Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

261

Četvrtak, 27. Decembar 2012

Da ti odgovorim ne pitanje.................NE KAKI
" Bilen alemlere rahmettir "

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

Datum registracije: 05.01.2011

• Poruku poslati

262

Da ti odgovorim ne pitanje.................NE KAKI

Interesantno za Ljude iz ovih krajava, je to sto pre svega se zene i udaju za Albance i Makedonce t.j pravoslavne ( bilo sve samo SANDZO ne ) nego za Sandzaklije.....Zbog cega?!!!

Zbog cega brate?

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

263

Brate moj lepi !!!

Procitaj i ono pre ovog sto si citirao pa ce ti biti jasnije, ok ;)

• »Iron Maiden« je muško

Datum registracije: 22.12.2012

• Poruku poslati

264

Subota, 19. Januar 2013

@ Iron Maiden

Imas knjigu od Meha Bacevca iz ( Mitrove ) Tutin, on je sve tamo lepo napisao od koga i odakle poticete.

Ne znam tog čoveka. Ako iko na ovom forumu zna , nek mi napiše ako može.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

265

Nedjelja, 20. Januar 2013

@Celicni

Napisacu ti ja sta je napisao on o vasem plemenu.Ali sam ovih dana jako zauzet, radim POPIS uhhhhhhhhhhh pa to kad budem zavrsio odvojicu malo vremena i za tebe.

Sellam

• »Iron Maiden« je muško

Datum registracije: 22.12.2012

• Poruku poslati

266

Nedjelja, 03. Februar 2013

@Celicni

Napisacu ti ja sta je napisao on o vasem plemenu.Ali sam ovih dana jako zauzet, radim POPIS uhhhhhhhhhhh pa to kad budem zavrsio odvojicu malo vremena i za tebe.

Sellam
Hvala brat puno.

kokosh

Početnik

(10)

• »kokosh« je žensko

Datum registracije: 07.07.2013

• Poruku poslati

267

Nedjelja, 07. Juli 2013

Pozdrav ekipo,

radim obiteljsko stablo i sa tatine strane sam stvarno u beziizlaznoj situaciji. Ako mi netko zna pomoci vezano za porijeklo prezimena Smajlović iz Sapna, Kalesija.
Tko su i od kuda su došli. Ili ako znate da li postoji neka knjiga vezano za prezimena u Tuzla, Kalesija, Zvornik.

thnx

pecanac

Početnik

(10)

• »pecanac« je muško

Datum registracije: 02.12.2013

• Poruku poslati

268

Ponedjeljak, 02. Decembar 2013

merhaba,veliki selam,interesuje me prezime skadranin iz pazara,njhovo porijeklo !

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

269

Subota, 07. Decembar 2013

Cek da uzmem Naocare, Merhaba i tebi, brate nemoj toliko sitnim slovima pisat, zabolece nas oci.

umute

Početnik

(10)

• »umute« je muško

Datum registracije: 11.12.2013

• Poruku poslati

270

Srijeda, 11. Decembar 2013

Selam Od Izmir Grad Tursku- Karadan Family

I am writing you in english language because I speak a little bosnian language.
I live in izmir Turkey and my grandfathers father Agan KARADAN was born in village Klanice ( karanice or kalanica ) in 1864, south west of Kolaşin city. Near to village Klanice there is a geographical place,called with my family name "KARADANSKE STRANE - my grandfathers uncel Husein Karadan is mentioned as one of the man in the komita of Jusuf Mehonic ,in the famous book " Sinovi Sandzak )
They migrated to Turkey 100 years ago . before migration my grand father told me they lived at Koponik for a while after leaiving Kolaşin region
Agan karadan's father is Murat and mother Merjem. Agans grandfather is İsmail
I have relatives living at Tutin, Macedonija, and İstanbul Turkey

None of them Knows who are Karadan family-of course iti is a small family. From the book "prezimena iz crne gore" I couldnt find this surname. From internet what ı found is a serbian name "Karadan Malic" as an caracter name in a Hollywood flim, and a person called Simon karadan from Hungary who migrated to Amerika in 1905
I know Montenegrin serbian and İliran clans
Does any body knows about Karadan family root- or a source for searching.
Also we lost Husein karadan who is a man of Jusuf mehonic Komita ( we suppose he went to skodra )
For Further information please write me my e mail adress uutku.erdogan@hotmail.com- my mobile in turkey 0532 440 83 52

regards UMUT ERDOĞAN ( KARADAN )

[u]Ovaj dio je preveo google translate[/u]

Pišem vam na engleskom jeziku , jer Govorim malo bosanskom jeziku.
Ja živim u Izmiru Turskoj i moj deda oca Agan KARADAN je rođen u selu Klanice ( karanice ili kalanica ) 1864 , jugozapadno od Kolašina grada. U blizini sela Klanice postoji geografski mjesto , zove moje ime porodice " KARADANSKE STRANE - moj deda uncel Husein Karadan se spominje kao jedan od čovjeka u komita Jusuf Mehonić , u čuvenoj knjizi " Sinovi Sandžak )
Oni su migrirali u Tursku prije 100 godina . prije migracije mi Grand otac rekao su živjeli na Koponik za neko vrijeme nakon leaiving Kolašin regiji
Agan karadan otac je Murat i majka Merjem . Agans djed je İsmail
Imam rođaka koji žive u Tutinu , Makedonija i Turska İstanbul

Nijedan od njih ne zna koji su Karadan porodice - naravno iti je mali obiteljski . Iz knjige " prezimena iz Crne Gore " mogla sam pronaći ovo prezime . Od internet Ono što sam našao je srpsko ime " Karadan Malić " kao ime caracter u holivudskom flim , i osobu koja se zove Simon karadan iz Mađarske koji su migrirali u Amerika 1905
Znam Crne Gore Srbije i İliran klanova
Da li bilo koji tijelo zna o Karadan porodice root - ili izvor za traženje .
Također smo izgubili Husein karadan koji je čovjek Jusuf Mehonić Komita ( pretpostavljamo je otišao u Skadru )
Za više informacija molimo pišite mi e mail adresu uutku.erdogan @ hotmail.com - moj mobilni u Turskoj 0532 440 83 52

pozdrav UMUT ERDOĞAN ( KARADAN )

Social bookmarks