Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen
  • »E-B« je autor ove teme

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

21

Subota, 16. Juni 2007

Pazar se zvanicno ne naziva Yeni (turski) ili New (engleski), pa ako vec i treba ostati sa nekim prefixom onda je to "Novi" (bosanski)

Ali da nebi dolazilo do ovakvih nesporazuma, pa da ga neko neosnovano naziva nekim inostranskim jezicima poput Jastrebovog turskog naziva "Yeni Pazar", ili one Pazarceve engleske varijante "New Market City" ja sam opet za nasu (neNovo vec samo) Pazarsku varijantu, po kojoj ce se zvati jednostavno i samo "Pazar"

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

22

Subota, 16. Juni 2007

Opasan ti predlog. Bas si kreativan! :D

Za mene je uvek Novi Pazar i neka tako ostane.

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

23

Subota, 16. Juni 2007

Citirano

Orginalno od E-B
Pazar se zvanicno ne naziva Yeni (turski) ili New (engleski), pa ako vec i treba ostati sa nekim prefixom onda je to "Novi" (bosanski)

Ali da nebi dolazilo do ovakvih nesporazuma, pa da ga neko neosnovano naziva nekim inostranskim jezicima poput Jastrebovog turskog naziva "Yeni Pazar", ili one Pazarceve engleske varijante "New Market City" ja sam opet za nasu (neNovo vec samo) Pazarsku varijantu, po kojoj ce se zvati jednostavno i samo "Pazar"

Stvarno ne znam sta ti tu smeta, sto je to turski naziv, a on se cak i ne zove po turskom nazivu vec bosanskom. Meni to lici kao kada bi od beograda mekli prefiks beo i ostalo samo ime grad ili od podgorice prefiks pod i ostala samo gorica.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »suljo drugi« je muško

Datum registracije: 21.01.2003

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 17. Juni 2007

e polako novi pazar nije jedini ima jos jedan novi pazar u bugarsku i u njemu zive Muslimani Bosnjaci i bugarski se muslimani zovu bosnjaci a ima i turaka

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 17. Juni 2007

tako suljo drugi,

prosvijetlji nas,
otvori nam ochi...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 17. Juni 2007

Novi Pazar je Novi Pazar................haj sto ste dokoni :D
" Bilen alemlere rahmettir "

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 17. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb

Citirano

Orginalno od E-B

Stvarno ne znam sta ti tu smeta, sto je to turski naziv, a on se cak i ne zove po turskom nazivu vec bosanskom. Meni to lici kao kada bi od beograda mekli prefiks beo i ostalo samo ime grad ili od podgorice prefiks pod i ostala samo gorica.

Jastreb, turski naziva je ono tvoje "Yeni Pazar"

Citirano

Orginalno od Jastreb ... On je jos od svog osnivanja bio Yeni Pazar i tako treba da ostane.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 17. Juni 2007

Aman niko se ne slaže....evo ja sam za promenu imena grada:)
Ali ionako se neće promenit tako da moj niti bilo čiji predlog neće biti prihvaćen:)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 17. Juni 2007

E, varas se, ja predlazem da ostane Novi Pazar i tako ce i biti. Kad ja nesto kazem to tako mora ostat ;)

Vancouver

Početnik

(10)

• »Vancouver« je zabranjen

Datum registracije: 05.03.2007

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 17. Juni 2007

A jesi li razmisljao o registracijama :D

PAZAR

PA = vec zauzeto PANCEVO
PR = paracin

PZ= nasta bi to boze dragi licelo :rolleyes:

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

31

Ponedjeljak, 18. Juni 2007

E ja ne mogu da verujem da covek jos uvek zeli da promeni ime gradu koji se uvek tako zvao Novi Pazar.........
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 18. Juni 2007

Ma pusti ga, ne zeli ni on, nego zeli da bude opozicija svima. Novi Pazar je Novi Pazar i tako ce i ostati.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 17. Septembar 2007

Dobar ti predlog brate.

Ionako ima nekoliko Novih Pazara a neznam shto bi i po cemu bash ovaj trebao biti Novi kad je stariji od najstarijeg Novog.

Samo Pazar je dovoljno
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

34

Citirano

Orginalno od Vancouver

PAZAR

PA = vec zauzeto PANCEVO
PR = paracin

Može P - dakle samo jedno slovo , a i orginalno bi bilo.

Kolko ja vidim Pazarci su za novi predlog a ovi "Novi" pazarci su više za to da ostane po starom.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Ih...

Pa SANS-e Bey nije registracija fora. Nashlo bi se. Sad ce svakako i to da se menja tako da nema veze iz kojeg si grada, neshto poput Bosanskih.

Al' ja sam i dalje za Pazar. Uostalom i u razgovoru se kaze u Pazar, u Pazaru i slicno
Can't Rain All The Time

RoadRunner

Početnik

(10)

• »RoadRunner« je muško

Datum registracije: 16.09.2007

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od Vancouver

PAZAR

PA = vec zauzeto PANCEVO
PR = paracin

Ako bi naziv grada bio Pozar, onda bi registracija mogla da bude PO.
If you win you win, if you lose you still win.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

37

Rekoh vech da je izmedju ostalog u pripremama za ulazak u EU na listi i postavljanje novih tablica za kola koja ukljucuju samo jedno slovo i 6 brojeva da se ne bi znalo iz kojeg si grada... tipa 657-A-332 ko u Bosni
Can't Rain All The Time

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

38

Petak, 28. Septembar 2007

Ekstra predlog ovo NOVI nam nista ne treba najace ono PAZARE a ne NOVI PAZARE.

Ovo nesto starinski sentimentalno upecatljivo. Hiljadu gradova ima ovo novi.
novi Beograd
Pazova
Sad..... :))
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

39

Čitajući ove postove nekako mi se stvari podijeliše na dvije struje u ovoj temi. Oni koji su za Novi Pazar i oni koji su za Pazar. Automatski ih neko odvoji u došljake (Novi Pazar) i starosjedioce (Pazar).

Ima i onoga da došljaci podosta pate od toga da se uklope u Pazar i da se osjećaju Pazarcima, pa onda to biva malo onako, da kažem, gadno. I, naravno, tu je i skrivena nepodnošlijvost prema starosjediocima, prema Pazarcima.

Međutim, ima i to da starosjedioci, Pazarci većinom pate od bolesti samoljublja i zaljubljenosti u svoje porijeklo. U svoj taj Pazarluk. To je ko neka aristokracija. To je ko neka nacija, ko da imaju plavu krv. Još ako mu u prezimenu ima ono ...begović ili ako je od neke druge stare porodice, velika je vjerovatnoča da se radi o ukočenom snobu koji će, kada mu neko udari na kibur sve živo polomiti.

Eh, lijepa naša vjera, ona nas uči oslobađanju od loših osobina. Ako se oslobodimo negativnih osobina i ako bismo bili dobri ljudi, sa lijepim osobinama, kao što nas vjera tome uči, bilo bi nam svejedno hoće li se zvati Novi Pazar ili Pazar.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

40

Junus-efendija

Rijetko (mozda i nema) neki clan ovog foruma da mu je porodica duze od stotinjak-sto pedeset godina od tih pazaraca (namjerno ne kazem NovoPazaraca)
A naziv grada "Novi Pazar" je daleko stariji od toga.

Zbog toga mislim da tvoja konstatacija i podjela tabora na neke StarePazarce i neke NovePazarce ne stoji.

Ako bih ja i pravio neku podjelu tabora, ja bih to radije definisao kao tradicionalisti i prakticari

* - Tradicionalisti (oni koji su za prefix Novi) ne dozvoljavaju da im se pipne bilo u sta a sto su navikli pa cak ako to vrlo rijetlo ili mozda nikad ne upotrebljavaju
* - Prakticari (oni za brisanje prefixa Novi) su oni koji ne vide potrebu zadrzavanja necega sto i onako ne koristi, vec ponekad samo pricinjava manje poteskoce, npr oko duzeg nepotrebnog pisanja pravog naziva grada na adresama raznih dokumenata, posiljki isl, oko toga da je puno lakse i draze reci da sam Pazarac nego da sam NovoPazarac, oko objasnjavanja zasto ne postoji Stari Pazar, itd itd

Social bookmarks