Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško
  • »Cogito« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 17. Septembar 2003

Predsednički izbori 2003.

Predsednica parlamenta Srbije, Nataša Mićić danas raspisala predsednicke izbore za 16. novembar 2003. godine...

Evo nekoliko reagovanja:
UPR:SRBIJA-IZBORI-SNS
Raspisivanje izbora je bespredmetno, lider SNS
16:45 BEOGRAD , 17. septembra (Tanjug) - Predsednik Socijalističke narodne stranke Branislav Ivković ocenio je danas da je raspisivanje predsedničkih izbora u Srbiji "bespredmetno, jer se bira predsednik za praktično tri do četiri meseca" i da je važnije završiti rad na novom ustavu Srbije. U izjavi za Tanjug, Ivković je istakao da je za gradjane i državu važnije da se efikasno završi rad na Ustavu i njegovo usvajanje, naglašavajući da je moguće da se taj akt završi do kraja godine.

(Kraj)

UPR:SRBIJA-IZBORI-SDP
SDP nije glasala za raspisivanje predsedničkih izbora
16:29 BEOGRAD , 17. septembra (Tanjug) - Portparol Socijaldemokratske partije (SDP) Ljiljana Nestorović izjavila je danas da ta partija nije glasala za raspisivanje predsedničkih izbora u Srbiji na jučerašnjoj sednici Predsedništva DOS-a, ali će definitivan stav o tom pitanju biti usvojen na sednici Predsedništva SDP-a u ponedeljak. Nestorović je u izjavi Tanjugu naglasila da je predstavnik SDP-a Meho Omerović na jučerašnjoj sednici Predsedništva DOS-a u Subotici, kada se glasalo o raspisivanju predsedničkih izbora, bio uzdržan, predočivši da je sinoćnje glasanje bilo nepotrebno.

(Kraj)

UPR:SRBIJA-PREDSEDNIK-IZBORI-LSV
LSV će podržati jednog predsedničkog kandidata DOS-a
16:26 NOVI SAD , 17. septembra (Tanjug) - Visoki funkcioner Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Aleksandar Kravić izjavio je danas da će ta stranka podržati predlog jednog predsedničkog kandidata DOS-a.
Prema njegovoj oceni, finansijski trošak predsedničkih izbora biće manji od političke štete ako se ne bi raspisali izbori za predsednika Srbije. Za sve ostale - lokalne i republičke - izbore neophodna je promena izbornog zakonodavstva, rekao je Kravić

15:06 SRBIJA-IZBORI-BATICH
Batich: Iracionalno je raspisivati predsedniccke izbore
BEOGRAD, 17. septembra (Tanjug) - Ministar pravde i predsednik Demohrisschanske stranke Srbije (DHSS) Vladan Batich ocenio je danas da bi raspisivanje predsednicckih izbora u Srbiji po postojechem zakonu bilo "potpuno iracionalno", jer su ssanse da predsednik bude izabran "male ili nikakve".

13:31 DA-SIKIMICH-IZBORI
DA ne vidi argumente za raspisivanje izbora za predsednika
BEOGRAD, 17. septembra (Tanjug) - Potpredsednik Demokratske alternative (DA) Srdjan Sikimich izjavio je danas da ta stranka "ne vidi argumente" za raspisivanje predsednicckih izbora u Srbiji, ali i dodao da che DA, s obzirom da je cclanica DOS-a, podrzzati kandidata koalicije.

13:31 IZBORI-JOVANOVICH
DS za predsednicckog kandidata koga che podrzzati svi
BEOGRAD, 17. septembra (Tanjug) - Demokratska opozicija Srbije joss nije izabrala kandidata za predsdeniccke izbore u Srbiji, ali traga za kandidatom koji che stabilizovati politiccku scenu Srbije, izjavio je danas potpredsednik vlade CCedomir Jovanovich.

---
Moj stav:

S obzirom da je dobar deo opozicije najvio neucestvovanje na tim izborima, pre parlamentarnih, sacekacu njihov stav, jer sam i ja mišljenja da treba što pre raspisati parlamentarne izbore jer postoji neformalna kriza...

Inace što se podrške tice, rano je još, znam samo da ako odlucim koga podržati - bice to neko od kandidata opozicije.
viskoznost nije isto što i gustina :(

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

2

Srijeda, 17. Septembar 2003

Citirano

Orginalno od Cogito
Inace što se podrške tice, rano je još, znam samo da ako odlucim koga podržati - bice to neko od kandidata opozicije.[/COLOR]

hehehe...mogu da naslutim tvoj stav o politici i tvoje politichko opredeljenje...s obzirom na to da josh nemam pravo glasa bash me briga za politiku ali poshto se u zadnje vreme proizvode samo afere mislim da su izbori prekopotrebni da se narod malo kako bih rekao otrezni i da vidi ustvari za shta je...:) ne mogu recimo da skontam Dinkica koji odnekle dobija one smeshne podatke i bavi se aferama umesto da je radio shta je trebao da radi...moji roditelji ce verovatno da podrzhe nekog od kandidata DOS-a a kako nacuh najverovatnije ce to da bude Dragoljub Micunovic,rekao bih da je to najzreliji i najstabilniji politichar i samim tim zasluzhuje glasove veceg broja ljudi...:) p.s. naravno onih koji podrzhavaju DOS

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 18. Septembar 2003

Sto se mog licnog stava tice, mislim da donosenje novog ustava kao i izbornog zakona treba da bude prioritet. U slucaju (verovatne ali ne i ocigledne) NEMOGUCNOSTI resavanja ovih prioriteta, treba raspisati parlamentarne izbore.

A predsednicki izbori bez nobog izbornog zakona, u ovom trenutku mislim da su cisto trosenje vremena i para.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

4

Nataša Mićić raspisala izbore za predsednika Srbije

BEOGRAD, 17. septembra 2003. (Beta) - Predsednik Skupštine Srbije i vršilac dužnosti predsednika Srbije Nataša Mićić raspisala je danas izbore za predsednika Srbije.

Mićićeva je rekla da će, u skladu sa Ustavom Srbije i Zakonom o izboru predsednika Srbije, izbori biti održani u nedelju 16. novembra 2003. godine. Beta...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

5

Stav G17 plus o presednickim izborima

BEOGRAD - Portparol G17 Plus Ksenija Milivojević ocenila je danas neozbiljnim raspisivanje predsedničkih izbora u trenutku kada je Srbija, kako je ocenila, u ozbiljnoj političkoj, ekonomskoj i istitucionalnoj krizi. Povodom odluke predsednice parlamenta Nataše Mićić da raspiše predsedničke izbore za 16. novembar, Milivojevićeva je rekla agenciji Beta da G17 Plus taj potez smatra "još jednom manipulacijom vlasti, u pokušaju da kupi vreme i izbegne raspisivanje parlamentarnih izbora". Izjava Ksenije Milivojević. (www.beta.co.yu)

6

'Američki general u penziji Vesli Klark zvanično je ušao u trku za kandidata Demokratske stranke na predsedničkim izborima 2004. godine. U trci za nominaciju Demokratske stranke za protivkandidata predsedniku Bušu, novembra 2004. godine, je još devet pretendenata. U govoru održanom pristalicama u svom rodnom gradu Litl Rok u državi Akanzas general Klark obećao je da će Bušovu administraciju pozvati na odgovornost. Postavio je i pitanje kako je moguće da se ogromni budžetski suficit pretvorio u ogromni deficit, pri čemu je zatvoreno više od dva miliona radnih mesta."

Da mogu ja bih glasao za njega :D.

Ovde se doduse radi o izborima 2004. i ne bas u SCG, ali je nase raspravljanje na forumu, sa logicke tacke gledista, i uopste sa gledista smisla bilo kakve vrste raspravljanja i iznosenja misljenja o ovoj temi, iste vrednosti kao i ovo izneto misljenje gore ..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

7

Znash Oauche :D

Izbori su kul. Fakat. Ali je i fakat da se do sada "jako na brzinu" manipulisalo glasacima.

Srbija nije ready za izbore koji bi neshto veliko izmenjali. I da se dese sad smesta nishta se ne bi promenilo. Samo bi kurentna vlast dobila novo oblicje i to je to - ciao. Narod bi i dalje ostao obmanut i u bunilu ali poshto se "novoj" vlasti svi raduju, generalno, radovanje splasne odmah iza nesipunjavanja predizbornih obecanja.

Clan sam G17+ i imam licno opredeljenje koje me veze za njihov nacin razmishljanja.

Xenija je odgovorila najbolje moguce.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

8

Petak, 19. Septembar 2003

Citirano

ali je nase raspravljanje na forumu, sa logicke tacke gledista, i uopste sa gledista smisla bilo kakve vrste raspravljanja i iznosenja misljenja o ovoj temi, iste vrednosti kao i ovo izneto misljenje gore ..

Jare, ako mislis da je suvisna diskusija, mozes da je preskocis, a ne tako da omalovazavas i da pravis sprdnju od tudjih stavova (sto ti nije prvina).

A sto se G17 plusa tice, mnogo me podsecaju na nekadasnji jul. Imaju jaku podrsku sa zapada i sve to...(editovano) Drugo to sto je ekspert za ekonomiju i sto se zajedno sa Dinkicem prosipa svoje ekspertske kvalitete ne mora da znaci da je i dobar politicar i da je u stanju da vodi drzavu. Mislim da je G17 plus zaplovio u politicke vode jako profesionalno. Taj postepeni tok od ekspertske grupe do popilticke stranke je prilicno popularan na zapadu i dao je dosta dobre rezultate i na zapadu. Nemam neke konkretne primere ali dolazim do toga cistom logikom. Glaso bi za njega samo kad nebih imao drugu alternativu.

Primecujem da je DS na danasnjji dan pokrenuo dobre inicijative. Pretpostavljam da su to saveti opet americke administracije, ali se nadam da ce uroiti plodom. Poslacu izvore kasnije, ovde je guzva....

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

9

[SIZE=2]I bez bojkota izbori propadaju, predvidaju marketinške agencije[/SIZE]

Miroslav Filipović, direktor agencije MF, tvrdi da niko od ozbiljnih ljudi neće prihvatiti "takvu igru" i u njoj učestvovati, a što se tiče radikala, smatra on, "oni su svesni da izbori neće uspeti, samo hoće da izmere svoju političku težinu".
- Ne znam zašto vladajuća koalicija insistira na tim izborima, kada nije ništa učinila da bi oni uspeli. Postavlja se pitanje kakav je motiv raspisivanja tih izbora, a i samih kandidata da učestvuju u toj izbornoj trci, kada će posle nekoliko meseci, nakon donošenja novog ustava, izbori ponovo biti organizovani. DOS je svestan da ovi izbori neće uspeti - smatra Filipović

Stjepan Gredelj, iz agencije "Argument", ubeđen je u neuspeh izbora i predviđa izlaznost u rasponu od 30 do 40 procenata.- Ne vidim ličnost na političkoj sceni koja bi mogla da izvuče više od 50 odsto građana na birališta. Sve je ovo vrlo smešno - zaključio je Gredelj.

I Srđan Bogosavljević, iz "Strateškog marektinga", sumnja u uspeh izbora. - U ranijim istraživanjima na pitanje koju bi ste ličnost postavili za predsednika, dobili smo 27 različitih imena, od Koštunice, Labusa, Tadića, Šešelja, Miloševića... Više od polovine ispitanika nema stav po tom pitanju. Deluje mi skoro neverovatno preći granicu od 50 procenata i vrlo je teško i zamisliti da će na birališta izaći više od 3.300.000 birača. Ukoliko bi se četiri najjače grupacije u Srbiji, DSS, DS, G17 plus i SRS sada zdušno zalagale za izbore onda bi mogli da razgovaramo o šansama za uspeh - tvrdi Bogosavljević.

Medutim, ako jedna ili dve stranke od gore pomenutih odustane, nastavlja on, izbori nece dati predsednika.
Za sada, bojkot izbora predlažu DSS i G17 plus, dve od najjacih stranaka po istraživanjima javnog mnjenja.

GLAS JAVNOSTI

10

Citirano

Jare, ako mislis da je suvisna diskusija, mozes da je preskocis, a ne tako da omalovazavas i da pravis sprdnju od tudjih stavova (sto ti nije prvina).

Izbaci te licne detalje, rasprave, i ostale stvari pa pisi sta god hoce.

Svako ima svoj stav i pise nesto shodno sa njim, a tema nisam ja nego izbori, a po mojem misljenju iznosenje misljenja i stranackih opredeljenja na forumu je cista besmislica, (sto je besmislicom ne cini putem automatizacije sto ja tako mislim). A otuda i digresija sa mojim izborom u vidu Amercikog kandidata Vesli Klarka.

A o smislu izbora, i misljenju o njima samima, ko ima sta reci neka kaze, a ja sam temu okarakterisao kao besmislenom jer je skontah kroz pokretacev post (koji je, ako je iko trebo, trebo da se buni zbog toga).

Al pobogu sad cemo se zatvarat sa misljenjima nasred otvorenog foruma o|

P.S. U svakom slucaju, pa ako i sve sa mojim postom, jja bih da se ona gore opaska koja izaziva presonalna prepucavanja kojima ovde mesto jos manje od svega je, ukloni.

Pozdrav i selam svima ;)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

11

DSS

Koštunica van trke

Dragan Jočić, potpredsednik DSS-a, izjavio je da se Vojislav Koštunica lider te stranke neće, po treći put, kandidat za predsednika Srbije.
- Nema smisla ići treći put na izbore, jer izbor predsednika Srbije ne bi ništa doneo. Svako ko se kandiduje na predsedničkim izborima pristaje na igru koja se zove maltretiranje naroda - izjavio je Jočić na jučerašnjoj konferenciji za novinare. On je istakao da bi nakon vanrednih parlamentarnih izbora nova Skupština donela novi ustav i promenila Zakon o izboru predsednika Srbije, nakon čega bi se održali predsednički izbori.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

12

SSJ

Ili zajedno ili bojkot

Predsednik SSJ-a Borislav Pelević u izjavi za "Palmu plus" najavio je da će danas zvanično ponuditi dogovor liderima opozicije o zajedničkom kandidatu na predsedničkim izborima koji su raspisani za 16. novembar. U slučaju da opozicija prihvati dogovor o zajedničkom kandidatu, SSJ će prepustiti drugim opozicionim partijama da predlože kandidata.
Kao drugi predlog opoziciji, Pelević je najavio jedinstveni bojkot predsedničkih izbora.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

13

Na pojedincu je da odluci dali ce glasati i za koga. Takodje je i na pojedincu da odluci dali ce svoj izbor podeliti sa drugima ili ga zadrzati za sebe. Mislim da smo svi zreli za toliko, da ne mora da nam se pojasnjavaju negativne posledice tog izjasnjavanja.

14

A ako cemo sta je na pojedincu, onda je i na meni kao pojedincu da odlucim da li cu da se izjasnim o tom izjasnjavanju (a ne o posledicama kako ti to navede pa jos i rece negativnim... ides peske a ides daleko.. posledice nisam spominjao).

A ja bih sve ovo za brisanje (ovo malo prepucavanje) jer sve moze u krug a sve nema smisla..

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

15

Narod bi da bolje živi

Direktor centra za proučavanje alternativa je rekao i da, prema istraživanjima javnog mnjenja, izbor predsednika Srbije se za građane ne čini toliko bitnim.
- Njih trenutno najviše zanima poboljšanje ekonomske situacije - rast standarda, zapošljavanje… Čak 80 odsto birača je zainteresovano za to - istakao je Milan Nikolić.

O gore pomenutim inicijativama DS-a nema ni reci u (vec jucerasnjim) pisanim medijima, a ticu se resavanja problema korupcije u republickom ministarstvu i nastavku reformi u Srbiji. O tome opsirnije za sutrasnji dan...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

16

Citirano

Svako ima svoj stav i pise nesto shodno sa njim, a tema nisam ja nego izbori

Ti pravis da tema budes ti. Ni meni se nije svidelo za koga ce on glasati ali to je njegova stvar. A bojkotovanje najaktuelnije teme, samo zbog tog stava je interesantan fenomen.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

17

Digresija

Ne vidim razlog zasto bi se ovde bilo sta brisalo.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

18

Mislim da ce u Pazaru biti jako mala izlaznost na te izbore (naše predsedničke a ne američke).
Nema nikog ko bi zainteresovao ovdašnje biračko telo a mislim i da lokalne stranke nisu nešto zainteresovane za te izbore.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

19

Još nisam doneo konačnu odluku, al verovatno da se neću kandidovati ovog puta... 8o
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško
  • »Cogito« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

20

Pozdrav svim forumašima, i diskutantima učesnicima u ovoj temi,

Prvo, cenim to što je jedan deo diskutanata saopštio svoje stavove o ovom pitanju, koje je ovih dana posebno aktuelno, cenim ponaosob stavove gospode Babbhe i Pauka, oni su jasno saopštili da u ovom trenutku ne vide perspektivu održavanju izbora... Babbha je stavom da podržava G 17+ posredno podržao njihov stav (preko pozitivnog karakterisanja stava gdje. Xenije)... –Pauk je pokrenuo i neka druga pitanja, koja opet, sama za sebe mogu biti zanimljiva i mogu biti stecišta nekih drugih tema...
Cenim i to da neki imaju negativan odnos prema ovim izborima, to je njihovo legitimno pravo (pravo da podržavaju nekog ili ne), ali nikako ne mogu ceniti pokusaj gosp. Fingersbrokena da načini zaokret u ovoj temi, aludirajući na nekom detalju iz Severne Amerike... ali, diskutanti su to lepo zaobišli, što mi se kao pokretaču teme i dopada...
E, sad da ja dodam još neke nove momente u mom posmatranju ove izborne situacije; stava sam da bi dobro bilo da se u našem izbornom zakonodavstvu unese stavka koja postoji u izbornom zakonodavstvu Republike Grčke, naime, kod njih je obaveza da se izlazi na izbore, vodi se evidencija, i ukoliko se 3 puta ne izađe pojedinac snosi određene konsekvence... Ali nije ni to ODLIČNO REŠENJE... Ali je svakako bolje od rešenja da ne postoji bilo kakav izborni cenzus, i da određenog kandidata može izabrati (teoretski, ako nema cenzusa) čak i 5% birača na neku važnu funkciju...
Ovi novembarski izbori, po mom mišljenju, mogu doneti novog predsednika. Zašto to mislim... -pa iz razloga što izbore raspisuje aktuelna vlast, i:
-(po poznatom stavu njih, iz medija) ta vlast će imati svog kandidata, i ako narod zaista veruje u tu vlast, BIRAČI KOJI U NJU VERUJU PODRŽAĆE KANDIDATA VLASTI I GDE JE PROBLEM, IMAMO PREDSEDNIKA... e, ako ta vlast nema podršku 50% birača, onda je to signal NJOJ (a ona raspisuje izbore) da nešto NE ŠTIMA (da je trulo) (U državi Danskoj (Srbiji))... –Dodatni motiv da će izbori uspeti jeste i najava NOVE SRBIJE, SRS, Seljačke Narodne Stranke, NS Pravda... da će izaći na izbore sa svojim kandidatima i ti kandidati će po prorodi stvari osvojiti jedan broj glasova.
-Drugi detalj je taj što, AKO narod nije zadovoljan vlašću DOS-a iz bilo kojih razloga (a ja sam jedan delić tog naroda, i nisam zadovolajn istom) onda mu se daje jedinstvena prilika da na NEPOSREDAN, DEMOKRATSKI, LEGALAN način dođe do postepene promene te vlasti, a ja sam zagovornik i poštovaoc teorija da sve u jednoj državi treba da se radi DEMOKRATSKI, JAVNO, LEGALNO i LEGITIMNO, te da se u našem primeru izbora, vlast MOŽE jedino menjati na IZBORIMA, a NIKAKO raznim drugim tumbacijama... E ovde, sad postojati određeni VAKUM i to vakum koji neizostavno nameće PONUDA KANDIDATA (ono što se nama servira kao IZBOR)... na jednoj strani je kandidat iza koga će stati aktuelna vlast, a na drugoj strani su ALTERNATIVE, i za one ljude koji žele dobro DRŽAVI, žele bolje SUTRA, nastaje teškoća u vidu pitanja: KO JE NAJBOLJA ALTERNATIVA???
-Razrada tog problema ALTERNATIVA:
-Čovek koji je tri puta ubedljivo pobedio na prošlim izborima gosp. Vojislav Koštunica se (prema najavama iz DSS) neće kandidovati, jer njegova stranka iz određenih (PO MENI OPRAVDANIH RAZLOGA) neće da učestvuje pre na predsedničkim, nego na parlamentarnim izborima.
-Gosp. Miroljub Labus koji je na tim prošlo-jesenjim izborima uspeo da animira oko 900.000 (skoro milion) birača, takođe se iz sličnih razloga neće pojaviti u predsedničkoj trci.
-Gosp. Vojislav Šešelj, koji je na poslednjim izborima osvojih oko 34% ili 1.100.000 glasova će preskočiti ove izbore, ali je zato COU SRS predložio da njihov kandidat bude Tomislav Nikolić.
-Srpski pokret obnove, i gosp. Vuk Drašković, vodeći se sličnim motivima kao i DSS i G 17+, takođe ne želi na predsedničke pre izbora za ustavotvornu skupštinu.
-Stranka srpskog jedinstva, kako je najavio njen predsednik, gosp. Borislav Pelević (poslednji izbori oko 150.000 glasova) će predložiti opoziciji da izaberu zajedničkog kandidata, ali ovo je teško izvodljivo (po meni)...
-Socijalistička partija Srbije, prema rečima gosp. Ivice Dačića zove na bojkot izbora, ali će izaći sa kandidatom ukoliko ostale opozicione stranke izađu sa svojim...
-Nova Srbija je (preko Velimira Ilića) u medijima najavila učešće na izborima, jer prema njegovim rečima, potrebne su što pre promene.
-NP OTPOR, koji iz ne-vladine institucije najavljuje da prerasti u političku stranku najavio je da će ili podržati nekog od kandidata ili izaći sa svojim na izbore...
REZIME:
-Kao neko ko će sigurno po četvrti put izaći na izbore, prevashodno zbog glasačke, ljudske i moralne obaveze da jednim glasom utičem na svoju i budućnost Srbije, sada teško mogu da se opredelim koju ALTERNATIVU podržati, jer ih praktično i nema, ali kao neko ko nije član ni jedne partije, ne robujem interesima stranaka, i ni jedna me ne može DANAS uveriti, da je tog 16. novembra bolje NE izaći, nego IZAĆI, a ALTERNATIVE će se do tog datuma ISKRISTALISATI, i kandidat koji bude imao najveće šanse da pobedi kandidata DOS-a dobiće moj jedan (videćemo koliko vredan) glas...
Ono što ja ZAMERAN danas političkim partijama iz opozicije je, zašto ne postoji jedinstveni kandidat svih opozicionih stranaka, nego jedne najavljuju bojkot, a druge samostalno il' nikako...
-Ali ne treba nas ništa raz-uveravati, u budućnosti će biti kako BOG bude hteo, i biće najbolje, zato što će on to odrediti!
-I na kraju, osvrt na Hobbes-ovu izjavu da ne vlada (ili da je slabo) interesovanje lokalnih političkih partija za predsedničke izbore... -Stavljajući sve u ravan i dimenziju postojanja opštinskih odbora pojedinih partija i stranaka u Novom Pazaru, kao lokalu, mogu da tvrdim sledeće: sa sigurnošću na izbore izlaze lokalni opštinski odbori stranaka koje budu podržale kandidata DOS-a (DS, GSS,...) zatim odbor SRS, možda odbor SPS, odbor Nove Srbije - sve to po LOGICI stvari, jer su iz njihovih centrala najavili učešće na izborima za predsednika... –U DOS-u je i partija SDP, čiji je predsednik gosp. Rasim Ljajić, pa bi me čudilo, kako to da mogu podržavati Vladu čiji je predsednik Zoran Živković, a neće podržati kandidata koga podrži većina u toj Vladi i njen predsednik, tu su još neka predstavništva stranaka koja će PO SVOJOJ VOLJI ( A TAKO JE I NAJBOLJE) odrediti da li će izaći na izbore ili ne...

-Pozdrav svim diskutantima!

viskoznost nije isto što i gustina :(

Social bookmarks