Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko
  • »galaksija« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

1

Subota, 13. Mart 2010

Prijedlog rute za obilazak Crne Gore

Ovako posto se ovog ljeta dvoumim, troumim, cetveroumim izmedju 2 destinacije (drugu temu cu postavit za 2 -3 dana u kojoj cu rec koja je druga destinacija-uglavnom radi se o drugom kraju Zemljine kugle) izmedju CG i jos jedne destinacije...ovom prilikom molim da mi vi na neki nacin pomognete tako sto cete me uputit kojim putem da krenem (ako dolazim iz Bosne), sta sve da obidjem u Crnoj Gori, a posebno me zanimaju vase planine kao i drustvo planinara...kakve su sanse da stupim u kontakt sa njima i da budem njihov clan, jer ovdje ni jedno drustvo za sad ne kani ovog ljeta da putuje po crnogorskim planinma.

Koliko znam, Crna Gora je carobna i bilo bi steta ne upoznati je OD-DO...

P.S. Mozda je previse sto trazim al' ne bi bilo lose da postavite i slike mjesta koja vrijedi posjetiti.

Hvala :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 13. Mart 2010

Galaksija, najlakše ti je da dođeš u Pazar, pojedeš pet i pola ili deset mantija, pa onda se javiš u HOSTEL CANNES čiji je vlasnik Basar Čarovac, inače višestruki povratnik u osvajanju najvećih planinskih vrhova i (ja mislim) predsednik udruženja planinara 'Sandžak' i sa njim se konsultuješ o detaljima.

Društvo je imalo svoj sajt ali ga više nema. Nadam se da će se javiti još neko i dati ti još informacija.

Inače, lijepih planina imaš i kod nas ovde. Tu su ti Kopaonik, Golija, Rogozna (sve blizu Pazara - do 50 KM od Pazara), pa imaš Staru planinu, Divčibare, Zlatibor, Zlatar...

U Crnoj Gori imaš Hajlu koja je bila omiljena destinacija rahmetli Safeta Mavrića - Ćaka (novopazarskog sportiste - planinara, bicikliste...), zatim Durmitor itd. itd...

Prvo dođi kod nas pa posle u Crnu Goru, pa onda na drugi kraj zemljine Lopte :).

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

3

Subota, 13. Mart 2010

Hvala Phikrete.

Da bih dosla u Novi Pazar moram svakako prije da pozovem odredjene ljude kako bih provjerila hoce li se uopste sastati samnom, jer Novi Pazar nije blizu, a ja od slobodnih dana imam samo vikend...

Steta je sto planinarsko drustvo nema sajt :( To bi mi mnogo pomoglo.

Naime, svoj plan sam zamislila tako da cio jul potrosim na Crnu Goru (tada i imam vremena, ustvari sve do polovine avgusta cu ga imati...)...

Eh sad koliko bi se to isplatilo, ne znam...ali posto sebe smatram putopiscem ne bi bilo lose da donesem finih putopisa za neke casopise u BIH, iz vaseg kraja...vjerovatno bi se na kraju isplatilo :D No, pri tom ne mislim na lovu, vec na neko drugo bogatstvo ;)

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

4

Subota, 13. Mart 2010

Pa ne bi bilo lose da ti das neki konkretan prijedlog. Pretpostavljam da poznajes CG,cim znas i tog lika.

Hvala.

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

Datum registracije: 18.12.2009

• Poruku poslati

5

Subota, 13. Mart 2010

Suština cele tvoje rute trebala bi biti planina Lovćen i grad Cetinje.
Popeti se na vrh planine Lovćen znači počastiti sebe nakon uloženog fizičkog napora. Pogled s visina na nepregledno prostranstvo mora i planina budi u svakom čovjeku želju da vječno uživa u ovoj ljepoti. Njegoš zaslužno počiva na najljepšem vrhu Crne Gore.

Sa vrha ove planine vidi se grad Cetinje, Bokokotorski zaliv, nacionalni park Skadarsko jezero i dolina Zete.
Reljef Crne Gore (izložen u muzeju na Cetinju), mnoge ostavlja bez riječi, jer sem Zetske ravnice i malog Grbaljskog polja, Crna Gora nema više ni pedalj plodne ravnice. Ali zato prirodne ljepote kanjona, planinskih vrhova, jezera, šuma i obale - danas čine okosnicu crnogorske glavne privredne grane, turizma.

Pozdrav za sve prijatelje foruma :D

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 14. Mart 2010

E a posto ja imam fobiju od mina, nadam se da na tim planinama nema zaostatka mina od 2 svjetskog rata. Nemojte se smijati ovome, jer kad sam bila prije 2g na otoku Visu u Hrvatskoj bila je jedna opasna zona naravno ogradjena u kojoj su bile mine od 2 svjet. rata. Jedan Holandjanin je sa padobranom pao u to minsko polje i poginuo.

A kakvo je stanje sa medvjedima i vukovima, posto sam sa njima na Vi?

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 14. Mart 2010

Ja ti savjetujem da obavezno svratis u Pazar da upoznas dvije planinske legende Basara Carovca i Aceta Kozara.Prvi se popeo na svih sedam svjetskih vrhova sto je dosad uradilo svega 135 ljudi iz cijelog svijeta a drugog dovoljno je samo da ga upoznas.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 14. Mart 2010

Citirano

Orginalno od golubardzija
Ja ti savjetujem da obavezno svratis u Pazar da upoznas dvije planinske legende Basara Carovca i Aceta Kozara.Prvi se popeo na svih sedam svjetskih vrhova sto je dosad uradilo svega 135 ljudi iz cijelog svijeta a drugog dovoljno je samo da ga upoznas.

Ima li to negdje na internetu da vidim?

P.S. Vrlo rado bih upoznala, al' kad bi oni imali vremena za mene :D

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 14. Mart 2010

Evo ti link za Baskovu statistiku
http://www.7summits-club.com/?id=51&idu=673
A Aceta ipak moras doci da upoznas :)
A za njihovo vrijeme se ne sekiraj sigurno ce im bit drago da popricaju sa kolegom planinarom
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 15. Mart 2010

Ma nisam ja kolega planinar, vec cu biti aBd :)

Vise sam moreplovac :)

Eritrocit

Početnik

(10)

• »Eritrocit« je muško

Datum registracije: 18.12.2009

• Poruku poslati

11

Pa da... na to vam skrecem paznju!

Covek ili zena se raspituje o Crnoj Gori i obilasku iste, a vi pricu okrenuste ka Basaru Carovcu... Mislim, ono...eeeeeeeeeheeej :rolleyes:

Pozdrav za sve prijatelje foruma

• »silver04« je muško

Datum registracije: 22.02.2009

• Poruku poslati

12

Prvo i osnovno je da obiđeš Cetinje i Lovćen. Njegošev mauzolej obavezno,selo Njeguše-rodno mjesto svih vladara iz dinastije Petrović-Njegoš uključujući i Njegoševu rodnu kuću koja je pretvorena u muzej.
To je srce Crne Gore i teško je reći da si bila u Crnoj Gori ako nisi obišla ova mjesta.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 16. Mart 2010

Citirano

Orginalno od silver04
Prvo i osnovno je da obiđeš Cetinje i Lovćen. Njegošev mauzolej obavezno,...

:) :) :)

A ja mislio pravi se neka obilaznica oko Crne Gore, pa otvorena tema kako da se što bolje zaobiđe... :)

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

14

Utorak, 16. Mart 2010

A jel' ima neka vasa lokalna agencija koja bi organizirala obilazak po Mrkoj Gori?

15

Utorak, 16. Mart 2010

Citirano

Orginalno od alBazari

A ja mislio pravi se neka obilaznica oko Crne Gore, pa otvorena tema kako da se što bolje zaobiđe... :)

Vala i ja bas tako pomislih.

Galaksijo, bez "Gorskog vijenca" nemas kud tamo :) hehe salim se.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

16

Utorak, 16. Mart 2010

Kod nas se tako kaze kad hoces da posjetis neki kraj/zemlju/grad, obicno pitamo (npr.):"A sta da obidjem u tom gradu?", "Predlozi mi rutu za obilazak X drzave"...

Mozebit da ne razumijete, al' ja ipak pricam bosanski :]

17

Četvrtak, 18. Mart 2010

Ma kod nas kazes jednostavno "deder predlozite mi kuda da prosetam Crnom Gorom i koje znamenitosti da ne razminem, a usput upoznam i nekog momka jer imam dosta vremena da ga trazim .
I Pazar i cijela okolina te razumiju ;)

Eto, da kojim slucajem pitas u nekom nemackom forumu kako da obidjes recimo Bajern, onda bi verovatno morala pitat na nemackom , da bi te razumeli. Dakle ne bi bas mogla pricat bosanski...
Mozes usput naucit malo naseg dijalekta , nije na odmet :)

Kraj dobro , sve dobro - kako kazu Nemci, pa eto i mi se sporazumesmo. Sreca te mi razumijemo bosanski :)

Mahsus selam i puno uspeha u naporima.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

18

Petak, 19. Mart 2010

Citirano

Orginalno od pink
Ma kod nas kazes jednostavno "deder predlozite mi kuda da prosetam Crnom Gorom i koje znamenitosti da ne razminem, a usput upoznam i nekog momka jer imam dosta vremena da ga trazim .
I Pazar i cijela okolina te razumiju ;)

Eto, da kojim slucajem pitas u nekom nemackom forumu kako da obidjes recimo Bajern, onda bi verovatno morala pitat na nemackom , da bi te razumeli. Dakle ne bi bas mogla pricat bosanski...
Mozes usput naucit malo naseg dijalekta , nije na odmet :)

Kraj dobro , sve dobro - kako kazu Nemci, pa eto i mi se sporazumesmo. Sreca te mi razumijemo bosanski :)

Mahsus selam i puno uspeha u naporima.

Ja znam da je cutanje zlato, ali ovo se bas i ne moze precutati. Stvarno nema smisla.

Ne bi ti bila TI da u temu ne uneses svog sarkazma. Znas ne vrijedi ispravljat krivu Drinu, ti si takva Bogom dana i to se valja prihvatit jer druge nema.

Bosanski govorim jer znam da se u tvom kraju govori Bosanski i da se u tvom kraju stanovnici izjasnjavaju kao Bosnjaci. Pa prema tome, ne osjecam se bas velikim strancem kad se javim na ovaj forum, a uz put dajem svoj mali doprinos bosanskog jezika za dzaba da sve one dobre volje ,zeljni ucenja naucim kako se govori bosanski.

Druga stvar koju si navela pokusavajuci da mi "uvalis" jest ona u vezi momka, fol dolazim tamo da nadjem nekog jel' kolko razumijem to si htjela rec. Sta fali i tome Bosanke su najljepse djevojke u Evropi. Ravnih im nema.

Molim sve forumase da ne skrecu sa teme i ako nemaju nista za rec neka nista ni ne govore.

19

Petak, 19. Mart 2010

Ma hajde bona, smiri se :)
Ovo mu dodje forum Novog Pazara, a Pazar bas i nije u Crnoj Gori, pa samim time i nije najidealnije raspitivati se ovde o crnim brdima. Ono malko promasen forum, zar ne, a o temi da i ne pricamo. No, helenejse :)
Mozda bi vise informacija dobila da si se sa ovom temom javila na nekom crnogorskom turistickom forumu, ali ocigledno da ti nije najbitnije saznati sta i kako u Montenegru ima, nego eto malo reklame ti treba.

I kad malo bolje razmislis, draga moja "najlepsa Bosanko" sestro, mozes mi biti zahvalna sto te podrzavam u tome ;)

Mahsus selam i molim za osmeh na licu.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

20

Petak, 19. Mart 2010

Citirano

Orginalno od pink
Ma hajde bona, smiri se :)
Ovo mu dodje forum Novog Pazara, a Pazar bas i nije u Crnoj Gori, pa samim time i nije najidealnije raspitivati se ovde o crnim brdima. Ono malko promasen forum, zar ne, a o temi da i ne pricamo. No, helenejse :)
Mozda bi vise informacija dobila da si se sa ovom temom javila na nekom crnogorskom turistickom forumu, ali ocigledno da ti nije najbitnije saznati sta i kako u Montenegru ima, nego eto malo reklame ti treba.

I kad malo bolje razmislis, draga moja "najlepsa Bosanko" sestro, mozes mi biti zahvalna sto te podrzavam u tome ;)

Mahsus selam i molim za osmeh na licu.

Ko je rekao da sam ja uznemirena? Pa vise si ti uznemirena svojom ljubomorom sto sam ja opet dosla na forum. Zato smanji dozivljaje.

Ko je rekao da je NP u CG? U svakom slucaju NP je jako blizu CG, a samim tim jasno je ko dan da ljudi koji zive u NP poznaju i CG sto se i pokazalo iz gornjih postova. To je isto kao kada bi mene neko pitao za Posavski dio Hrvatske.

I odakle ti znas da se ja nisam javila crnogorskoturistickom forumu? I odakle ti znas sta je meni bitno a sta nije? I kakva to meni reklama treba ovdje? Pojasni? Ono presmijesna si pa deder izjasni se da ne ispadas ....znas vec...

P.S. Selam od munafika i licemjera kakva si ti meni ne treba. Imas negativnu energiju. I to ekstremno.

Social bookmarks