Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 13. Novembar 2003

Primary Slave HD se sam gasi?!

Pozdraf.

Imam jedan problemcic sa ovim sistemom ode na poso, koristim XP - Pro PC u kojem sam ubacio 2 Hard Diska, prikljuceni su na Primery Mastaer i na Primery Slave, ko sto treba na Master je instaliran XP a ovaj Slave HD koristim za muziku i tako tu zafrkanciju, eh sad, uvek kad ne radim nista na ovom Slave prikljucku automatski mi se nakon 3-4 minuta ugasi taj hard disk, ono bas se cuje isto ko kad se ugasi kompjuter uopste vise ne radi, kad pokusam da udjem u neki folder tog HD-a opet se upali, ali u to vreme mi blokira PC za jedno 5 sec dok on initializira ovaj HD sto se bio ugasio.
Sad sam snjuho svudje da vidim da nije tu nesto pogresno podeseno ali dosad nisam mogo nista da nadjem, ja prvo pomisli da nije nesto nastelovano ko ono kad se monitor gasi kad se nista ne radi ali to nije bilo, u BIOS Setupu takodje nema nikakvih mogucnosti da se to podesi...radi se o jednom Seagate HD-u.

Nadam se da neko ima ideju za resenje problema...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Control panel->Power options->Power Schemes->Turn off hard disk=never
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

3

@DjordjeRd

Citirano

ja prvo pomisli da nije nesto nastelovano ko ono kad se monitor gasi kad se nista ne radi ali to nije bilo

nisam umeo tacnije da objasnim jer neznam gde se to nalazilo na engleski sistem ali nije to to bilo, na sve opcije mi stoji never...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 14. Novembar 2003

Hm, BIOS nije, to je pobrljavio Vindovsov API. Tačnije SetSuspendedState funkcija a biblioteka je Powrprof.lib...

Možda pomogne da pregledaš servise koji se startuju sa OS-om i naravno njihove parametre.

Ako ništa ne nađeš dalje sam, javi pa ćemo nešto raskopati...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Problem resen.

nakon sto sam uradio Update od Bios-a pojavila se nova opcija na kojoj sam mogo da podesim ovo stand by vreme....sad radi kako treba:)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 12. Decembar 2003

:)

Bi mi simpaticno ovo shto si reko "sam se gasi"... :) bolje da si reko "neshto" ga gasi... bilo bi komplikovanije :)

Inace, ti kako si ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Social bookmarks