Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

141

Ponedjeljak, 17. Juli 2006

Već sam jednom pisao da su djevojke odnosno žene, ženski pol, bića koja su sva u emocijama.
Dakle, glavno za čime se one povode su emocije, pa su stoga u ovim temama večinom one za to da postoji i ima prijateljstva između muškarca i žene.
Muški su sa druge strane manje emotivni, a više proračunati, a i brže se javlja strast nego kod žena, pa stoga, ako neki muškarac želi dokazati da on uopšte ne slijedi svoje strasti, nego mozak onda ima drugarice.

Međutim, ovo je sve gledano sa dunjalučko-psihološke strane. Ako li pak ovaj momenat sagledamo sa prave, realne, duhovne, vjerske strane, onda ćemo prvo sebi postaviti pitanje, a šta je to i šta znači to prijatelj? Ovo je veoma važno pitanje za definisati i odgovoriti, jer bi taj odgovor definitivno dao i odgovor na ovo pitanje.

Pa stoga glavno je ovdje definisati šta je to prijateljstvo, pa kada se do tog zaključka dođe, jasno možemo vidjeti ko nam je prijatelj, a ko nam je neprijatelj i da li smo mi sami sebi prijatelji ili neprijatelji.

Dakle, ovo pitanje se može razmatrati u dva totalno različita ambijenta. Dunjalučki i Ahiretski.

Oni koji samo o dunjaluku razmišljaju oni na ovaj problem totalno drugačije gledaju od onih koji razmišljaju o Ahiretu, budućem svijetu, smrti, itd.

Zbog ove suštinske razlike gledanja na život pojavljuju se i različita mišljenja i gledišta po ovom i ne samo po ovom nego i po bilo kojem drugom pitanju.

I još jednom ću naglasiti, ne može nikome niko biti opravdanje za svoje loše postupke. Dakle, ako nešto radimo što ne valja, ne možemo reći, ja sam zlatan kakvih ima i hladno nastaviti. Ono mislim, može, ali to nas u suštini ne opravdava u očima same Istine, kod Boga. Opet će svako od nas biti pitan.

Dakle, postavlja se pitanje, šta je to uopšte prijatelj, prijateljstvo?

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

142

Citirano

Orginalno od Spain
Dakle, postavlja se pitanje, šta je to uopšte prijatelj, prijateljstvo?
Hvala.

Nakon ovog pitanja i odgovora na njega, postavlja se sledeće pitanje:

Šta je uopšte muško, a šta žensko...

Tek nakon toga možemo adekvatno odgovoriti na pitanje prijateljstva između muškaraca i žena
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

143

Niti mogu muskarci bez zena, niti mogu zene bez muskaraca?

E postavlja se pitanje zasto je to tako? ;)

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

144

Citirano

Orginalno od Spain

Pa stoga glavno je ovdje definisati šta je to prijateljstvo, pa kada se do tog zaključka dođe, jasno možemo vidjeti ko nam je prijatelj, a ko nam je neprijatelj i da li smo mi sami sebi prijatelji ili neprijatelji.

Jeli ti ovo sada izvodish definicije prijateljstva u svjetlu tvojeg najnovijeg iskustva? ;)
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

leyla-cg

Početnik

(10)

• »leyla-cg« je žensko

Datum registracije: 19.07.2006

• Poruku poslati

145

Četvrtak, 20. Juli 2006

prijateljsto izmedju muskarca i zene ne postoji...osim ako je ona lezbejka a on peder ili ako je jedno od njih dvoje toliko ruzno te tako nema privlacnosti u ostalim slucajevima ne postoji...to uvjek preraste u nesto vise
pozzzzzzzzzzz

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

146

Utorak, 25. Juli 2006

Ranije sam vjerovala da je nemoguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene. Medjutim, iskustvo me je naucilo da medju muskarcima imam mnogo iskrenijih i boljih prijatelja nego medju zenama,jer od njih nikad nisam dozivjela razocarenje zbog zavidnosti, ljubomore i mrznje, dok sam od "drugarica" to dozivjela nebrojeno puta.

Prijateljstvo izmedju muskarca i zene je danas vjerovatno jedino iskreno i postojano (dok ne preraste u nesto drugo :)) ) jer je prijateljstvo izmedju zene i zene rjedja pojava od nilskog konja u Josanici.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

147

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Ranije sam vjerovala da je nemoguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene. Medjutim, iskustvo me je naucilo da medju muskarcima imam mnogo iskrenijih i boljih prijatelja nego medju zenama,jer od njih nikad nisam dozivjela razocarenje zbog zavidnosti, ljubomore i mrznje, dok sam od "drugarica" to dozivjela nebrojeno puta.

Prijateljstvo izmedju muskarca i zene je danas vjerovatno jedino iskreno i postojano (dok ne preraste u nesto drugo :)) ) jer je prijateljstvo izmedju zene i zene rjedja pojava od nilskog konja u Josanici.

U potpunosti se slazem sa tobom...evo da i ja budem primer, meni je najbolji prijatelj zensko.. i uopste nema onog "viseg" od prijateljstva medju nama i uvek ce bit tako. Ona je starija od mene i uvek je tu da mi da savet ili nesto tome slicno...i da, mislim da je odnos zena-zena pun zavisnosti, ljubomore i sveg toga..ima moja nastavnica pravo...i imam jos jednu najbolju drugaricu, moje godiste, koja je bas extra slatka..i opet nema niceg viseg od drugarstva medju nama...
Toliko..
Pozz

Dzenis
P.S. Ima ovde ljudi koji se ne identifikuju kao boshnjaci...
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

148

Subota, 03. Februar 2007

Dakako postoji! ;)
Ja imam odlične,izvanredne PRIJATELJE muškarce,koji mi u mnogim situacijama više mogu pomoć' nego mnogi od ženskih prijatelja.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

149

Subota, 03. Februar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

Potpuno se slažem. Isto mi se dešavalo.
Ja vjerujem, stvarno vjerujem...
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

150

Subota, 03. Februar 2007

Naravno da verujem u prijateljstvo. A da li ce ili nece prerasti u neka uzvisenija osecanja je jako diskutabilna stvar. Ljubav se moze roditi u jednom obicnom susretu a kamoli u dugogodisnjem, intenzivnom druzenju, provodjenju vremena. Pa i ako preraste u ljubav, ne vidim nista lose u tome. Nek se ljudi vole :) to je najvaznije.
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

151

Ponedjeljak, 05. Februar 2007

Naravno da je moguce prijateljstvo izmedju zene i muskarca!!!
BUDIMO REALNI ... :D

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

152

Utorak, 06. Februar 2007

Moguce je(mada tesko),uz uslov da su oboje mnogo jaki karakteri,tj.svesni iskusenja u koja mogu da dodju.Licno,nisam pristalica prisnih odnosa sa muskarcima i smatram da je dovoljno da muz bude prijatelj/ica,sestra/brat i sl. svojoj zeni )o(
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

153

Ponedjeljak, 17. Septembar 2007

Ada vala budimo 100% realni pa recimo
da je to zaista izvodljivo i dugotrajno i da opet
100% zavisi od mentalnih sklopova obe osobe
kao i kvaliteta i namera koje imaju onog trenutka
kad prijateljstvo to postaje javno i jasno!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

154

Utorak, 18. Septembar 2007

Postoji prijateljstvo izmedju oba pola definitivno postoji i tu nema dileme...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

155

Ada ja ti reko da postoji nemash se shta tu dvoumiti
Postoji svega mi, ja znam
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

156

Ada svega mi i ja znam, ene sta imam drugova dugo godina pa eve i dan danas su mi drugovi jes Boga mi :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

157

Ja sam uvek volela da se druzim sa muskarcima jer su manje ljubomorni i manje pakosni nego sto je to slucaj sa drugaricama.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

158

Moguce je ako su ruzni ka lopov :D

Il bolje receno ako se ne privlace :O

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

159

Srijeda, 26. Septembar 2007

Da prijateljstvo, jedno vrijeme-A kasnije nevjerujem. Ali mislim da ni to nije neprijateljstvo.
za istinu

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

160

Četvrtak, 27. Septembar 2007

>Zena moze coveku biti prijatelj samo ovim redom. Prvo simpatija, onda ljubavnica tek onda prijatelj<
Ujka Vanja
Antoan Pavlovic Cehov

Ja se u ovoj konstataciji slazem sa cehovim uvek tu postoje neke veze i zelje za necim visim od prijateljstva. 8)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Social bookmarks