Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

yastreb

Početnik

(10)

• »yastreb« je muško
  • »yastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 19.01.2010

• Poruku poslati

1

Utorak, 19. Januar 2010

Prevarant iz Novog Pazara?

Nisam bio siguran za koji deo foruma bi bila prikladna ova tema, pa se nadam da nisam pogrešio otvarajući je ovde. Međutim, ukoliko je potrebno, neka je moderator premesti na odgovarajuće mesto.
Elem, juče sam imao jedno neprijatno iskustvo i želeo bih ga podeliti sa svima, s nadom da ću na ovaj način uspeti da sprečim da se nešto slično ne desi još nekoj naivnoj žrtvi...
Pre nepuna dva dana sam postavio oglas na internetu u kojem tražim polovnu kompjutersku komponentu. Narednog dana dobio sam sms poruku od osobe koja se predstavila kao Semin Serhatlić sa adresom Sopoćanska bb, 36300 Novi Pazar, koji mi je ponudio željenu komponentu. On mi je predložio da mi komponentu pošalje Post Expresom, i da mu ja prethodno preko Postnet-a pošaljem polovinu sume koju smo dogovorili, a po prijemu i testiranju komponente da mu pošaljem i drugu polovinu.
Ne očekujući da će neko pokušati na ovakav način da izvrši prevaru jer sam u posedu imao lične podatke ove osobe, prihvatio sam uslove i poslao novac poštom.
Moram napomenuti da je osoba koja podiže novac morala prikazati ličnu kartu kao vid identifikacije prlikom preuzimanja novca na poštanskom šalteru, tako da su gore navedeni podaci tačni, i radi se o prevarantu koji se zaista tako zove.
Nakon što je preuzeo novac javio mi je da je poslao pošiljku na moju adresu i to je bio poslednji put da sam se cuo sa njim. Naravno, pošiljku nije poslao i telefon mu od tada više nije dostupan...
Ja sam svestan da na povraćaj novca mogu zaboraviti, pošto znam da zakoni naše zemlje ne daju mogućnost da se ovakvi prevaranti gone, ali se bar nadam da će nekome ovo moje iskustvo pomoći da ne bude žrtva ovog i sličnih prevaranata.
Razmišljam se da pokušam telefonom da kontaktiram novopazarsku policiju i obavestim ih o ovom slučaju, pošto sam 100% uveren da ja nisam ni prva a ni poslednja žrtva Semina Serhatlića. Možda će naša policija bar pokušati da identifikuje i pronađe ovu osobu, a ko zna... možda ga i ubedi da se više ne bavi varanjem ljudi.

Prijateljski pozdrav iz Pančeva!

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

2

Utorak, 19. Januar 2010

Idi u policiju da prijavis slucaj. Mislim da ti oni mogu pomoci jer imas tacne podatke.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

yastreb

Početnik

(10)

• »yastreb« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 19. Januar 2010

Pa verovatno bih to učinio kada bih živeo bliže Novom Pazaru, ali ovako mi se ne prelazi 300km da bih prijavio prevaranta zbog par hiljada dinara. Kao što rekoh, možda ću sutra telefonom pozvati policiju i izložiti im slučaj, pa ako imaju vremena i volje da se bave sa tim, hvala im, a ako ne, onda se plašim da će taj momak neometano nastaviti da nasamaruje ljude, dok neko ne reši da ga potraži i "objasni" mu da to što radi nije u redu.
Ko zna, možda je policija već dobijala prijave vezane za dotičnog Serhatlića, i možda će ih još jedna prijava ubediti da potraže ovu barabu i konačnu mu stanu na kraj...

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 20. Januar 2010

Idi u pancevacki MUP i prijavi slucaj a oni ce proslediti kolegama u Novom Pazaru.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 20. Januar 2010

I ja mislim da je najbolje da odeš u policiju. Znajući kako kod nas stvari funkcionišu, verovatnoća da će nešto uraditi je mala, ali ništa te ne košta da pokušaš. Prijavi slučaj policiji, pa šta bude.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

yastreb

Početnik

(10)

• »yastreb« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 20. Januar 2010

Danas ću otići u SUP da prijavim slučaj, pa ću napisati ovde šta kažu inspektori...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 20. Januar 2010

" Radicemo na Slucaju t.j obavesticemo kolege iz N.Pazara " prijatno i dovidjenja......to ce ti reci.

Nego mene drugo kopka :D

Neznam koliko imas godina, jer godinama se stece iskustvo, pa je teze coveka prevarit, ali i ako imas iskustvo opet ce pokusati da te prevare ( a uspeo je )

Jedan mali primer: Turcin je uspeo da proda Galatu Most, pa su ljudi sa iskustvom naseli, isto tako u njegovom vremenu i Al Kapone je bio prevaren za nekoliko desetina hiljada dolara, pa je na kraju prevarntima koji su mu vratili novac dao nagradu ( nekoliko hiljada dolara).....Jos je rekao, svaka vam cast na Hrabrosti :)

Ja kazem, samo lose nek ode sa njima, a ti da si zdravo!

P.S

Dovijo se neki Pazarac :)
" Bilen alemlere rahmettir "

yastreb

Početnik

(10)

• »yastreb« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 20. Januar 2010

Eeee, da su bar rekli da će raditi na slučaju... ma kakvi druže, ništa se nije na bolje promenilo u ovoj državi, zakon i dalje štiti kriminalce, i čak ih podstiče da se bave kriminalom jer niko ništa neće preduzeti da ih spreči.
Inspektori koji se bave prevarama su prvo počeli da mi drže predavanja, pitaju me zar ne gledam TV i ne čitam štampu, pa varalica ima na svakom koraku? Kažu da mi policija baš ništa ne može pomoći, da je jedini način da nešto uradim ako pokrenem privatnu tužbu protiv tog lica.
Pokušao sam da ih ubedim da bar kontaktiraju kolege iz Novog Pazara i upozore ih na ovog prevaranta, jer meni nije bitno da vratim svoj novac, voleo bih samo da sprečim da se ovakve prevare i dalje dešavaju. Međutim, samo su se pravdali zakonom koji prevarantima dozvoljava da uzimaju ljudima novac a da zbog toga ne budu gonjeni. Kažu, oni su tu samo da sprovode zakon, a to što je zakon takav kakav je oni nisu krivi niti mogu da ga menjaju. Prijava policiji može da se podnese samo za visoke novčane iznose, a ovi sitniši od par hiljada nisu obuhvaćeni zakonom, tako da ovaj momak i njemu slični mogu da "rade" do mile volje samo dok se drže ispod zakonskog minimuma.
Tužno je , ali je tako.
No, što ti veliš, bitno je da smo mi živi i zdravi, a već će i tim prevarantima valjda neko stati na kraj. A ko zna, možda jednog dana neko reši da izvrši reformu zakona i za svagda zaštiti građane od ovakvih varalica.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 21. Januar 2010

Nas sugradjanin je izgleda vec duze vreme aktivan. Sada pretrazih internet i na vise mesta ljudi upozoravaju na njega.

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?p=115727

Ima li neko odavde sa foruma da poznaje doticnog?

• »aleksandar2« je muško

Datum registracije: 27.01.2010

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 28. Januar 2010

Ja sam nova zrtva naseg dragog prevaranta!

Trebao sam pogledati ovaj forum pre nego sto sam pristao na dogovor sa nasim dragim prevarantom!

Danas me je kontaktovao covek koji se predstavio kao Miljan Majdak (ima ocigledno jos koje ime) i ponudio mi 100 kertridza za Nintendo za 2500 dinara. Znao sam da je previse dobro da bi bilo istina.

Inace na isti nacin kao sto ste saopstili. Ponudio mi je da placam u delovima, ja sam poslao 1000 dinara i posle toga: "Korisnik nije trenutno dostupan, molimo pozovite kasnije", Inace adresa je bila ista tako da nas prevarant ima mnogo imena ali samo jednu adresu.

Verovatno mi se ne isplati da odem da prijavljujem slucaj zbog 1000 dinara. Ako je to bila cena da naucim svoju lekciju onda ok.

Eto morao sam i ja da vam se izjadam...
Ajde neka neko napise nesto da me malo utesi o|

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

11

Pa evo, za početak prestani da lupaš glavom o zid, boleće te sutra glava! :) Od ovoga možeš da profitiraš ako naučiš da niko nije pošten dok se ne dokaže suprotno. Ako nisi, pročitaj knjigu od Kevina Mitnika 'Umetnost obmane' i tamo ćeš naći mnogo saveta kako treba i kako ne treba da radiš. Na žalost i pronaći ćeš se u toj knjizi. Odakle ti pravo, hrabrost... da veruješ nekom sa kim si razgovarao telefonom?

Imate sreću u nesreći da se taj nesretnik zadovoljava sitnom lovom :)

:)

• »aleksandar2« je muško

• Poruku poslati

12

Hvala

Dobar savet hvala lepo!

yastreb

Početnik

(10)

• »yastreb« je muško

• Poruku poslati

13

Mislim da nije u pitanju ista osoba, vec da su to dva prevaranta koji "rade" zajedno, odnosno jedan je preneo svoj "zanat" drugom.
A poenta i jeste u tome da se zadovoljavaju sa malom sumom jer bi ovo sto rade bilo podlozno prijavi policiji da su u pitanju veci iznosi. Ali posto nas zakon ne pokriva "male" prevare, ni policija se nece baviti ovim prevarantima.
Ostaje samo da vidimo koliko dugo ce ovi momci da izdrze u svom zanatu, jer ce ih jednog dana neko potraziti i verovatno i naci...

• »aleksandar2« je muško

• Poruku poslati

14

Kako ti ljudi mogu da spavaju nocu???

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od aleksandar2
Kako ti ljudi mogu da spavaju nocu???

Spavaju i oni, zato ne brini.Ali meni nije jasno, kako mozete verovati nekom koga po prvi put cujete telefonom, i povrh toga mu posaljete pare?!
" Bilen alemlere rahmettir "

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

• Poruku poslati

16

Sada znam o kome se ovde radi. Semin Serhatlic zivi u bukresu tacno preko puta Dzamije a njegov otac se bavi presvlacenjem sedista za automobile (ime mu necu pominjati jer mislim da je on posten covek). Taj mali je jos kao dete bio problematican i njegov otac je stalno imao problema zbog njegovih stnih kradja.

urke

Početnik

(10)

Datum registracije: 12.06.2010

• Poruku poslati

17

Srijeda, 16. Juni 2010

Pozdrav,
Žrtva sam prevaranata koji se lažno predstavljaju odnosno falcifikuju Adresu stanovanja, verujem da je više lica uključeno u ovu nečasnu radnju. Da li je moguće da mesecima egzistiraju u nečasnoj radni a da ne reaguje MUP niti tužilaštvo, radi se o punoletnim licima koja dovode u zabludu žrtve prevare nudeći im svoje usluge, trgovanjem polovnih hardverskih komponenti za personalne računare!? Na taj način prisvajaju nelegalno stečeni novac. Interesantno je sledeće; žrtve prevare uplaćuju novac PostNet uplatnicom i navode nepostojeću Adresu stanovanja a službenik pošte isplaćuje novac na šalteru prevarantu. Dakle, kako je moguće da pored toga što je obavezno da legitimiše lice koje preuzima novac ne primeti da su različiti podatci odnosno da je Adresa lažna!?

Social bookmarks