebna i korisna svima nama i da je ustvari samim njenim izumom stvorena i njena svrha tj. editovanje postova ( koja bi trebala biti dostupna i autorima postova? ). Slazem se da postoji ta mogucnost pojedinacnog zloupotrebljavanja ove opcije, ali zar zbog toga "uskratiti" sve njene pozitivne mogucnosti? Verovatno bi forum bio "citkiji" kada bismo manje(malo vece) greske pri tipkanju mogli blagovremeno da korigujemo.
Pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Ponavljam da se argument koji kao jedini stoji protiv ovoga, a to je zloupotreba, moze na razne nacine izkontrolisati.

Hajde nabroji te razne nacine pa ako bar jedan od njih bude prihvatljiv odmah pustam funkciju u rad.

12

Rekoh ja gore sta mi je bilo na umu: ubacis u statut foruma, ili samo das obavestenje, da zloupotreba opcije (moze i bilo koje) povlaci takvu i takvu kaznu... recimo nepovratnu opomenu (sto zauvek uskracuje pravo na otvaranje tema clanu koji je 'zgresio'), ili ti ban pri zloupotrebi tipa koji se vec dogadjao.

A sto bi uostalom na clanove posmatrali, zbog necijeg ispada (osoba kojoj se ispadi izgleda redovno desavaju) po X (menadzment) teoriji, tj da su svi clanovi 'losi' i da su svi potencijalni zloupotrebljivaci 'povlastica'. Moj ti je predlog da na to posmatras sa druge strane, po taktici koja uspeva da samoregulise i mnogo komplikovanije postavke u kojim se koristi, a to je da otvoris opciju, smatrajuci da je nece niko zloupotrebljavati, das uvodnu rec sa napomenom da je data na cast korisnicima, i samim tim otvoris vrata da sud ostalih clanova natera svakog da vodi racuna o ponasanju I PLUS spomenes kakve posledice ima zloupotreba.

A kakve zloupotrebe mozemo da imamo? Recimo da neko izbrise text, ili ga zbog necega menja posle datih argumenata, a posle poslanih odgovora, ostalih clanova, na te argumente. Prvo kaznis banovanjem, a drugo opomenom koja se ne brise ukoliko se desi ( a ne znam sto bi se desavalo, jer nismo na sudu pa da neko pokusava da menja dokazni materijal). Da je prilog menjan i kad je menjan moze uvek da se vidi zar ne. Mislim da bi sa tim forum bio dosta funkcionalniji. A na kraju krajeva, brate, smeta licno meni da gledam kako vi svi moderatori stalno 'doteravate' svoje postove, a mi 'smrtnici' sta napisemo napisemo. Valjda je forum, i to OTVORENI, mesto za razmenu misljenja, druzenje + opustanje, a ne neka birokratska institucija... Svidja se meni sto mi imamo pravila i sto se moraju postovati, ali ne mora to da bude toliko ustogljeno da se jos neka osnovna prava i opcije koje inace postoje iz raznoraznih razloga uskracuju.

Prvi put je bila zloupotrebljena jer nije bila ogranicena ovim "regulativama" (a nisam ja mislio neke sad bas regulative koje iskljucuju mogucnosti). Daj sansu i za drugi put pa ako neko voli da bude banovan nek radi sta god hoce. U svakom slucaju sta god da uradi gubi funkciju clana jer sa takvima ovde niko ne diskutuje, i prvi cemo mi pozvati na banovanje istog.

Ako cemo terat do kraja, onda se moze i uves cezurisanje prijave clanova jer svako moze da se prijavi i zloupotrebi pisanje. Tu vi reagujete brisanjem. Ako neko obrise, ti reagujes backupom od juce... to si vec uradio bio cini mi se. Ne znam koliko ti to sa tehnicke strane pase da radis (to bolje znas od mene). Ukoliko ni tu nema nekih vecih problema onda stalno ne znam u cemu je problem. Nije valjda da stvarno mislis da bi se clanovi mahom uhvatili brisanja priloga pa da ti stvore glavobolju? Ukoliko bi bila takva struktura clanova foruma, veruj mi da ti forum nikad ne bi ni funkcionisao, niti bi mogao da funkcionise...

13

Nedjelja, 28. Septembar 2003

evo predlog

Ne znam je li izvodljivo, ali ukoliko si u stanju, ako je moguce kazem uopste, da ogranicis upotrebu edit opcije na jedan dan recimo posle pisanja posta, onda si verovatno i obezbedio post od zloupotrebe. Moze i na manje od celog dana, ali mislim da ni dva dana ne bi stetila nicemu. Postovi svi stariji bi bili zasticeni, nedostupni, a mogli bi se editovati samo 'taze' postovi, za koje postoji i realna potreba, i smisao, da se na vreme edituju.
Ukolliko je ovo izvodljivo, ne vidim razloga zasto se makar to ne bi uradilo. Pa makar i zahtevalo neki trud oko toga, kao administrator/menager foruma trebao bi da ucinis takvo nesto iz mnogo razloga. Eto to bi bio predlog, a razloga ima na tonu... mislim da nije moje da razmisljam o njima, vec onoga ko uredjuje forum, tj menagera istog (a namerno upotrebljavam rec menager jer bi trebala nesto da znaci).

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 29. Septembar 2003

Sto se tice tvog obrazlaganja u pretposlednjem prilogu reci cu samo da je bilo slucajeva da se clan foruma naljuti i da zeli da napusti forum i pri tom za sobom pobrise sve sve svoje priloge.
Naravno ako je clan napisao vise priloga onda odgovori na njih vise nemaju smisla. Restoracija baze podataka iz Backup-a znaci i gubitak svih priloga napisanih od pravljenja poslednjeg backup-a.
Znaci sve u svemu najlakse je bilo iskljuciti opciju za prepravljanje priloga.

Predlog vremenski limitirane opcije za editovanje je dobar i mislim da nece biti problema da se realizuje.
O tome cu i napisati obavestenje kad proradi.

P.S: Epitet Manager je svakako po mom misljenju pogresan jer ovaj portal za sad nije komercijalan.

15

Ponedjeljak, 29. Septembar 2003

Znao sam na koju vrstu zloupotrebe mislis tacno, jer znam i da se desavalo, i znao sam da ti nije lako vrsit restoraciju, al sam se opet pozivao na savesnost clanova... mada iskreno ne moze se pozivat i na savesnost onoga sto se ljut odlucio da to uradi :).

No, bas zbog nekih menagerskih afiniteta :) pala mi je na pamet ideja za ogranicavanje opcije na vremenski period da bi se zastitila od tih zloupotreba. Da sam stvarno mislio da je nemoguce ne bih ni predlagao 8)

A za epitet menager: prvi prevod, i osnovni, reci menager je 'urednik', a cini mi se da se ti na to i vrlo cesto pozivas. Urednik, ili menager, a pogotovu kad je i vlasni/pokretac necega, je duzan, da bi ono sto je pokrenuo ili vodi funkcionisalo, da ono sto je pod njegovim okriljem cini sto efikasnijim i funkcionalnijim da bi sve koje zeli da zadrzi zadrzao. Kad je to komercijalno onda se trudi zbog zarade, pa mozda i vise, a kad nije onda mora da se trudi mozda i jos vise oko onoga sto ima jer privlaci ljude necim nasta korist ne moze da ima, a samim tim to je gotovo u vecini slucajeva manje atraktivno od stvari na koje se zaradjuje. U slucaju foruma bitno je zadrzati clanove, a clanovi su ovde ti koji zadrzavaju jedne druge. Tebi mogu u svakom slucaju da uputim pohvalu za uredjivanje foruma pri cemu se, bio svestan ili ne, ponasas kao dobar menager, jer iako ne nudi forum neke komercijalne usluge nudi ono sto je svima potrebno da se osecaju dobro. A uz sve to se trudis da forum napravis preglednijim, laksim za citanje, prijatnijim sklopom boja, funkcionalniji uvodjenjem raznih funkcija (zbog cega sam ti i ovu predlozio), sto sve cini da clanovi dolaze i da se cesce vracaju i duze zadrzavaju. Povrh svega tu je i dobro urednistvo (na pracenje priloga sad mislim) i dobra urednicka ekipa (suprer moderatori i moderatori) koji kontorlom pisanja, i ne dozvoljavanjem svega da zavrsi na forum, takodje vrlo rade u sluzbi foruma, i potencijalnom povecanju onih koji ce se osecati ugodno da se na njemu po prvi put pojave, a kasnije i ostanu.

Za opciju je vec odmah razjasnjeno cini mi se, a za ovo menadzersko svojstvo nadam se da sad je jasno. Nije to nista bitno za diskusiju, jer eto moze da funkcionise i nesvesno kad se trude raditi ispravne stvari, ali mislim da je znacaj menagmenta dominantan faktor u svakom segementu zivota, i da su toga svesni ljudi na zapadu pa ga i primenjuju, a da je to ono sto ponajvise fali ljudima (pocinjem od ljudi, i cak ni ne spominjem firme i organizacije zasta ljudi najcesce kod nas samo i vezuju menadzment) te mozda i pokrenem neku zasebnu temu o tome.
A da ne spominjem koliko se meni svidja sam menadzment i to sto mi je ono sto studiram donekle prozeto menadzmentom (MIS) i koliko sam jos sam srecan sad zbog toga :).

Zahvaljujem urednistvu i menadzmentu foruma sto su ga ucinili onakvim kakav jeste ;).

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

16

Utorak, 30. Septembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci. Ja predlažem ipak da se ograničenje opcije EDIT izbaci i da ta opcija bude neograničena, dakle da mogu da se mijenjaju svi postovi koje je član pisao. Nevjerujem da je neko toliko lud i da će doći na ideju da briše sve svoje postove koje je napisao, to je ludilo, takvog bi trebalo odmah banovat i nedozvolit mu ikakav pristup Forumu Časnom. Jer, ponekad se djesi da čovjek napiše neki post pa tek nakon nekoliko dana vidi da bi mogo da ga ispravi. Eto tako. Nadam se da će moj prijedlog biti uvažen. Allahimanet. :)
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

17

Četvrtak, 02. Oktobar 2003

Ja nocas pisah pa pisah, pa sad vidim ima tu dosta gresaka, jer se dosta i pisalo, pa da prepravim ponesto kad ono ne moze????? Sto li sad?? Jos uvek je svega nekoliko sati od kako sam postove napisao.. niej mi jasno opet...

A evo ovaj sad mogu da editujem Je li to promena vremenskog ogranicenja u pitanju, ili??

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

18

Petak, 03. Oktobar 2003

Vremensko ogranicenje za prepravljanje svojih priloga je bilo i ostalo 24 sata (3600 sekundi) i nikakve promene nisu vrsene.

Da li jos neko ima ovakav problem ili je to slucaj samo kod Fingersbroken-a?

19

Petak, 03. Oktobar 2003

Stvarno nece! Nemogu vise ni taj prilog sto stoji gore da popravljam. MOgao sam kad je bio bas taze, sad posle nekoliko sati ne mogu ni jedan od onih sto sam pisao. Bas i mene zanima da li je to samo kod mene ili se jos nekom desava.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

20

Petak, 03. Oktobar 2003

E moj Fingersbroken-e, vidim da nisi procitao moju prethodnu poruku detaljno, ili si je procitao i slepo poverovao.

Ja napisah 24h = 3600 sec.

Nije mi ni zamerit posle 28 neodspavanih sati.

Upravo je to problem, dakle 24h nije 3600 sec. nego 86400 sec.

Sad je OK, prepravio sam funkciju.

Social bookmarks