Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen
  • »abfang« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 05. Oktobar 2006

Prijatelji

... simprea lijepo ovo rece;-))))) posebno ovo boldovano !!!!!!

Citirano

Iskreno nisam odavno zaplakala...
Imam periode u kojima me svaka sitnica rastuzi i suze krenu same od sebe...jedino vodim racuna da nikog ne bude u blizini.
Samo tako mogu da sebi dam oduska i da se isplacem kako treba...mrzim kad me neko tesi. Samoj sebi tad izgledam slaba ...

Univerzalnost prijateljstva je nesto zapanjujuce. Sta god da ti ponestane ili zatreba u zivotu, prijatelji su tu da ispomognu. Kada si sam, oni su drustvo. Kada si tuzan(a), oni su uteha. Kada nesto radis, pa ti zatreba jos ruku, oni ce ih pruziti.

Prijatelji mogu mnogo toga, ali ne i iscijeliti bolnu dusu. Naprotiv, nekad joj mogu i dohakati.

Kao sto rece simprea ,kada si, , neraspolozen(a), mozes od prijatelja ocekivati predvidljive izjave, kao:

a) Nemoj biti neraspolozen(a).

b) Proci ce.

c) Ma daj, ne brini.

Po prijateljima, ispade da si ti:

a) Od bijesa neraspolozen(a), pa ako te lijepo zamole/ubijede, ti ces se dohavijezati.

b) Nesvjestan(a) da ce to jednom proci. Ako, pak, ne prolazi, onda ispadnes neka vrsta mutanta na kog prijateljska pomoc ne deluje.

c) Mentalna lijenstina ili emotivni nesposobnjakovic koji se ne zeli/ne zna, prostom snagom volje, uzdici se iznad onoga sto ga tisti.

Ako si takve srece da za prijatelja imas nekoga ko je prava jajara :-) tj onaj ko sve okrece i navodi na JA, JA, JA... onda ce tvoj razgovor otprilike izgledati ovako:

"Jesi to neraspolozen(a)? Joj, znam kako ti je. Ja kada sam neraspolozen(a), meni nije ni do cega. Ja ti tada ne mogu ni... ja... ja... ja..."

Biti prijatelj nekada znaci samo sutjeti. I slusati. Biti svjestan granice. I uputiti svoga prijatelja tamo gdje stvarno moze dobiti pomoc.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 05. Oktobar 2006

..kad sam bila mladja, vjerovala sam da mi je svako prijatelj.. i dok sam odrastala, palo mi je tesko da prihvatim da je bas suprotno.. i da je veoma maaaaloo pravih prijatelja (u podpunosti te rijeci) ..

..vremjenom sam naucila da su mi (gotovo jedinii) pravi prijatelji moji roditelji i jedino u njih covjek moze da bude bas 100% siguran da ce ti uvijek misliti samo dobro.. i da ce uvijek biti uz tebe .. i u dobru i u (nedaj Boze) zlu..

..sto se ostalih prijatelja tice.. ima ih uvijek dosta.. ali veoma malo onih pravih..
..vjerujem da se pravi prijatelj tek pozna kada ti je bas tesko.. vecina te tad jednom nazove ili se jednom pojave (onako provizorno) ali i to je sve.. onda te jednostavno zaborave..

za mene je drugarica/drug neko na koga mogu i u dobrim naravno.. ali ponajvise u teskim situacijama racunati.. i od koga mogu ocekivati pomoc ..

.. neko ko se javi i misli na mene, cak kad mu je i najljepse.. a ne samo kad mu nesto treba..

.. neko, ko mi ne prica samo lijepo i po volji i u trenucima kada to nije tako..vec je uvijek iskren i kaze mi svoje misljenje makar se ono drasticno razlikovalo od moga.. to veoma cijenim

... i ima jos dosta kriterija koje BI jedan dobar prijatelj trebao da sadrzi..

..ali sam ipak sigurna da je gotovo skoro nemoguce naici na takvu osobu.. to sve mogu samo roditelji!!!!!

..sto se mene tice.. kada mi je tesko i krenu suze.. onda sam najsrecnija kada pored sebe imam osobu koja ce me u tom trenutku razumjeti..i koja ce mi podariti tople i sto je najvaznije iskrene rijeci.. i pred kojom ja bez ustrucavanja mogu da "raspakujem" svoje boli (ta osoba je za mene moja majka => moj najbolji prijatelj).. samo tako mi bude lakse.. jer ako gutam samo u sebe onda mi je potrebno puno da to izbacim iz sebe..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 06. Oktobar 2006

Prijetelji....
Sve te fraze koje su nabrojane a koje vam prijatelj moze reci nisu uvijek tako isprazne. Obicno, kada pogledas prijatelja u oci i ocekujes rijeci utjehe neces cuti rjesenje, samo ces vidjetei suosjecanje u njegovim ocima, a ono sto ces cuti najvjerovatnije ce biti fraza "ma daj, proci ce to..." . Ali ja vjerujem da su upravo te glupe rijeci one prave rijeci, jer u trenutku kada ni ti ne znas izlaz iz neke situacije, vjerovatno je ne zna ni tvoj prijatelj. Onda kada ti nemas odgovor na neko pitanje, nema ga ni tvoj prijatelj. U momentu kada je tebi tesko i kada patis, pati i tvoj prijatelj. I zasto onda ockivati od njih da budu mudriji od nas? Kada tvoj prijatelj vidi u tvojim ocima da trazis odgovor, a nema ga, reci ce bilo sta da makar pokusa da te utjesi.
Bila sam u situaciji kada mi je trebala utjeha, i u situacijama kada sam ja druge tjesila. I nije lako biti prijatelj nekome tada.
Uvijek se pitamo sta zelimo da prijatelji urade za nas, a nikad sta bi trebali mi da uradimo za prijatelje.
Hvala Bogu, imam prijatelja, ni previse ni premalo, vec taman onoliko koliko mi treba da ne budem usamljena, a da ipak ne budem nemarna pokusavajuci da budem prijatelj hiljadama ljudi.
Cudno mi je kada ljudi kazu da ne mogu naci pravog prijatelje, jer svi mi to trazimo i svi od prijatelja trazimo isto. Vjerovatno nisu spremni dati ono sto oni sami od drugih traze.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

4

Petak, 06. Oktobar 2006

Citirano

studentica
Hvala Bogu, imam prijatelja, ni previse ni premalo, vec taman onoliko koliko mi treba da ne budem usamljena...

bas mi je drago zbog toga.. imala si srecu da naletis na prave osobe..kojih je (po mom misljenju) veoma malo..

Citirano

studentica
...Cudno mi je kada ljudi kazu da ne mogu naci pravog prijatelje, jer svi mi to trazimo i svi od prijatelja trazimo isto. Vjerovatno nisu spremni dati ono sto oni sami od drugih traze.

sto se mene tice imam pored moje familije.. jos samo 2 osobe koje ipak mogu smatrati pravim prijateljima.. dok sve ostalo je samo "prijateljstvo" koje nema taj sadrzaj.. a to da li sam spremna dati sta drugi od mene traze..to cu ipak ostaviti da procijeni neko drugi ;)

da me ne shvatis pogresno.. dosta sam komunikativna tako da se druzim sa dosta osoba.. izadjemo na kafu.. popricamo i sve to.. ali za mene je pravi prijatelj pojam koji ne sadrzi svaka osoba.. cak sta vise.. veeoma sam probirljiva ili bolje receno oprezna sto se toga tice :)

Selam
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen
  • »abfang« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

5

Petak, 06. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od inaa
... za mene je pravi prijatelj pojam koji ne sadrzi svaka osoba.. cak sta vise.. veeoma sam probirljiva ili bolje receno oprezna sto se toga tice :)
Selam

Veoma lijepo si ovo rekla,inaa. Svaka cast. Dopada mi se veoma tvoj stav i mislim da si dala najbolju mogucu definiciju jer mislim da vreme koje provodimo sa puno ljudi moze svakom bez izuzetka osvedociti da je tacno ovo sto ti tako lijepo rekla, ovde mislim na to da treba biti probirljiv i oprezan kod sklapanja prijateljstva.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

Za mene je prijatelj neko kome ne moras da crtas sta mislis, ko te pogleda i sve zna. I kad ti treba savjet, opet ne mora mnogo da objasnjava ali zna sta treba da ti kaze. Prijatelj je onaj ko te prodrma kad pocnes da se glupiras. Za to je potrebno da se duse na sto kilometara prepoznaju a takav odnos se i vremenom gradi. Imam nekoliko takvih prijatelja, ali samo jednog s kojim mogu sto godina da cutim a da je opet sve medju nama jasno.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 09. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Za mene je prijatelj neko kome ne moras da crtas sta mislis, ko te pogleda i sve zna. Imam nekoliko takvih prijatelja, ali samo jednog s kojim mogu sto godina da cutim a da je opet sve medju nama jasno.

Da, upravo to, kad sutnja izmedju dvije osobe postane prijatna a ne dosadna,to je prijateljstvo,ljubav...razumijevanje... :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

E da mi je ovo neko pričao- ne bih vjerovao. Žensko a haje da ćuti :D :D :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od sans
E da mi je ovo neko pričao- ne bih vjerovao. Žensko a haje da ćuti :D :D :D

Svasta ima na dunjaj :D
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 12. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od IrfanP

Biti prijatelj nekada znaci samo sutjeti. I slusati.

Meni je ovo dovoljno. Da me saslusa...
Teske situacije u zivotu ili momenti kad se samo osecamo lose mnogo se lakse prebrode ako ih makar ispricamo nekom,
bez obzira moze li nam pomoci ili ne.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

11

Utorak, 31. Oktobar 2006

"KADA TI JE NAJTEZE POKUCAJ NA VRATA PRIJATELJU. OTVORICE TI SE OCI" "KADA TI JE NAJTEZE POKUCAJ NA VRATA PRIJATELJU. OTVORICE TI SE OCI" i jos bezbroj x tako...
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

12

Utorak, 31. Oktobar 2006

I kad ti se plače da te taj neko zagrli i pusti da se toliko jako isplačeš na njegovom ramenu i da ni jednom ne pokuša da te zaustavi!
...ako plačem,samo reci plači...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

13

Subota, 04. Novembar 2006

Mislim da jedino onaj koji je osetijo pravo prijateljstvo u ime Allaha zna sta je ustvari prijateljstvo !:)

tek to nemoze da se rijecima opise :)!
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

Social bookmarks