Niste prijavljeni

• »silver04« je muško

Datum registracije: 22.02.2009

• Poruku poslati

301

Srijeda, 21. Oktobar 2009

Slucajno mi je dospjela u ruke knjiga sandzackog pisca (mislim da je iz Rozaja a zivio je u Sarajevu) Isa Kalaca-"Roman o Muhamedu". Nisam uopste znao za tu knjigu da postoji.Stigao sam do pola u kratkom roku i toliko mi se dopala da preporucujem svakome da je procita.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

302

Ponedjeljak, 18. Januar 2010

Upravo sam završio sa čitanjem knjige Tajna knjiga Endelusa od Isnama Taljića,svima bih je preporučio,zaista izvanredna knjiga.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

303

Subota, 23. Januar 2010

Evo još jednu knjigu da preporučim,zaista prava knjiga koja uglavnom govori o životu bošnjaka u jednom prelijepom selu na Pešterskoj visoravni prije, za vrijeme i poslije drugog svijetskog rata,riječ je o Žabrenu a knjiga nosi naslov Druga sofra čiji je autor Mesrur Šačić.

eLMe

Početnik

(10)

Datum registracije: 27.04.2009

• Poruku poslati

304

Nedjelja, 24. Januar 2010

Trenutno citam Preziveti sa vukovima od Mise Defonseke.
Tek sam pocela da je citam, ne znam jos da lice mi se svideti.

A za preporuku evo zadnje dve koje su na mene ostavile snazan utisak

Prva: Legenda o Ali-pasi od Envera Colakovica - knjiga koju sam citala s uzivanjem, kako rece bibliotekar "prava poslastica". Izuzetna pricao mladicu Aliji, njegovom zivotu i ljubavi, o zivotu u staroj sarajevskoj carsiji...

Druga: Kradljivica knjiga, ne mogu da se setim od kog pisca, prica o devojcici kojoj Drugi svetski rat odnosi sve koje voli... Sta sam suza isplakala citajuci je!
Ne voliš da budeš na smetnji, ne voliš da te neko krivo pogleda, ne voliš da ti iko ružnu reč kaže. Kako onda misliš da živiš? (Meša Selimović)

Kadir1982

Početnik

(10)

• »Kadir1982« je muško

Datum registracije: 29.03.2010

• Poruku poslati

305

Srijeda, 31. Mart 2010

Kur'an, Biblija, Talmud.
A trenutno citam Gospodara Prstenova.
Politika je zanimanje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

306

Utorak, 05. Oktobar 2010

Evo, da preporucim knjigu koju nisam citao :)

Dani u Valhali - Refik Licina

Nisam citao knjigu ali je i ovo sto sam procitao na Pescaniku sasvim dovoljno da je preporucim. Ja sam sa posebnom paznjom citao ove redove jer sam ovog ljeta imao prilike posjetiti mjesta i sresti ljude o kojima Refik pise. Izvanredno.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

307

Utorak, 12. Oktobar 2010

Na dnu dna, Omer Behmen. Divna knjiga, autobiografska, o 17-godisnjem robijanju ovog alima za vrijeme komunizma, samo zato sto je musliman.

Obavezno je procitajte! Zasad je ima u knjizari El-Kelimeh na FIS-u.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

308

Petak, 10. Februar 2012

Preporucujem autobiografiju Zarka Lausevica "Godina prodje,dan nikad"

Knjiga je za kratko vreme uzburkala citalacku javnost u Srbiji,postala (s pravom) najprod avanija i mislim da ce svako ko procita ovu knjigu s nestrpljenjem ocekivati nastavak price koju Zarko prica obzirom da je knjiga ustvari njegov dnevnik koji je vodio toko skoro 5 godina provedenih u zatvorima Beograda i Podgorice.

Zarkov zivot se iz korena menja jedne vrele Julske noci...do juce slavan,snima filmove,igra predstave,dobija nagrade sirom zemlje a onda zbog kakve gluposti zatvor!Samica.Samica je dugacka 7 koraka.Kako se jedan intelektualac suocava sa novom stvarnoscu,kako jedan takav zivot ispunjen dogadjajima zameniti tolikim slobodnim vremenom?
Kako se suociti sa nepravdom,kako sa obicnim kriminalcima sa kojima deli celiju...

Covek koji je ubio vise nikad nece biti slobodan.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

309

Nedjelja, 04. Novembar 2012

Ja preporucujem Malog princa ( Antoine de Saint-Exupéry ) jer je predivna knjiga koja nosi tako puno pouke, ispisane na tako jednostavan, a jasan nacin.
Preporucijem jos i Stepskog vuka, (H. Hesse ) .

@ Taskle : Citala sam preporuke za tu knjigu, ali jos nisam uspela da dodjem do nje. Potrudicu se.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

310

Petak, 09. Novembar 2012

Juce sam kupio autobigrafiju Z.Lausevica, pa nabrzaka prelistah jedno 120-130 stranica.Kao sto rece Taki...prica o intelektualcu kako on shvata tu surovu realnost i kako beze od nje, ali je ona uvek tu i ceka ga..........ta surova realnost..
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

311

Utorak, 04. Decembar 2012

@ Pink
Evo jutros procitah da je u prodaji peto izdanje knjige "Dan prodje,godina nikad",tako da mozes kazat nekom da i je kupi.
Posto je ovo ustvari samo prva knjiga(jer njegovi dnevnici si mnogo obimniji,prva knjiga opisuje maltene samo prvu godinu zatvora) ja jedva cekam da citam nastavak...

Pre nego sam procitao knjigu sam razmisljao kako je neko tako poznat u o vreme mogao da ima tolike prepreke i opstrukcije gde su ga maltene tretirali gore nego bilo kog olosa u to vreme...
Koliko se sudbina poigrala sa njegovim zivotom,pa to je prosto neverovatno,narocito ako se secate(a i da se ne secate u knjizi je opisao) njegovih uloga pre tog dogadjaja.

Tek kad sam procitao knjigu sam shvatio da je on bio protivnik Milosevicevog rezima a onda vise nije bitno jesi li poznat,cenjen u drustvu ili bilo sta drugo...

Jedno od najinteresantnijih detalja u knjizi su i likovi koji su sa Zarkom u celiji,njegovo vidjenje njih,imitiranje govora...kad se setim evo odmah pozelim da opet procitam knjigu :-)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Daca77

Učenik

(10)

• »Daca77« je žensko

Datum registracije: 04.04.2013

• Poruku poslati

312

Četvrtak, 16. Maj 2013

Preporucujem knjige:Nebo nad Montanom,Cajna ruza,Naslednica,Zaklete nezenje,psihologija duse...

Daca77

Učenik

(10)

• »Daca77« je žensko

Datum registracije: 04.04.2013

• Poruku poslati

313

Subota, 18. Maj 2013

Zelim da Vam preporucim: Put kojim se redje ide, i knjigu koju sada citam "Ljudi lazi" pisac Skot Pek poucne i dobre knjige.

Majda88

Početnik

(10)

• »Majda88« je žensko

Datum registracije: 26.08.2013

• Poruku poslati

314

Ponedjeljak, 26. August 2013

Grmusa

Jel moze neko da mi kaze gde mogu da nadjem roman "gmusa " ?

Social bookmarks