Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

jenix

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.09.2002

• Poruku poslati

41

Subota, 12. Oktobar 2002

jah jah...

kako pauk rece:
Bogatstvo je imati pravog prijatelja...ja bih jos dodala...
nisam dovoljno bogata,da gubim ono sto vec imam...

prijatelji se ne sticu preko noci...prijatelji su tu kada nam je najteze...prijatelj te bodri gdje god da se nalazis u datom trenutku...malo je takvih danas...u vremenu gdje "interes' zauzima primat u svakodnevnom zivotu...

svako dobro 8)

What doesn't kill you, it makes you stronger!!!
;)

42

Ponedjeljak, 21. Oktobar 2002

Prijateljstvo....

jako sirok pojam ...

Mislim da je prijateljstvo izmedju f&m moguce. Mada ga svakog trenutka vreba opasnost da se pretvori u neki drugi oblik (ili ljubav ili da iscezne). da li ce prijateljstvo ostati prijateljstvo zavisi pre svega od nas samih, nasih uverenja, staviva, ponasanja i iskrenosti na prvom mestu.
Neko je gore rekao (oprostite sto se ne secam tacno ko) da je takvo prijateljstvo moguce samo ukoliko je jedno od njih dvoje ruzno.Postovani druze , mozda ima istine u tome sto kazes, ali ne verujem da je to osnovni u jedini uslov f&m-prijateljstva .

Pozdrav svima : prijateljiima i onima koji to jos nisu, ali ce mozda biti

P.S. Prijatelj nije onaj ko je uvek pored tebe, prijatelj je onaj ko je pored tebe kada si sam.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 03. Novembar 2002

Vidim ja...

Vidim ja, misljenja, fala Bogu, razlicita. I u anketi i u prichi. Al razliciti su i polovi forumljana :)

Kao prvo: Shta je prijateljstvo ?
Vidim da to niko nije definisao ovde a navaljuje se da postoji ili ne prijateljstvo izmedju muskaraca i zena ili zena i muskaraca ?

Shta je prijateljstvo?

Po meni, prijateljstvo je: Biti tu kad je potrebno.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

44

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

45

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

Hanuma!

Haj iskoriguj ovo gore sama da ne brishem za DZ ? Ok ? Nema veze taj post s mozgom a posebno ne s temom ili, ili te ja nisam razumeo ?!
Can't Rain All The Time

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

46

Utorak, 12. Novembar 2002

jos uvijek ista tema?

Ne vjerujem da je Administrator zamislio ovu temu kao temu u kojoj bi sad svako od nas trebalo da napiše šta je to Prijateljstvo. Mislim da je, kako god, to jedna druga tema, sa mnogo drugih bitnih detalja. Dakle, pretpostavimo da znate i imate prave prijatelje, e sad samo dodajte kako je to u slučaju M-Ž. Pisala sam već o tome kako sam ja shvatila temu.

"prijateljstvo je: Biti tu kad je potrebno."...E sa ovim se nikako ne mogu složiti, mislim da ima jedna drugačija dimenzija svega ovoga i ako bih probala preformulisati gore napisanu definiciju bilo bi : Prijateljtvo je biti tu UVIJEK. Pa razmislite.

Prijateljski pozdrav...
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

47

Srijeda, 13. Novembar 2002

Jesi ti konsultovala nekog u vezi ovoga, recimo psihologa ;)

Moze jedan experiment da ti dokazem koliko je to apsurdno. E ovako: Uzmi "hladno oruzije" i polako ga zabi sebi u vrat. Naglasak na ovo pOlaKo. Posle ponovi josh jedno 3-4 put u toku dana pa mi javi jel taj prijatelj UVEK (forever) bio tu.

Opet kazem, lepa je recenica ali ..TO BE REALITY... :tongue:

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

48

Srijeda, 13. Novembar 2002

Ima ih raznih....

Citirano

Orginalno od PAUK_
Jesi ti konsultovala nekog u vezi ovoga, recimo psihologa ;)

Moze jedan experiment da ti dokazem koliko je to apsurdno. E ovako: Uzmi "hladno oruzije" i polako ga zabi sebi u vrat. Naglasak na ovo pOlaKo. Posle ponovi josh jedno 3-4 put u toku dana pa mi javi jel taj prijatelj UVEK (forever) bio tu.

Opet kazem, lepa je recenica ali ..TO BE REALITY... :tongue:

Teških riječi...No, dobro, da vidimo na čemu smo dakle...

Ekperiment o kojem ti pričaš, ne da ne bih probala nikada, već bih pokušala da spriječim svakog ko bi u mom prisustvu nešto takvo čak i pokušao. Nemam namjeru da probam, a još manje bilo šta da ti javljam...
Ne znam samo odakle ti ovakve ideje i načini ekperimentisanja nad samim sobom. Ako bi i sam uradio sve što si napisao da treba, ne vjerujem da bi to mogao i ponavljati, ni brzo ni polako...Sadizam. Čist. Nemam ništa sa tim...

Ono na šta ja stavljam naglasak je da tebi ni engleski ne ide baš. Koliko ja znam, UVIJEK se na engleskom kaže ALWAYS, dok je FOREVER jedan drugi termin i znači ZAUVIJEK. Ima razlike i u smislu...

Moji prijatelji su uvijek tu, ma koliko tebi to nerealno zvučalo, ne samo onda kad je meni to potrebno. To je bila poenta rečenog, a ja sam srećna zbog toga.

I na kraju, ako sam daleko od te i takve tvoje realnosti, a jesam...dobro je!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 21. Novembar 2002

Moracu pocet sa Yogom ovih dana, jer imam ogromne kolicine negativne energije. Nostalgija stisla.
Izvini za ovaj nastup..

A shto se definicije "UVIJEK" tice, reci cu ti samo da smo svi individue za sebe. I da imamo razlicite snove. Cesto pri njihovoj realizaciji promenimo kolosek u odnosu na drage osobe. Tako da im se ne mozemo uvek naci.
Mada ce uvek biti tu...ako nishta bar uspomene na njih, koje odigrane u nama budu daleko upecatljivije od samog dogadjaja.

A opet primi zvinjenje za ovaj prethodni post. Postao sam strashno arogantan, nisam imao obicaj.. ;)

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 21. Novembar 2002

Prihvatam izvinjenje

Negativna energija sama po sebi zna da pokvari mnogo toga. Izgovorio si tu magičnu riječ "Izvini", mnogima od nas je ona strana i daleka, drago mi je da si je rekao i prihvatam izvinjenje. U redu je.

Moj post je bio samo rezultat već napisanog, ali da ne nastavljam dalje o tome. Mislim da je riječ UVIJEK mnogo bliža pravom prijateljstvu nego riječ KAD TREBA. Možda je najbolje reći STALNO (naravno da ne mislim bukvalno), ali svakako nezavisno od toga koliko samo jedan od prijatelja insistira na postojanju onog drugog. Dobro si rekao "tako da im se možemo uvek naci"

Ponekad nažalost ostanu samo uspomene ... Samo ponekad...Tad pokušam sačuvati ono najljepše. Sve drugo nastojim zaboravit...

Sve je ok.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 01. Decembar 2002

hmm pa zasta postoje suprotini polovi nego za hmm stvar :) necu da sam vulgaran da ne bi dobio opomenu od cyber milicajaca. Moze da postoji prijateljstvo ako su recimo kolege u pitanju pa se trpe zbog posla mada citiracu nestuo dje su musko iz nsko sami tu je sejtan treci :)
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

52

Ponedjeljak, 02. Decembar 2002

Babbha nek ostane tvoj komentar o mojoj licnosti nekomentarisan. Nauci da citas slike, to je to sto nisi razumeo. Jer nekim slikama nisu potrebne rijeci.

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 15. Decembar 2002

Prijateljstvo izmedju muskarca i zene

Za mene znam da postoi........a za vas neznam!
" Bilen alemlere rahmettir "

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

54

Ponedjeljak, 16. Decembar 2002

cini mi se da muskarac i zena uopste zajedno na pasuju. niti intelektualno niti kada bolje pogledamo kako zena a kako muskarac dozivljava sex.
ali se privlace, to jeste:)

mozda je najbolje kada pustimo da se vecito privlacimo a nikad bash skroz da se neupushtamo jedno drugom.

a prijateljstvo? hmm mislim da prijateljstvo izmedju muskarca i zene moze samo da nastane ako nepostoji nikakva sexualna privlacnost. ali da li je onda tu muskarac muskarac i zena zena?

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 29. Decembar 2002

mozda i postoji prijateljstvo izmedju muskaraca i zena ali ne znam kome treba taj Opis licnosti da neka Mala izjavi On je Moja najbolja drugarica ???????
think about it !!!!!!!!!!
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

56

Srijeda, 01. Januar 2003

ooops ja sam sory sto kasnim...
prijateljsvo ok da je moguce da se za desit .... aliii isuvise nerelano u vremenu u kom smo mi jer sami vidimo da iz dana u dan sami sebi skacemo za vrat i pozeleli bismo da se pronadje neko ko ce bar slusat i prokomentarisat situcaiju ....
Sto se mene tice trenutni odgovor je NE ali ako se promeni misljenje javicu i zbog cega je tako.....

dati nekom ruku nije mala stavr o|
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

visnja39

Početnik

(10)

• »visnja39« je žensko

Datum registracije: 07.01.2003

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 10. April 2003

prijateljstvo

sellam
ja zelim samo reci da nikad nemoze jedna zenska osoba bit prijatelj ko sto moze muskarac pravi i iskreni prijatelj se tesko nalazi al kad se nadje e tad ga imas za sva vremena nista nemoze da se se desi bilo sta to prijateljstvo da raskine
to je moje licno misljenje jer po sebi prosudjujem naravno nije kod svakoga da mora da uspije

sellam od mene!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

58

Petak, 11. April 2003

Da pre-secemo ovo malo!

Imam, licno, nekoliko ZENSKIH prijatelja koji ni u jednoj jedinoj stvari, po ponasanju, nisu ni nalik na prijatelje MUSKARCE koje Poznam. Ko naj-naj vaznije ZENSKI prijatelj je DEFINITIVNO bar 10x odgovorniji a nekoliko puta precizniji u izjasnjavanju shta god da je tema price.

AKO, ali pazi, AKO je takvo prijateljstvo u korenu DEFINISANO kao PRIJATELJSTVO onda nema j****e teorije da se to iskichmi u neshto trece OSIM ako to oboma ne odgovara.

Toliko.
Can't Rain All The Time

Berta

Učenik

(10)

• »Berta« je žensko

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 13. April 2003

Takav je zivot

Prijatelje sticemo kroz cijeli zivot i mislim da kad svako od nas pogleda zasto smo se vezali za ovog ili onog prijatelja u nekoj fazi naseg zivota doci cemo do zakljucka da smo u tom casu sa tim covijekom ili zenom imali puno zajednickog. Kroz prijateljstvo mi upoznajemo drugog covijeka ali i sami sebe. Duboki i iskreni prijateljski razgovor nas obogacuje ali nam otkriva i nepoznanice o nama samima, o nasim najblizima, i o nasem sugovorniku. E sad da se vratim, na moju prvobitnu misao, ako razmislim ko su mi bili prijatelji kada sam bila u skoli, na fakultetu, u vrijeme kad nisam bila udata, kada sam postala majka itd, dolazim do zakljucka da sam najdublja prijateljstva sklapala u svakoj fazi sa ljudima koji su bili u istoj ili slicnoj zivotnoj situaciji i sa kojim sam se najbolje mogla razumjeti. Medju njima je bilo i muskaraca i zena. Nazalost neka od tih prijateljstava, koja su u to vrijeme bila iskrena, istinska i duboka su se jednostavno ugasila, kada se neko od nas fizicki udaljio , ili je presao u neku drugu fazu zivota sa drugacijim interesovanjima i potrebama. Nedavno mi je jedna recenica koju sam na nekom mjestu procitala izazvala osmjeh: Such is a life and it`s getting sucher and sucher.

8888222222222

visnja39

Početnik

(10)

• »visnja39« je žensko

Datum registracije: 07.01.2003

• Poruku poslati

60

Subota, 19. April 2003

cao!!

Sasvim se slazem sa tobom jer to je bas tako sve sto si rekla mada taj nemacki nisam na kraju razumjela sta znaci ta recenica bil bila ljubazna pa mi je prevela ....
hvala cao!!!!!!

Social bookmarks