Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško
  • »alBazari« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 27. Septembar 2004

Prijepolje

"LISTA ZA SANDŽAK" SE ŽALI NA IZBORE | 09:48 | Izvor: B92

Prijepolje -- Koalicija "Lista za Sandžak" zatražila je zaštitu izborne volje građana Prijepolja.

Izvršni odbor koalicije "Lista za Sandžak" zatražio je od predsednika Srbije Borisa Tadića, predsednika Vlade Srbije Vojislava Koštunice i od demokratski orijentisanih partija da zaštite izbornu volju građana Prijepolja izraženu u prvom krugu izbora.

Kako javlja dopisnik B92 Muharem Mutabžija, u prvom krugu izbora najviše glasova dobili su kandidati dve bošnjačke partije, Nedžad Turković i Aziz Hadžifejzović. Međutim, usledile su žalbe Srpske radikalne stranke zbog kršenja izbornog postupka. Opštinska izborna komisija je prihvatila jednu žalbu, a ostali prigovori su, u formi žalbe, stigli do Opštinskog suda u Prijepolju, koji je zbog nedostatka sudija, predmet ustupio Okružnom sudu u Užicu. Sud u Užicu je predmet delegirao u Opštinski sud u Novoj Varoši koji bi trebalo da donese presudu.

Sud u Novoj Varoši je usvojio još dve žalbe jer su na lokalnim izborima od 19. septembra, u biračkim odborima u dve izborne jedinice, bili odbornički kandidati Nove Srbije, odnosno Demokratske stranke, što nije u skladu sa propisima. Ponavljanjem izbora postoji šansa da trećeplasirani sa predhodnih izbora, kandidat SRS Branko Ćubić, pretekne jednog od kandidata dve bošnjačke partije za predsednika Skupštine opštine. Tim povodom reapgovao je Izvršni odbor Koalicije za Sandžak, obaveštavajući javnost da će se zbog prekrajanja izborne volje građana, u znak protesta, oba bošnjačka kandidata povući iz izbornog kruga i da će se povući sva 23 dbornika te dve partije iz lokalne skupštine.

Ponovljeni izbori iz još dve izborne jedinice, kako se nezvanično saznaje, biće održani u utorak 28. septembra.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 28. Septembar 2004

Cudi me da niko nije odgovorio na ovu temu. Nezamislvo je to sto se desava u Prijepolju. Nakon vise od dvije decenije ovaj grad je za gradonacelnika trebao da dobije Bosnjaka ali izgleda da to ipak nece biti slucaj. Hm...
Sit Hungry Doesn't Believe

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Ja sam trazio bilo koju informaciju da potvrdi da ce se danas odrzati taj dopunski krug ali nisam nista nasao. Ima li neko sta da je saznao?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

4

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Koliko sam ja cuo, nije provjerena informacija, izbori u Prijepolju se ponistavaju i ponavljaju.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

falja

Početnik

(10)

• »falja« je muško
  • »falja« je zabranjen

Datum registracije: 27.09.2004

• Poruku poslati

5

Bash me maloprije zvao jedan lik(radov navijach), koji mi se skoro falio kako nosa majcu sa ratkom mladichem , i ja sam ga pit'o za ovo u Prijepolju. Kazhe da che se potruditi da to bude u redu 8o :)) :)) :))
"Dodjavola, suncheva svjetlost dira kataraktu mog desnog, a odmah zatim i lijevog oka"
Jedan od junaka Alan Forda

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od falja
Bash me maloprije zvao jedan lik(radov navijach), koji mi se skoro falio kako nosa majcu sa ratkom mladichem , i ja sam ga pit'o za ovo u Prijepolju. Kazhe da che se potruditi da to bude u redu 8o :)) :)) :))

Ehhhhh... Bogu fala!

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

7

SELLAM

Ovo je slucaj za Haski tribunal. Zamislite pored toga sto prekrajate izbornu volju gradjana krsite i manjinska prava jednog naroda. Ali na srecu mi Bosnjaci imamo MINISTRA za manjinska i ljudska prava koji ce sve to da uredi i vrati kako je bilo odnosno da se ponovo dva Bosnjaka takmice za pobjedu na izborima u Prijepolju i tako prvi put poslije 20 godina taj grad dobije predsjednika Bosnjaka a SPS ode sa vlasti.

Boze da li mi iko vjeruje da ce MINISTAR to i da uradi!?

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Carsijanere,

ja ti ne vjerujem!!!

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 29. Septembar 2004

Sta bi sa Prijepoljem i tim dodatnim izborima. Niko nista ne zna.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 01. Oktobar 2004

PONOVLJENI IZBORI U PRIJEPOLJU | 12:20 | Izvor: B92

Prijepolje -- Na osnovu sudske odluke, a po žalbi SRS, u Prijepolju su juče ponovljeni izbori u dve izborne jedinice.

Ishod ponovljenih izbora nije promenio redosled kandidata za predsednika opštine, pa će u drugi krug ući dva bošnjačka kandidata Nedžad Turković iz Sandžačke demokratske partije i Aziz Hadžifejzović, kandidat koalicije "Lista za Sandžak, Dr Sulejman Ugljanin".

Kako javlja dopisnik B92 Muharem Mutavdžija, karakteristika ponovljenih izbora je znatno bolja izlaznost. Međutim, trećeplasirani kandidat Branko Ćubić iz Srpske radikalne stranke nije uspeo da sakupi neohodnih 200 glasova koliko mu je bilo potrebno da pretekne kandidata "Liste za sandžak", iako je dobio gotovo sve glasove u Kosatici, selu nastanjenom isključivo Srbima, dok je u Skokuću bio bolji od svog protivkandidata ali mu to nije bilo dovoljno.

Biračko telo u ove dve izborne jedinice, ali i treće u kojoj su izbori bili ponovljeni u nedelju, gtovo u celini se pocepalo po nacionalnoj pripadnosti. Do toga je došlo najpre zbog osporavanja prvog kruga izbora, a potom zbog pretnji bojkotom izbora i parola koje su bočnjački aktivisti lepili po gradu i na kojima su optuživali Izbornu komisiju i sud za prekrajanje izbornih rezultata.

Kandidatima za predsednike opština preostaje samo još četvrtak za kapmanju jer u ponoć počinje izborna tišina. Ponovljeni izbori nisu osetnije promenili broj glasova za odborničke liste pa će Skupština opštine Prijepolje, koja broji 62 odbornika, ličiti na mali politički leksikon. Činiće je odbornici s devet izbornih lista.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Petak, 01. Oktobar 2004

E bas mi je drago da se nije nista promijenilo i da ce Bosnjak biti Gradonacelnik. Jos samo da to bude kandidat Liste za Sandzak i onda je sve okej.

Trebalo bi nekako vidjeti da kad bi moglo svi predju u Listu za Sandzak i zajedno krenu naprijed.

Allahimanet.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 01. Oktobar 2004

Dobar bi onaj radov navijac. Trebo bi ga nazvat, da mu se bar zahvalimo kako treba... :(

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 03. Oktobar 2004

Sellam

E bas mi je drago sto ce Bosnjaci, a ne "Bosnjaci" imati 4 opstine a uskoro i jos 3 u Crnoj Gori. Tek tada cemo moci da govorimo o Sandzaku. Ide se polako nabolje. Uz Allahovu pomoc ostvarice se nase dove i snovi.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 18. Novembar 2004

Ima li kakvih vijesti o konstituisanju vlasti u Prijepolju?

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 25. Novembar 2004

Zar bas niko nema iz Prijepolja ili da je bar blizu?

Social bookmarks