Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 23. Septembar 2002

Teshko jarane, teshko :)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 23. Septembar 2002

Vidi, skoro da sam siguran.....

... da je termin PRIJATELJSTVO i kod nas krajnje neispravno shvacen... helemenejse...

Rekoh, vec stoti put, da postoji.

Prijateljstvo izmenju Muskarca i Zene moze i postoji pod okolnostima gde su oba subjekta NEZAVISNA u svim pogledima, tj da su im svakojaki prohtevi ispunjeni te tako i postoji samo prijateljstvo e sad kolko je obostrano TO je ono shto bi ti, ocito, raspravio!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

23

Utorak, 24. Septembar 2002

Slazhem se, postoji prijateljstvo.
Ali s obzirom na razliku u naelektrisanju ponekad se nazre i elektricno polje. Tj dodje do sitnih seksualnih nagona, ali to i dalje ostaje prijateljstvo....

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

?(

?(
POZDRAV
BABHHA RECI NAM IMAS LI TI TAKVOG PRIJATELJA KAO STO NAVODIS DA SE MOZE TO PRIJATELJSTVO ODRZAT..

NISMO DECA BABHHA DA SE NE IGRAMO ZMURKE :P
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

25

Jok vala.

Tesko da ima prijateljstva!! Uvek se nadju nekakvi ineresi sa jedne ili sa druge strane. Uostalom ne mogu dvoje razlicith polova pricat o svim temama, niti biti sasvim izolovani jedno od drugog. Nadje se po koji sejtancic da ih nagovori na neshto. Dakle nema prijateljstva a o ljubavi.... :O

90 % posa, 10 % Show, nema ljubavi bate e to ti je to. :] :] :]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od Phikret

90 % posa, 10 % Show, nema ljubavi bate e to ti je to. :] :] :]

Još si ti zelen... :D :D :D

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

27

Srijeda, 25. Septembar 2002

Ja bih samo da recem

Da se slazem sa Enadom i da postoji, Ne slazem se sa njim u potpunosti, ali u sustini se slazemo.
Dakle bez obzira na varnice koje ponekad iskrsnu, prijateljstvo ostaje. To da se razumemo.

P.S. Zelenko ti trebo po nekim pravilima da si na exkurziju. Pushtas da ti ti drugi sheta drugarice jel :)

jenix

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.09.2002

• Poruku poslati

28

Srijeda, 25. Septembar 2002

:)

POZDRAV I SELAM RAJA!!!
eto se tice prijateljstva izmedju muskarca i zene...prema vjerskim islamskim nacelima takvo prijateljstvo ne postoji,kazu da je jako pokudjeno ako se muskarac i zena osamljuju...njih dvoje samih i sejtan je treci medju njima...na zalost danas ljudi neke stvari bukvalno shvataju i prelaze u ekstremizam...sto se mene tice,citav svoj zivot se krecem u mjesovitom drustvu,moji prijatelji su u svim epohama mog zivota bili vecinom muskog spola...rijetko da mi se desilo da sam se razocarala u muskog prijatelja,dok je totalno drugaciji slucaj sa druge strane...kod mene se jos uvijek nije desilo da se javilo "nesto izmedju"...hvala Bogu da je tako...postoje razlicite vrste naklonosti prema nekome...a svi mi imamo razum i mogucnost da razlucimo kolika je nasa naklonost prema nekome...onima koji malo radikalnije prilaze ovome...moje shvatanje...danas smo u 21. stoljecu...kontakt izmedju muskarca i zene je neminovan...bilo da se radi o banalnom odlasku u samoposlugu npr...da ne bi odlutala sa teme...da se jos vratim osamljivanju...izbjegavajte ga maksimalno koliko je moguce i imate prijatelja na duzi vremenski period...a i vama je savjest cista
:P
toliko od mene ;)
What doesn't kill you, it makes you stronger!!!
;)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 26. Septembar 2002

Shta hoces da kazhes, da to pravilo cim postane tesko za primenu treba prekrshit?

Cini mi se da je ovde doshlo do okrshaja izmedju jednog obicaja i jedne normalnosti modernog drushtva!

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

30

Selam alejkum Boshnjaci. Ko kaze da je doshlo do jedne normalnosti u jednom drushtvu. Mozda se radi o jednoj stvari loshoj koja se omasovila, pa je samim tim i postala "normalna". 1000 puta izrechena laz postaje istina. U tom smislu neshto. Ako vechina radi neshto nemora da znachi da je to normalno i dobro. Ja sam za to da se maximalno izbjegava osama dvoje ljudi razlichitog spola, jer je shejtan trechi. Ako ne kod jednog onda kod drugog. Moze da se djesi da si ti se druzila sa nekim i osamljivala se bez da neshto imash sa njim a on 1000 misli shejtanskih imo u glavi ali nije imo hrabrosti da pokusha ili tako shto. Eto tako. Allahimanet

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

31

Citirano

1000 puta izrechena laz postaje istina. U tom smislu neshto.

o|

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

32

Selam alejkum Boshnjaci. Uh jesi mistichan sad pravo. Zagonetan. :D Pod ovim "postaje istina" naravno misli se na laznu istinu, tj. smatra se za istinu. Ali nije. Allahimanet

jenix

Početnik

(10)

• Poruku poslati

33

cccccc

Citirano

pauk je napisao:

Shta hoces da kazhes, da to pravilo cim postane tesko za primenu treba prekrshit?

mislim da sam u svome izlaganju bila jasna...nisam govorila o krsenja pravila...cak mislim da sam navela njihovo primjenjivanje u datim situacijama...

pitanje za tebe pauk:

je li ti smatras da se apsolutno svako pravilo treba slijepo slijediti i cemu to vodi???

Citirano

pauk je napisao:

Cini mi se da je ovde doshlo do okrshaja izmedju jednog obicaja i jedne normalnosti modernog drushtva !

mala ispravka:

okrsaj izmedju primjene islamskog nacela u modernom drustvu

definitivno da dolazi do okrsaja kod pojedinih...ja ne smatram da je to neizvodljivo ili nemoguce ukomponovati...sve dok je to u granicama dozvoljenog( da ne kazem moralnog)

svako dobro 8)

;)

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

34

Selam alejkum Boshnjaci. Pa to tvoje pitanje da li treba neko pravilo slijepo slijediti je veoma plodna tema za Pauka :D nadam se da se neche naljutit. A moje mishljenje je ovako. Ako neko prizna da je Allah Bog jeda njedini i da je Muhammed a.s. Njego rob i Poslanik a.s. tj. izgovori shehadet. Onda je duzan da se drzi pravila slijepo a u toku tog drzanja pravila da saznaje chemu sluze shta znache i tako dalje. Jer ako bi se ishlo putem "da prvo ukapiram pa onda da radim" nikada se nebi stiglo do momenta kada bi se to pravilo primjenilo. Jer Islam je neiscrpno more. A naravno u tome je i fora. Nemozesh u Islamu ni ukapirat neshto dok to ne pochnesh primjenjivat. Dakle u pochetku je neminovno da se slijepo nechega drzish. Evo jednog primjera iz zivota. Kada odesh u shkolu ti sa povjerenjem slushash kako ti profesor govori o nekoj mashini kako ona radi i to i ti njemu vjerujesh iako to nisi nikad vidjela u praksi. Dakle prvo povjerujesh. Pa onda odesh i primjenish to shto si povjerovala i onda se uvjerish. Dakle ide prvo Vjerovanje pa onda Uvjerenje. Iman pa onda Ihsan. Eto tako. Allahimanet.

jenix

Početnik

(10)

• Poruku poslati

35

lutamo...lutamo

selam i pozdrav!!!

dragi brate u islamu, birdum da tebe Allah nagradi na lijepim nasihatima...amiin
ipak imaju neke stvari koje ti u mom postu nisi razumio...
procitaj ga malo bolje...
a Allah najbolje zna...
ako cemo vec kod toga,vjerovatno se trudis da zivis prema islamskim nacelima i znas da se dijela mjere prema nijjetu tj namjeri
moje gledanje na islam:u nekim stvarima i nije logican ali jeste jednostavan i laghan...svako ima mogucnost izbora,i izabrace ono sto misli da je bolje po njega a
sto se tice osamljivanja muskarca i zene,rekla sam svoj stav i ne bih da se ponavljam...
sto se opet tice onog da ne treba prvo prokontati pa primjeniti,ne bih se slozila...
iz zivota Poslanika s.a.w.s. vidimo da je on na imanu(vjerovanju srcem i razumom) radio 13. godina a da je na islamu(potvrdi dijelima)radio 10. godina
moje misljenje je da bi neko odbacio neko ruzno dijelo,mora shvatiti zasto je to dijelo pokudjeno i koje poslijedice za sobom donosi,a onda ga odbaciti,a ne prvo odbaciti pa onda kontati u cemu je fora...sta dobijamo zbunjenu osobu kod koje se nakon izvjesnog vremena javlja unutarnji konflikt...sumnju u vjerovanje...ja sam ipak za ovu malo doduse sporiju ali daleko efikasniju opciju :)

svako dobro 8)
;)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

36

Jenix, pogreshno si me shvatila, ja nemam nishta protiv nacina na koji ti zivish svoj zivot. Daleko zlo bilo.

Samo kazhem da ima kontradikcije, tj. skretnica sa islamske relacije kod svakog coveka. Nemoguce je 100% ga se pridrzavat u modernom drushtvu.

Jel potrebno da nabrajam primere. Toliko.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

37

Prijatelju prijatelju.....

PAUK ! U islamu nije toliko bitno u kojem drushtvu zivish koliko je bitna sama selekcija i novi koji imash u svojoj svesti prvo na pitanje SHTA JE ISLAM? a za dalje da ne govorim, dakle, parcijalno ste oboje u pravu :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

jenix

Početnik

(10)

• Poruku poslati

38

Srijeda, 02. Oktobar 2002

!!!

selam i pozdrav!!!

hvala Bogu da se razlikujemo...ovaj zivot bi bio definitivno dosadan da nije tako... :))

;)

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 03. Oktobar 2002

Naravno da postoji...

Mislim da je administrator zamislio pitanje na koje trebamo iz svog iskustva reći da li takvo šta postoji, a dalje i da li ste imali prijatelja ili prijateljicu sa kojima ste bili pravi prijatelji. Možete li biti prijatelj nekome ko je drugačiji od vas, po spolu, religiji, nacionalnosti, po bilo čemu? Da li to vaše norme dozvoljavaju? I da li mislite da ne postoji ono što niste doživjeli?

Ne želim govoriti o moralnim, religioznim ili modernim načelima (i običajima) u sredinama u kojima živimo, na stranu dakle sve to, pitanje je da li takvo prijateljstvo postoji ???

Da krenem od sebe...Pa naravno da POSTOJI! Živ sam dokaz za to!!!! I srećna sam jer oni postoje:)))

Uostalom, mislim da je bar sudeći po rezultatima ankete jasno da se većina slaže sa mnom.

Čovjek je bogat onoliko koliko ima pravih prijatelja!

(Pravilno...u globalu:)))

Prijateljski pozdrav...
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

40

Srijeda, 09. Oktobar 2002

Ovako...

Slazem se. Iskren prijatelj je najvece bogatstvo koje covek moze da ima!
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Social bookmarks