Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško
  • »ljamko« je autor ove teme

Datum registracije: 18.05.2009

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 18. Maj 2009

Preregistracija automobila - veliki blam za Novi Pazar

trenutna preregistracija automobila sa crnogosrkih na srpske table je veliki blam za opstinu novi pazar koja nije omogucila da njeni gradjani mogu cariniti svoje automobile u svojoj carini koja se dovodi u pitanje zasto uopste postoji i kome zapravo sluzi i zasta?ljudi se bespotrebno maltretiraju po raznim gradovima u kojima kada odu guzve su neverovatne i desava se da ne mogu ni da ostave svoje automobile zbog popunjenosti postojecih placeva.Mislim da bi udruzenje vozaca ako postoji,gradjana ili bilo koje drugo udruzenje koje moze da povuce vecu masu (kad vec za to opstinska vlast nije sposobna)moglo da organizuje proteste i da bi to mozda dalo rezultat i izdejstvovalo da Vlada popusti i dozvoli preregitraciju i u novom pazaru.ovo pricam iz licnog iskustva jer sam se grdno namucio ovih dana i auto mi jos uvek nije ocarinjen a lezi na placu u kraljevu vec desetak dana i mislim da bi na neki nacim trebalo skratiti muke obicnom coveku kome pored svih muka nije potrebna jos jedna.

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

2

Utorak, 19. Maj 2009

Poslat je zahtev u kome se traži ovo što si ti naveo u Kraljevo. Čeka se odgovor!

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 19. Maj 2009

Brate mogu oni da salju sta hoce cisto sumnjam da ce da dozvole.dok narod ne izadje na ulice nema nista to su jedni bleferi svetski i ovi nasi i oni u beogradu.

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 20. Maj 2009

svaka cast ipak ovoj novopazarskoj vlasti upravo sam dobio informaciju da ce od ponedeljka biti definitivno carinjenja u novom pazaru i da je odgovor na poslat zahtev pozitivan.

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 29. Maj 2009

nema nista od preregistracije.jos jedna laz u nizu lazi.katastrofa!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 31. Maj 2009

Ljamko da te zamolimo da nam opises cijelu proceduru preregistracije kola kako se to radi
koja se dokumenta skupljaju.

u koje se ustanove mora svartiti i uloziti molba za preregistraciju kako odredjuju cenu carine ko to radi gde se radi da li je moguce da to neko umesto nas obavi
i kolko traje taj postupak...

Mnogo pitanja samo jos da dobijemo odgovore
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

emcho

Početnik

(10)

• »emcho« je muško

Datum registracije: 20.11.2007

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 31. Maj 2009

Potrebno je punomocje iz 2007 godine ili starije,licna karta osobe na cije ime je punomocje.

Cena carinjenja i placanja pdv-a zavisi od vrste, marke, tipa, godine proizvodnje, kubikazi i ostalih podataka auta.
Proces carinjenja je trajao od 5-10 dana, a valjda od ponedeljka ce se sve zavrsavat za 2-3 dana.
Auto se tera na carinu u Kraljevo,Kragujevac i ostavlja se.
Kad se sa carinom zavrsi onda sa svim tim papirima ide na tehnicki pregled (u Novom Pazaru) po papire za registraciju. Onda se svi papiri sa carine, tehnickog pregleda i crnogorske tablice predaju u sup.
Posle 3-4 dana Pazarski sup izdaje tablice na NP.

Ima agencija,tehnickih pregleda koji sve to rade za vas, naravno uz uslugu 50-100 eura. Predas auto i pare u agenciju i oni te zovu kad sve zavrse.

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 31. Maj 2009

sve j to tako kako si napisao ali jedna stvarnije tacna to 5 do 10 dana to mi se cini da je malo brzo evo drugaru je auto u kragujevcu vec oko 20 dana.a neznam ni odakle ti to da ce carinjenje biti cak i ubrzano kada veliki broj ljudi je cekao da se pusti carinjenje u novom pazaru tako da ce bas od ponedeljka biti neverovatne guzve!!!

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 31. Maj 2009

DOSTA SA VAŠOM PLJAČKOM-JEDNOM SMO PLATILI CARINU

SEDAMDESET POSTO(70%) AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA U SRBIJI JE U GRANIČNIM OPŠTINAMA OD NOVOG PAZARA DO PRIJEPOLJA.
SVI POVRATNICI PREKO 2 GODINE BORAVKA U INOSTRANSTVU SU IMALI PRAVO NA UVOZ ROBE BEZ CARINE, OPREMU, MAŠINA, AUTA SVE ONO ŠTO ĆE IM KORISTITI ZA NJIHOVO ZAPOŠLJAVANJE.
ZAŠTO NISTE DALI INSTRUKCIJE KONZULARNIM ODELJENJIMA U ZEMLJAMA ZAPADNE EVROPE KAKO BI POVRATNICI ISKORISTILI TU MOGUĆNOST?
U SANDŽAKU 75% AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA, VREDE ISPOD 2 000 EVRA,
UJEDNO 70% LJUDI ZAHVALJUJUĆI TIM AUTIMA OBEZBEDJUJU EGZISTENCIJU PORODICI.
NAIME ZNA SE DA 65% RADNO SPOSOBNOG STANOVNIŠTVA U NOVOM PAZARU, I SUSEDNIM OPŠTINAMA NE RADI.
HOĆE OD NAS DA UZMU NOVAC KOJI NE DUGUJEMO.
ZAŠTO SU DVOjICA MINISTARA IZ OVOG KRAJA GLASALA ZA PLJAČKU SOPSTVENOG NARODA, PITAMO IH !!!!
MI ĆE MO VAS BESPLATNO ZASTUPATI NA SUDU, DOMAĆEM I MEĐUNARODNOME.
SVI POTPIŠITE PETICIJU SVAKIM DANOM OD 10 DO 14 SATI NA CENTRU, DA SE PO DRUGI PUT NE PLAĆA CARINA

ODBOR ZA ZAŠTITU VLASNIKA AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA
Ovako izgleda linflet koji će se deliti gradjanima
Od sutra 1.06.08 u svim Sandzačkim gradovima počinje potpisivanje peticije.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 31. Maj 2009

Citirano

Orginalno od hesen
DOSTA SA VAŠOM PLJAČKOM-JEDNOM SMO PLATILI CARINU

SEDAMDESET POSTO(70%) AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA U SRBIJI JE U GRANIČNIM OPŠTINAMA OD NOVOG PAZARA DO PRIJEPOLJA.
SVI POVRATNICI PREKO 2 GODINE BORAVKA U INOSTRANSTVU SU IMALI PRAVO NA UVOZ ROBE BEZ CARINE, OPREMU, MAŠINA, AUTA SVE ONO ŠTO ĆE IM KORISTITI ZA NJIHOVO ZAPOŠLJAVANJE.
ZAŠTO NISTE DALI INSTRUKCIJE KONZULARNIM ODELJENJIMA U ZEMLJAMA ZAPADNE EVROPE KAKO BI POVRATNICI ISKORISTILI TU MOGUĆNOST?
U SANDŽAKU 75% AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA, VREDE ISPOD 2 000 EVRA,
UJEDNO 70% LJUDI ZAHVALJUJUĆI TIM AUTIMA OBEZBEDJUJU EGZISTENCIJU PORODICI.
NAIME ZNA SE DA 65% RADNO SPOSOBNOG STANOVNIŠTVA U NOVOM PAZARU, I SUSEDNIM OPŠTINAMA NE RADI.
HOĆE OD NAS DA UZMU NOVAC KOJI NE DUGUJEMO.
ZAŠTO SU DVOjICA MINISTARA IZ OVOG KRAJA GLASALA ZA PLJAČKU SOPSTVENOG NARODA, PITAMO IH !!!!
MI ĆE MO VAS BESPLATNO ZASTUPATI NA SUDU, DOMAĆEM I MEĐUNARODNOME.
SVI POTPIŠITE PETICIJU SVAKIM DANOM OD 10 DO 14 SATI NA CENTRU, DA SE PO DRUGI PUT NE PLAĆA CARINA

ODBOR ZA ZAŠTITU VLASNIKA AUTA SA CRNOGORSKIM TABLICAMA
Ovako izgleda linflet koji će se deliti gradjanima
Od sutra 1.06.08 u svim Sandzačkim gradovima počinje potpisivanje peticije.

Ma nemoj! Neverovatno mi je to da oni koji su išli na rizik da kupe auto sa crnogorskim registarskim tablicama i izbegnu plaćanje carine i PDV-a, vozili isti auto (stranac) do prije mesec dana bez ikakvih sankcija (jer su pokrali državu neplativši porez niti carinu), sad kad treba da se taj porez i carina plate pokušavaju sebe da predstave kao žrtve!

Halo, molim?...

Umesto da ste zahvalni da ste na slobodi i u najmanju ruku vam nije oduzet auto (jer je zabranjeno našim državljanima da voze strance), vi se još bunite zato što treba da platite porez i carinu na auto koji ste kupili prije 5 godina ili više, a koji po važećim carinskim propisima ne može da se uveze jer ne zadovoljava EURO3 standard. Em ste dobili auto za bagatelu (koliko toliko dobar za subotnje zujanje po gradu), em vam ste dobili privilegiju da na odloženo platite carinu i PDV (grejs period od 5 godina - SAMO ČOVEK DA POŽELI), em ste vozili kola koja ste registrovali mobilnim telefonom bez tehničkog pregleda - A SAD JOŠ VAM NEVALJA DRŽAVA!

Šta mislite, je li bilo bolje da vam oduzmu auto u prodaju ga na licitaciji uprave carina? Ili je možda još bolje bilo da vas pohapse zbog utaje poreza?

Sedite, savite se, što bi reko naš narod, platite carinu i PDV i ćosajte u nemačkom snu sa otpada na koji će vam se obračunat carina i PDV (u ukupnom iznosu 33% na tržišnu cenu vozila)!

Ako nećete to, onda vam savetujemo da iz revolta poklonite automobile nama koji nismo imali hrabrosti da krademo državu i mi ćemo ih preregistrovat.

Hvala

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 31. Maj 2009

Drzava se bas lijepo dosetila kako da popuni budzet u vrijeme ekonomske krize.

@Phikret, jes da si mi burayer ali si malo preostar bio u prethodnom postu. Ljudi, uvijek traze nacin da se snadju narocito u danasnje vrijeme, tako da ih ja ne bih bas tako osudjivao, ali se ipak slazem da je bolje i preregistrovati auto nego da vam ga drzava oduzme. Ipak je ovo nacin da se nesto legalizuje, slicno kao i sa nelegalnom izgradnjom.

Ipak, cinjenica da auto mora da se vozi u Uyice, Kraljevo... je nedopustiva jer to ipak oduzima dodatno vrijeme vlasnicima a svakako povecava i troskove. Taj deo mora hitno da se ispravi.
Sit Hungry Doesn't Believe

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 31. Maj 2009

Buraz, sad sam čitao svoj post i slažem se da sam preterao :O. Evo neću više nikad :D.

Iskreno, i ja da sam bio dovoljno hrabar kupio bih crnogorca i vozio se, ali se sad ne bih bunio već bih bio prezadovoljan i zahvalan što je takva jedna uredba doneta i omogućena preregistracija. Sve ovo vrijeme sam mislio da će na kraju vrag da odnese šalu i da će ta kola da završe u garažama ili u rezervnim delovima (zbog čega se nisam ni usuđivao da kupim takav auto).

Prema tome, hoću da kažem da je vrlo neozbiljno da se sada govori o tome kako je vlasnicima automobila sa crnogorskim tablicama naneta nepravda jer im je učinjen ustupak omogućavanjem registracije, a svi mi koji nismo kupili takav auto ispali smo budale.

Slažem se da je u Pazaru mnogo teška ekonomska ( i svaka druga ) situacija i da ljudi prosto nalaze način da sebi olakšaju život. Auto uglavnom nije luksuz već potreba.

Prethodnim postom nisam hteo nikog da uvrijedim, a ako jesam izvinjavam se. Nisam post uputio nikom lično već grupi ljudi :)), što, složićete se, umanjuje oštrinu posta jer se razvodnjava na više individua :rolleyes: .

Da ja imam takav auto, platio bih tih 33% (kad se mora nije mnogo - mnogo je kad biju) i imao bih legalizovan auto i mirna Bosna. Eto, to je moja logika razmišljanja. Još jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio.

P.S. Moj najbolji drug Faris vozi crnogorca i nije se uvrijedio ovim postom :)

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 01. Juni 2009

mislim da je phikret realniji u pogledu na ovu stvar i ako vec postoji odbor vlasnika crnogorskih vozila da bi trebali umesto trazenja od drzave ukidanje necega sto je vec pocelo i sto se primenjuje i sto bi one vlasnike koji su vec preregistovali svoje automobile stavilo u negativan polozaj,mogli bi samo da apeluju peticijom i skupljanjem potpisa da se preregistracija vrsi na carini u novom pazaru i da na taj nacin makar olaksaju sebi i ostalim vlasnicima crnogorskih vozila koji se zbog toga izlazu maltretiranju i placanju vece cena raznim agencijama kao i onima koji navodno organizuju transport do carina i dosta lepo zaradjuju na tome.

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 04. Juni 2009

LJUDI NEMA NISTA OD PREREGISTRACIJE U NOVOM PAZARU!!!SADA SAM DOBIO SVEZU INFORMACIJU.SVE JE OVO BILA SAMO JEDNA IGRANKA KAKO BI SE SAMO SMANJILE GUZVE U CARINARNICAMA KRALJEVO I KRAGUJEVAC I LJUDI ZADRZALI SVOJA VOZILA BRUKA JEDNA!!!PA ZAR JE TO PRAVNA DRZAVA DA 20000 LJUDI DIZE NA NOGE I TERA DA SE MALTRETIRAJU I BACAJU VISE PARA I IDU KOD TOG JEDNOG EKSPERTA KOGA NAVODNO NEMAJU U PAZARU A NISU MOGLI TOG JEDNOG DA DOVEDU U NOVI PAZAR KOD TIH 20000 VLASNIKA CRNOGORSKIH VOZILA I NEKA MU DAJU 2000 EVRA PLATU OPET BI NARODU OLAKSALI A SEBI SKINULI SUMNJE AKO IMAJU NEPOVERENJE U NOVOPAZARSKU CARINU!!!A ZAMISLITE KO JE ODGOVORAN ZA TU ODLUKU NIKO DRUGI NEGO IDRIJA HADZIBEGOVIC, šef za fizička lica Uprave carina.STO BI NAS NAROD REKAO KO CE KOME AKO NE SVOJ SVOME!!!

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

15

Srijeda, 17. Juni 2009

Ljamko, predpostavljam da ti znas, a ako ne ond aneko drugi: pod kakvim uslovima moze da se uveze auto iz inostranstva u Srbiju? Ima "300" verzija, ako neko zna pravu neka je iznese.

Koliko mora auto da je staro?
Mora li vlasnik iz, npr. Njemacke da je prisutan prilikom registracije ili je dovoljno ovlascenje na onoga na koga se auto registruje u Srbiji?
Od kojeg datuma mora da je auto u vlasnistvu onoga koji radi i zivi u Njemackoj?
Moze li auto ciji je vlasnik nemac, koji bi dao ovlascenje nekom zitelju Srbije, da se uveze.....?
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

16

Srijeda, 17. Juni 2009

sanjin stvarno neznam u vezi stranaca samo crnogoraca zato sto mi je to bilo licno potrebno.kamo lepe sreca da nije!

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

17

Subota, 04. Juli 2009

Bravo za novi pazar i za proteste!!!
Sada samo ne treba popustati.treba ostati istrajan,morace da puste u pazaru carinjenje i da produze rok za preregistraciju.a ne da stalno koriste silu i vlast za svoje glupe odluke.isti carinski sistem,racunari a nemaju poverenje u svoje radnike pa zasta ih onda drzite,sto ih ne otpustite nego placamo razne dazbine da bi oni dobijali plate nizasta.po ceo dan sede u nista ne rade piju kafe i setaju se.pa zar ne mozete da posaljete nekog iz beograda da carini u novom pazaru i da tim ljudima bude placeno a njihov rad na terenu nego a dvadesetak hiljada ljudi maltretirate.kako vas nije sramota!!!U vreme Milosevica kukali ste da Vam ne valja da ne postuje Siptare da vrsi diskriminaciju a sta Vi radite danas?!SRAMOTA!!!

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

18

Utorak, 07. Juli 2009

Sad videh na TV-u da ce od sutra moci da se preregistruju u Novom Pazaru. Ipak su protesti doveli do cilja. Bravo za Pazarce.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

19

Utorak, 07. Juli 2009

Ne vezano za temu ali vezano za Pazarce, vidoh na B92, da je vlada dala garancije da ce 6 Sandzackih opstina biti u istom regionu. Hvala Bogu da nas narod nauci da se bori za sebe(ne politicari, NAROD).
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

ljamko

Početnik

(10)

• »ljamko« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 07. Juli 2009

definitivno pocinje carinjenje u novom pazaru svaka cast za gradjane i za maksimalno tolerantan bojkot na kojem nije bilo nikakvog nasilja!!!ako nekom treba spediter imam drugare koji ce raditi preregistraciju u pazaru.

Social bookmarks