Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

101

Srijeda, 12. Mart 2008

Nekada se u toku diskusije diskusija počne granati u nekoliko pravaca koji bi, svaki za sebe, mogao biti posebna tema, tj. posebna diskusija.
Takvo grananje često za posljedicu ima skretanje sa izvornog pravca teme, a skretanje sa teme je nešto što je pravilima Foruma definisano kao nešto nepoželjno.

Da li je uvijek tako?

Kako bi se neka diskusija razvijala poželjno je ne gušiti je (naravno, Administracija je tu da eliminiše svaku negativnu, destruktivnu pojavu u diskusiji), jer se time obara kvalitet same diskusije, a time i Foruma.

Mišljenja sam, a to bi ujedno bio i moj prijedlog, da bi Administracija trebala da u slučaju skretanja teme razmisli, da li da postove koji su skrenuli sa teme prebaci u Korpu za otpatke ili da pokrene novu temu i tako sačuva jedan od pravaca u koje se je diskusija usmjerila. Moguće je da bi neki od tih pravaca iznjedrio još bolju temu od one izvorne.

Dakle, nije svako skretanje sa teme negativno, može biti i pozitivno. Administracija bi trebala imati sluha za takva skretanja sa teme i pružiti "logističku" pomoć u daljem razvijanju diskusije.

Ovo, naravno, zahtjeva od Administracije veću prisutnost (uključenost, praćenje) na Forumu i u samim diskusijama, kako bi znali adekvatno pomoći nekoj diskusiji, a time i podizati kvalitet Foruma.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

102

Petak, 14. Mart 2008

predlog

da ispod poslednjeg posta (u temi koju trenutno citamo i zelimo da napisemo post) stoji blanko editor za brzi odgovor, bez ovih alatki i smilies'a. za clanove koji hoce da napisu recenicu dve.
znam da admin nema vremena al eto...
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Datum registracije: 12.03.2008

• Poruku poslati

103

Ponedjeljak, 17. Mart 2008

otvaranjem jedne teme/podforuma na stranim jezicima bi dobili nove "kliente", licno poznajem nekolicinu njih koji zbog nepoznavanja maternjeg jezika, zaobilaze diskusije k'o kisa oko kragujevca....

feminismus existiert nur, um hässliche frauen in die gesellschaft zu integrieren

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

104

Srijeda, 09. Juli 2008

Predlazem administraciji foruma da razmisli o otvaranju podforuma "Politika". Smatram da su razlozi za njegovo zatvaranje bili opravdani, ali i da postoji opravdani razlozi za njegovo ponovno aktiviranje. Tu prije svega mislim na cinjenicu da se politicka scena u Pazaru i Sandzaku ne moze dalje razvijati ukoliko nema politicke diskusije. A nema je. Zbog toga bi ovaj forum mogao da bude mesto koji bi mogao da u pravom smeru kanalise politicku diskusiju, pa i politicku strast. Jeste da nam politicka scena, generalno gledano, lici na smetliste, ali i iz toga moze da se izvuce nesto pozitivno. Znam puno ljudi koji su pripadaju suprotstavljenim politickim opcijama, a koji su u stanju da medjusobno diskutuju bez svadje i uvreda. Te diskusije cesto mogu da budu ostre, ali da se na kraju niko ni na koga ne naljuti.

Takodje predlazem da zbog specificnosti teme, a i predhodnih iskustava nivo tolerancije na kojekakve gluposti, vrijedjanja, malogradjanstvo i slicne stvari bude nula.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

105

Srijeda, 09. Juli 2008

@ef, da li si ti procitao razloge zbog kojih je deo foruma namenjen politici uopste zatvoren jos pre dve ipo godine?

http://forum.novipazar.org/thread.php?th…2554&boardid=59
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

106

Srijeda, 09. Juli 2008

Citirano

Orginalno od @ef
Predlazem administraciji foruma da razmisli o otvaranju podforuma "Politika". Smatram da su razlozi za njegovo zatvaranje bili opravdani, ali i da postoji opravdani razlozi za njegovo ponovno aktiviranje. Tu prije svega mislim na cinjenicu da se politicka scena u Pazaru i Sandzaku ne moze dalje razvijati ukoliko nema politicke diskusije. A nema je. Zbog toga bi ovaj forum mogao da bude mesto koji bi mogao da u pravom smeru kanalise politicku diskusiju, pa i politicku strast. Jeste da nam politicka scena, generalno gledano, lici na smetliste, ali i iz toga moze da se izvuce nesto pozitivno. Znam puno ljudi koji su pripadaju suprotstavljenim politickim opcijama, a koji su u stanju da medjusobno diskutuju bez svadje i uvreda. Te diskusije cesto mogu da budu ostre, ali da se na kraju niko ni na koga ne naljuti.

Takodje predlazem da zbog specificnosti teme, a i predhodnih iskustava nivo tolerancije na kojekakve gluposti, vrijedjanja, malogradjanstvo i slicne stvari bude nula.

Mislim da bi bilo dobro da se podforum "politika" otvori, ili da se makar pod jednom temom objedini diskutovanje o politickim desavanjima u gradu.
Znam da je naveci problem moderacija i intenzivno pracenje iste, ali eto, kao sto su desavanja oko Islamske zajednice objedinjena pod temom "Pokusaj pucha...", moglo bi se i sa politikom u gradu nesto slicno napraviti.
SDA 1990

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

107

Srijeda, 09. Juli 2008

@Administrator, procitao sam i rekao sam vec da je podforum opravdano zatvoren. Tu sam prije svega mislio na nivo kulture koji je bio prisutan u politickim diskusijama. Ideja je da se ponovnim otvaranjem podforuma "Politika" moglo da se poradi da se takve pojave u svakodnevnoj politickoj diskusiju ublaze i da se ljudi nauce da normalno diskutuju, da se ne sloze, pa i da ta iskusije bude zestoka, ali da se nikada ne vredja ili omalovazava neistomisljenik.

Sto se tice administracije, to jeste ozbiljan problem. Uslov svih uslova je da administracija bude azurna, jer su svakojake bljuvotine ocigledno neizbezne. Generalno gledano, administracija i jeste najveci problem na ovom forumu i na to sam i ranije ukazivao. Da se jedino ti od svih iz administratorskog tima bavis administracijom foruma.

Ukoliko smatras da trenutni administratorski tim ne mozes na adekvatan nacin da isprati uredjivanje tog podforuma onda je bolje da se on ni ne otvara.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

108

Srijeda, 09. Juli 2008

Temu "Pokusaj pucha u Islamskoj Zajednici" nisam zatvarao, iako se doticala, kako politike tako i religije, iz razloga sto sam osecao moralnu potrebu da na taj nacin pomognem zatiti onog najskupljeg i najvrijednijeg sto mi Bosnjaci u Srbiji posedujemo, a sto se naslo na udaru nekih retrogradnih snaga iz redova tog istog naroda kao i samog vrha drzave.

Ta tema je posecena vise od 100.000 puta i ukoliko je barem malo doprinijela sirenju istine u doba najjacih nasrtaja na IZ i istovremene medijske blokade, ja sam svoju moralnu duznost ispunio i srecan sam zbog toga.

A sto se tice politike i politicara, misljenja sam da se radi o kratkotrajnoj robi koja je vrlo lako podlozna kvarenju, tako da zaista posle ovoliko godina uredjivanja Otvorenog foruma, vise nemam motiva niti inspiracije, svoje skupoceno slobodno vrijeme trositi na takve stvari.

Pored toga, od zatvaranja pod-foruma o politici nije se na Otvorenom forumu pojavio niti jedan diskutant koji bi po kvalitetu pisanja i razmisljanja mogao da zameni bivseg moderatora za politiku, koji je lestvicu kvaliteta postavio na vrlo visok stupanj.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

109

Srijeda, 09. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Administrator
A sto se tice politike i politicara, misljenja sam da se radi o kratkotrajnoj robi koja je vrlo lako podlozna kvarenju, tako da zaista posle ovoliko godina uredjivanja Otvorenog foruma, zaista vise nemam motiva, svoje skupoceno slobodno vrijeme trositi na takve stvari.

Utoliko prije bi trebali da se bavimo i politicarima i politikom, jer nam od tih i takvih u velikoj meri zavisi kvalitet zivota.

Citirano

Orginalno od Administrator
Pored toga, od zatvaranja pod-foruma o politici nije se na Otvorenom forumu pojavio niti jedan diskutant koji bi po kvalitetu pisanja i razmisljanja mogao da zameni bivseg moderatora za politiku, koji je lestvicu kvaliteta postavio na vrlo visok stupanj.

Kao sto sam vec rekao u svom predhodnom postu, ukoliko trenutna administracija ne moze da na adekvatan nacin isprati ovaj podforum, onda je bolje da ostane zatvoren. Posto je tvoje misljenje (koliko sam uspeo da shvatim) da ne moze, onda povlacim svoj predlog iz skupstinskog razmatranja :)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

110

Nedjelja, 21. Novembar 2010

Moj predlog glasi ovako: Da svakom novom korisniku Foruma bude uskraceno pravo otvaranja Teme.Dok ne napise bar 50 postova.Jer se otvaraju pogesne Teme, na pogresenim mestima, sa pogresnim pitanjima.

Hvala
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

111

Četvrtak, 22. Mart 2012

Moze li da se produzi vrijeme predvidjeno za ispravku komentara sa 15min na 30min, kao ranije sto je bilo. Makar kod ovih politickih tema :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

112

Nedjelja, 25. Mart 2012

Vreme za editiranje priloga je od sada ograniceno na 30 minuta ;)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

113

Nedjelja, 25. Mart 2012

Hvala Nihade. Ja zbog brzine u pisanju u prosjeku pet puta ispravim svoj komentar. A za to je petnaest minuta premalo :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Social bookmarks