Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen
  • »E-B« je autor ove teme

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 15. Juni 2007

Prijedlog - Promjena naziva grada u "Pazar"

Postoje Pazarci, Pazarska industrija, Pazarski cevapi itd itd ali ne postoji "Pazar"

Postoje i oni koji su generacijama i generacijama nasi sugradjani tj oni StariPazarci, ali ne postoji "Stari Pazar" vec postoji samo "Novi Pazar"

Kada nakom kazemo da smo iz "Novog Pazara" cesto nas pitaju a gdje se nalazi "Stari Pazar", a sto mi cesto ni samim sebi nemozemo lahko objasniti.

Zasto sve te zavrzlame kada nam nisu potrebne, a pogotovu, kada i mi sami, nas grad nazivamo jednostavno i najcesce samo rijecu "Pazar".

Kako cemo mi nazvati nas grad nikom ne smeta, pa nasuprot mogucih problema koji bi se ocekivali zbog eventualnog mijenjenja naziva ulica (ovo iz jedne predjasnje teme) od strane drzave, mislim da takvih problema nebi imalo zbog promjene i uproscavanje naziva naseg grada

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

2

Petak, 15. Juni 2007

Citirano

Orginalno od E-B
Postoje Pazarci, Pazarska industrija, Pazarski cevapi itd itd ali ne postoji "Pazar"

Postoje i oni koji su generacijama i generacijama nasi sugradjani tj oni StariPazarci, ali ne postoji "Stari Pazar" vec postoji samo "Novi Pazar"

Kada nakom kazemo da smo iz "Novog Pazara" cesto nas pitaju a gdje se nalazi "Stari Pazar", a sto mi cesto ni samim sebi nemozemo lahko objasniti.

Zasto sve te zavrzlame kada nam nisu potrebne, a pogotovu, kada i mi sami, nas grad nazivamo jednostavno i najcesce samo rijecu "Pazar".

Kako cemo mi nazvati nas grad nikom ne smeta, pa nasuprot mogucih problema koji bi se ocekivali zbog eventualnog mijenjenja naziva ulica (ovo iz jedne predjasnje teme) od strane drzave, mislim da takvih problema nebi imalo zbog promjene i uproscavanje naziva naseg grada

Dodbra ideja, a Sarajevo cemo promenit u Novi Pazar. :D
Haj E-B koji si ti dokon covek :)

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

3

Petak, 15. Juni 2007

Citirano

Orginalno od SmokyP
Dodbra ideja, a Sarajevo cemo promenit u Novi Pazar. :D

Priznaj da je malo komplikovano Sarajevo nazivati NajNoviji Pazar.

Ovako ce i za njih biti lakse

Shalu na stranu, ali zasto ne samo "Pazar".
Dali nam to "Novi" znaci nesto posebeno. Nema grad koji se zove Novi Tutin, ili Nova Sjenica, vec samo Tutin, Sjenica, Rozaje, itd, pa zasto onda da mi komplikujemo sa tim "Novi", a pogotovu kada u svakodnevnom govoru to "Novi" nikad i ne izgovaramo, vec jednostavno kazemo samo "Pazar"
Kada govorimo o nama - gradjanima ovog grada, onda najcesce kazemo jednostavo da smo "Pazarci", a skoro nikad ne kazemo da smo "NovoPazarci"

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 15. Juni 2007

Ada neka duse ti,oduvek je bio Novi Pazar,i sad cemo mi da mu menjamo ime...
Halo Bing? Kako brat?

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 15. Juni 2007

Dokonluk!
" Bilen alemlere rahmettir "

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 15. Juni 2007

kome pade na pamet ova glupost?

mi da smo smishljali ime za Pazar, ne bi mogli smislit ovako lijepo ime ka` shto Novi Pazar...

a i briga mene shto ostatak svijeta, ti isti ljudi koje si pomenuo ne znaju dje je STARI Pazar...
to oni ne znaju jer se njih ne tiche da znaju...

kad te to pitaju ti im reci ``ovo vam nije Gornji i DoJni Milanovac``,pa ako postoji Novi Pazar mora da postoji i Stari Pazar...daklem, ``Stari`` Pazar se nalazi tu, tu u Novom Pazaru, sve je tu Novom Pazaru, i tradicija, i chevapi, i trgovina, i tradicionalna jela (ustvari Stari Pazar).

E-B zhivio ti nama josh 99 godina burazere...;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Petak, 15. Juni 2007

Citirano

Orginalno od annonimus
Dokonluk!

Ma moze da se kaze dokonluk, nije ni to problem, jer dokonluk je i 99% procenata ostalog sto se ovdje na forumu pise.

Johhny i ti zivio meni jos 99 godina, pa i ako ja ono sto ti pises nebih nazvao gluposcu.

U vezi onih koji te pitaju u vezi Starog Pazara pa se ti zadvoljavas time da im kazes da je to isto Stari i Novi Pazar, to mozda opet neznaci da se i oni zadovoljavaju takvim tvojim odgovorom, al opet sta ce oni kada vide da neki drugaciji odgovor u vezi toga od tebe ne mogu saznati

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

8

Petak, 15. Juni 2007

de kruha ti objasni mi shta bi im ti reko da te to isto pitaju...

da vidim,

hajde!!!

bash me interesuje da saznam shta je i dje je Stari Pazar!!!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 15. Juni 2007

Novi Pazar ili na turskom Yeni Bazar je ime koje postoji koliko i grad i nikad nije mijenjano pa ne vidim razlog ni sad. Ne postoji ni Stari Sad ali ima Novi Sad. E-B to je moje misljenje. Bolje da mijenjamo sami sebe a za ime grada cemo lako...
Sit Hungry Doesn't Believe

10

Petak, 15. Juni 2007

E-B, a sto li se New York zove New?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Petak, 15. Juni 2007

New Market bi fino pripsalo.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Petak, 15. Juni 2007

Johhny
Po onom sto ja znam (a neznam puno) po nekim izvorima se kaze da se Stari Pazar zvao Trgoviste, i da je bio ono gdje je danas Pazariste

Postoje i neki izvori da je Stari Pazar bio dole kod Djurdjevih Stubova.

Pink
Postoji grad York u Engleskoj, po kojem su doseljenici kasnije i onaj u USA nazvali New York

Avicena
Ja nisam protiv toga da mijenjamo sebe, a ovo u vezi naziva grada je samo prijedlog.

(ne-Novi) Pazarac
Trgoviste, Pazariste, Market, Pazar jesu razne rijeci koje imaju uglavnom isto znacenje.
Ovo je bio samo prijedlog uproscavanja naziva naseg grada, naziva koji se puno vise odomacio i koji je u puno visoj upotrebi nego onaj naziv sa prefixom "Novi"

Svjestan sam da trenutno u nasem gradu ima potrebe srediti puno vise nekih drugih i vaznijih stvari. Nisam protiv toga da te vaznije stvari imaju primucstvo ili da se ne sredjuju.
Ovo je bio prijedlog koji samo pojednostavljuje naziv naseg grada, prijedlog koji sustinski nece izmijeniti nista u nasem grad, vec ce nas Pazar zadrzati sve one iste dobre i lose osobine kao i ranije

zux

Početnik

(10)

• »zux« je žensko

Datum registracije: 04.11.2006

• Poruku poslati

13

Petak, 15. Juni 2007

Ali nema ni Sad ,vec Novi Sad

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Petak, 15. Juni 2007

Neznam to za "Sad" dali ima ili nema, to me nije bilo interesovalo dosad.
Neznam ni sta pojam "Sad" znaci i dali kao takav moze biti bez prefixsa "Novi". Neznam ni dali iko umjesto "NovoSadjaninom" sebe naziva jednostavno samo "Sadjaninom" kao sto mi sebe nazivamo samo "Pazarcima"?

Ali bez obzira na druge (domace ili strane) gradove koji imaju prefix "Novi" mi nas grad obicno i nazivamo bez tog prefixsa. A nazivamo ga jer nam je tako jednostavnije, lakse i nekako prirodnije.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

15

Petak, 15. Juni 2007

E-B uz duzno postovanje ali meni licno nikako se ne svidja ta ideja. Ime nije samo slovo na papiru, ime je istorija a Novi Pazar ce bez obzira na starost uvek biti Novi Pazar.
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

16

Subota, 16. Juni 2007

Bas cu pitati novosadjane dje him je "Stari Sad" Bezveze... mene bas niko nikada nije pitao gde je "Stari Pazar"......... Ja verujem da ce nadlezni uvaziti nas forumase i promijeniti ime nasega grada :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

17

Subota, 16. Juni 2007

Dokon pop i goveda krsti, a dokon forumas i ime grada mijenja. On je jos od svog osnivanja bio Yeni Pazar i tako treba da ostane.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

18

Subota, 16. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Dokon pop i goveda krsti, a dokon forumas i ime grada mijenja. On je jos od svog osnivanja bio Yeni Pazar i tako treba da ostane.

Novi Pazar ostaje Novi Pazar

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

19

Subota, 16. Juni 2007

Pa, naravno, ja sam tako i kazao, a ne znam sta si ti skontao/la iz mog posta.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

20

Subota, 16. Juni 2007

@Jastreb

Pa nista samo sam te podrzala i rekla da je originalno to sto si napisao.

Social bookmarks