Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

121

Nedjelja, 30. Januar 2005

Zelio bih jos jednom na ovom mjestu preporuciti knjigu od Imami Gazalije r.a. "Ozivljavanje vjerskih znanosti", zaista velicanstveno djelo, fala Allahu Uzvisenom da Ummet Muhammedov a.s. ima ovakvih ucenjaka.

I naravno jos jednom cu preporuciti Ahiretsku knjigu, tj. knjigu koja govori o Ahiretskim stazama, Mesneviju od Hazreti Mevlane Dzelaluddina Rumija. Bujrum.
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

jenix

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.09.2002

• Poruku poslati

122

zadnja knjiga koju sam citala bila je..

MY FORBIDEN FACE

autorica je pod pseudonimom: LATIFA

dobitnica elle nagrade za zenu godine 2002

mlada spisateljica..koja pise o zbivanjima u afganistanu..u periodu od dolaska vlasti talibana..
i polozaju zene u istom..

sad..ne sumnjam da je stanje zena u afganistanu ispod svakog levela ljudskog dostojanstva..ali nije lose procitati knjigu cisto iz razloga sto postoji dakle jos jedan dokaz koliko se zapadna propaganda bori protiv islama...

pa publikuje jednu ovakvu knjigu..nama na sramotu..
What doesn't kill you, it makes you stronger!!!
;)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

123

[SIZE=4]"OZIVLJAVANJE VJERSKIH ZNANOSTI" [/SIZE]

[SIZE=2]EBU HAMID EL GAZALI[/SIZE]

Potpisujem (o)

Svaki dalji komentar za ovo djelo i gore pomenutog arifa je suvisan.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

124

Petak, 11. Februar 2005

Sinoc kupujuci cigarete ugledah knjugi od Milorada Lukovica-Legija pa je kupih.A knjiga se zove "Gvozdeni Rov" pa sam je procitao za nekih 2 do 3h.Knjiga opisuje ratiste u Bosni i jedan neosvojivi rov koji naravno osvajaju "balije" pa ga kasnije gube.U njoj je opisana taktika ratovanja Muslimana i ono Veliko Srpstvo koje je na kraju gubilo svoj mah i dovodila u dvoumicu ratnike za sta se bore.Naravno da su u ovoj knjizi Muslimani pokazani u Losem izdanju ali ipak to je pisao Legija.Tako da ko hoce nek je procita a ko nece ne mora.Ali vam mogu reci da ima dosta boljih knjiga :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

125

Subota, 12. Februar 2005

Citirano

ali ipak to je pisao Legija.

Verovatno ju je napisao dok se krio 'u svojoj kuci'dve godine i kad je zavrsio,resio da se preda. :)) :))
Preporucujem knjigu "Sarajevske price" od Moma Kapora.to je skup kratkih prica iz Sarajeva...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

126

Subota, 12. Februar 2005

Kako, Spinoza!?

“Sarajevske price”- Momo kapor
“Gvozdeni rov” – Milorad Lukovic Legija
”Ratna pisma”- Radovan Karadjic

Preporucujem da napravimo trilogiju (i ovaj treci je u trendu)
pa jos kad bi dodali poklon dzepno izdanje “Gorskog vijenca” e to bi islo ko halva!

MrX

Početnik

(10)

• »MrX« je muško

Datum registracije: 29.01.2005

• Poruku poslati

127

Subota, 12. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Mehdi

”Ratna pisma”- Radovan Karadjic

;( ;( ;( ;(

Gde li nade mastilo ?

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

128

Subota, 12. Februar 2005

Helen Fielding:

Bridget Jones' Diary
i
Bridget Jones - The Edge of Reason

Agan

Početnik

(10)

• »Agan« je muško

Datum registracije: 15.11.2004

• Poruku poslati

129

Nedjelja, 13. Februar 2005

Ilhamijin put u smrt
na ovoj adresi: http://vilajah.web1000.com/ilhamija/ilhamija.htm

MrX

Početnik

(10)

• »MrX« je muško

Datum registracije: 29.01.2005

• Poruku poslati

130

Nedjelja, 27. Februar 2005

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Preporucujem (i zahvaljujem se na preporuci) knjigu Stranac od Albert Camus (Kami)

o| o| o| Dodaj Strancu Kafkin Proces

131

Ponedjeljak, 28. Februar 2005

Ja bih jos jednom sa ovog mjesta da preporucim nekoliko knjiga. Za Ashike, one koji srcem svojim jako dobro osjecaju: [SIZE=4]"Mesnevija"[/SIZE] od Hazreti Mevlane k.s. ili [SIZE=4]"Govor ptica"[/SIZE] od Feriduddina Attara k.s. A za one koji vise vole da mozgaju: [SIZE=4]"Ozivljavanje Vjerskih Znanosti"[/SIZE] od Imami Gazalije k.s.
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

132

Citirano

Orginalno od annonimus
Sinoc kupujuci cigarete ugledah knjugi od Milorada Lukovica-Legija pa je kupih.A knjiga se zove "Gvozdeni Rov" pa sam je procitao za nekih 2 do 3h.Knjiga opisuje ratiste u Bosni i jedan neosvojivi rov koji naravno osvajaju "balije" pa ga kasnije gube.U njoj je opisana taktika ratovanja Muslimana i ono Veliko Srpstvo koje je na kraju gubilo svoj mah i dovodila u dvoumicu ratnike za sta se bore.Naravno da su u ovoj knjizi Muslimani pokazani u Losem izdanju ali ipak to je pisao Legija.Tako da ko hoce nek je procita a ko nece ne mora.Ali vam mogu reci da ima dosta boljih knjiga :)

Skoro sam proveo sat vremena u jednoj boegradskoj biblioteci i naisao na mnogo zanimljivih knjiga, ali na tu nisam. Za tu knjigu sam cuo na televiziji i bas bih voleo da dodjem do nje da je procitam. Ja trenutno citam knjigu koja se sastoji od putopisa vise putopisaca a odnosi se na Iran. Knjiga je veoma zanimljiva a tekstovi zivopisni. Izdavac knjige je Iranski kulturni centar u Beogradu. Vrlo je zanimljivo citati o drvenoj Persiji, njenim vladarima, danasnjem Iranu, njegovim stanovnicima, obicajima istih,njihovoj opsesiji - cenkanju, pijacama, "hvatacima vetrova", trgovima, dzamijama u Isfahanu, Teheranu, Sirazu ...

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

133

Ja bih svim prisutnima preporucio dvije veoma vazne knjige, u kojima su VELIKE PORUKE I POUKE za sve ljude i uzraste, a to su: Bolest i lijek od Ibnul-Kajjima el-Dzewzijje, i Knjiga uputa za strpljive i zahvalne, takodjer od Ibnul-Kajjima. Dakle, preporuka sebi i svim prisutnima. :klanja: :klanja: :klanja:

134

Četvrtak, 03. Mart 2005

Selam alejkum.

Ove knjige sto je brat Ibn Izzet preporucio zaista su dobre, a ja bih ga samo dopunio sa jos jednom preporukom od istog Autora. To je knjiga, nisam siguran jesam li dobro zapamtio naslov, "Sejtanove zamke".

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

135

Četvrtak, 03. Mart 2005

Imam Gazali izmeđi simpatizera i kritičara - Jusuf Kardavi

Nisam citao ali obzirom da je od Kardavija mogu slobodno da je preporucim.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

136

Nedjelja, 06. Mart 2005

preporuka knjige od Qaradawija:
Fikhu-l-elewijat-razumijevanje prioriteta. :klanja: :klanja: :klanja:

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

• Poruku poslati

137

Ponedjeljak, 07. Mart 2005

Esselamu alejkum

Samo bih htio da pitam kakva je ova knjiga " Sofijin svet ". Jel ateisticka il sta vec, kako gleda na ta osnovna vjerska pitanja. Dal da je uzimam za citanje il da ne tracim vrijeme?

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

138

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
Esselamu alejkum

Samo bih htio da pitam kakva je ova knjiga " Sofijin svet ". Jel ateisticka il sta vec, kako gleda na ta osnovna vjerska pitanja. Dal da je uzimam za citanje il da ne tracim vrijeme?

Nemoj citat nista hoces se i ti onda priklonit necijem autoritetskom misljenju pa ces nas ubedjivat kako je to ispravno. Ko sto rade ovi ovde. Meni kompelt nerazumljivo.
Ja stvarno ne mogu da svatim diskusije ovaj autoritet je reko ovako a ovaj je reko onako. Pa sta ako je ko rekao ! Dajte bre ljudi Pustite svakog da svati kako hoce Sta se naprezete toliko oko toga da dokazete ko je u pravu a ko nije.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

139

Preporucujem dvije knjige od Ibnul-Qajjima:
1) Knjiga uputa za zahvalne i strpljive. :) :klanja:
2) Sejtanove zamke. :) :klanja:

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

• Poruku poslati

140

Srijeda, 09. Mart 2005

Pa kad smo vec kod ibnul qajjima, onda bih ja da preporucim jednu knjigu od njega sto je tek izasla. Ona se zove
[SIZE=3]Uvodjenje zaljubljenih u vrt ljubavi[/SIZE]

i ima preko 500 stranica. Svi znamo da je on bio expert za te ljubavne bolesti i lijekove tako da ovu knjigu svakom preporucujem :)

Social bookmarks