Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Ponedjeljak, 30. Septembar 2002

PREDSEDNIČKI IZBORI U NP

Nezvanicni rezultati izbora u Novom Pazaru:

Labus preko 24 000 glasova
Šešelj 4 000 i nešto glasova
Koštunica 2 000 i nešto glasova

Svi ostali simboličan broj glasova recimo Bata 30-tak glasova.

Rezultati su potpuno nezvanični.

Rekao bih da u drugom krugu Labus nema šanse jer će Šešeljevi glasovi verovatno ići Koštunici. Mislim naravno na ukupne rezultate.

Referendum za samodoprinos je svuda prošao osim u II Mesnoj zajednici (Postenje, Šestovo i dr.)
dugačak nick - dugačak ......... nos

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Labus nije imao šanse jer nije imao dobar slogan...

Da je mene pitao, njegov slogan bi bio:

[SIZE=7]Sa mnom u Evropu - s drugima u tropu[/SIZE]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od sans
Sa mnom u Evropu - s drugima u tropu

Ovo me podseca na Grunfove majice sa natpisima (Alan Ford)
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 01. Oktobar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Vidjeh informaciju koju javlja CeSID da je od ukupnog srpskog stanovnishtva Novog Pazara 90% glasalo za Dr Vojislava Sheshelja. HMmmmm
Da li to neshto znachi? Vjerovatno su to glasali da bi popravili suzivot u ovom gradu. Chudi me bash zashto nisu glasali za Labusa ili Koshtunicu. Nego bash Sheshelja. Uh, kada bih iznio sad shta mislim da je to ha? Ne bi bilo dobro, ha? Eto hajde nechu. Nek bude shta che bit. Allahimanet

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 01. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od Birdum-Bardum
Selam alejkum Boshnjaci. Vidjeh informaciju koju javlja CeSID da je od ukupnog srpskog stanovnishtva Novog Pazara 90% glasalo za Dr Vojislava Sheshelja. HMmmmm
Da li to neshto znachi? Vjerovatno su to glasali da bi popravili suzivot u ovom gradu. Chudi me bash zashto nisu glasali za Labusa ili Koshtunicu. Nego bash Sheshelja. Uh, kada bih iznio sad shta mislim da je to ha? Ne bi bilo dobro, ha? Eto hajde nechu. Nek bude shta che bit. Allahimanet

8o :(
Mislim da ovakvim tvojim komentarima nista neces postici. Narocito sto je zasnovano na podacima koje ne mozes proveriti. Ovo glasanje je (nadam se) bilo anonimno i jedina stvar koja se moze proveriti je procenat ljudi koji je glasao po mesnim zajednicama i opstinama. S obzirom da Novi Pazar nije (jos uvek) podeljen na striktno srpski ili striktno bosnjacki (muslimanski) kraj nije bas lako izneti zakljucak.
Tvoj komentar je pravi primerak komentara Dnevnika 2 iz Slobovog vremena - 1 polu-istina (ili laz) na koju se nadoveze komentar zasejan insinuacijama, netolerancijom i iskljucivoscu.
Ovaj tvoj komentar vise prilici www.novi-pazar.org, nego ovom forumu.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 01. Oktobar 2002

I jos nesto ...
Po CeSID-u je na izbore u NP izaslo 52.1% gradjana od kojih je 13,5% glasalo za Seselja. Znaci od 47808 je 3412 gradjana glasalo za Seselja sto je 35.7% srpskog stanovnistva (ako se pretpostavi da Srba ima oko 20% u Novom Pazaru i da su samo Srbi glasali za Seselja).
Dakle svaki treci, a ne devet od deset.
Toliko.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

7

Utorak, 01. Oktobar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Poshtovani Tulumba ti shvati kako hochesh to, ali ako se ne suochimo sa realnoshchu onda chemo ispasti smijeshni. Ja sam samo naveo shta je CeSID iznio, a ja nemogu biti ko Slobo jer ja nisam vlasnik CeSID-a. Slobo je mjerio svojim mjerilima. A ja sam samo uzeo podatak koji je iznijela ta organizacija ili shta je vech. Pa sam se na te podatke nadovezo. A sljedechi put kad budesh pisao Boshnjak MOLIM TE nikada vishe nemoj pisat to Musliman u zagradi. A ako vech i pishesh to Musliman u zagradi onda napishi i Pravoslavni pored ono Srbin. Dakle ili pominjesh nacionalno ili vjerski ili oboje a ne shareno. Nadam se da chesh usvojit ovo. A ako sam te neshto ovom izjavom oko glasanja za Sheshelja uvrijedio izvinjavam se nisam imao namjeru, samo sam naveo CeSID-ove podatke. Allahimanet

P.S. Zamolio bih te da me vishe ne usporedjujesh sa Slobom, imam osjechaj da se iza toga krije jedna vrlo gadna igra, jedino ako nechesh da promijenim nachin vodjenja rasprave.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

8

Utorak, 01. Oktobar 2002

Odgovor B-B-u

1. Nisam te uporedio sa Slobom, vec sam uporedio tvoj komentar sa Dnevnikom 2 iz Slobovih vremena
2. Verovao ti ili ne, postoje osobe u Novom Pazaru koje za sebe kazu da su muslimani a ne Bosnjaci.
3. Nisi "samo" naveo cinjenicu, vec si i komentarisao, a da si malo razmislio o toj "cinjenici" ne bi tako komentarisao. Moje je pravo da ocenim takav komentar i takvu cinjenicu.
4. Ako sam te uvredio upotrebom cinjenica koje se mogu dokazati, izvinjavam se, nisam imao nameru.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 04. Oktobar 2002

Citirano

A sljedechi put kad budesh pisao Boshnjak MOLIM TE nikada vishe nemoj pisat to Musliman u zagradi. A ako vech i pishesh to Musliman u zagradi onda napishi i Pravoslavni pored ono Srbin.

Eto ti sad. Kako god okreneš nekog vređaš.
BB, opet praviš promocije i to, ovog puta, preko Tulumbinih leđa. Daleko od toga da si uvređen. Mislim da se ovde puca na političku karijeru, minimum. Tako je i Čeda krenuo, onako neobavezno na studentskom protestu '95-'96. Vidi ga sad: šef poslaničkog kluba DS-a. I-haj!!!
Slobodno ti promoviši, ja se ne bunim zbog toga. Što se pre ti problemi reše ja ću se lakše i bez problema obraćati SVIM svojim sugrađanima. Samo, treba znati o čemu se ovde radi.

Da se vratimo na temu. Šešeljomanija je direktna posledica košarkaške titule od pre mesec dana. Da se razumemo, kad bi Šeki došao na vlast svi bi se mi sa nostalgijom sećali Slobodana. To bi bila najveća katastrofa za Srbiju koju ja mogu da zamislim.
Zato: što manje nacionalizma pa će sledeći put nacionalisti lošije proći.

Srpska ideja vodilja u proteklih par decenija:
Inatom do samouništenja, sa pravom na samoopredeljenje.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 05. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Šešeljomanija je direktna posledica košarkaške titule od pre mesec dana. Da se razumemo, kad bi Šeki došao na vlast svi bi se mi sa nostalgijom sećali Slobodana. To bi bila najveća katastrofa za Srbiju koju ja mogu da zamislim.

Definitivno se ne slažem sa ovim što je izrečeno u navedenom citatu...<Hr>
Šešeljomanija (kao dijagnoza) nije posledica već uzrok mnogim dešavanjima, između ostalih i dešavanjima za vreme SP u košarci...<HR>
  Kad bi "Šeki" došao na vlast... brzo bi sišao sa nje, jer,po mom mišljenju, došlo je do značajnog pomaka u svesti građana (mada još ne i potpunog osvešćivanja) šta je dobro a šta ne...Teško je bilo napraviti prvi korak, smeniti i raskrinkati "glavnog" i prvog (Miloševića)- svi ostali su "mnogo lakše smenjivi" a samim tim i manja opasnost po razvoj demokratije u Srbiji!
  Što se nostalgije tiče (bar se nadam da je tako), ni jedan pametan građanin ove zemlje je neće osetiti (bar ne prema vremenu diktature Slobodana Miloševića), bez obzira na sve buduće promašaje i pogrešne korake u izborima...Ispraviti na sledećim izborima-DA, ali setiti se sa nostalgijom Miloševića-NE!
  Najcrnja katastrofa za Srbiju je prošla a "Šeki &company" je samo deo te prošlosti koji nas koči ka svetloj budućnosti

P.S. Šešeljomanija, Suljomanija ...ili mahagonija (u novom automobilu) ... odlučite sami!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

11

Subota, 05. Oktobar 2002

Citirano

Orginalno od sans
  Kad bi "Šeki" došao na vlast... brzo bi sišao sa nje, jer,po mom mišljenju, došlo je do značajnog pomaka u svesti građana (mada još ne i potpunog osvešćivanja) šta je dobro a šta ne...

Bojim se da je do pomaka došlo samo u velikim gradovima gde se i promene više osećaju.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 05. Oktobar 2002

Slažem se, do većeg pomaka je došlo u većim gradovima, jer su u suštini oni najviše i osetili bol, u onom obliku koji je lako prepoznatljiv, prilikom ranije besvesti...krah industrije i privrede uopšte, najviše je pogodio industrijske (privredne) centre...
  S druge strane, do najmanjeg pomaka došlo je u nacionalno-mešovitim sredinama, i to takođe opravdano, jer u takvim sredinama nacionalistička opcija još ima jaka uporišta, zbog izgubljenog, a nedovoljno povraćenog poverenja...Čak se i u gradovima koji nisu multietnički, nacionalističke tenzije pokušavaju održati upravo bacanjem akcenta na multietničke sredine, i probleme koje te sredine imaju ( i na žalost, koje će imati bar još izvestan period...) Ali. globalno gledano, stvari idu na bolje, čak bih rekao većim intenzitetom i većom progresivnošću nego što se moglo i pretpostaviti...

i ... bode mi oči

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Utorak, 08. Oktobar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Shto se tiche toga da ja pucam na neku politichku karijeru od toga nema nishta jer to mene uopshte ne interesuje, a takodje nemam shkolu za to. Mene su josh iz treche godine Gimnazije istjerali. Tako da ja ni srednju shkolu nemam. Dakle, nema shanse da "ugrabim" neku politichku poziciju. I opet bih zamolio da kada se govori o Boshnjacima ne dodaje ono Musliman u zagradi jer se dobro zna o chemu se radi tu (nemanje nacionalne svijesti). Dakle takvo jedno nemanje nacionalne svijesti iskorishchavati je veoma podmuklo i ja chu se boriti svim snagama da to zaustavim. Shto se tiche Shesheljizama i toga tachno se moze razlikovati agresivni (agresorski) nacionalizam i odbrambeni nacionalizam. Dakle nemojmo time manipulisat neche biti dobro po nacionalne odnose.

P.S. Ako neko u dijalogu nema iskrenosti i zelje za istinom onda dijaloga nemoze ni biti. Uvijek che se nalaziti novi nachin da se "pobjedi". A ako nekom nije cilj Istina vech odnoshenje "pobjede" onda nema ni dijaloga.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

14

Srijeda, 09. Oktobar 2002

Citirano

I opet bih zamolio da kada se govori o Boshnjacima ne dodaje ono Musliman u zagradi jer se dobro zna o chemu se radi tu (nemanje nacionalne svijesti). Dakle takvo jedno nemanje nacionalne svijesti iskorishchavati je veoma podmuklo i ja chu se boriti svim snagama da to zaustavim.

Moj odgovor je ovde http://www.novipazar.de/Forum/forum/thre…ardid=30&page=3
... And Tulumba for all

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 13. Oktobar 2002

Danas je drugi krug ...

i ... bode mi oči

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 13. Oktobar 2002

Mislim da puca drugi krug.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 18. Oktobar 2002

i ... bode mi oči

Social bookmarks