Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

141

Četvrtak, 10. Mart 2005

Selam alejkum.

I ja bih preporucio ovu knjigu koji navede Ibnul Kajjum. :)
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

142

Četvrtak, 10. Mart 2005

Slazem se, divna knjiga, a ja bih preporucio jos dvije knjige: Er-Rehikul-mahtum - zapecaceni dzennetski napitak, tj. sira-zivotopis Resulullaha, sallallahu 'alejhi we sellem, i drugu: Bistro more poboznosti i suptilnosti. :)

143

Petak, 11. Mart 2005

Knjiga Zapecaceni Dzennetski napitak je odlicna knjiga, mada neki dogadjaji vezani za Hazreti Aliju k.v. nisu navedeni, zasto? Ne znam. Ali eto moze da se cita.
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

144

Nedjelja, 13. Mart 2005

[SIZE=3]Podvale Teorije Evolucije

Komunizam u zasjedi

Kur'anske mu'dzize

Free masonery

Idealism, the Philosophy of the Matrix, and the True Nature of Matter[/SIZE]
Many of the movies that have hit the big screen in recent years question the life of this world and point out that environments created in dreams or simulations by means of artificially generated signals can be very realistic indeed. This book examines sections of thought-provoking films that have a lasting impression on people and cause them to reflect on some realities. These explanations describe a scientific fact that is recognized around the world, and thus people's acceptance or rejection thereof has no impact whatsoever on the reality of matter's nature.

Autor je Harun Yahya

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

145

Subota, 19. Mart 2005

Sto se tice knjige podvale teorije evolucije, do pola knjige je dobra, jer pobija vec odavno pobijenu tezu i dogmu o evoluciji jevrejsko-darwinskoj. Ali od pola knjige ja bih samo otkinuo i zapalio. :)
A usput preporucujem knjige: Sahih Muslim 1,2 i 3, nedavno prevedene. I preporucujem da im se jednoj po jednoj studiozno pridje. :)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

146

Nedjelja, 20. Mart 2005

"Atentat na Zorana" od Miloša Vasića !

Izvrsna je ...!
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

147

Ponedjeljak, 21. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Ibn_Izzet
A usput preporucujem knjige: Sahih Muslim 1,2 i 3, nedavno prevedene. I preporucujem da im se jednoj po jednoj studiozno pridje. :)

Skrenuo bih samo paznju da nije problem da se zbirke hadisa posjeduju u svojoj biblioteci i da se iscitavaju. Problem je samo sto zaboravljamo da je to ipak strucna literatura, jedan od izvora islama. Obzirom na to, obican svijet ne moze tek tako biti njihov direktni potrosac.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

148

Ponedjeljak, 21. Mart 2005

Neko je gore već spomenuo "Sofijin Svet" ,a nam profesor iz filozofije dao da čitamo tu knjigu, kako bi se bolje upoznali sa pitanjima filozofije :rolleyes: ... ja jedva da uzmem da je čitam... pošto gore nije baš preporučljiva za čitanje... ustvari, rečeno je da je dosadna...ja nekako smognem snage ovog vikenda da je pročitam i mogu vam reći da nije baš loša... čak mogu reći da je i zanimljiva...
Nema neke veze sa islamom, ali nemoramo čitat samo islamsku literaturu,...nije knjiga loša... meni se baš dopala...

"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

149

Utorak, 22. Mart 2005

Preporucio bih knjigu od Sejjida Qutba, rahmetullahi 'alejhi: Znakovi na putu, lahka za citanje i puna mudrosti ipouka. Da napomenem da je sejh Sejjid Qutb objesen od tadasnjih egipatskih vlasti najvise zbog ove navedene knjige.
Zatim bih preporucio knjigu: Edebu-l-ihtilafi fi-l-islam- -Etika neslaganja (razilazenja) u Islamu. :)

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

150

Utorak, 22. Mart 2005

selam alejk

Esselamu alejkum

Uzeo sam Sofijin svet. Mogu da kazem da knjiga Razbija! :) Jok da nije losa, nego je bas dobra. Nije knjiga koja se cita izduska, jer treba da se zastane kod mnooogih stvari i da se dobro razmisli, da se malo udje dublje u tu filozofiju, mada opet ima i manjkavosti. ta velika manjkavost jeste to sto ne spominje ni jednog jedinog muslimanskog filozofa iako , da im nije bilo muslimana, ne bi znali ni sta je to filozofija ni nauka ni kultura!!! Al opet, to je veoma ocekivano od pisca kjafira. sto se tice filozofije iMan-a, preporucujem ti sve od Haruna Yahya-a neke sam gore vec preporucio (podvale teorije evolucije, Global Freemasonery itd...) A ovdje cu da preporucim jos nesto od njega, mada je na engleskom, ali pretpostavljam da ti znas engleski. Evo da pocnem :
The Little Man in the Tower

MATTER: The Other Name for Illusion

Idealism, the Philosophy of the Matrix, and the True Nature of Matter

Knowing the Truth

Eternity Has Already Begun

Timelessness And the Reality of Fate

The Nightmare of Disbelief

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

151

Srijeda, 23. Mart 2005

Hvala za preporučene knjige, samo neznam da li postoje one ovdje kod nas ( mislim da li ih ima u bibliotekama ili u knjižarama).
Od Haruna Yahye sam čitala Kur'anske mu'džize i Podvala teorije evolucije, i ova prva mi se više dopala.

Usput, neko je već gore spomenuo knjigu "Atentat na Zorana" ( mislim da je Tutinac spomenuo), kupila sam je i podsjeća me na onu knjigu koja je izdata 1989. god. o Azemu Vllasiju ( ako ko zna za tu knjigu)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

152

Srijeda, 23. Mart 2005

Preporucujem knjige: Zene pravovjerne , od sejha Qaradawija; Iz zivota ashaba, te iz zivota tabi'ina. :) :) :)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

153

Srijeda, 23. Mart 2005

Mozel neko da mi preporuci kako da postanem ODSUTAN sa Foruma. Pokusavo sam na razne nacine ali ne ide? Kaze OPERACIJE NIJE DOZVOLJENO. Ako neko zna nesto vise o tome neka kaze...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

154

Četvrtak, 24. Mart 2005

Meni je hitno potrebna literatura o "Savremenim porocima društva". Molim sve forumaše koji znaju neku knjigu o tome da mi kažu naslov i, po mogućnosti, pisca, bez obzira da li je islamska ili ne.

Ako neko zna neki link o tome, i to može.

Još jednom, HITNO MI JE POTREBNO!

UNAPRIJED ZAHVALNA!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

155

Četvrtak, 24. Mart 2005

Ja znam jednu knjigu po pitanju koje tebe zanima, sestro Iman-a, a to je: Kloni se zla, :)
A u porodicnoj knjigoteci je knjiga: Poroci.
To je jedna korektura i ispravka, pa je uvazi. A ako nemas porodicnu knjigoteku da ti donesem te knjige koje ti trebaju. :)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

156

Utorak, 29. Mart 2005

Džon Kenedi Tul (John Kennedy Toole),
Zavera budala (A Confederacy of Dunces)

Jedna čudna, čudna knjiga. Preporučujem, ali ne svakome. Definitivno spada u ono "And now for something completely diferent"...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

157

Utorak, 29. Mart 2005

Preporučujem knjigu: Legenda o Ali Paši, autora Envera Čolakovića. Divna knjiga, niko je neće počoti čitati, a da je ne pročita za kratko vrijeme. :)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

158

Utorak, 29. Mart 2005

Citirano

Preporučujem knjigu: Legenda o Ali Paši, autora Envera Čolakovića.

I ja je također, preporučujem, a čini mi se da je još neko ranije preporučio. Knjiga je ...., jedna od onih koje se čitaju u jednom dahu.
To je i ljubavna, i vjerska, i historijska ...knjiga.
Preporučujem da je čitate kad ste umorni, nevjerovatno je kako ćete se opustiti...

I pored toga prepuna je inzvanrednih opisa

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

159

Srijeda, 27. Juli 2005

selamun alejkum

Uzeo sam knjigu od Den Brauna, Andjeli i Demoni, i mogu da kazem da s pravom nosi titulu World's bestseler No1!!!

Godinu dana prije nego sto je rijesio Da Vincijev kod, Robert Langdon, renomirani simbolog s Harvarda, bio je pozvan u poznati svicarski istrazivacki institut CERN kako bi desifrirao zagonetni simbol utisnut na prsima ubijenog fizicara. Otkrice do kojeg Langdon dolazi bilo je zaprepascujuce: rijec je o drevnom tajnom bratstvu, Iluminatima , koje je krenulo u konacni osvetnicki napad na Katolicku crkvu, pripreman, ocito, stoljecima.
U daljem tijeku dogadjaja Robert Langdon se udruzuje s kcerkom ubijenog svecenika, lijepom i tajanstvenom znanstvenicom Vittoriom Vetrom. U ocajnickoj trci s vremenom, u ludom lovu na davno zaboravljeno leglo Iluminata, njih dvoje ce jureci kroz zapecacene vatikanske kripte, opasne katakombe, napustene katedrale i najtajnije svjetske grobnice zajednickim snagama pokusati spasiti Vatikan od potpunog razaranja!

Danas najpopularniji svjetski pisac, Dan Brown, napisao je jos jednu brzi, akcijski roman, ovoga puta u formi opasno stvarne pustolovine.
"Andjeli i demoni" su intrigantno, domisljato i nadasve napeto stivo. Citatelji vec znaju da je Dan Brown pisac pustolovina od kojih zastaje dah, i knjiga koje citatelj tesko zaboravlja.

Razbija!!!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

160

Petak, 12. August 2005

Ibnul-Qayum izvini ali nije po mom ukusu procirao sam dena sve tri knjige i digitalnu tvrdjavu i davincijev kod i meleke i sejtane.

Toliko jurnjave da bi krajevi knjiga bili potpuno promaseni i neprivlacni.

Finish mu je skroz los.

Citaje Amina Maloufa..
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks